Kicbox+ağırlıklıkla ilgili program desteği istiyorum..Yeni üyeye=)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kicker tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle ilk konum olucak.Eger bi hatam olursa affola...
    Boyum 187,85 kiloyum..
    Yaz aylarında ufak bir ameliyat geçirdim.Kilo kaybına uğradım.Sanırım yetersiz besinden kaslarımdan kaybettim.
    Tekrar kilo almak için yemege yüklendim fakat buda özellikle göbek ve yanlarda yağlı bir görüntü oluşturdu.Şimdi diğer bölgeleri toparladım fakat buralarda özellikle orantısız bir görüntü var.
    Şimdi eskidende ilgilendiğim Kickbox sporuna geri döndüm..Haftanın 3günü 21-23 iki saat yüksek tempo çalışıyorum.Haftanın 1günüde akşam 1 saat kadar orta tempo koşuyorum.
    Sormak istediğim Yağları atıp tekrar kas kütlemi artırmak için nasıl bi program önerirsiniz??
    Salonumuzda yeterli seviyede ağırlıkta mevcut fakat antreman sonrası 20-30 dakika kadar kullanma imkanım var.Daha düzgün bi görüntü için neler yapmamı tavsiye edersiniz??
    Son olarakta Beslenme ile ilgili Sabah kahvaltımı düzenli ve az yağlı olarak yapıyorum.Öğlen hafif Tavuk tarzı şeyler ve antrmndan 1-2 saat önce makarna+Tavuk balık yemeye dikkat ediyorum ve 15 dakika öncede Ultimate 1gr L-carnitine..Antreman sonrası saat geç oluyor ve neler yemem gerekiyor diğer konularda bulamadım malesef...Sizce besin ve suplement olarak nasıl davranmalıyım??Nelere ihtiyacım var??
    Umarım desteklerinizi esirgemessiniz.Yardımlarınızı bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ocak 2010
  2. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yokmu destek verebilecek bi arkadaş ??

3. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    bende 2sene box ve 6ay kadarda muaythai sporuyla ilgilendim.
    Kickbox antremanlarının ağırlığını bilirim ve müthiş su ve yağ kaybı olur ancak
    kickbox antremanından sonraki ağırlık çalışmasının bir işe yarıyacağını düşünmüyorum.
    zaten oldukça yorulmuş oluyorsundur.

Sana tavsiyem idmandan sonra dumbellarla(fazla ağır olmıcak 4kg filn) yanlara esne
    ve sopa çevir böylece yanlardaki kasların sıkılaşır ve daha derli toplu durur.

Göbek içinse diz hareketleri önemlidir eğer clinch çalışıyor veya kumtorbalarına diz çalışıyorsanız göbeğini sıkıştıracak kadar kaldırmaya özen göster.

kicker bunu beğendi.
  4. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    VG gibi düzenli bir ağırlık çalışması ve etkisi beklemiyorum tabiki 20 dakikalık çalışmadan =) Ağırlık çalışmasını sadece şekil vermek amaçlı yapmak istiyorum.Özellikle gögüs ve kol.Çünkü çeşitli mekik hareketlerine antreman içinde yüklenmeye çalışıyorum :) Açıkcası gögüslere hacim kazandırmak istyrm cılız görünüyor.Evdede 2x5 dambılım var.Antreman sonrası ve bunlarla neler yapabilirim??
    Beslenmeyle ve suplement konusundada desteğe ihtiyacım var.Kilo vermeye yönelik bi yolmu izlemeliyim yoksa hacim kazanmak içinmi??

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ocak 2010
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  6. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Linkleri dikkatli inceledim fakat benm sorularıma cvp yok malesef.
    Antreman sonrası için ufak bi şekillendirici program ve özellikle beslenme ve destek almalımıyım bu konularda destege ihtiyacım var

7. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    kickbox antremanından sonra çalıştığın ağırlığın bir faydası olacağını gerçekten düşünmüyorum.çünkü benim ayağa kalkacak halim kalmıyordu kickboxda idman sonrası şınav ve mekikleri meşurdur :D:D:D 1000mekik 500 şınav filan derler:d çekersen 50 50 benim yaptım gibi bi baltaya sap olamazsın ordaki şınav ve mekiğin amacı vucud yapmak için deildir .

