Ketojenik Diyet ve Beslenme Hakkında Birkaç Soru

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Rıgel1 tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Rıgel1

Rıgel1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce dayanamayıp bıraktığım ketojenik diyete son bir kez daha başlamak istiyorum fakat beslenme konusunda sıkıntım var neler yenmeli neler yenmemeli mesela hazır et gıdalardan tüketmelimiyiz(sosis,salam,sucuk,köfte v.b gibi) ve süt ürünlerinden tüketmemiz gerekir mi? meyve yasak sebze olarak sadece marul kullanmayı düsünüyorum günde en fazla 3 öğün her öğünde 1 kase marul genellikle öğünlerimi sadece zeytin yağında 5 adet yumurta pişirerek yiyeceğim 4 gün spor spor günleri et olarak sadece tavuk göğsü tüketicem ve arada bir ton balığı almaya çalışıcam ve süt ürünleri yasak değilse eğer tam yağlı kaşar peynir yemeyi düsünüyorum öğünlerim arasında yumurtaya katabilirim 1 ay boyunca deneyeceğim şuan vücudum da tahminen 13 ila 15 arası bir yağ oranım mevcut ve salon 2 ay sonra kapanıcak bunu iyi değerlendirmek istiyorum 2 ay boyunca bu diyeti yaparak beslenmem de Yumurta,Tavuk Göğsü,Badem,Fındık,Mayonez,Ton Balığı,Zeytin Yağı,Marul İçecek olarak Günde en fazla 2 Bardak sekersiz kahve ve karışık bitki çaylarından içeceğim böyle bir beslenme ile ketojenik diyet yapılabilir mi? Forumda ketojenik diyet ile herkes farklı şeyler söylemekte ve yeterli bilgiye ulaşamadım beslenme konusunda bazıları hazır gıdalardan yesenizde olur derken bazıları yemeyin diyor bazıları süt ürünü tüketin derken bazılarıda tüketmeyin diyor Kafam karıştı bende bir konu açarak kafamdaki soruları sormak istedim bir kaç tane daha sorum olacak

1-Ketosis Seviyesine kaç günde gelinir?
    2-Ketojenik diyette günlük Tüketmemiz gereken yağ ve protein miktarı ne kadar olmalı ve yağ miktarı protein miktarından fazla mı yoksa az mı olmalı?(Mesela ben ilk denemede günlük 100 ila 120 arası yağ 100 ila 150 arası protein tüketmekteydim)
    3-Günlük 10 adet yumurta sarısıyla beraber yağda pişirip yemek ketosis ten çıkartır mı?(çünkü sarısında karb miktarı fazla diye biliyorum fatsecret karb miktarı bazı seçeneklerde 10 bazı seçeneklerde 1 gr karb olduğu yazıyor)
    Şuan Aklımdaki sorular bunlar yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler
    3-Ketojenik diyete başlamadan önce karbonhidrat yüklemesi mi yapmalıyız ve ondan sonraki gün karbonhidrat almadan beslenmemize başlamalımıyız?
    4-Ketosis evresine geçmek için vücuttaki tüm şekeri ve karbları tüketmemiz mi gerek? Spor yapmadan da karb almadığımız zaman zaten otomatik olarak vücuttaki şekerler ve karb miktarı düşmüyor mu?

2. Rıgel1

Rıgel1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    aklıma gelen bir soru daha var Kullanmış olduğum Nutrade premıum protein tozunda bir miktar şeker ve karb bulunmakta vücuda giren 1gr şeker ketosisten çıkartırmı? tuz içinde aynı şeyi merak ediyorum

Sayfayı Paylaş