Ketojenik diyet (SKD) araştırma- fikir alışverişi - başlama...günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve PÖTİKARE tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    ben akındaki sarıyı ayıştırabiliyorum o kolay oluyor omlet yaparken 3 yumurta beyazı 1 tam yumurta toplam 4 yumurta atıyorum haşlamaktan bir farkı oluyormu bunun? mesela protein değerinde düşüş olurmu?

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    çok fazla pişirmezsen bir sorun olacağını sanmıyorum.

3. PÖTİKARE

PÖTİKARE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilgiler için teşekkürler.

ben brokoli-sarımsak tüketmiyordum.
    yağ tüketim saatlerime de itina etmiyordum yani almam gereken kaloriye ulaşabilmek adına hemen her ögünde alıyordum.

..

karatay diyeti kitabını aldım arkadaşlar bugün onu okumaya başlayacağım.

...

öğünlerimi zenginleştirmem gerekli farkındayım.fakat hem dişteki tel hemde koşturmacadan elim kolum bağlı. sabah beyaz 100gr peynir 1domates 7falan minik siyah zeytin yedim... öğlen de işyerinde tonbalığı yedim.ama bunu zor bitirdim. sanırım uzun bir süre tonbalıgı yiyemiyeceğim. yağı da baydı içimi ekmeksiz tek yiyor oluşumda. yanına koyabilecek çok seçenek vardı elbet ama burada bulunmuyor..rahat oldguum tek öğün akşam. güzelce hazırlıyorum soframı. onu da geç yiyorum gerçi eve anca gidip...

öğlenler için akşamdan köfte falan hazırlayıp yanına da biraz çeşitle yanımda getireyim diyorum.

...

yumurta yememek de en büyük eksigim ama altarnatifleri araştırmıyor değilim.

..

basenlere çare!!!! bölgesel zayıflama sormuyor sadece oralara takviyeye ihtiyacım var. araştırıyorum elbet ama sizler de yazabilirseniz sevinirim.

medet ya tabip :)

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    normal bir diyette enerji glukoza cevrilir ve kullanilir bu diyette yag asitleri ketona cevrilir kullanilir ama kullanilamayan keton lar yag asitlerine geri cevrilemez ve kullanilmayan urun olarak idrar ve nefes ile disari atilir simdi bu diyetle obur diyetler arasinda nasil fark yok diyebiliyoruz eger fark yoksa yanlis uygulamissinizdir

Efrahim bunu beğendi.
  5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben hiç bir zaman tam anlamıyla ketojenik diyet uygulamıyorum. soyle anlatayım. antrenman gunlerimde antrenman sonrasına kadar ketojenik diyet esaslarına bağlı kalarak devam ediyorum. antrenmandan sonraysa diyet tamamen tersine donuyor. yani karbo + pro yağ olmayacak şekilde ayarlıyorum. o gun oyle bitiyor. antrenman olmayan gunler sabah kalkmamla beraber benim için ketojenik diyet başlıyor. ve o gun antrenman yoksa full ketojenik diyet uyguluyorum. antrenman gunleriyse antrenman sonuna muteakip diyetin şekli değişiyor izah ettiğim gibi.

yani donusumlu bir diyet izliyorum. bu şekilde hem kas gelişimi sağlıyor hemde yağ yakabiliyorum. potikare tabii sen bunu uygulama. sen 2-3 ay tamaen ketojenik diyet ve bol kardiyo (mumkunse yuz). agırlık antrenmanlarını haftada 2-3 le sınırla ve vucut rutini şeklinde bol tekararlı çalışmalar yapmalısın. tabii bu tarz bir çalışma şekli sende protein almayacağın anlamına gelmiyor. protein almalısın. bu proteinler yağ yakımınıda cok hızlandıracaktır. diyette yağ ve karbo oranlarını iyi ayarlamalısın. protein her zaman alacağın gıda olacak. yağ aldığın gunler karboyu cok cok sınırla. karbonhidrat aldığın donemlerdede yağ almamalısın bence. bunlar benim goruslerim. burada diyette daha tecrubeli olan achilles ve coyote gibi isimler var. onlarda sana daha detaylı bilgiler verebilirler. benim uygulamam bu şekilde sadece onu yazdım.

6. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    yağ oranı açısından yüksek beslenme testosteronu tetikliyor,bu bilinen bir gercek,yani ne kadar çok yağ o kadar çok testosteron
    Fakat karbonhidrat yönünden düşük beslenme glikojen depoları boş kaldığı için hacim döneminde tercih edilmiyor.Fakat yağların eksilmesi hacim almak için elzem olan testosteronu da düşürüyor.
    Hacim döneminde en doğrusu sanırım yağı ver karboyu dengelemek, Sheridan'ın dediği gibi %40 %30 %30 şeklinde

7. PÖTİKARE

PÖTİKARE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hacim döneminde falan değilim arkadaşlar.

kilo verebilmek derdindeyim.

lütfen.

(!)

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    sayın potikare, öncelikle kilo vermek istiyorsan bu bir sabır işidir. Ketojenik diyet sizi kısa bir zamanda zayıflatmaz bu gerçeği bilmelisiniz.

şöyleki ketojenik diyetin faydaları nedir.

hormonal sistemin aktif çalışmasını düzenler ve iyileştirir. Alınan kaliteli yağlar ve proteinler, kolesterol, hücre içinde bulunan kolesterolu arttirarak vücuttaki bütün yapım ve onarım faaliyetlerini arttiracaktir.

bu diyet insulin direncini ve metabolik sendromu kırar. Dolayısıyla kan trigliserit seviyeleri ve kan glükoz seviyeleri düşecektir.

iştah kesilecektir, vücutta artan leptin hormonu sayesinde açlık çekmeyeceksiniz.

Özellikle leptin hormonu azaldığı durumlarda inanılmaz iştah artması yaşanır. Mesela yağdan fakir beslenme leptin hormonunun artışında sorun yaratıyor yani yağlar çabucak doyurma ve besleme özelliği var.

yorgunluk hissi ortadan kalkar. Kilometrelerce yürüdükten sonra daha evden yeni çıkmış gibi olursunuz.

vücudumuz en iyi yağlar okside edilirken çalışır. sinir stres ve harabiyet gerginlik durumları gerçekleşmez.

Kuş gibi olursunuz ve rahatlarsınız vücudunuz ve bedeniniz hafifler.

ayrıca ağrı acı nedir bilmessiniz. Diyet o kadarda sağlıklıdır işte.

Bakın iddia sonucu kışın ortasında dükkanda üstüm cıplak çalıştım. Adamlar ağzı açık beni seyrediyordu.

Bu kış üzerime doğru duzgun mont giymedim en soguk havalarda t-şhirtle geziyordum.

150-200 km lik bisiklet sürüşünün ardından evden yeni cıkmış gibi oluyorum.

daha cok artısı var ketojenik diyetin. Yaptıgınızda anlıyorsunuz.

Mesela uzun zamandır kesinlikle yorgun oldugumu hatırlamıyorum ve aç olduğumuda.

Fakat bu diyete uyum sağlamak zordur. ilk başta alışamassınız.

Mesela çevrenizdeki bir çok insan haz almayı sevdiğinden ötürü onlarla bir arada bulunmanız diyeti yaparken sorun oluşturur. Çünkü siz rahatlıcaksınız ama onlar sürekli gergin olacaklar.

Bunu ketojenik durumdayken suratlarına baktıgınızda anlıyorsunuz.

Mesela unlu şekerli mamulleri yiyen ve coca cola içen fast food tüketen kişilerin suratlarında garip bir ifade oluyor. Gözleri bir acayip oluyor.
    Beyinleri mahvoluyor.

mesela bir çok insan bağararak konuşuyor.

spor salonu içerisinde idman yaptıgımız süre içerisinde suratları kıpkırmızı kaskatı kesilmiş ve bayılan insanlar görüyorum.

Ciddende ilk dusman olunacak sey un ve şeker diye söylemiştim.

gelelim size, bakın madem bu yolu seçtiniz o zaman buna alışmanız zaman alır.

ikincisi bu diyette kesinlike erken yatın mesela saat 6-7 gibi elektronik eşyalarla ilişkinizi kesin mümkünse mum ışığında oturun .

aksam saat 21 gibi uyuyun ve sabah erkenden kalkın.

bir kaç gün sonra uyku borcunuz ödenmiş olur.

artık saat 20-21 de yattıgınız zaman sabah 4-5 gibi dinc ve yataktan fırlayarak uyandıgınızı görürsünüz.

