Ketosisten Çıkmamak ve Tatlandırıcılar

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve KamilXYZ tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar, taviz vermeden ketojenik diyet yapmaya çalışıyorum,

şekeri seviyorum,

fakat bildiğiniz gibi bu diyette şekere yer yok, bende yerine tatlandırıcı koyuyordum bir kaç aydır,

fakat biraz araştırdım ve aspartam yada şeker tadını içeren bütün tatlandırıcıların insülin seviyesini arttırdığını söyleyen yazılara rastladım,

kimi insülini oynatmaz derken gibi şeker gibi tepki görür diyor, kafa karıştırıcı bir durum,

diyetime sadık kalıp ketosis ten çıkmak istemiyorum, bu konuda %100 şudur diyebileceğiniz bir şey var mı? yeri geldiğinde günde 1-2 litre coca cola zero içen birisiyim, onun dışında hiç bir tatlı yada unlu kısacası karbonhidratlı bişeye elimi bile uzatmıyorum,

ayrıca çikolatalı whey ve muzlu casein tozu sipariş etmiştim, baktığım zaman bunlarında tatlandırıcı içerdiğini gördüm, her gün kardiyo ve gün aşırtmalı olarak hafif bb çalışıyorum, eğer tatlandırıcılar insülini arttırıp beni ketosisten çıkartacak ise bu siparişlerimi iptal edeyim diyorum,

teşekkürler

2. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Yemek yemeyi sirf midem dolsun diye yiyirumm diyodun noldu o lafina şaşkinim neyse .d ben kullaniyorum wheyde kullaniyorum tatlandiricida ketodan attigi filan yok atsa bile genede yag yakarsin kh almiyosun sonucta kendini kasma okadar kiloyla kafani bozmusun anladim kadariyla bu diyet bitince eski yemene donersen tekrae eski haline gelirsin onu diyim

3. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    doğru yemeği sadece kazıntımı gidermek için yiyorum o lafımı unutmadım :)

sonuçta karb sıfır
    yağ çok az
    bol protein ... ve emin ol hergün aynı ve sayılı şeyleri yiyorum, ama her insan gibi bir süre sora bıkkınlığı ister istemez yaşıyorum, herneyse...

tatlandırıcı dediğimiz şey insülin direnci oluşturuyor vücudda şeker gibi uyarıda bulunuyor diye bir ton yazı mevcut,

başka bir yerde okuduğum bir yazıda da paleo - katojenik diyet yapan insanlar diyet kola gazoz gibi ürünler tüketebilir diyordu

şimdi

ketosis; insülinin düşük olup, vücudun enerji olarak şeker yerine yağ kullanması

insülini tatlandırı ile de uyarsak sonuçta vücud enerji olarak yağı kullanmayı kesip şeker arıyacak ve ortada şeker yok

yani napıcak peki bu vücud ketosis ten çıkmayacak mı?

net bişeyler lazım ki ona göre haraket edeyim,

kilom takıntı değil, göbek bölgem hala duruyor eritmem lazım tek derdim bu

4. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Ben kullaniyorum ketozdan atmiyor ayrica az yag degil bol yag tam protein 0 kh yagsiz proteinde insulini yukseltir fazlasida seker olur onun icin yag yiyeceksin gunluk ayni seyleri yiyosan sonunda patlarsin sekere banarsin kendine guzel farkli yemekler yap kalorini sayma guzel guzel salatalar yap ha sen salatada yemiyodun kh var diye .d git bak rokada taze sogan maruk dereotu salatalik gibi sebzelerde kac kh varr ne kadari lif salata yemessen doymassin kahveni kremali ic yagin %10 u sekere donusur onun icin glikojen depolarina hic bi etkisi yok gibi

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    az yağ diyorsun da...
    ketojenik diyette az yağ diye birşey yok, zaten ketojenik diyetin aşamaları var, iyicene araştırmanı öneririm,ketojenik diyeti hakkında pek birşey bilmiyorsun sanırım, vücudu sürekli ketosiste tutmak ciddi yan etkilere sebep olur, zaten bu nedenle klasik ketojenik diyette haftada 2 gün komplex karb yüklemesi yapılıyor...

