Kg:95.6 Hedef:70 Başlangıç:17.02.2012

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve HUMOR tarafından 9 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Akşam
    160 grm ton balığı + 1 domates + marul + 1limonlu salata

Bu arada bugun M&F dergisinde şahsen benim yanlış bildiğim bir gerçeği belirtiyim burdan belki bilmeyen arkadaşlarda vardır diye.

Konserve üzerinde 160 gram yazan ton balığının ben protein hesabını yaparken 160 gram üzerinden hesap yapıyordum.Ufacık konservede amma protein var filan diyodumda.Fakat Ton balığı süzüldüğünde geriye kalan net 100 grammış.Yani protein hesabı yaparken 100 gram üzerinden değerlendirilmeliymiş.Onuda öğrenmiş oldukthums:

2. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    19.05.2012

Dün tek öğün yedim maalesef bu aralar yemek düzeni kalmadı
    150 gram pilav
    150 gram tavuk döner
    1 adet 200ml ayran

20.05.2012
    Bugun karbo yükleme günü ilan edip :D
    Sabah
    1 simit + 1 poğaça + 1 ufak kutu reçellerden + 2 krem peynir(ufak üçgenlerden) + 1 bardak şeftali suyu

Akşam
    1 adet Orta Boy pizza + yarım litre cc Zero + 1 adet sufle

Bugun sağlam ama gereksiz iki öğün yedim farkındayım :) Ancak vücudu şaşırtmak adına olumlu etki bırakıcağını düşünüyorum.

3. HolyG

HolyG Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Humor bu şaşırtmayı kaç günde bir yapıyorsun?

HUMOR bunu beğendi.
  4. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Normalde haftada bir yapılıyor.Diyetimde genelde protein ağırlıklı olduğu için haftada bir gün karbonhidrat depolamak gerekiyor deniliyor.Fakat benim 1 ay hiç yapmayıpta haftada 2 filan yaptığım oldu.Ancak Pazar off günümde yapıyorum artık.yani haftada 1

5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Şu vucüdu şaşırtmak çok abartılıyor hep. Abartmak için gidip daha sağlıklı bir şeyler tüketilebilir. Meyve yenilebilir sütlü tatlı yenilebilir :D
    Birde bi günde o kadar karbo yüklemenin anlamı yok bence. Kendimizi kandırmayalım hiç thums: Gün içinde yiyeceğin meyve yada baklagiller karbo ihtiyacını fazladan karşılayacaktır

HUMOR bunu beğendi.
  6. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    :D kesinlikle doğru sölüyosun kendi irademe hakim olamayınca karbonhidrat yüklüyorum diye kendime yutturmaya çalışıyorum resmen.Neyse ay sonunda ölçüler ağzımın payını vermez umarım.

21.05.2012
    Bugunde sınav olduğundan spor salonuna gidemedim fakat tam 1 saat boyunca belli aralıklarla koştum.Ardından terim soğumadan p90x programının Cardio videosunu 45 dakika boyunca uyguladım.Resmen sırılsıklam oldum öncesinden 1 adet oxyelite almıştım.

Beslenme düzeni aynı şekilde devam etmekte.Haziran ayına geçer geçmez Çok sağlam bir beslenme ve antremanla bomba gibi giriş yapıcam.

Daha önce yazdığım hedeflerden İlk 3ü Ağustos ayında tamamlamış olmayı planlıyorum.

7. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Antremanlara devam ediyorum.Beslenmeyede özen göstermeye çalışıyorum tam uyguluyorum desem yalan olur malum sınav haftası.Sanırsam artık belden gitmeye başladı yağlar gözle görülür bir şekilde fark ediliyor resmen.5 gün sonra ölçüm var.

Bu arada Haziran ayı için Yağ yakıcı önerisi olanlar fikrini burdan belirtirse çok mutlu olurum.
    Cla+ carnitin olabilir,termojenik olabilir vs vs.

8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    RaJeV'in önerisi ile CLA+ Carnitin deniyeceğim ben. Ne kadar süre sonra almayı planlıyorsun

9. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Bende aynı şekilde CLA + carnitin ikilisini kullanıcam fakat marka olarak kararsızım açıkcası :S. Oxyelite son 10 adet kaldı bu ay sonu tükenmiş olur.Yani 2-3 haziran gibi kullanmaya başlamayı düşünüyorum.Termojenik yağ yakıcılar gibi 1 ay sonunda 1 hafta ara verilmesine gerek yok diye biliyorum cla ve carnitinde

10. tahiro

tahiro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yaklaşık 6 aydır cla kullanıyorum.
    Spora başlayalı 3 ay oldu ve buna ek olarak carnitine de almaya başladım .

