Kfc?!?!?!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve efebulbul tarafından 21 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. efebulbul

efebulbul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merhaba sizinle birsey paylasmak istiyorum
    bugun kfc ye yemek yemek icin gitmistim
    fried tavuk aldim buraya kadar hersey normal, aslinda diyette oldugum icin cok ta icim rahat degildi fried olmasindan dolayi neyse yemegi yerken kazara tavugu bacagima dusurdum kaldirdigimda bacagimda kalan yaga inanamadim,resmen sanki ozellikle yagi oldugu gibi bosaltmissin ne kadar ugrastiysam cikmadi
    zaten o kadar yagi bacagimda gorunce tavugu oldugu gibi birakip,bidaha oraya gitmemek uzere ayrildim
    sizinde yorumlarinizi bekliyorum ,valla bu fast food isi cok sakat :(

2. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    KFCnin hot wings ürününün besin değerleri (menü değil sadece kanatlar);

Toplam enerji: 450 kcal
    Yağ: 30 gr
    Protein: 26 gr
    Karbohidrat: 19 gr
    Lif: 2 gr
    Kolesterol: 115 mg

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Diğer fast-food başlıklında dediğimiz gibi, çok zorda kalmadıkça yemeyin. Yersenizde salata+Ice Tea(varsa).

4. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Adı üstünde, Kentucky FRİED chicken :) bırakta biraz yağlı olsun.

5. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Severim kendilerini tadı süper..keşke sağlıklı olan herşeyin tadı güzel olsa..sağlıksız olanlarınki kötü..Demekki neymiş efendiler; İradee dünyası!

6. efebulbul

efebulbul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam harbiden bu bir illet bide bu tavugu alip aksamdan peceteye birakican sabaha pecete vicik vicik olur heralde, bunun yerine haslanmis yemek lazim boyle yagsiz yagsiz oh :)

7. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Size bir tavsiyede bulunayim. Yagli bir tavuk gördügünüzde yapacaginiz iki sey var.
    1. Tavugun derisini etten ayirmak. Cünkü tavukda olusan yaglarin cogunlugu derisinde birikiyor.
    2. Normal cekici emici bir mendil alin. Selpak da olur ama emici kalin olsun. Bunu derisi alinmis tavuga koyun ve üzerindeki yagi emsin.

Bu iki kurali uygularsaniz tavukdaki yaglarin bana kalirsa %70'i gidiyor. Yani bu metodu ben bulmadim. Beslenme uzmanlari anlatiyor FIT for FUN dergisinde.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    peçeteyle emdirme işine katılıyorum cunku ben de özellikle dışarda yemek zorunda kaldıgımda gözüme yaglı gözüken tüm besinler için aynı yöntemi kullanıyorum..

önemli bir baska nokta ise tavukun neresinin yenmesi gerektigi.. kendiniz pişirmediyseniz (mesela kızarmış tavuk aldıgınızda) veya dışarda yiyarsanız ilk tercihinizin gögüs eti olmasını öneririm.. cunku diğer bölgelere göre nispeten daha az yaglı bir kısım aynı zamanda derisi alındıktan sonra peçeteye emdirililmesi hem çok kolay hem de cok etkili oluyor..

9. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    yahu tavuk demeyin bana artık kusacam..Tavuğu hoş bir şekilde hatırlayamıyorum bile..şöyle kızarmış mis gibi buğusu üstünde..veya soslanmış babalar gibi yanında kola ile..hmmm..haşla haşla ye bi tarafım yamuldu ya :x

Sayfayı Paylaş