bu başlığı dikkatle okumanı isterim, forumda ketojenik diyeti en nizami şekilde uygulandığı başlıktır...
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ketojen-diyet-ve-yag-yakim-t24144.html?t=24144&highlight=coyote

Son düzenleme: 18 Mayıs 2012
    sasa222, themertyildiz ve Danny Boy bunu beğendi.
  6. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    speedtouch

sürekli vücudu ketojenik diyette tutmanın yan etkileri nelerdir?
    ben söylim

başlangıcında ruhsal dengesizlik birde vitaminsizlik, var mı başka bildiğin?
    şeker moral olarak insanı çok zinde tutuyor bu gerçek, vitaminsizliğide iyi bir multivitaminle kapatırsın diye düşünüyorum

ketojenik diyet hakkında bildiğim çoğu şeyi buradan öğrendim zaten,

heldic, zeuss, coyote, achiless1980 nickli arkadaşları takip ettim,

ben az yağ (20-30 gr) birde normal olarak görülen (100-150 gram) yağ arasındaki farkı kendimce çözmeyi planladım

az yağ tüketmemin sebebi vücudum zaten yağlı, kardiyo ve hafif olarak bb yapıyorum, yağ yakıp kas inşa etmeye çalışıyorum neden protein yerine yağlı vücuduma fazladan yağ sokayım bunu anlamıyorum bu yüzden yağı az tutuyorum,

asıl konu başlığı tatlandırıcılara gelince

tatlandırıcıların tamamından yaptığım araştırmalar sonucu vaz geçtim, tabi şeker zaten yoktu.
    bütün tatlandırıcılar karb içermesede, insülin ile oynama yapmakta, splenda, aspartam, stevia vs vs.

yağ olayına dönersek,

haftada 6 gün her sabah 45 dk kardiyo
    1 gün aşırtmalı olarakta akşamları hafif ağırlık çalışıyorum

ne olmalı alacağım besin değerleri? yağ protein ve carb olarak buyrun aydınlatın beni

vücud yağ oranımda %30

7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ketojenik beslenen kişi de insülin direnci olmadığı için sağlıklı yağlar yağlanma yapmaz. Yağ tüketmeniz yağ yakımını hızlandıracaktır.

8. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    peki dynamo

proteini kısmalı mıyım? kilo başına 1,5 gram kadar alıyorum

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

vücudu sürekli ketosiste tutmak ciddi yan etkilere sebep olur,

nasıl bir yan etkilere sebeb olabilir ? Eskimo toplumu dogdugu gunden ölene kadar mecburen ketosisdelerdir kalp hastalıkları obozite alzheimer ruhsal problemler beyaz adamın karbonhidratları ile tanıstıkan sonra olmaya basladı

Mubarek sankı tıp otoritesisiniz atıp tutuyorsunuz Nasıl yan etkileri olurmus ? Eskimolar Aborjinler Massai kabileleri hayatları boyunca ketosisdeler neden yan etkisi degil faydası gozukuyor ?

10. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Şeker insani zindemi tutuyo .d ??? Sen bu diyeti hic anlamamissin bu diyette ne vitaminsiz kalirsin nede halsiz ayrica suraya bi tane yan etkisini yazin yaninda kanitiyla beraber

11. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    "şeker moral olarak insanı çok zinde tutuyor bu gerçek"

evet şeker insana gayet moral verebilen tatmin edebilen bişey, örneğin çikolata ...

konuyu şekerden arındıralım

burada bu diyeti uygulayan kimin günlüğüne baksam

yağ / protein oranı 1:1
    150/150 gibi fln gördüm

dediğim gibi vucüd yağ oranın %30, bu kadar kalori daha doğrusu sağlıklı yağ olarak bahsettiğimiz hayvansan yağları tüketmek benim gibi yağlanması olan bir insanı yavaşlatmaz mı? daha az yağ, kilo başına 1,5 gram protein ve 0 karb, spor ile daha iyi sonuç vermez mi ?

yani bir tarafta

150 gram yağ, 150 gram protein, 20 gram karb

bir tarafta

30 gram yağ, 150 gram protein, 20 gram karb

hangisi besin düzeni bana yani günde 45 dk kardiyo, gün aşırtmalı olarakta hafif ağırlıkla çalışan birisin uyar?

12. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Gunde bi elma 160 gram da ton baligi ye sen cristian bale gibi .d
    Hala diyosun ki gobegimde yag var yag yemiyim helal.)

13. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    dostum laf cambazlığı yapma da, hatan şu, şunu şöyle yap de diyeceksen, demiyeceksen boş konuşma bi zahmet.

14. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Bak oranlara pek fazla kafani takma yumurtami yicen tam ye peynir mi yicem yaglisini ye et mi salatami yicen 2 kasik yag koy doyana kadar ye acikinca ye 5 6 ogun gereksiz hizli yag yakiyim diyosan yagi kismakta fayda var ama doymassin okadar sonunda patlarsin www.paleocafe.org www.beslenmebulteni.com gibi sitelerdrn yararlan bu diyeti zayiflamak icin degil saglik icin yap yanindada zayiflaman yanina kar olsun
    Birde protein tozu insulinu yukseltir icine 1 2 kasik krema koy yada caseinin varsa gerek yok
    Bol bol yuru attigin adimda yag yakcan
    Yok benim agzim kokmuyo ketodan ciktim filan deme gunluk 20 gr mi gecmedigin surece
    cikmassin
    Platoya girersen yani tartida dusme olmuyosa kaloriden kis biraz belki kasda yapiyo olabilirsin tartiya takilma onun icin haftada bi belini olc yeter

KamilXYZ bunu beğendi.
  15. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Çikolatanın mutluluk vermesinin sebebi içindeki şeker değil serotonin artışıyla endorfin salgılanmasını teşvik edişidir.

Sorunun cevabına gelirsek; ketosis vücudun yakıt olarak yağları kullanması için girilen bir durum olduğundan ve insülin salgılanmasıyla sekteye uğrayacağından tatlandırıcı kullanmamalısın.

16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    akademik anlamda hiçbir icraatı olmayıpta işkembeden bilim yapan insanımız...

bakın burda bir ketogenic diyet fanının diyet üzerine yazdıkları, ama adam sizin gibi bu diyetin propagandasını yapmıyor, iyi tarafları da var, rapor edilmiş ciddi yan etkileri de var, o sebeple bu diyeti çok basit zannedip,kafanıza göre yorumlayarak uygulamayın diyor, özellikle heldic gibi akademik anlamda hiçbir ünvanı olmayan, anlamsız bir şekilde bu beslenmeyle kafayı bozmuş kimseler yerine profosyonel kişilerin,bilim insanlarının tavsiyeleri doğrultusunda bu diyeti uygulayın diyor...
    ""However, those using any medications do need to consult with their doctors before trying out a ketogenic diet, because it can drastically reduce or even eliminate the need for certain medication, especially in type II diabetic patients ""

http://www.buzzle.com/articles/ketosis-side-effects.html
    buyrun bir adet daha makale, heldic yok diyor,benim dediğim gibi çavuşlama ketogenic diet uygulayın diyor, müthiş sağlıklı olsun diyor, ama veriler başka şeyler söylüyor...
    tabi heldic zaten profösör doktor, yıllarını ketosis araştırmalırına vermiş,oturup dinlemek ne diyorsa uygulamak lazım,sorgularsak ta cahil ilan ediliriz...
    ahmet maranki'nin bile en azından bir akademik ünvanı var...
    "The change in metabolism can badly affect the digestive system and cause nausea and diarrhea. Dehydration and constipation are two such symptoms that are often observed in the beginning of the diet program. These problems are resolved by drinking plenty of water and eating fiber rich foods. Bad breath is another not so serious side effect of ketosis which is triggered by the changes that takes place in the bacteria and enzymes of the digestive system due to shift in metabolic process. One can get rid of it by brushing the teeth more frequently."
    bu kısımda da vücudun ketosise giriş sürecinde ne kadar dikkatli olunması gerektiğinden bahsediyo, bilinçsizce bu diyeti uygulayan kimselerin dikkatine, bana birşey olmadı ki ama demeyin, insanlar çoğu zaman kanser olduklarının da farkında olmuyorlar...(bu sözü sağa sola çekmeye hiç kalkmayın, ketosis kanser yapar falan demek değil bu,elbette ketosis kanser yapmaz)

