Ketojenik beslenmem ile ilgili fikirleriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve _merve tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. _merve

_merve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, daha önce farklı bir başlıkta bu mesajı iletmiştim ancak başka bir arkadaşının konusu altına kendimle ilgili yazdığım için sanırım cevaplanmadı. Forum kuralalrına aykırı ise kusura bakmayın.Yeniyim. Yeni konu olarak tekrar açıyorum ve mesajımı kopyalıyorum;
    Yağ yakımını gerçekleştirmek üzere ketojenik beslenmeyi tercih ettim. Ancak tam anlamıyla uyguladığım konusunda şüphelerim var yardımcı olursnız sevinirim. Karbonhidrat 0 mı olması gerekiyor? Yani 1 gr dahi karbonhidrat vücuda girse ketozis evresinden çıkar mıyız? Yalnızca sabahları 1 dilim ince light ekmek tüketiyorum. Gün içinde aldığım karbonhidrat sayılacak besinler ise 2 domates ve akşam yediğim yağsız sebze yemeklerindeki sebzenin kendi şekeri. Yalnız süt ürünlerini oldukça fazla tüketiyorum ve bunun da süreci olumsuz etkileyebileceğini okumustum.Hesap yaptığımda günde 40 gr.civarı bir karbonhidrat toplamı oluyor. Haftada 1 gün kavitasyon seansına girerek bölgesel olarak yağların parçalanıp kana karışmasını ve metabolize edilmesini sağlıyorum. Bol su içerek vücuttan atılıyor. Verimli olup olmadığını kontrol etmek için keton çubuklarını kullanıyorum. Bu seansı almamdan dolayı vücut yağ ihtiyacını karşılamak için kendi içindeki yağları kullanacak dendi.Bu sebeple gıdadaki yağ alımından da kısıntı yaptım.Lor peyniri ve yağsız seçenekleri tercih ediyorum. İşlemlerim hatalıysa uyarmanızı rica ederim.

2. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    bu kadar derine yağ yakımını gerçekleştirmek biraz abartılı bence :) karbonhidra 0 olmamaı lazım bunu düşünmen bile çok saçma ki yapsan bile sağlıksız bir beslenme şekli olur yeterli kadar karbonhidrat yeterli kadar YAĞ yeterki akdar protein yeteri kadar şeker vitamin vs alman zaten gerekiyor bunun yağ yakımı için gereken oranları ise daha fazla protein daha az karbonhidrat şeklinde bi programlama yapman gerekiyor çok fazla abartma bence yoluna girer zamanla kasmasanda düzenli beslenmeyle vücudun toplucaktır rahat olmalısın

3. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bende 3 gündür ketojenik diet uyguluyorum ama bu diyet çok dikkat ve düzen isteyen bir diyet. azim şart . sen süt ürünleri kullanmamalısın çünkü sütte şeker var. haa süt ürünü olarak lor veya çökelek yiyebilirsin. ben kahvaltıda çökelek yiyorum. karbonhidrat konusu şöyle en fazla 30-40 g alabilirsin oda sebze gibi lifli gıdalardan yani ekmek yersen vücut ketodan çıkar. ama karbonhidrat yüklenmesi yapacağın zaman ye ;
    ketolojik diyette önemli olan yağ yüksek proteinde yüksek olacak karbonhidrat bence 20-30g oda marul-brokoli-ıspanak-fındık-badem gibi gıdalardan almak.
    not : peynir yağlı peynir olmalı çünkü yağ bol almak şart

4. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim ben kesinlikle tavsiye etmiyorum, karbonhidratlar proteinlerin taksisi gibidir onlar enerjidir proteini kaslara taşırlar yeteri karbonhidrat almassan o aldığın proteinler kasa ulaşamadan yolda kendi kendilerini yakarlar yağ yakamadığın gibi kas kaybına girersin bu benim düşüncem

5. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    ben çok araştırdım bu diyeti yağ yakımı bir gerçek ve kas kaybı yaşanmıyor muş kas su kaybedince küçülüyormuş diyet bitince tekrar kas toparlıyormuş.

6. _merve

_merve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Kilom şu an 51.2 tartıda hızlı bir iniş olmuyor sağlıksız olacağı ve kas kaybı olacağı için hızı tercih etmiyorum ve sık sık kontrol ediyorum. Yoğun bir tempoda olmasa da hafif egzersizler yapıyorum. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

7. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    51 kilo insan neden kilo vermek isterki :) boy 1.05 felan mı

8. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    İstediğiniz diyete girin ufalcaksanız zaten kas kaybı tek haneli yağ oranlarına girdiğinizde başlar.Diyete girdiğinizde su atmaya başlar vücut çevrenizdekilerde ufaldın be kaslar yandı der bak bana 40cm kol(YAĞ) var der onu kas sanar bu forumda ketoyu uygulayan bi sürü kişi var örnekleri çok.

