Ketojenik diyetten çıkış nasıl olur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar 4 hafta low carb diyetinden sonra 2 hafta ketojenik diyete geçtim.Haftanın 1 günü kh yüklemesi yapıyorum metabolizma hızı düşmesin diye.Bu diyetten çıkınca nasıl bir yol uygulamalıyım?

2. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    415
    Ödül Puanları:
    73
    ne gerek var bu saçma seylere, yarısmacı mısınız?

öyle de böylede vücut 2-3 ay aç kurt gibi yag depolamayı beklıcek.. herkeste goruyorum kendımdede gordum yaglanma %100 gerı gelecek.. + s ututumu..

once dıet bıtınce her gun gene kalorı acıgı vererek hergun 10-20 gr karb artır.. 1 hafta sonunda dıyelım karb 120 oldu 1 hafta 120 gr de kal.. sonra 1 haftada 200 e çıkar. sorna 2 hafta 200 de kal.. sonra 300 cıkar sonra 1 ay koruma donemıne geç.. sonra yvas yavas bulk ıstersen bulk yaparsın.

hem dedıgım yontemle yagda yakarsın + su toplamaz vucudun falzadan..

Blonde bunu beğendi.
  3. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Değilim ama yağ oranını düşürmede en etkili diyet olduğunu öğrendim, denemek istedim.Diyetten sonra 1 ay yerimizdemi saymamız gerek?Kalori açığı derken ne kadar bir açık vericez hocam? Ketojenik diyettemi oluyor birtek bu?

4. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    415
    Ödül Puanları:
    73
    onu yapsanda haftada 500 gr gıdıcek ıstedıgını ye ara sıra bol karb al gene haftada 50 0gr gıdıcek.. ketogenıcde su ve kas kaybı kaçınılmazdır. ve garantı verıyorum gerı alırsın. harcadıgın caloriden 500 calor iaz al kılo alırsın ama sudan kası su ıle doldurursun + yag yakarsın.

5. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam hocam vazgeçtim temelli ketojeniğe girmekten; açıkçası korktum geri alıcaksam ne anlamı var:) Peki o zaman şöyle yapsam; şimdi ben youtube da Kenzo nun diyeti var bilmiyorsanız low carb diyeti yazın çıkıyor.Onu uyguluyorum.Günlük 100gr kh ile besleniliyor, bol protein ve biraz kaliteli yağ.Adam ileride yağ yakımınız yavaşlayabilir dedi bu olduğunda 4 gün "carb cyling" yapın dedi.Yani ilk 2 gün 50gr kh çıkarılıp yağ eklenicek, 2 gün ketojeniğe dönülecek.Sonra tekrar 100gr ile devam edilecek.Böyle bir şey uyguladınız mı veya bilginiz var mı bununla ilgili?

6. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    415
    Ödül Puanları:
    73
    ya bos ıs onlar. calori ve makro onmlı. harcadıgın caloriyi bul o caloriden 400-500 calori cıkar odkr calori al sıtedıgını ye yag gıne gider..

7. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Diyeti tamamlayanlar olumlu sonuç almış.Anlamadığım madem kh yüksek tutup protein ve kalori miktarı aynı kalsada aynı oranda yağ yakıcaz.Neden düşük karbonhidrat diyetleri var?

8. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    415
    Ödül Puanları:
    73
    onlar su atmak ıcın.. %8 9 yag oranıan gel anlarsin.

9. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Şu an tahmin ediyorum %11 civarındadır seyrek bir şekilde gözüküyor karın kası.Diyetten önce 4 tanesi gözüküyordu zaten:)Ben düşük karbonhidrat alırsak vücut glikoz bulamayınca direk yağlara saldırır diye düşündüm yeterince protein aldıysak. Neyse hocam "carb cyling" girmiştim bugün son günü.100gr kh ile devam edicem 7 eylüle kadar.Peki makrolarda önemli demişsiniz, tam olarak açıklayabilir misiniz?

10. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    415
    Ödül Puanları:
    73
    her ogun alacagın besın mıtkarı gramı kalorisi vvs..

11. ntahraci

ntahraci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Denizli
    Ciko nat hocam bisi sorabilirmiyim ? Az agirlik cok tekrar ise yarar mi yag yakiminda 104 kiloyum

12. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeş eğer hiç ağırlık çalışmamış biriysen çok tekrar(15-20) yapabilirsin.Ama daha önceden ağırlık çalışan biriysen tekrar sayısını değiştirme yoksa kasın hacmi küçülür.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ağustos 2014 ---
    Anladım.Peki bu karbonhidrat yüklemeleri ne için yapılıyor, metabolizmayı yüksek tutmak için deniyorda, niye karbonhidratı seçiyoruz onu anlamadım.Yanlış anlamayın sizi haksız çıkarmaya çalışmıyorum :) Amacım bilgi edinmek şu an.

13. ntahraci

ntahraci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Denizli
    Evet calisiyordum gogsumde kas baya var kolum ve omzumda okadar yok bu tekrar ise yariyor ama dimi baya bilgili birisiniz

14. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum çok bilgiliyim demiyim ama bende diyete başlamadan önce araştırmıştım.Tekrarı aynı tutmak kasın hacminin aynı kalmasına yarıyor.Diyette kası büyütemezsin zaten.Tekrarı ve ağırlığı aynı tutmaya bak ne düşür ne arttır.Bende güç kaybı olmadı kreatinde kullanıyorum belki onun etkisindendir.Karb. az aldığımdan dolayı biraz küçülme oluyor, o da vücut suyu attığından oluyormuş.

15. ntahraci

ntahraci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Denizli
    Bilgiler icin tesekkurler

16. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    rica

17. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.364
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    ketojen veya low carbdaki yüklemeler, vücudun kıtlık moduna geçmesini önlemek için yapılıyor. Ve artık sıfırlanmış olan glikojen depolarını doldurmak için. Gerekli mi gerekli değil özellikle ketojende vücudu ketosise soktuktan sonra karb. yükleyerek ketojenden çıkarmanın mantıgı yok. Bu arada çikoya ben de katılıyorum, önemli olan makrolar. Carb Backloadingi bitirince ben de sadece makroları tuttugum bir diyete geçeceğim, yani fantazi aramaya gerek yok aslında. Ha ben şu an uyguladıgım diyetten memnunum, her şey serbest neredeyse. ama ketojen low carb vb. bozar insanın psikolojisini. :D

18. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Anladım hocam.Son bir soru daha var aklımda araştırdıkça soru sorasım geliyor :) Şimdi biliyoruz kh insülini yükseltiyor, kimisi az yükseltir kimizi çok yükseltir.İnsülin ne kadar düşükse glukagon(yağ yakım hormonu) o kadar yüksek oluyor.Hiç karbonhidrat tüketmediğimizde glukagon en yüksek seviyede olmaz mı? Yani karbonhidrat bu noktada önemli olmuyor mu diyette?

19. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.364
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    evet önemli. demek istediğinizi anlamadım zaten glukagon, gh vb. hormonlar üst düzeyde oluyor bu diyette. Yükleme günlerinde ise glikojen depolarını doldurup vücudu şaşırtıyorsun.

20. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam insülinle o hormonlar ters çalışıyormuş.Yani insülin düşükse o hormonlar yüksek; insülin yüksekse o hormonlar düşük.Demek istediğim ketojenikte insülin en düşük seviyede oluyor; bu sayede yağ yakımıda en üst düzeyde olmaz mı?

Sayfayı Paylaş