Açıkcası ilk 3 ay gnc cla kullandım. Kıbrıs'ta eczanede çalıştığımdan satmakda olduğum markaların plasiyerlerinden bedava cla talep ettim. onlar da bana ellerindeki mevcut ürünlerden getirdiler.
    son 3 aydır now cla extreme kullanıyorum buna ek olarak ayni markanın sıvı L-carnitine 3000mg ını kullanıyorum.

Ben markaların inanılmaz bir fark yaratacağı kanaatinde değilim..
    son yağ ölçümünde (bunları 1 aylık periyodalarda yapmaktayım) %5 ve ondan öncekinde %4 yağdan kaybetti vücüdum toplam yağ yüzdesinden. Ben markaların bunu yaptıracağına inanmıyorum.

Sonuç olarak senin için uygun ve hesaplı olanı kullanman daha mantıklı.

Uyguladığım programı burda paylaşmak isterdim ama yeteri kadar vaktim yok. sabah 8 akşam 8 çalışıyorum, işten çıkıp spora gittikten sonra bilgisayarı açası gelmiyor insanın.duh

HUMOR ve shaq bunu beğendi.
  11. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Tecrübelerini aktardığınız için çok teşekkür ederim.Aslında bende sizin gibi düşünüyorum fakat işin psikolojik yanı var insan doğası pahalı olan iyidir.Daha etkilidir diye düşünür.İçerik aynı olduktan sonra ismin önemi yok aslında bende bu doğrultuda hesaplı bir cla +carnitine ikilisi alıcam 2-3 güne kadar burdan aktarırım hangi ürünü hangi sebepten aldığımı.

Bu arada Bugunkü antreman (Daha kahvaltı etmedim)
    25 dakika HIIT(2 dakika 6km/s 1 dakika 12km/s)
    50-40-40-30 (Düz sehpada mekik)
    30-30-30 (Eğimli sehpada mekik)
    100-100(5kg iki dambılla yana eğilme)
    15-15-15(Hanging Leg Raise)
    15-10-10(Şınav)
    25 dakika 4km/s hızla yürüyüş

12. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Yemek düzeni epey bozulmuş durumda.

Sabah
    1 simit
    yarım poğaça
    2 krm peynir
    2 ufak kutuda reçel
    5 adet siyah zeytin
    2 bardak vişne suyu

Yaklaşık 2saat sonra 1 saat kadar koşu- yürüyüş (30-30)

Ardından hemen spor solununda göğüs çalışmam vardı.Ordada sağlam enerji harcadım kahvaltıyı epey hafiflettim.

Öğlen 10 adet erik.

Akşam 10 adet erik.

Bu son 4 gün daha maalesef böyle.Sanmıyorum 1 hafta proteinden yoksun ve azyediğimde kastan epey kilo vericeğimi ardından çok sağlam bir şekilde yeni beslenme programı ve antreman sistemiyle haziran ayına giriş yapıcam.

13. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Bugun off gündü.Maalesef çok saçma bir beslenme ile karşınızdayım.Normalde pazar günleri düzgün ve doğru karbonhidrat yüklemesi yapmam gerekiyordu.
    Saat 17:00
    150 gram makarna
    4-5 dilim elma dilim patates
    1 kadınbudu köfte,çok az ketçap
    2 bardak kola
    1 kornetto ve 1 tane bedavası

Neyse 3 gün sonra yurttan kurtulup evde mis gibi yemeklerimi yapabilceğim için sıkıntı yok.Ayrıca 31inde ölçüm günü hayırlısı

14. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    merhaba, öncelıkle tebrikler. yalnız yanlış okumadıysam bir ayda %14 yağ oranınmı gitmiş. bence bir yanlışlık var gibime geliyor. ben 13 aydır bb yapıyorum ilk yağ ölçümüm %17, ay sonraki ölçüm 9 ay önceki yağ olçum %15,9. 2 aydırda ölçüm yapmıyorum canım sıkılıyor çunku....ben ise 1 yıldır %6 yı vermedim. yol gösterebilirsen sevinirim.tşk.

15. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    kesinlikle size katılıyorum.Mâlumunuz alışveriş merkezinde 1 tl atılarak ölçütürülen kenzo markalı aletlerde sanırsam.Kg ve boy oranında alet şaşmıyor.Fakat yağ oranını Kg,boy oranıyla hesaplıyor gibime geliyor.Çünkü kürle yapılıcak olan %4 yağ oranını bizim 178 55kg arkadaşta çıktı.En yakın zamanda bende istanbula gittiğimde düzgün bir yerde ölçtürücem.

16. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Bugun Tek öğün beslenebildim yine

150 gram makarna
    1 adet dolma
    1 kase mantarlı havuçlu çorba
    4 kaşık yoğurt

1 saat sonra 1 adet fruttare , 1 adet sırma limon

Antreman
    Bacak çalışması vardı sıradan çalışmayı tekrarladım.
    Ardından 25 dakika boyunca yürüyüş yaptım (150 kcal)
    alt karın , üst karın , yanlara yönelik hareketlerimi yaptım.

Akşam saat 21:00de yaklaşık 45dk-1 saat bisiklet sürdüm.

17. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Evet arkadaşlar nihayet bugun ölçüm günüydü her ne kadar diyeti bozduysam son 1 haftadır final haftası 73.2kg'a inmeyi başarmışım.Bu arada İmzamda 17.04.2012-17.05.2012 yazmamın sebebi 10-12 günlük gaziantepte diyetsiz ve sporsuz geçirdiğim dönem.
    Spor salonu üyeliğim Dünden itibaren bitti.Ama durmak yok yola devam :)

Dün

45 dakika tarlada tempolu koşu + yürüyüş yaptım.

Bugun
    Sabah
    1 reçel
    1 bal
    1 dilim köy ekmeği
    2 dilim kaşar
    4 zeytin
    1 bardak şekersiz siyah çay
    1 bardak şekersiz tarçınlı yeşil çay

Akşam
    100 gram makarna
    100 gram ciğer
    50 gram patates
    1 adet ayran

1 adet oxyelite mı alıp.
    Saat 18:10-21:00 aralıksız bisiklet sürdüm.Işıklarda durma vs. derseniz toplam 20 dakka gitse 2:30 saat sürmüşümdür.Bisiklet kiralama yerinden yurdada gaza gelip :) 10-15dakika koştum.Daha sonra 10 dakika soğuma yürüyüşüyle tamamladım.

MAALESEF DANDİK MAKİNEDE FİŞ KALMAMIŞ O YÜZDEN YAĞ ORANIMI ÖLÇEMEDİM SİNİR OLDUM :S

KG:73.2 BOY:1.81 Onları öğrenebildim makine ekranından

18. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Hedefe çok az kaldı thums: temmuz ayı gelmeden hedeflerine ulaşmış olursun

HUMOR bunu beğendi.
  19. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    İnşallah sonunda tatilede giriyoruz.Dahada iyi olucak herşey.Sende yolu yarıladın tebrik ediyorum.Özellikle belden verdiğin ölçüye gıptayla bakıyorum aman nazara gelme :D
    Neyse ki Hedeflere az kaldı.Sonunda en sevindiğim noktada artık bel ve bacaktan gitmeye başlıyor.Kesinlikle vücut zamanla nereden verceğine karar veriyor buna inandım.Son 1 ay daha kardiyo ağırlıklı giderim ondan sonra başlarım :) Adam akıllı kilo almaya .kendimi cılız hissetmeye başladım ömrüm boyunca 70i görmediğimden gerçi çok şükür güçten kuvvetten düşüş yokta yine de sağlam kas kütlesi kazanarak 80 de tutym diyorum kiloyu.Şu son finalde bitsinde tüm makaleleri hepinizin günlükleri rahat rahat okuyup sağlam bir beslenme çıkartıyım artık.Cla + carnitin hakkında tecrübeni , fikirlerini beklyrm :)

shaq bunu beğendi.
  20. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Pazartesinden sonra inşallah bende geri eski tempoma kavuşacağım. Aldığım 2-3 kilo sanırım göbeğe gitti benimde ama çok takmıyorum kafayı artık. BCAA ve creatinde önerdiler onlarıda ekleyebilirim belki :)

Sayfayı Paylaş