Kevin Levrone'dan inanilmaz degisim

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve Ayaz tarafından 3 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Kevin Levrone'un Mr.Olympia'lara katildigi dönemlerde bile aylarca idman yapmadigi oluyordu. Hic ilac almadan haftanin 5 günü idman yapsa su an senin de benim de dudaklarimi ucuklatacak bir hali olurdu. bundan cok emin olabilirsin.

2. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73

idman yapmadıgına dair kanıtın var mı ? bence çok agır olmasada idman yapıyor.. bunca senedir bu işle ugraşan birinin hiç idman yapmamaması bana biraz anormal geldi..kevin levrone en sevdigim sporcular arasında gelir sakın yanlış anlaşılmasın adamı küçümsedigim falan yok ama bunca senedir bu sporun içinde olan biriin böle bir vucuda sahip olması beni üzüyor

yavuz88 bunu beğendi.
  3. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    eminimki 2005 den beri antreman falan yapmıyodur. bırak 5 günü haftada 2 gün yapsa ilaçsız bu forumdaki en iyi 5 adamdan hemen hemen daha iyi bi vücudu olurdu !

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Serkan bize ne zaman katılırdın biliyor musun?
    Bu işe gerçekten yetenekli 3-5 adam görsen bizim dediğimize katılırsın.
    Bu bahsi geçen adam Mr. Olympia'ya hazırlanırken bile senede 4 ay bazen daha uzun süre idman yapmıyordu.
    Bu zamanının tüm dergilerinde belirtiliyordu, daha önemlisi onun en önemli rakiplerinden bir tanesi ile yapılan roportajda bile Kevin Levrone için, birkaç ay içerisinde tamamen sıradan bir fiziği dünya çapında fiziğe dönüştürebilme becerisine hayranlığını dile getirmiş.

Genetik yapılar çok farklı, bazı insanlar vardır, vücudu hiçbir uyarım almasa bile kolay kolay erimez, bu farklı bir fizik yapısıdır.
    Böyle insanlar gördüm ama Blitz örneğindeki gibi idman yapmayınca kasları dondurma gibi eriyen ve bak burası çok önemli, tamamen doğal vücutçular da gördüm.

İlaç mucizesi diyerek bu sporu hafife alanların oyununa gelmeyin lütfen...

Ayaz bunu beğendi.
  5. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    karasan senle ve diger arkadaşlarla anlaşamadıgımız nokta bu adamın neden bu kadar küçüldügü ..tamam film yıldızı falan olmak istiyordu devasa bir vucut pek prim yapmaz ama bu kadar ufak bir vucudunda pek bir getirisi olacagını sanmıyorum...tekrar sölüyorum bence bu adam antreman yapıyor ...bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...son olarak bu sporu asla küçümsemiyorum şu ana dek ugraştıgım sporlar arasında en zevk aldıgım ve ölene kadar devam etmek istedigim...belki ilk cümlendeki gibi dogal yetenek görmedim ...gogal çalışan ve imrenilecek vucuda sahip olan kimse görmedgim içinde böle düşünüyor olabilirim tabi

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bence önemli bir konu aslında bu, belkide birçok insan hele çalıştıkları salondaki "hocaların"da yönlendirmesiyle maalesef kolayca ilaç yoluna sürükleniyorlar.
    İlaçsız bu iş olmaz sözleri birçok genç spor heveslisini zehirliyor.
    Amerikada moda olan bir diğer ifade ise, özellikle Dorian Yates için deniyordu, genetiği kötü ama aas duyarlılığı çok fazla.
    ass duyarlılığı dedikleri, vücudunun anabolik-androjenik steroidlere çok iyi cevap vermesiymiş, bazı insanların vücudu ilaçlara olağanüstü cevap veriyormuş.