Daha çok kaslarda gerilimi sağlayıp dayanıklılığı -hızlılığı-ve uzuvlar arasında koordinasyon sağlamaktır.sana söyleyeceğim öncelikle ÇOK TEKRAR az ağırlık kullanarak tam olarak yağlarından arınana kadar böyle yap yanlız salona gitmediğin günlerde şınav çekip mekik çekip yumurta yiyebilirsin idman sonrası. Çok tekrar kickbox la beraber yaptıgın çok tekrar senin kas kaybını minimuma çeker ve kilo verirken daha çok yağdan gider.
    Kilonu verdikden sonra kickboxu bırakıp vg ye başlarsın arada gölge kickboxu yaparsın haftanın 1günü en temizinden vucudun ve sokakta kendi kollayabilecek kadar yeterli fiziğin olur

Kısaca özetleyeyim kilolarını verene kadar çok tekrar az ağırlık yap.Vg yapana kadar fiziğinde bir temel oluşur sıkılaşır ve şekillenir vucudun.İdman olmayan günlerdede şınav mekik barfiks yap 3er setten yapabileceğin kadar idman sonrası 2yumurta filn ye.

Son düzenleme: 25 Ocak 2010
    kicker bunu beğendi.
  8. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler cevaplarınız için :)
    Enzndan Kol,Gögüs,Omuz şekillendirmek istiyorum...Kaslarımın büyümesi için hepmi proteine yüklenmem gerekiyor acaba? Beslenmeme herzaman muntazam dikkat edemiyorum.Protein desteği almalımıyım ? dumbelllls

9. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    protein desteğine filan gerek yok bence onlar için daha erken body yapmıyorsun çünkü kickboxun yanında vucudunu şekillendirmeye çalışıyorsun.Sana tavsiyem beslenme konusunda şöyle olsun kickbox idmanından önce proteini ucuz yoldan al yumurtadan al çünkü aldığın protein kas oluşturmana gitmicek ve karbonhidrat alarak git idmanlara en azından performansın yükselir.Ama bir tabağı geçmesin tabiki karbonhidratında (makarna-pilav)
    İdmanın olmadığı günler koşunu yap yada yürüyüşünü kickboxda yapılan esneme hareketlerini yap eve gelir gelmez terin soğumadan ve ağırlık kaldır sitede yapacağın aramayla rahatca ulasabilirsin programları kickboxa gitmediğin bugünlerde idmandan önce 1 yumurtadan al proteinini eti idman sonuna bırak.idman sonrasındada kaliteli protein almaya özen göster ton balığı-tavuk eti ye üstünede çılbır yap ama bu yeme düzenine alışma çünkü kickbox olan günlerde boşa harcamış olursun kaliteli proteinleri ...Yardımcı olabildiysem ne mutlu:D

kicker bunu beğendi.
  10. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.İnanın yardımcı oldunuz :) Peki 23de bitiyo antrmn gelip duş fln derken yatıyorum.Antremndan sonra ağır olmazmı böle yemekler kilo yapmazmı??Buyüzden sordum proteini acaba kilo yapmıycak bi destektenmi alsam diye ?? Çok teşekkürler cevaplar içindumbelllls

11. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    kickboxa gitmediğin günler idmandan önce 1yumurta idmandan sonra et tavuk çılbır filan ye demişim
    kickbox dönüşüde aşırı yorgun olacaksın zaten taze sıkılmış bir portakal suyu doping etkisi yapabilir akşam gece yatarken karbonhidrat almanı tavsiye etmem kesinlikle makarna filan kesinlikle yeme :D binbir zahmetle attıgın axe kickler :D spining back kickler boşa gider.

Protein sana kilo yapar ancak yağ deil o senin vucudunun altında temel oluşturacak az ağırlık çok tekrar oldugu için vucudunun direncini sağlıyacak yani şişirmicek seni.
    ama barfiks şınav ve mekik şart idmana gitmediğin günlerde

kicker bunu beğendi.
  12. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Msjlar aramızda bi diyaloğa döndü.Saol Hocamthums:Anladıım kadarıyla tavsiyeniz protein ağırlıklı düzenli beslenme ağırlık çalışması olarakta az ağırlık çok tekrar.Peki bana bu tavsiyelere yönelik bir ağırlık programı yazabilrmisin.Özellikle gögüs kol için.Birde obikleri çıkarmak istiyroum bununla ilgili tavsiyen ne olur acaba?dumbelllls

13. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    obik ? :D 6packtan bahsediyorsan eğer yağ seviyeni minimuma düşürmek bu işin çaresidir ve vucudunu şaşırtman gerçekten etkili olabilir.mesela salonda sürekli crunch yapıyorsanız evde çalışırken farklı hareketleri denemen faydalı olabilir mühim gördüğüm bi 6pack çıkartma videosu paylaşıyım. https://www.youtube.com/watch?v=IOri5Tlm23c&feature=related bu videodaki egzersizler karın kaslarında ciddi gerilim sağlıyacaktır başka bir uyarımda hergün karın kası çalışılmaması gereklidir karın kaslarınında en azından 1gün dinlenmesi maximum verimi sağlar