üstelik acıkmadığınızı ve metabolik sendrom iyileştiği zaman aç karnına neler yapabildiğinize hayret edersiniz.

benim paleo diyeti ve kendi takip ettiğim beslenme piramidi bu sekilde.

Yüzde 50-60 yağ asitleri ( hayvansal yağ ağırlıklı tereyağı ve hindistan cevizi yağı kuruyemişler)

Yüzde 10-15 meyveler ve yesil yapraklı sebzeler (tam anlamıyla yapılan ketojenik diyette asla meyvelere ve şekere yer yoktur)

Proteinler yüzde 35.

Mesela ilk zamanlarda 45 gun boyunca saf ketojenik beslendiğimde inanılmaz bir zorluk cektim.

Ancak bunun ödülünü şu an alıyorum. Sağlığım mükemmel durumda.

Daha önce belirttiğimde ekg raporları muthiş çıkıyor.

un şekerden fakir bir hayat sürdüğüm için olağanca mutluyum.

birde yapılan ilk hatalardan biri sürekli az yemeyi dusunmektir. Ketojenik diyette böyle birşey yok.

Doyana kadar yiyin doydugunuz anda yeterli enerjiyi almışsınız demektir.

doymuyorsanız eğer yine yiyin. yeterki doyma hissine ulaşın.

Altın kural kesinlikle akşam erken saatte yatın ve sabah erken saatte kalkın.

Bol bol da su icin iki 3 satte 2 bardak.

Kesinlikle kendınızı zorlamayın su kadar yürümeliyim bu kadar yürümeliyim diye.

cıkın yürüyün hızlı yavas farketmez. İlerleyen zamanlarda ne demek istediğimi anlıcaksınız.

siz sadece moral ve motivasyonunuzu yükseltin yeter.

balık yağınıda gunde 1-2 gram kullanın ilk zamanlarda 4 grama kadar çıkabilirsiniz.

whey proteini arttirin bu olmassa olmaz.

Ben kefir kullanıyorum ancak protein tozuda olabilir her zaman arkasında durdugum konu kefirin cok üstün bir içecek olduğudur.

Bu diyette kefir arttirilmali günde 1-2 litre içilebilir.

özellikle orta asya halkları sağlıklarını kefire borçlular.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2011
    Jubaven, Efrahim ve PÖTİKARE bunu beğendi.
  9. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    coyote senin ketojenik diyetle alakan yok daha farklı bir yol izliyorsun su an herhalde günde 2 litre kefir icerse bir insan zaten ordan 100 gr karb alır buda seni ketodan cıkarır meyve zaten geciyorum bu daha cok taş devri beslenmesi tarzı olmuş

zumruduanka bunu beğendi.
  10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    sayın coyote siz bu diyeti sanki hayat felsefesi edinmişsiniz. Yemek demek zevk demektir haftanın 1-2 günü en azından tatlı yiyin ödüllendirin kendinizi.. Keto diyetini hayatınız boyunca uygulayamazsınız. Avantajları bi kenara bırakalım dezavantajları da yazsaydınız keşke.

zaten yaz geldi. Kilo vermek için uygun bir mevsim. Yüzme, ızgara, balık az da olsa rakı (alkol) :)

Ben 10 hazirana kadar keto diyetine devam ediyorum arada kaçamaklarım oluyor ama yağ oranımda %3 düşüş var. Tabi hergün yumurta, balık, et tavuk yemekten bıktım. Bazen yeterli protein alamıyorum.

Bu arada whey kullanan varmı aramızda? Sabah kalkar kalkmaz direk kana karışması için whey satın almayı düşünüyorum.

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Yani hayat felsefesi haline getiremessen nasıl başarılı olacaksın. Bu bir diyet değil yani bence bu bir yaşam biçimi.

ikincisi ben gunde en fazla 50-70 gram karb alıyorum. Asla dışarıdan özel durumlar olmaz ise karbohidrat almıyorum.

evet bazen günde 1-2 litre kefire cıkıyorum yada pek fazla tercih etmesemde whey protein tozu kullanıyorum.