9. _merve

_merve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    51 kilonun % 70 i belden aşağıda toplandığı için :D boyum 1.60
    Tek haneli yağ oranı derken, yani anladığım kadarıyla vücuttaki yağların büyük bölümünün tükenmesinden sonra artık kaslara geçildiğini mi kastettiniz?

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ketojenik diyetlerin etkisini faydası yada zararını bir kenara bırakıp,bu tip diyetlerin çok zor va aşırı dikkat ve disiplin isteyen bir diyet olarak görüyorum,kilonuzu ve hedefinizi belirtmemişsiniz fakat 3-5 kg içinde bu tip bir diyete gerek olduğunu düşünmüyorum.

11. _merve

_merve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdiki kilom 51, 48 kg olmak benim için yeterli olacaktır. Ama direkt olarak yağı hedef aldığı için bu yöntemi sectim. Verilen tüm kilonun basendeki yağların gitmesiyle sağlanması lazım. Bu yöntemin belli bir süreç için yeterli olmadığını bir yaşam tarzı haline getirilmesini biliyorum.Zor ve hassas bir yol olduğu için burda danışmayı uygun gördüm.Egzersiz anlamında da önerilerinizi alabilirim.Üst bacak ve basen çalıştırmaya yönelik çok ağır olmayan hareketler yapıyorum.Sanki ordaki yağlar iyice sağlamlaşmış ve metabolize edilmiyor gibi geliyor. Bu sebeple kavitasyon seansı alıyorum.Üst bacak çevresi şu an 54 cm.en üst kalın yeri artı yumusak.Belli ki yağ..

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Sadece 3 kg verebilmek için diyet yapmanıza bile gerek yok.günlük 500-600 kalorilik bir kardio egzersiz v.s,hedefinize bir ay gibi kısa bir sürede sağlıklı bir şekilde ulaşmanıza yeticektir.gün içersinde neleri yememeniz gerektiğini yazmaya zaten gerek yok,bu egzersizlerin yanında günlük aldığınız kh miktarınıda biraz azaltın.
    Hiç bir diyet belli bir bölgeyi hedef almaz siz ne yaparsanız yapın vücudunuz yağ yakarken keyfince davranarak canının istediği yerden yağ yakıcaktır,yaptığınız egzersizlerde o bölgelerin sıkılaşmasına diri durmasına yardımcı olur o bölgeden yağ yakmaz.
    Kolay gelsin.

13. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Karın kası önemli değil takmayın bu kadar biraz hacim al en azından 60 kilo bi ol ondan sonra düşün diyet falan ketoya gerektiren bişey yok

14. _merve

_merve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oneriler icin herkese tesekkur ederim.

15. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    zaten kaslı olduğunda öyle gözükmüyorsun 1kilo yağ 1 tabak hacminde ise 1 kilo kas 1 elma kadar hacime sahip düşünebilirsin mesela

16. _merve

_merve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet yağların ağırlığı az olsa da kapladıkları yer büyük. O zaman sıkılaştırma ve kasa dönüştürme yoluna gideceğim

17. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Cok yanlis yapmissin diyetini ben bu diyeti cok uzun süre yaptim cokta etkisini gördüm anlatiyim tamamiyle sana cünku turkçe pek kaynak yok doğru düzgün.

Öncelikle karbonhidrat 0-30 gr arasinda olacak max 50. Ama bu sadece kuruyemislerden ve sebzelerden gelecek. Meyve yasak sebz3 olarakta havuç tüketme. Süt yasak ama yoğurt bi miktar tuketebilirsin ben yaptm. Kalorinin %80 i yaģlardan %20 si proteinlerden gelecek . %65 yag %35 protein yapanda var ama sen ilkini yap bayansan hele hele. O yaptigin seans midir nedir anlamadim pek ama böyle bisey mumkun deil para tuzagi. Cok da zor bir diyet değil acikcasi basit kalorinin %80 i yaģ %20 si proteinlerden gelecek. Türkiyede pek yapanı yok ama cok etkili bir diyet bu arada sana yükleme yapmani önermem hele bayansan. Illa cok istersen 1 ay sonunda 1 gun kalori kontrol ederek yukleme yapabilirsin. Diyette önemli olan kan şekerine dikkat etmek kan şekerini hiç yukseltmemen lazim. Lor peyniri falan gereksiz yagli peynirler yiyebilirsin ben kahvaltida sucuklu yumurta yanina kasar peyniri yiyordm.

18. _merve

_merve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öneriniz için teşekkür ederim. Tekrardan düzenleyeceğim

Sayfayı Paylaş