Kg:95.6 Hedef:70 Başlangıç:17.02.2012

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve HUMOR tarafından 9 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    sabah
    1 adet limonlu soda
    1 adet snickers
    2 tam yumurta

öğlen
    200 -250gram tavuk göğsü
    1 adet limonlu soda
    2 adet tam tahıllı ekmek
    ardından 1 adet giingkonlu mu ne yeşil çay :D

akşam
    1 litre kefir
    1 adet limonlu soda

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    sabah snickers yiyen biri daha çıktı ama ağır oluyor :D

HUMOR ve Azi bunu beğendi.
  3. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    bi şey sorucam 20 dk bisiklet 20 dakka (6km) koşu bandı demişssin sence az deilmi ben 1.80 boyunda 73 kg haftanin 5 günü en az 1 saat koşuyorum amacım kilo vermekte deil.Bence yaptigin kardiyolar çok az

HUMOR bunu beğendi.
  4. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Tadı iyi.Tok tutması iyi.Aynı zamanda kolayıma da gelmiyor değil (Tabi ben kendimi 5gr protein var diye avutuyorum :D)

Herşeyin az ve özünün yararlı olduğunu düşünüyorum.Asıl amacım zaten yağı atabilmek.Yani aynı zamanda kastan kayıp yaşamak istemiyorum.Aksine az da olsa kastan kazanma çabasındayım.Serdar Aktolga nın okudğum bir yazısında haftada en az 3 gün ağırlık günlerinde 45 dakika boyunca eğim 4 hız 5 de yürüyüş yaptığını okumuştum.Koşu tarzı programların uzun yapılmasını pek sağlıklı bulmuyorum.Kaldı ki HIT tarzı yüksek nabız aralığınıda gezinip max. yağ yakımını vaad eden antreman sisteminde bile 20-25 dakikayı geçmesi önerilmiyor.

Son düzenleme: 10 Mayıs 2012
    shaq bunu beğendi.
  5. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    09.05.2012

Sabah
    3 yumurta(2tam) ve 50gram kadar yağsız beyaz peynirle beraber götürdüm(tereyağında pişrdm)
    Balık yağı ve elma sirkesini içtim.
    2 tam tahıllı ekmek tükettim.Tam olarakta 10 adet zeytin.
    1 adet limonlu soda.

Daha sonra 1 adet oxyelite pro alıp antremana gittim.
    Bacağımdaki ağrı her ne kadar kas gevşetici hap ve bengay sürsemde geçmek bilmedi dinlenmediğimden oldu heralde bu.Bu yüzden bugun antremanda 1 saat boyunca yürüdm.400kcal yaktım ve 6.5km yürümüş oldum.Ardından yaklaşık 20dk karın egzersizi yaptım.(Neopren beltimi taktım belim yine sırılsıklam oldu.Spor salonunda çıkarmıyorum belti rüzgar çarpmasın diye.Ayrıca duşu önceden bir 5 dk açıp banyoyu hamama ceviriyorum.Ardından belti çıkartıp duşa giriyorum.Malum ilk zamanlar direk çıkardım 2 hafta kadar belim tutulmuştu çok fena)

Antreman sonrası
    Elma sirkesi
    1 adet kınık sade soda
    2 adet salkım domates
    200-250 gram kadar tavuk göğsü tereyağında
    Ayrıca bugun sonunda bir yerde Barbekü sosu buldum tavukta kullandım tadı mükemmel geldi.(Heinz olması lazım adı)

Akşam maalesef ki beslenmeye uyamadım dışardaydım.
    1 yerde oturup arkadaşla 4 top dondurma yedik daha sonra 1 adet snickers yedim.(Saat 8den önceydi ve ardından :) dayanamayıp dışarda 1.30 saat yürüdüm en azından snickersi erittim)

Bu günde Spor salonunda 1 litre dışarda 1 litre yurtta 1-1.5 litre olmak üzere toplamda 3-3.5 litre su tüketimine devam ediyorum.

6. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    10.05.2012
    Sabah
    1 kaşık balık yağı
    elma sirkesi
    3 yumurta(3 tam) tutamadım düştü içine :D + 50gram lor + 10 zeytin + 2 salkım domates + 2 tam tahıl ekmek + 1 adet limonlu soda

Antreman
    20 dak HIT 2dakika 6kmda yürüyüş 1 dakika 10 kmde koşu şeklinde
    Ardından Standart antreman programı ve kapanışta 20 dakika karın egzersizi

Antreman sonrası 1 adet sade soda

Öğlen
    250 gram tavuk göğsü barbekü sosu ve 3 adet salkım domatesle beraber +1 adet limonlu soda
    Ardından 1 adet ginkgonlu yeşil çay + 1 adet tüm limon sıktım + epey bir toz tarçın döktüm

Akşam
    500ml kefir + 1 adet snickers

Saat 22:30-24:00 basketbol oynadım.

7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Niye bu kadar soda içiyorsun anlamadım? Onun yerine yeşil çay içsen daha iyi

Akşam snickers yiyerek geceki tüm yağ yakımını durdurmuşsun. Akşam kesinlikle rafine şekerli bir şey yeme. İnsülüni yükseltmemeye çalış yoksa yağ yakımın yavaşlar

HUMOR bunu beğendi.
  8. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Teşekkür ederim değerli yorumların için.Akşamları bazen yemek hazırlayamadımdan öğünü snickersla geçirme gibi bir saçmalık yapıyorum bunun bende farkındayım.Ancak bu ay diyeti bu şekilde uygulamak zorunda gibiyim yoksa çok zorlu geçmeye başladı üstüne finaller gelmek üzere bu yüzden bu ay tam olmasada diyete bu şekilde uyucam gibi.Önümüzdeki ay 1 ay boyunca ketosis kalmayı planlıyorum.Cla+karnitin+hydrox 3 lüsünü düşünüyorum.Üzümlü meyve suyunu bırakınca yerini günde 2 adet bazen 1 adet soda içerek geçiştiriyorum.1 limonlu 1 sade bazen 2 limonlu oluyor.Pek bi zararının olucağını düşünmüyorum.Ama snickers konusuna kesinlikle dikkat etmem gerekiyor.Ayrıca günde en az 1 adet yeşilçay içmeye devam ediyorum.

9. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Soda için günde en fazla 2 tane diyorlar ama biliyorum bilimsel olarak araştırmadım. Bu arada ideolümsün benimde 2,5 kilo oldu kayıp devam ediyoruz bakalım :)

HUMOR bunu beğendi.
  10. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    teşekkür ederim yorumların için :) umarım hedefine en kısa zamanda ulaşırsın.Bazen 3 içtiğim oldu geçtiğimiz günlerde kahvaltıda ve diğer öğünlerde 1 er tane olmak üzere bundan sonra daha dikkatli olurum.Artık sadece Antreman sonrası öğününde sırf tadından ötürü 1 adet alıyorum.

Sabah
    1 kaşık balık yağı
    3 yumurta (2 tam)
    50 gram lor
    3 cherry

Antreman öncesi
    1 adet oxyelite(45dk önce)

Antreman
    Tam olarak bir saat boyunca yürüyüş yaptım toplam 450 kcal yaktım.
    ardından dergi okumak için boş durmym bisiklette okym dedim 15 dakika bisiklette 100 kcal yakmışım.
    Toplam 20 dakika kadar da karın egzersizlerini uyguladım.

Antreman sonrası
    yaklaşık 1-1:30 saat sonra
    1 adet limonlu soda
    220 gram tavuk göğsü (barbekü ve bulbiber sosu ile)
    5 adet cherry

Akşam
    160gram ton balığı + 5 cherry + epey bir marul + limon ve zeytinyağ soslu salata

Bugun yeşilçay içmedim.
    Spor yaparken yine 1 litre su tükettim.Günlük su tüketimi 3-3.5 litreden aşağı düşmemesine özen gösteriyorum.Bugun Elma sirkesi içmeyi unuttum :D

11. tahiro

tahiro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle seni tebrik etmeliyim. Seni yaklaşık 3 haftadır takip ediyorum . İraden ve hırsın tam örnek alıncak cinsten.

Ben de yaklaşık 6 aydır diyet yapıyorum, Başlangıç kilom 122idi.,
    Hayatımda hiç spor yapmama rağmen 2.5 aydır spora başladım.
    Şuanki kilom yaklaşık 94, boyum 180cm.

Forum sayesinde kardiyomu hergün ağırlık antremanından önce 45 dakika olmak üzere yapıyorum. Ve gerçekden sporun insanı yeniden dünyaya getirebileceğini anladım.

Seni takip ettiğimde gördüğüm ilk başlarda lifalif kullanıyordun carbohidrat ihtiyacı için. Ağırlık çalışması yarım kalabilir benim için lifalif kullanmazsam.