""The effects of ketosis is different for every individual. Some people have the natural ability to deal with them but others may not be able to cope up with the changed associated with it. Therefore, at any point of time, if dieters feel that they are unable to tolerate these effects, they should abandon the diet program immediately""
    sayın profösör doktor heldic, bakın burda da ketogenic diyetin her bünye için uygun olmadığını söylüyor, ama sizin buna da bir cevabınız vardır, 1920 li yıllarda epilepsi tedavisi için geliştirilen bu diyetin,asıl sahibi de büyük ihtimal siz çıkarsınız yakında...
    epilepsi tedavisi için geliştirilen bu diyeti, anatemanın bodybuilding olduğu bir sitede heldic herkeze öneriyor,hayatınız boyunca uygulayın diyor, zaten heldic hayatını "vücüt geliştirme yapan kimseler üzerinde,ketogenic diyet etkileri" adlı bir araştırmaya adamış bir kimse...

evet buyrun bir adet makale daha, bilinçsiz uygulanan ketosis hakkında, "kanda dolaşan serbest radikaller" hakkında bir bilgisi var mı ketosis'i koşulsuz şartsız insanlara tavsiye eden arkadaşların bilmiyorum açıkçası, sağlıkla oynamak bu kadar kolay olmamalı...

http://women.webmd.com/guide/high-protein-low-carbohydrate-diets

""Unhealthy metabolic state (ketosis). Low-carb diets can cause your body to go into a dangerous metabolic state called ketosis since your body burns fat instead of glucose for energy. During ketosis, the body forms substances known as ketones, which can cause organs to fail and result in gout, kidney stones, or kidney failure. Ketones can also dull a person's appetite, cause nausea and bad breath. Ketosis can be prevented by eating at least 100 grams of carbohydrates a day.""

vücudunuz ketosise girdiği zaman kanda "keton" adı verilen organikler dolaşmaya başlar, bunlar kanınızdaki serbest radikallerdir, böbrekler ve diğer organlar üzerinde hoş olmayan etkileri vardı, "google" 'dan araştırabilirsiniz, ama boşverin siz araştırmayın, başınıza birşey geldiği zaman doktor heldic'e bir telefon açarsınız o size tedavi formülünü söyler...

bu forumda hiçkimse "ketogenic diyet" kilo verdirmez demedi, hayvansal yağlar yemeyin demedi, tek söylenen şey bu diyeti uygularken, bilinçli ve nizami uygulamanın çok önemli olduğu ve ağır sportif aktiviteler içerisindeyseniz de komplex karbların hayatınızda önemli bir yerinin olduğudur...

Danny Boy ve hasanateş bunu beğendi.
  17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    speedtouch

bu ingilizce olarak yazdıgın hersey baslı basına masaldan ibaret.

Ketosis de kanda keton cisimcikleri dolasır. Kalp nedense bu kötü keton cisimcikleri ile yuzde 28 daha iyi calısır

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14769489?dopt=AbstractPlus

kaynak sallama site degil pubmed.

tip 2 diabet hastaları yapamaz sakıncalı demis yazıda tip 2 diabet hastaları elinde igne ile geziyor yemeklerden önce insulin vuruyolar . bir tip 2 seker hastası ne yiyecegini yedigini iyi bilir ve tip 2 sonradan olmaz dogustandır.

tip 1 diabet hastalıgı ise ketosis ile iyilesiyor aynı zamanda hipoglisemi de iyilesmekte ilac kullanmadan.

ketosis hakkında hic birsey bilmediginiz belli internetten 1 2 adres kopyalamıssınız internet cöplügünde hersey var her konu hakkında

Ketosis ile ilgili önce bilgi sahibi olun fikir sahibi olmadan sonra atıp tutarsınız.