Mesela çok stressli ortamlara girdiğimde diyeti delmek zorunda kalıyorum bunun sebebi ben değil, iş hayatında aynı ortamı paylaştıgınız insanlar acele etmeyi şekerleri tatlıları cok sevdikleri icin sizinde aceleci olmanızı istiyorlar.

Doğrusu ketojenik diyet insanı rahatlatıyor dolayısıyla cok hızlı dusunmuyorsunuz, mesela kelimeleri defalarca tekrarlamıyorsunuz, aynı anda 50 tane şey dusunmuyorsunuz yaptıgınız işi layikiyla yapıyorsunuz ama ne yazikki türkiye ortamında herkez karşısındakinin kendisi gibi olmasını bekliyor. Dolayısıyla tezatlar ortaya çıkıyor.

Mesela amerikada bağıran insan göremessiniz kimse yüksek sesle konuşmuyor. özellikle almanyada insanların sakinliği ve dinginliği karşısında şaşırıp kalmıştım hep.

yani yaşam biçimi olarak bize ters bir diyet. Dolayısıyla mecburen deliniyor.

Altını çizelim eğer iyi bir işiniz mutlu bir ortamınız varsa hayat boyu bu diyet sürdürülebilir.

ayrıca ben Paleotik diyet uyguluyorum bu daha yumuşak ve esnek. Paleotik diyet hayat boyu uygulanabilir zira arkadaşlar damak zevki demişler.

Sanki yağ,protein, meyve ve sebzeler yapay tatlandırılmış ürünlere göre daha az lezzzetliler.

Özellikle doğru ya doğru toplumun büyük çoğunluğu enerjisini karbohidratlardan elde ediyor ve karbohidratsız asla yapamayacaklarını dusunenlerin oranı oldukça yüksek.

Bu yetiştirilme tarzınıza bağlı işte mesela aynı sofraya oturdunuz insanlara bağlı. Mesela ben beyaz ekmekten nefret ettiğimi söylediğimde anlamıyor kimse.

türkiyede en cok tüketilen gıda un ve şeker , ve dolayısıyla hiç bir besleyiciliği olmayan bir madde insanları mahvediyor. İyilik hissi veriyor ama insanı mahvediyor.

Ayrıca Paleotik diyet sadece kilo vermek icin dusunulmemeli sağlığın her anlamında paleotik diyet muthiş etkili.

Şayet iş öyle bir noktaya geliyorki belli bir sonra haz almak istemiyorsunuz.

Yani sağlığını kaybetmiş ama geri kazanmak isteyen her insan böyle beslenmeli.

Bu benim şahsi dusuncem.

ayrıca bu karbohidrat olayına fazla takılmamak lazım. Netice itibarı ile dışarıdan isteyerek karbohidrat almadıgınız sürece içtiğimiz 1 litre kefirin karbohidrat oranını hesaplamakta bana ters.

Keto stickler her zaman olumlu sonuc gösteriyor.

Siz ekmek un ve şeker ve butun karbohidrat türevlerinden uzaklaştıgınız sürece kefir içmişsiniz bir tane muz yemişsiniz bir elma yemişsiniz bunun önemi yok.

Sonucta deliler gibi karbohidrat tüketen ve sınırlı karbohidrat tüketimi yapan kişiler arasında oldukça fark var.

bana kalırsa sağlıgın her açısından olumlu sonuc verir.

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

Ben ketojenik diyet ve paleotik diyet arasında cok büyük fark görmüyorum. Ancak paleotik diyeti daha faydalı buluyorum.

Zira paleotik diyet alkali bir diyettir yani vücudu asidik bir ortamdan uzaklaştırır. Dolayısıyla sporcular için daha uygun. Buna targeting ketojenik diyet deniyor bir nevi. Hedeflenmiş ketojenik diyet kısacası.

Alkali olan meyve ve yesil yapraklı sebzeler diyetin asit yükünü düşürüyor.

Böbrek sağlığını koruyoruz böylece.