Sana Beslenme konusundan mens health dergisini önerebilirim gerçekten mükemmel ve işe yarar bilgiler veriyorlar

https://www.bodyforumtr.com/evde_vucut_gelistirme/evde-dumbell-ile-calisma-programi-a164.htm l bak burada evde çalışma programı var elinde 5kg dumbell olduğuna göre yapabildiğin kadar yapmalısın vucudunun gücüne göre biraz uzun sürebilir 3set halinde yapmalısın bende düzenli çalışan biri olmadığım için malesef tam verim alabileceğin bir program yazamadım ancak bunlar senin gerçekten sıkılaşmanı sağlayacak .Eğer göğüsün yağlıysa büyük ağırlık bulsanda çalışma kesinlikle çirkin bir görüntü verir. Eğer yüksek ağırlık bulursa tribiceps ve biceps bölgelerinde 12tekrar x 3 set yapabilirsin

Bacak egzersizi yapmana gerek oldugunu düşünmüyorum ancak squat yaparsan kickboxtan önce salona gider gitmez ısınma amaclı tekmelerinin şiddetinin arttığını göreceksin.Ama 3set deil tabiki seri bişekilde kaslarının yandıgını hissettiğin anda bırak!
    Sitede arama yaparsan gerçekten verimli programı bulabilirsin .

14. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    obiği bende bu siteden duydum =) alt karının 2 yanı diyelin brad pitt fight club:)
    linkteki evde çalışma programını 3x10 çalışıcam ve protein üzerine yönelicem artık beslenmede.Saol duyarlılığın için.Başka bi öerin varsa tabi onlarıda yazabilrsen sevinirim :D

15. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Bir kickboxcu bulmuşuz forumda sorularını cevapsızmı bırakacaz:D:D
    yağ oranın daha yüksek bence göğüste 10tekrar 3set çalışma çok çirkin bir görüntü oluşabilir 5kg ile yapabildiğin kadar yapsan yağ yakımınıda inanılmaz yardımcı olur ve göğüsün sıkılaşır
    adoris-oblik onlarda düşük yağ oranında çıkacagını zannediyorum mekik hareketlerinde yanlarıda çalıştıracak mekikler çekersen cıkmasına yardımcı olabilir .Dikkatimi çeken noktada adorisin olduğu kişilerde bacaklar muntazam şekilde ince bele göre.

16. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    net tavsiye şu sanırım dostum = Yakabildiin kadar yak ağırlık çalışcaksanda az ağırlık çok tekrar yap parçala.Sonra hacim için VG yaparsın.Beslenme içinde protein ağırlıklı beslen..Yanlış anlamamışım deilmi;) Peki bukdr Yakmaya yönelik antremandan sonra L-carnitine etkiside biyandan Kas kaybına uğramayayım:(
    Kaş yaparken göz çıkarmayayım sakın ?

17. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    O az ağırlık çok tekrar ve protein ağırlıklı beslenmesinin amacıda zaten kas kaybını minimuma çekmek.Kas kayıbedeceksin ancak ne kadar az kayıp edersen o kadar iyi.Dediklerimi tamamen anlamışsın:D:D Beslenmene -dinlenmene-uyku düzenine-sabahları kahvaltı etmende dahil olmak üzere bunları yaparsan kas kaybın minumum olur

18. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki ne zaman bu sürecin bittiğine karar verip ağırlık çalışmaya ve kas kütlemi artırmaya yönelik çalışma ( VG ) sporuna dahil olmalıyım?Veya bu sporu bırakmadanda kas kütlesi kazanıp parçalı bir vicuda sahip olmam:) söz konusu deilmi ?

19. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    parçalı vucuda sahip olursun 2sporuda aynı anda yaparak ama tam verimiyle gelişim sağlayamasn çünkü hacim kazanmak için 1gün dinlenme süren olmalı idman yaptktan sonra.
    gelişmez göğsün gerikalır omzun gerikalır çünkü bu bölgeleri idmandada kullanıosun ancak farkında deilsin çok tekrar az ağrlk seklinde kum torbası veya gölgeboksu calısıyorsun yağ oranın %10 oldugu zmn baslayabilirsin vg ye

20. kicker

kicker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok saol dostum.Sohbet için :D Bugidişle küçücük kalırım ben =)

Sayfayı Paylaş