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=132598293&page=1

bodyluilding.com dan alınma ketosis konusunda cok guzel bir kaynak okursanız ne oldugunu gorursunuz

konuyu acan arkadasa da sunu diyeyim

şeker yerine tatlandırıcıyı koyarsanız beyin de ki duyarlılık aynı derece devam eder beynin bagımlılıgı kırılmadıgı icin ilerde kilo almanız cok kolay olur

o yuzden tatlandırıcı seker cikolata gibi beyine gecici mutluluk veren seyleri cıkaralım

yerine cvitamini ve balık yagı tuketin.

bilincli ve nizami ne demek ? eskimolar tüm hatayları boyunca yag ve et yediler gunumuz hastalıkları intihar depresyon obozite kalp alzheimer kanser vakaları cok cok az

bütün eskimolar oturup sabah terazi ellerinde hesap kitap mı yapıyolar dı ?

Birsey söylerken biraz mantık cercevesinde dusunun

agır spor aktivitesi yapanlara bu diyetin uygun olmadıgını kendilerine göre modifiye etmeleri gerektigini 500 kere yazdım siz anlamadınız

18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    tamam heldic ben masal anlatıyorum...

ketosis'in ne olduğunu da bilmiyorum, serbest radikaller'de süper yararlı sağlığımıza...

themertyildiz bunu beğendi.
  19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

dalga mı geciyorsun ? serbest radikal mi yapıyormus ketosis :)

bende diyeyim sen cok haklısın sigara cok yararlı saglımıza :) ne alaka ise ?

ketosis nasıl serbest radikal üretiyormus ? nerden uydurdun acaba bunu :)

kalp yuzde 28 verimli calısıyor pumbed calısması oku bakalım

Doktorlar bunu hastalık tedavisinde kullanıyolar kanser beyin tümörü alzheimer epilepsi gibi

sen radikal den bahsediyorsun :)

Kendindemisin acaba ?

Bu konu hakkında bilgisiz bombos oldugun belli önce oku bilgi sahibi ol

Vücuttaki hücreler gerektiğinde glikoz (şeker) yerine keton (yağ asidi molekülleri) kullanacak şekilde düzenlenmiştir. Bu sonradan insanın yaptıgı birsey degil. Vucudumuzun bize verdigi bir enerji sistemi beyin kalp hepsi seker gibi keton cisimciklerini kullanıyor ve saglıklı her bireyde bu sistem mevcud

hemde beyin ve kalp daha verimli calısıyor

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...t=AbstractPlus

kaynak pubmed.

Her yazıma pubmed linkleri koyuyorum calısmaları ekliyorum Buna ragmen inkar yalanlama yapabiliyorsunuz :)

20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    vucudun ketosis'e girmesi ne demek?Enerji kaynağı olarak yağları kullanması demek, 1.enerji kaynağı olarak yağlar kullanıldığında ortaya keton denilen organikler diğer bir değişle serbest radikaller ortaya çıkıyor,bunu ben uydurmuyorum,sen de biliyorsun...
    ama sen bu gerçeği de reddedersen ben sana saygı duyarım...
    seninle tartışırken kaynak göstermek çok mantıksız, hatta seninle tartışmak bile çok mantıksız, çünkü kendini mutlak bir şekilde bir meselede sabitlemişsin, kendi inandığın şey hariç herşeyi reddediyorsun, bu polemiği devam ettirmek istemiyorum, sen neye istiyorsan ona inanabilirsin saygı duyuyorum ama insanlara tavsiyeler verirken, 4-5 kere düşünmen daha hayırlı olacaktır

Vücuttaki hücreler gerektiğinde glikoz (şeker) yerine keton (yağ asidi molekülleri) kullanacak şekilde düzenlenmiştir. Bu sonradan insanın yaptıgı birsey degil. Vucudumuzun bize verdigi bir enerji sistemi beyin kalp hepsi seker gibi keton cisimciklerini kullanıyor ve saglıklı her bireyde bu sistem mevcud

Bu teori de canııım taş devri diyetinden yola çıkarak meydana geldi değil mi?

Sayfayı Paylaş