Beslenmenin alkali olması çok önemli. Zira asidik bir ortam kişiyi huzursuzluğa adrenalin artışına alkali bir ortam ise huzur ve güven duygusunu arttiriyor.

insanların özlediği adından anlaşılacağı gibi adrenalin hissi.

Yoksa iki kaynak arasında hiç bir fark yok.

PÖTİKARE bunu beğendi.
  12. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul

keto stickler nerden edinebilirim?
    Taş devri olayını bir süre ben de denedim ama yanımda sürekli kefir bulundurur ve her öğünde içerdim sanırım o yüzden ketosise hiç giremedim pek bi kilo kaybım olmadı zaten kilo vermeyi amaçlamıyordum biraz meraktan denemek için yaptım.
    Sağlık için haklı olabilirsiniz taş devri diyeti daha uygun olabilir ama kilo vermek için düşünüldüğünde bu kadar çok sebze,meyve,laktozlu ürün(kefir gibi) varsa o diyet ketojenik değildir.

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ortalama 70-100 gram altında karbohidratlı diyetler ketojeniktir.

Mesela diyette yapılan en büyük hata çok çabuk sonuç beklemektir. ikincisi hareket çok önemli. mesela insulin direnci ve metabolik sendrom kırılana kadar ben günde 15-20 km yürüyüş yapıyordum. Bunun faydalarını alıyorsunuz.

bizler istiyoruzki fazla eziyet çekmeyelim canımız yanmasın. Taş devri diyeti yada paleotik diyetlerde kardio arttirilmali mumkunse günde 10-15-20 km kadar yürüyüş yapın. En az bi 10 km yürümek şart.

Örneğin bir çok insan uyuma saatlerine dikkat etmiyor.

Bir çok insan diyetteyken daima kapalı alanlarda duruyor ve ketojenik diyetlerde en önemli şey hareket etmek.

sabırsız insanlara göre bir beslenme biçimi değil.

özellikle glikoz yokluğunda kapalı alanlarda beyinde baş ağrıları oluşacaktir.

Çünkü insanların gözleri bilgisayar ışıklarına florasan lambalarına ve yapay her türlü ışığa uygun değildir.

Dolayısıyla karbohidrattan fakir diyet yaparken kesinlikle sabırlı olmak şarttır.

ayrıca doğada bulunan protein yağ ve karbohidratı birbirinden ayıramassınız. ancak yapsanız yapsanız düşük miktarlarda almaya çalışırsınız. bunun özü diyet işte.

herkez diyorki su kadar karbohidrat var sunda bu kadar yağ var e bu kadar derin düşünmekte psikolojik yaralar açar insanda

içtiğimiz kefirin içindeki 30-40 gram galaktozu laktozu falan hesaplarsak yandık biz. Şayet kefirin vereceği faydaların yanında 30-40 gram laktozu gorüyoruz.

Siz ayna karşısında sonuc almak istiyorsanız böyle kalori hesapları, ufak tefek karbohidrat hesapları bunları unutmanız lazım.

birde insanoğlunun en büyük eksikliği sağlığını dusunmemesi.

Örneğin kişiler kilolarını düşünceği kadar ruh ve beden sağlığını nasıl korurum diye düşünselerdi gereksiz yere haz almaktan vazgeçselerdi sonuçta hem sağlıklarını hemde fiziki goruntulerını koruyor olacaklardı.

ancak yinede geç değil bana kalırsa böyle ufak tefek hesaplar yapmak saçma.

düzenli idmanınızı yapın, uykunuza dikkat edin, abur cubur tüketimi su damak zevkimizden belirli bir süre vazgeçin, kaçamakların oranını düşürün, mutlaka hareket edin yeter.

örneğin 10-20 gram karbohidratı hesaplayacağımız yerde gidip üşenmeden

sabah yarım saat akşamda yarım saat kardio antremanı yaparsınız olur biter.

