Ketojenik Diyet

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Inspectum tarafından 15 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Inspectum

Inspectum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar yaptığım hesaplar doğru olmuyor 1500 kalorilik bir ketojenik diyet listesine ihtiyacım var ben hazırlayamıyorum hazırlasamda doğru olmuyor lütfen yardımcı olurmusunuz kafayı yedim bir türlü yapamadım liste

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sıfırdan beslenme programı hazırlamak ve hazırlanmasını istemek yasak forum kurallarınca. Fakat şöyle söyleyeyim. İlk başlarda karbonhidrat miktarını 50 gram ile sınırlayın, kilonuzun 1,8-2 katı protein alın geri kalanı sağlıklı yağları alın. Fakat erkek olmanıza rağmen 1500 kalori epey az geldi. Bu kadar az kaloriyle başlarsanız sorun çıkacaktır ileride söyleyeyim...

3. Inspectum

Inspectum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki teşekkürler bunları hesaplayabileceğim bir site program varmı

4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    MyFitnessPal adlı mobil uygulamadan hesaplıyorum ben.

5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    ketojenik diyet örneği: 100 gram yağ 900 kalori 200 gram et 200 kalori bol sebze salata 200 kalori= 1300 ara öğünlerde ve yatmadan yoğurt kuruyemiş = 1500 kalori bayan içindir yağı sebze salataya koyduktan sonra artanı için bitmek zorunda.

6. Engin34-53

Engin34-53 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ketojenik diyette sut kullanmamalisiniz.
    Sutte sut sekeri yani laktoz var ketosisten cikmanizi saglar.
    Yogur ise 20 gr yogurt 15 gr kaymak ile karistirilmali yoğurt suzme yogurt olursa daha iyi bu karisima keto yogurt diyorlar.
    2 cilekle tatlandirilabilinir.

Güç ve Fitness bunu beğendi.
  7. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    1 gr yağ 9 kalori - 1 gr karb ve 1 gr protein 4 kaloridir. Keto da almanız gereken yüzdeler %60 yağ - % 30 protein ve % 10 karb bu durumda .
    Günlük 30-40 gr karbı geçmemeniz gerekiyor ki sürekli ketosis evresinde kalasınız. Karb miktarı = alınan karb - lif şeklinde hesaplanıyor. Örneğin 100 gr brokolide 7 gr karb mevcut , bu karb'ın 2 gr'ı liften geliyor . Bu durumda 100 gr brokoli yerseniz 5 gr karb almış gibi hesap yapmanız gerekiyor.
    Engin 34-53'ün dediği gibi süt kesinlikle ketosisten çıkarıcı etki yapıyor bu nedenle tüketilmemesi gerekiyor.

Bu durumda sizin almanız gereken değerler 1500 kaloriye göre = 30 gr karb -100 gr yağ -120 gr protein.

Fakat 1500 kalori erkek iseniz çok az. Yeniden gözden geçirmenizi öneririm .

Aklınıza takılan bir şeyler var ise yardımcı olmaya çalışırım .

Sayfayı Paylaş