Bu duyarlılık olayı doğru olabilir ama Dorian Yates'in uzun kaflarını, triceplerini, kanatlarını asla açıklamaz, kas yapısı ilaçlarla değişmez.
    Bu Levrone içinde geçerli, kolları aman aman büyük olmasa bile tricepleri mesela emin ol eski uzunluğundadır, sadece çok ufaktır, ama yapı ortadadır.

Çalışma olayı ile ilgili, tembelliği ile tanınan yetenekli vücutçu Flex Wheeler'a sormuşlardı, müsabıklığı bırakınca ne kadar idman yapacaksınız diye.
    Adamın cevabı süperdi, SIFIR, eğer bu değerin altında bir değer verebilsem onu verirdim.
    Ha dediğini uyguluyor mu bilemem, ama adamın vücut geliştirmeyi para için kullandığı, pek sevmediği söyleniyordu zaten, doğruluk payı olabilir bu ifadesinde.

Levrone'da bu sporla bir yerlere geldi, ama bence o da gönülde bağlı değil, en azından uzun süre yapmadan durabilecek birisi gibi görünüyor.
    Her ilacı bırakan ufalsa idi, Lou Ferrigno'nun durumunu açıklayamazdın, adam tam bir dev, onun muhteşem görünmediği bir resim görmedim.
    Senenin 12 ayı ilaç kullanmadığına göre, demek ki ilaçları bırakınca kişi biter gider lafı bir palavra.

Berkthagar, WolfSoN ve Ayaz bunu beğendi.
  7. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    serkan bu sporun cok kötü bi yani var ne bilioymuusn.cok merhametsiz.sen onu birakinca oda seni cok cabuk birakiyor.ama bide cok güzel bi yani var.oda KAS HAFIZASI olayi..ben gecen yil idmanlari tam 8 ay biraktim,bu 8 ayda kollarim 42 den 37 cm e düstü anlayabiliyrmusun yani tam koca 7 cm..ama 8 ayin sonunda ilacsiz süplementsiz iki ay idman yaptim ve kollarim 41 e cikti..benim gibi normal bi vatandas sagdan soldan duyma ondan bundan toplama antreman bilgileriyle 2 ayda kaybettigi 5 cm in 4 ünü geri alabiliyorsa kevin levrone sence antreman yapsa böylemi olur...ben adim gibi eminim kevin su an düzgünce idman yapsa ilac kullanmadan sadece süplementle en az tekrar diyorum en az 48-49 cm kol yapar ve diger taraflarida bu ölcüye uydurur

Berkthagar ve Karasan bunu beğendi.
  8. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    yukarda kolum 42 den 37 düstü 5 cm kücüldü diyecektim 7 yazmiism yanlislikla kusura bakmayin

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sivaslı olayı çok güzel özetlemişsin, en güzeli de kendinden örnek vermen, kas hafızası gerçekten harika birşey ve dediğin gibi Kevin Levrone'un kaslarının muhakkak ki hatırlayacak pek çok şeyleri vardır :D

10. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    kas hafızası, videodaki benden zayıf olan bu şahsı 120 kiloya çıkartacak kadar etkili bir olay değil. zaten kevin in idman yapmadığı da koca bir yalan, vücudun o kadar steroidle o kadar şişip inmeye dayanması çok zor. düşünün ki andreas münzer bunun yarısı olamadan öldü. bu adam her sene 80 kg ya inip 120 ye çıkamaz, ne kadar genetik etkili olsa da sonuçta insan o da. sınırları var.

demek istediğim kevin levrone, vg yi, beceremediği oyunculuk için kullanmaya çalışan, sürekli çalışmadığını söyleyip bol keseden atan, forumdaki deneyimli arkadaşları kendine inandıran bir şahıs.
    çalışsa 20 kg alması kolay olabilir ancak o uçuk kilolara gelmesi imkansız bence artık çok geç.

bu video da zamanında yaptığı vücudu kullanması da ayrıca yanlış, benm açımdan eski kevin öldü :)

11. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    yavuz senin acindan kevin ölmüs olabilir.bizde zaten kevini bir kac sene icinde mr olimpia olarak beklemiyoruz.benim karasanin ve daha bi cok arkadasin dedigi nokta bazi arkadaslarin kevinin haftada en az 5 gün idman yapiyor demesi..bu normal sartlar altinda bence olmaz.yaa yapmayin allah askina hepimiz bu sporu az cok biliyoruz,kevin gibi bir adam haftada 5 gün idman yapsa böylemi olur yaaa.adam resmen salmis kendini...ayrica bide mantikli düsünmek grek isin diger yanida su..madem bu adam haftada 4-5 gün idman yapiyor.sizce idmani bu adam vücudunu bozmak iicnmi yapiyor.elbette hayir.yani hafatda 4-5 gününü antremana ayiracaksa bu adam demekki azda olsa fitness vücududa olsa bu vücudu sekle sokmak icin yapiyordur.ve bu adam bunun icin süplementte kulaklnir.ve ne derseneiz diyin beslenmesine dikkat eden süplement kullanan haftada 3-4 gün idman yapan kevin 1 sene icinde türkiyede 70-75 kilo sikletinde yarismaya cikan bi cogundan daha iyi bi vücutla cikar.buna eminim

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sivaslı burada yorum yapan arkadaşların tek bir sorunu var, ciddi söylüyorum kendi fiziklerinden farklı yapıda, gerçekten yetenekli sporcular görmemişler.
    Sinemadan örnek vereceğim, eskilerden efsane Errol Flynn vardı, kılıçlı filmlerin efsane oyuncusu, çok atletik bir adamdı.
    1.88 boyunda, çok çok estetik fizikliydi, 1909-1959 yılları arasında yaşadı.
    Geçen gün bir filmini izledim, 1957 yapımı, 48 yaşındaki hali, kesik göğüsleri çok geniş omuzları var, yağ oranı en fazla %15
    Bakın kritik noktaya geliyorum, Holywood'un efsane yaramaz ç**uğuydu, hayatını kokain ve alkolle tüketti, onun kadar vücudunu yıpratan adam azdır, ama öyle güzel bir genetiği vardı ki, 48 yaşında öyle fiziği olan insan inanın çok azdır, günde litrelerce içmesine rağmen, ve daha önemlisi adam geçen yüzyılın başında yaşamış, öyle vücut geliştirme idmanı falan hak getire.
    Gene bir başka yetenek, açın bakın wikipedia'yı falan Burt Lancaster, o da 1.88 boyunda, kapıdan zor geçen omuzları olan bir adam, 45 yaşına kadar %12 yağ oranının üstüne çıkmadığına eminim, gençliğinde trapezcilik yapmış saf bir mezomorf, demir gibi adamdı, ağırlık çalışmadığına eminim.

Bunları neden anlatıyorum, Kevin Levrone'da en az bunlar ayarında genetiğe sahip bir adam, yapısı daha farklı, Ekto-Mezo olarak çok süratli kas kilosu alıyor ve kaybediyor ama yukarıda saydığım üstün adamlarla ortak noktası 10.000'de belkide 100.000'de bir gelen bir genetik lotonun sonucu, bunları kendinle kıyaslarsan çok yanılırsın.
    Bu adamları ağırlığa bakınca kolu büyüyen, o ağırlığı alıp çalıştığında bir haftada vücudu boyut değiştiren farklı bir tür olarak görüp kabul etmen lazım.
    Arnold'ın 15 yaşındaki muhteşem fiziğini, Shawn Ray'in 14 yaşındaki Tarzan gibi liflif kaslı yapısını, Dennis James'in gene 14 yaşında afrolu saçlarıyla inanılmaz orantısını, Samir Bannout'un 50 kiloluk 14 yaşında bir çocukken bir ileride sahip alacağı muhteşem şekli haykıran yapısını gördüğünde, işin ilaçların çok ötesinde, Tanrı vergisi genetik beceriye sonuna kadar dayandığını kabul edersin.
    Jay Cutler'ın 18 yaşındaki hali, Ronnie Coleman'ın gene baba gibi göründüğü lise mezuniyet resmi, inanın saymakla bitmez.
    İlaçlar olmasa tamam şimdiki kütlelerine ulaşamazlardı, ama olağan üstü genetikleri olduğu için çok daha yüksek rakımlara çıkabildiler.

13. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    beni esas rahatsız eden nokta, kevin levrone un 6 ay çalışıp 6 ay dinlendiğinin düşünülmesi. vg konusunda çok deneyimli olmayan bi insanın bile, bu adamların dünya tarihine geçen bir yarışmaya katılmaktansa, kıytırık bir grupta şarkı söylemeyi tercih etmesine inanması bana garip geldi. ayrıca çalışmasa bu şekilde poz vereceğini de sanmıyorum.
    genetik meselesine gelince, olympia tarzı yarışmaların esas kriteri vücudun steroide nasıl tepki verdiğidir. genetikle desteklendiğinde oylmpia ya katılacak vücut ortaya çıkar.
    bu genetik meselesine en iyi örnek, bence troy alvestır. kendisi anaokulunda 6 pack le dolaşan, 16 yaşında 46 cm kollara sahip bir şahıstı. ama bu demek değil ki bu adam gecesini gündüzüne katıp çalışmadı, sabah 6 da kalkıp cardio yapmadı,
    demek istediğim bu çok emek isteyen bir spor ve kevin in en az yılda 10 ay çalıştığına eminim. zaten bırakınca ne hale geldiğine bakarsak bunun anlaşılması çok kolay.

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    İşten anlamayanlara laf yetiştirmek çok zor, istediğine inan, benden bu kadar...

lazmataz5, normal, blackmailer ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  15. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar neden bu duruma inanmıyorsunuz. karasanın okumadan ve bilgi sahibi olmadan yazmadığına emin olun. ve kevin levronun antrenman yaptığını iddaa eden arkadaşlar gerçekten bu işten anlamıyorsunuz. kusura bakmayın.

birçok arkadaşın yazdığını ben de tekrarlayayım: bu adam hafta da 2 gün antrenman yapmış olsaydı emin olun türkiyede yapılan çoğu müsabakada dereceye girerdi...bu kadar açık...

ha şuanki hali benim de hoşuma gitmiyor ama adam halinden de gayet memnun görünüyor..

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Şuda var arkadaşlar, çok vasat genetikli, ilaçlarla bir yere gelmiş (bir yere gelmek dediğim 75 kiloda Türkiye şampiyonu ya da ikincisi) adamlar ilacı ve idmanı bırakınca gerçekten hiç idman yapmamış adam kıvamına inebiliyorlar.
    Böyle birisini görmüş ve cidden üzülmüştüm, adam tam manasıyla sıskaydı, eski müsabıklardan olduğunu duyunca vahvah dedim.
    Gerçi mayolu halini görmedim belki mayolu iyi kötü kesik göğüs, parçalı sırtı vardı ama kesin olan parlak bir halde olmadığıydı.

İlaçlar hiç etkisizdir demiyoruz, ancak "ilacı bıraktı bitti" mantığı çok çok yanlış.
    Hele Kevin Levrone gibi üstün genetikli yarışmacılar ilaca muhtaç falan değil iyi fizikli olmak için, burada bahsedilmedi ama Kevin Levrone en güçlü vücutçular arasındadır, hatta buna bir rakibinin sözüyle örnek vereyim.
    Fransız vücutçu Francis Benfatto, ki kendisi çok iyi bir vücutçudur, "Kevin Levrone'a özenip ağır kilolar kullanmaya çalıştım ve ağır bir göğüs yırtığı sakatlığı geçirdim"
    Levrone 200 kilo üzeri ile rahatlıkla bench press yapan, 300 kilo üzeriyle squat yapabilen bir vücutçuydu, iş ilaçlarla olsa her vücutçu bu kiloları basardı.
    Ama en estetik vücutçulardan birisi ve rakibi bile, ona özendim perişan oldum diyebiliyor, gene dediğim gibi rakipleri ifade ediyor adamın senenin yarısı (müsabık olduğu dönemde) müzik çalışmalarına yoğunlaşıp tüm kas kütlesini kaybettiğini ve 3-4 ay gibi inanılmaz bir sürede fiziğini Mr. Olympia yarışmacısına dönüştürdüğünü.
    Rakibi neden adam için olmayan bir efsane yaratsın :D