Mesela ağirlik çalişirkende daha canlı çalışırsınız idmanın hakkını verirsiniz olur biter.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2011
    PÖTİKARE bunu beğendi.
  14. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Aldığın kaloriden fazlasını yakarsan yağ yakımı olur ve diyet sonuç verir olay çok basit bu kadar bilimsel şekile sokmak sadece beyni yorar ve mutsuzluk getirir kasmayın fazla, önce olay kafada biter vucudunu tanımakta biter, ben buraya diyet dönemimi yazsam ya inanmazsınız yada dalga geçersiniz ama ben bütün yıl boyunca kilo almayıda zamanı gelince iki ayda istediğim kiloya gelmeyide kafamda tasarlıyorum olayı kafamda bitirmişim ve vucudum beynimim emirlerine uymak zorunda.
    Kafamda bitirdiğim başka şeylerde var tabi tuz şeker un gibi:)

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer insulin kanda 5 uniteye kadar düşerse bütün yağlar okside edilmeye başlanır.

aldığımız kalori harcadıgımız kalori sadece bir teori. Bunun kas kütlesi ilede büyük ilgisi var.

ayrıca un ve şekerli gıdaların verdiği hasar tartışılamaz bile. Uyuşturucu kadar büyük bir zehir olarak tanımlanıyor. Kilodan ziyade kronik hastalıkların gelişmesinin sebebi olarak görülüyor. Metabolik sendromun ve insulin direncinin başlıca sebebinin un ve şeker olduğu apaçık ortada.

Ayrıca un ve şekere alışkın bünyelerde saldırganlık ve tuaf hareketler bağarıp çağırma saçma sapan davranışlar ortaya çıkıyor.

beyinleri un ve şeker olmadığında çalışmıyor insanların.

yanlız un ve şeker modern yaşayan toplulukların afyonu olmuş durumda.

bilimsel sekle sokmaktan ziyade, neyin doğru neyin yanlış olduğunu bulursak ona göre karar verir ona göre hareket ederiz.

bu arada vücut emir komuta zinciri ile çalışmıyor.

beyin edilnilmiş alışkanlıklara göre çalışıyor.

her kabilenin her toplumun yaşayan her bireyin beyni alışkanlıklara göre çalışır.

ben sadece bayan arkadaşımızın merak ettiği şeylere cevap veriyorum. Çünkü kendisi radikal bir karar alıyor.

radikal bir çıkış yapmak insanlar için oldukça zordur bunu yapmaya çalışmak cesaret işidir.

toplumların yüzde 80 inin doğru olan birşeyi yanlış diye nitelemesine karşyım ben.

Kardiyologların ve hekimlerin bile insanları yanlış yönlendirdiği bir düzende yaşıyoruz.

bayan arkadaşımız insulin direnci ve metabolik sendromdan muzdarip bundan kurtulması için uğraşıyor bu arada.

bende ona yol göstermeye çabaladım.

saygılar.

PÖTİKARE ve cexenes bunu beğendi.
  16. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Biliyorum sayın coyote paylaşımlarınızın ve niyetinizinde farkındayım bu başlığı kirletmek istemem fakat ben beyinden değil bilinçaltından bahsediyorum çok fazla detaya girmeyeceğim ama güzel bir söz var.
    İnsan gün içinde ne düşünüyorsa odur.

17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    glikojen ile beslenen beyin alkol kadin sex dusunuyorsa

Keton ile beslenen beyin fizik kavramlarini cozmeye calisir

Yasayip gormek lazim

18. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    sayın coyotenin şu lafını gordum yorumlarında : ''ben paleolitik diyeti daha faydalı buluyoırum''

bunu bi senedir ben yazdım ama kendisi bir turlu tatmin olmadı. tutturuyordu ketojenik diyet diye. mağara adamı diyetide denilen paleolitik diyet insan sağlığı açısından en onemli diyet tarzı. kendiside bunu en sonunda kabul etti. hatta paleolitik beslenmeye diyet demekde biraz acaip geliyor bana. çünkü o beslenme tarzı aslında insanoğluna ait olan beslenme bence.

insanoğlunun ortalama yaşam süresi tarım yapmaya başlayıp yerleşik düzene geçtikten sonra düştüğüne göre mantıklı bir beslenme değilmi?. ama etkili olabilmesi için avcı - toplayıcı atalarımızın hareketliliğinde bir yaşam ve unsuz-şekersiz işlenmemiş besinlerden oluşan bir menü de oluşturmak gerekir. doğada neler bulabiliriz ?