Ama son zamanlarda senden gördüğüm lifalif kullanmadğın hiçbir öğününde.
    Bunun yerine yediğin snickers işini görüyormu?
    yada eksik carb. aldığın günlerde antremanda performansın nasıl?

HUMOR bunu beğendi.
  12. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    teşekkür ederim.Bende sizlerin güzel yorumlarıyla dahada motive oluyorum açıkçası.
    Karbonhidrat almayınca kglarda düşme olmuyor desem yalan olur.Kendimde gördüğüm makinalarda yaklaşık 5kg kadar fark yaşıyordum.Tabi bu çok önemli değil nede olsa yağ yakım döneminde kardio yönelik program yaptığımızdan kaslara aşırı ağırlıklar kullanıp fazla yüklenmek doğru değil.Nede olsa amaç nabızı yüksek değerlerde tutabilmek.En azından herbirinden 15 tekrar çıkarabilcek kadar ağırlık kaldırıyorum(Yani max.kaldırabilceğim ağırlıktan 6-10 tekrarlı set yapmıyorum.Diyet dönemindede önermiyorum.)Snickersı tavsiye etmem.(Tabi ki arada bir tatlı krizinde yenilebilir.Fakat her sabah kahvaltıda kullanmak yanlış olur).Sadece tadından ötürü arada bir tatlı krizine girdğimden yiyordum başta(tabi içinde 5gram protein olmasıda bahanem.)Ancak son zamanlar epey bir abarttım.Dün itibariyle bende tamamen snickers yemeyi kestim.En iyisi Her sabah kahvaltıyla beraber 2 adet tam tahıllı ekmek tüketimi bence.içerdiği lif oranından hem metabolizmaya yardımcı hemde kahvaltıya renk katıyor :) Enerjindede düşüş yaşamazsın bu sayede.Hemde insülini fırlatmadığından yağ yakımına uygun bir yiyecek.

Sabah
    2 tam tahıllı ekmek
    2 yumurta tam + 100 gram peynir.
    1 kaşık mitamin balık yağı
    Elma sirkesi

Antremandan
    45 dakika önce 1 adet oxyelite pro

Antreman
    46-47 dakika 7km hızda yürüyüş(333kcal)
    Standart ağırlık antremanı
    120 mekik
    90 eğimli sehpada mekik
    3 dakika twist
    100x2 5kg çift dambılla yana eğiliş
    1 litre su tükettim.

Antreman sonrası
    Elma sirkesi
    1 adet limonlu soda
    175-200 gram tavuk göğsü(barbekü sos ve bulbiber soslu)
    6 adet cherry soda

Akşam(18:30)
    1 adet oxyelite pro

Akşam(19:00)
    160gram ton balığı + 6 cherry domates + marul + 1 adet limonlu salata

20:00
    100 - 150 gram yoğurt

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:27 ----------

Yeşilçayım bittiğinden 2 gündür içmiyorum.Tarçınlı yeşilçayı bir türlü burdaki marketlerde bulamadım.

13. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Bugun ne yazıkki 2 öğün yiyebildim.
    ilk öğün
    3 yumurta(3 tam) + 50-70 gram yağsız beyaz peynir + 4 adet salkım domates + 5-6 yemek kaşığı yoğurt

diğer öğün
    9 parça tavuk şiş (Ekmeksiz) + 30 cl ayran

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:20 ----------

Normalde ayın 17sinde yaptığım vücut yağ oranı kg ölçümünü 10 günlük gibi bir süre diyet ve antreman programını uygulayamadığımdan Ay sonu ölçüm yapıcam.

14. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    2 öğün yemişsin ama diğer günlerine göre daha sağlıklı beslenmişssin.

Bu arada neden özellikle tarçınlı yeşil çay arıyorsun? Tad için mi yoksa bilmediğimiz bir şey mi var?
    Ben yeşil çayı açık alıyorum 200g aldım mı baya bi gidiyor :D

HUMOR bunu beğendi.
  15. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Snickersı çıkarttım mutluyum :)
    Tarçını son zamanlar birçok dergi ve internet sitelerinde yağ yakımını hızlandırdığını okudum.Zencefilinde yararlı olduğunu söylüyolar fakat onu denemedim hiç.epeydir toz tarçın döküyordum yeşil çayın içine o şekilde içiyordum.Fakat tarçınlı yeşil çay almıştım(Yeni çıkmış sanırsam).1 paket kullandım tadıda gayet hoşuma gitti.Normal yeşil çaya göre daha iyi geldi. En kötü çubuk olarak tarçın alıp her çaya 1 tane koymayı planlıyorum.Toz tarçın hep dibe çöküyor ve çayın son kısmı içilmez hal alıyo :eek:

16. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bence elma sirkeside mucizevi birşey :) direk yağa saldırıyor vücutta sanki.

Teşekkür ederim iyi dileklerin için Humor umarım ulaşırım bende hedeflerime bu arada öğrencimisiniz sabahları antreman yapabiliyorsunuz ben saatte işte oluyorum mesela :)

HUMOR bunu beğendi.
  17. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Bende ÖzgürGeldeç sayesinde kullanmaya başlamıştım.Daha sonra araştırdığımda elma sirkesinin epey faydalı bir ürün olduğunu okudum.Bende etkisi olduğu kanaatindeyim.

İkinci öğretim öğrencisi olduğumdan :) pek bir sıkıntı olmuyor bazen sabah bazen öğlen spor yapıyorum.

Dünki (17.05.12) yazmaya utandığım beslenme şeklim

Sabah
    Kahvaltı etmeden Oxyelite proyu alıp
    35 dakika yürüyüş (250kcal)
    10 dakika mide çalışması
    Ardından Leg curl,leg press, leg extension,calf machine,rowing machine 3x15 set yapıp antremanı tamamladım.

Öğlen
    Elma sirkesi içtim.
    Bugun balık yağı içmeyi unuttum :)
    100 gram makarna
    140-170 gram tavuk

1-2 saat sonra 1 adet maraş usülu dondurma(260kcal)

Akşam(22:00)
    Elma sirkesi
    2.Oxyelite proyu geç oldu diye almadım.
    280-300 gram tavuk göğsünü , 1 adet domatesi ,3 adet sivri biberi , antep ezmesini vs. 3 adet tortilla ekmeğinde dürüm yaparak götürdüm hyper_
    Bugun hala ders çalıştığım için sabahlıyacağımdan bir sorun teşkil ediceğini sanmıyorum.Düşünerek,problem çözerek yakarım şimdi tüm yediklerimi :p

Bugün(18.05.12) sabah 10:00 da 1 saat salonda kardiyo yapıp gelip yatıcam.Bugun minimum bir 600 kcal yakmam gerek.

18. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    uyku bastırırsa bir tane oxy atmanı tavsiye ederim uyku falan bırakmıyor :D

HUMOR bunu beğendi.
  19. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    düşünmedim desem yalan olurda soruyu çözerkende hararet yapması sıkıntı olur diye akşam 10 da almıyım dedim:lol:

18.05.2012
    Gözler gidiyor yavaş yavaş oxyimi aldım 10 da spora gidicem.
    kahvaltı
    yurtta yedim hazırlamakla uğraşamadım bu final haftaları biraz yorucu zaten beslenme yavaş yavaş yoldan çıktı 1-2 gündür ne insülin kaldı ne bişey duh
    2 adet tek dilim kek
    2 adet tuzlu kurabiye
    2 dilim kaşar
    1 parça domates
    5 zeytin

20. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Antremanda dün ve bugun yediklerimin acısını çıkartmak adına
    35 dakika bisiklet hafif tempoda dergi okuduğumdan bakmadım da kalorisine minimum olarak 150'dir.
    Ardından ağırlık çalışmasına geçtim.Uzun süre sonra ilk defa bu kadar zorladım vücudu diyebilirim.En az 300 kalori yakmışımdır bence.(En az 10 dakika karın çalışması,ve chest press , dambıl fly, incline ,barbell curl,alternatif curl,konsantrasyon curl her birinden max ağırlık ve bazılarından 4 x 15 yaptım.)
    Daha sonra koşu bandında toplam 420 kcal kadar 6km hızla yürüyüp bazı zamanlar 12km hızla 500metre kadar koşular koydum(3 kere filan)

Totalde 870 kalori yaktım bugun.Şu an hiçte uykum yok sanırsam oxyelite 'n etkisi.

Ayrıca salonda 1 adet powerade 2 adet su tükettim.

1 saate kadarda
    550ml kefir , 200ml yağsız yoğur , 500ml günlük süt içip öğlenki öğünümü geçiştirmeyi planlıyorum

Sayfayı Paylaş