Flex Wheeler, Sergio Oliva gibi adamların diyeti ile Mike Matarazzo gibi adamların diyeti de çok farklı mesela.
    Matarazzo diyor, bazı rakiplerim gibi beslensem müsabıklıkla uzaktan yakından alakası olmayan bir fiziğim olurdu diyor, onların sahip olduğu metabolik avantaja sahip olmadığını anlatmak isteyerek.
    Burger King'den beslenerek müsabık olan ve Mr. Olympia olmasa bile önemli amatör şampiyonluklar kazanan vücutçular olduğu söyleniyor.
    Gelgör ki öyle insanlar tanıyorum ki %12 yağ oranı için (kendisine selam ve saygılarımı sunuyorum) ölümüne diyet yapması, dediğin gibi sabah 6'da kalkıp kardio yapması lazım.

Bunlar hep genetik farklılıklardır.
    Normal sınırlara göre düşünerek bu uç insanları anlayamazsın.
    3-4 sene çalışıp ve üstüne ilaç kullanıp 120 kg. bench press yapanda görürsün, ağırlığın ilk altına girdiğinde 120 kilo basanda (daha fazlasını yapanda var kuzeyli strongman müsabıkları mesela) gene olay aynı, normal insana göre düşünürsen o adamın 16 yaşında ilaçsız o kiloyu basması imkansız ama işin fenası adam ne ilaçlı nede ağırlık idmanlı, direkt giriyor o kilonun altına, ister inan ister inanma Levrone'da bu işi 6 aylık çalışma ile yapıyordu...

17. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    benım bildiğim kadarıyla kevin lovrone siroz olduğu için sporu bırakmış ve bu hale gelmiş...şimdi sağlığna kavuşmuş ama sporu bırakmış

18. yucerxx

yucerxx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yahu bu durumla ilgili 2-3 sene önce ben bi haber okumuştum lovrone film teklifi almış ve artık vg yapmıyıcağını kilo vermeye çalıştığını falan yazıyodu normal bi durum bu adamın seçimi bu + 5-6 ayda isterse eskisi gibi olur o adam

19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yavaş arkadaşlar...5-6 ayda 6 yıllık çalışmamanın hakkı ödenebilir mi?...birde o growth hormone , ıgf kürlerini eskisi kadar kolay kaldıracak vücudu oldugunu pek sanmıyorum...Levrone yaşlanmaya başladı arkadaşlar, eskisi gibi hızlı gelişmesini beklemek yanlış olur ...zaten, vücudu kaç yıldır steroid bile görmüyor levrone nin...tabi, çalışmaya başlarsa yine cok iyi bir görünüm elde edecektir...ama onun için eski düzenini, yaşam biçimini, disiplinini, birde testosteron seviyesini eskisi gibi kullanması lazım...bunlar olmadan cok zor...o değil de beni en cok merak ettiren şey, kevin levrone nin eşi onu öyle cok iri haliyle görmeye alıştıktan sonra zayıflayınca tepkisi ne olmuştur acaba?...bence, o da psikolojik olarak etkilenmiştir kevin levronenin vg yi bırakma kararından...

Son düzenleme: 25 Ağustos 2008
  20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Basligi biraz temizledim, sayin uyelerimiz lutfen tartisma adabini kaybetmemeye ozen gosterin ve tartismayi atismaya donusturen karsilikli satasmalardan uzak durun.

diez ve saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş