ketojenik diyet hakkında

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve sismanbrad tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sismanbrad

sismanbrad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba aylardır forumu takip edip okumaktayım,
    Benim sorum ketojenik diyet yapmak uygunmudur 126 kg. biriyim,kimisi uygun değil diyor kimisi yaşam biçimim diyor karar veremedim.Spor salonuna yazıldım bu diyeti yaparken cardio ve ağırlık yapabilirmiyim yoksa boşa mı kürek çekerim.
    Teşekkür ederim,iyi forumlar.

2. brhmcr

brhmcr Guest

3. sismanbrad

sismanbrad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet bunları incelemiştim ama aklımda ki sorulara cevap bulamadım,ilgin için teşekkür ederim.

4. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    ketojenik diyet yapıpta ''işte bu benim'' diye foto koyan birini görmedim ben pek forumda... bence çoğu başarılı olamıyor. ve o şekilde beslenip kas inşaa edebileceklerini sanan hayalperestler... oyle bir şey olsa dunya kadar insan uygular o diyeti. herneyse benim önerim hızlı kilo vermek adına 1-3 ay kadar uygulayın. istediğiniz seviyeye gelince bence karbonhidratıda ekleyerek daha uygun bir diyet listesi oluşturup antrenmanarınıza odaklanın. şuda bir gerçekki ketojenik diyet hızlı kilo verdirir. yağ - kas hepsi gider ama verdirir yani..

sismanbrad bunu beğendi.
  5. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Merhaba ben bu diyeti yaptım, ama bunu yapmak için çok bilgili, diyetin faydalı olduğuna inançlı ve morallı olmalısınız. Çünkü zor bir diyet, fazla acıkmıyorsun, ancak k.hidrat tüketimini sıfırlaman, evdeki pişen yemekleri yememek, kendi yemeğini kendin pişirmek gibi bazı lojistik zorluklar da var. İnanırsanız diyete bu zorlukların altından kalkabilirsiniz, bunun için de yabancı sitelerde forumları takip etmeniz moral açısından çok faydalı.

Dukan, Atkins, Keto, gibi diyetlerin temelinde, kan şekerini yükseltmeyen gıdaların tüketilmesi yatmaktadır. Bu aşamada bence ivedilikle düşük glisemiks indeksli yiyeceklere yönelmeniz, diyet süresince hem iştahınızı azaltacak hem de yağ yakımına yardımcı olacak.

Kan şekeri hızlı yükselince vücut insulin salgılar, bu da yağ yakımını durdurur, kandaki yağ ve şekeri hücrelere gönderir, yağları depo eder, kandaki şeker ve yağşlar azalır, ve kan şekeri düşünce tekrar acıkırız, ve tekrar iştahımız artar, tekrar kan şekerini yükselten gıdalar yiyince, bu kısır döngü devam eder, ve obez oluruz.

Keto yaparken de kardiyo ve düşük ağırlıklarla çalışın, yağ yakımına ve kas kaybını önlemede faydalı olur, düşük glisemiks indeksli k.hidratlar kas kazanımında en önemli faktördür.

sismanbrad bunu beğendi.
  6. sismanbrad

sismanbrad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    haklısın bende forumda kimseyi bulamadım şu halden,şu hale geldim diye.Dediğin gibi bir iki ay yapıp sonra antrenman ve beslenme programını düzenlemek gerek.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:10 ----------

evet actively zor bir diyet gözüküyor ama pulloverforever'ın dediği gibi bir iki ay yapıp sonra farklı diyet programına geçmem lazım.Verdiğin bilgiler içinde teşekkür ederim eksik olma

Sayfayı Paylaş