çiğ olarak tuketilebilen meyve ve sebzeler.
    et turleri
    kuruyemişler (çiğ olarak)
    yumurta
    bal(ara sıra az olarak)
    kök sebzeler özellikle(bunlarında çiğ yenilebilenleri. yani patates hariç)
    süt ürünleri (aslında bu beslenmede bu yoktur. ama kalsiyum ihtiyacını karşılamak adına biz bunuda ekleyelim diyorum)

şimdi soruyorum bu şekilde beslenen ve spor yapan bir insan sağlıksız olabilirmi?? ama ketojenik dediğimiz diyet bunarın bir çoğunu kısıtlıyor. ve bence yanlış bir beslenme o.

ayrıca şu yorumuda internette buldum :

Mağara adamı diyetinin yararları ortaya çıkarmak için yapılan deneylerde 20 gönüllüden, aralarında taze meyva, sebze, tuzsuz balık ve yağsız etin bulunduğu katkısız besinlerle 3 hafta boyunca beslenmeleri istendi.

Deneyden 3 hafta sonra gönüllülerin yaklaşık 2.5 kilogram verdikleri, tansiyonlarının normale döndüğü ve pıhtılaşmaya neden olan maddenin düzeyinin yüzde 72'ye dek düştüğü belirlendi.

''Ancak araştırmacılar, kimi temel besin maddelerinin alınmamasının sağlık üzerinde başka etkilerinin olabileceği uyarısında bulunarak, mandıra ürünlerinde var olan kalsiyumun yeteri kadar alınmamasının ileri yaşlarda kemik erimesine yol açabileceği örneğini verdi.''

bu son paragrafta yazılanlar doğrultusunda süt ürünlerini bu diyete eklemekte şart ouyor bence.

noobs ve PÖTİKARE bunu beğendi.
  19. PÖTİKARE

PÖTİKARE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani ben keto değil paleo mu uygulamalıyım???

arkadaşlar birşey farkettim ben karbonhidrat yiyince, karnımda aşırı şişlik ve anında uyku bastırması yaşıyorum :/

bugün öğlen işyerinde mecburen mercimek çorba -hazır- makarna yedim.. birazda uygulayamadıgım için düzgün gitmiyor.

bimde satılan bir kepek ekmek var biliyorsunuzdur belki şöyle oval şeklinde. öğlenleri onun arasında köfte-tavuk-balık vb yiyip ayranla tüketsem diyorum. işten kalkmak güç oluyor. burda çıkanları yesem uymuyor. evden getirsem dardanel falan ekmeksiz bişeysiz dükkanda yenmiyor... karb. azaltmak KESİNLİKLE bünyeme iyi geliyor ama yerine bişeyler kolaylıkla koymalıyım ki öğünlerimde gerekli şeyleri tüketemeyince bozuluoyr

20. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat yemek bendede şişlik yapıyor itiraf edeyim. o yüzden az yemelisiniz ve sebzelere yonelmelisiniz. mesela ben bi donem devamlı pirinç lapası yiyordum. ama nasıl ?? her yemeğin yanında bir miktar. yani elmek yerine tuketiyordum. dahada açmak gerekirse. az yiyordum ama devamlı yiyordum. bu sayede hiç şişlik yaşamıyordum. daha sonra bu imkanım kaybolunca (işlerim dolayısıyla) bu sefer bi yiyorum tam yiyorum hesabına dondu. ondan sonrada şilik gibi problemler yaşamaya başladım bende. en çok dikkatimi çeken şey ise şu oldu ne kadar uzun sure aç kalırsam (max 4-5) saat o kadar çok geliştiğimi farkettim. garip ama gerçek. sanırım bunun GH la bir ilgisi olsa gerek. yoksa başka bir açıklaması olamaz. sizde kucuk kucuk ogunler alın 3-4 saatte bir. ve doymadan sofradan kalkın. burada en onemli husus aldığınız protein miktarında hata yapmayın. her ogundede az miktarda olsa karbonhidrat alın. en onemliside yağ almak için çaba sarfetmeyin. zaten herşeyde bir miktar yağ vardır. yağsız bir diyet uygulasanız bile yine gunde birmiktar yağ almış olursunuz oıda size yeter. kolay gelsin ...

PÖTİKARE bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş