Ketojenik Diyet Soru ve Sorunlarım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mas tarafından 3 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    Ketojenik diyete başladım. öncesinde bir hafta kadar ön hazırlık yaptım. karb. alımını mümkün olduğunca kıstım. hiç ekmek yemedim. diyete başlayalı 1 hafta oldu günlük 100gr zeytinyağı 250 gr beyaz peynir 2 adet haşlanmış yumurta yiyorum. normal bir uyku düzenim yok tek öğun besleniyorum henüz multivitamin takviyesine başlamadım. ortalama 1-1.5 litre su içiyorum. 2 gündür çok halsizim ve hiç iştahım yok. 2 gündür birşey yiyemedim.. yağ oranında ciddi azalma oldu. bu gün 1 haftayı tamamlıyorum. karb. up yapmayı düşünüyorum. pazartesi tekrardan başlarım. bu konuda görüşlerinizi almak sterim..

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Sanırım günlük karbonhidrat alımı hakkını beyaz peynirden sağlıyorsun tavsiyem peynir yerine yumurta beyazı veya tavuk tüketip karbonhidrat hakkını sebzelerden sağlarsan lif almış olursun ve metabolizman daha iyi çalışır yorgunlukta bile azalma sağlıyabilir.
    İştahın olmaması gayet doğal vücudunda insülin şu an yerlerde sürünüyo ve yağların sindirimi uzun olduğu için tokluk normal .
    Ve 2 gündür birşey yiyemedim demişşin bu diyette biliyorsun ki yemen lazım özellikle yeteri kadar yağ gerçi sen bunu daha iyi biliyorsundur :)
    Karbonhidrat günü için acısını çıkar derim :D ama tercihin kompleks olsun ve yükleme gününde kardiyo yapmayı unutma Kolay gelsin...

3. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    şu anda büyük bir zevkle karb. up yapıyorum :D 1 kepek ekmeğı sucuk kaşarlı tost yanında 1 litre ayran. sanırım biraz abarttım. ekmeğin çeyreğini anca yiyebildim.. galiba daha fazla yiyemiycem. ilginç bir durum var kalbim deli gibi atıyor. açken de böyleydi. acaba yanlış birşeyler mi yapıyorum.. birde karb. alımını 4-5gr da tutmaya çalışıyorum bildiğiniz çok düşük karb.lı besin varmı?

4. k1

k1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok Çok yanlıs uyguluyorsun gibi geldi iyice araştır forumu deneyenlerin yazılarını oku sonra daha bilinçli devam et

5. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    hocam yüksek miktarda yağ yaktım. diyet işe yarıyor ama çok halsiz bıraktı. şu anda gerçekten kötü durumdayım. halsizim ve çok köt midem bulanıyor. yemek yedikten sonra daha da kötü oldum. ağzımda acayip bir metalik tad var. bütün kaslarım ağrıyor.. bu diyet programını sizlerinde yardımıyla yeniden düzenlemek istiyorum..

6. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    adam 1gunde yuksek mıktarda yag ykamıs alkıslıyak şak şak şak

7. mas

mas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    istanbul
    hocam zahmet edip ilk mesajı okusaydın keşke. toplam diyet süreci 2 haftadan fazla. öncesinde de yetyersiz besleniyordum. diyetle birlikte yağ yakım süreci hızlandı. rahat 3 beden incelmişimdir..

Sayfayı Paylaş