Ketojen Diyette Lif ve Karbonhidrat

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve KamilXYZ tarafından 21 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar,

arkadaşlar ketojen yada diğer adıyla karbonhidrat diyetine uygun besleniyorum yani karbonhidrat tüketmiyorum

bazı arkadaşlar, karbonhidratı sadece üründeki "şeker" olarak say dedi, lifli olduğu için yulaf tüketmemi söyledi fakat ben kendilerine tam güvenemedim, çünkü denememiş sadece duymuş insanlar

aşşağıdaki etinin yulaf ürününün fotoğrafını 1 saat önce çektim, değerler listede (500gramlık kutu)

şimdi 0 karbonhidrat tüketecek biri olarak, hadi diyelim sebzeyle fln 10-20gram olsun, şu aşşağıdaki ürünün 100 gramında 70gram mı yoksa 1gram mı var diye karbonhidrat saymam gerekir? ben hep 70 i saydım, hatalı mıyım değil miyim? ne bileyim günde 100gram tüketip gerçekte vücudun kullanabileceği sadece 1-2 gram mı karbonhidrat mı tüketmiş olurum?

100 gram tükettiğim taktirde ketonejik diyetten çıkar mıyım? vücut ketosisten çıkar mı?

ilginize için teşekkürler.

Son düzenleme: 21 Kasım 2011
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    arkadasim tuketebilecegin tek karbonhidrat kaynaklari

Kuruyemis
    Ispanak pazi roka maydanoz dereotu arapsaci karalahana marul tazesogan dir digerleri yasak

3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ketojen diyetin ateşli savunucusu heldic cevap vermiş o yüzden pek üstüme düşmese de cevap vereyim, evet çıkarsın. 60 gr kh alımı ketojen diyetlerde tolere edilemeyecek kadar fazla. zaten diğer besinlerden de 3-5 gr kh alıyorsun, günde yaklaşık yanılmıyorsam 30-40 gr kh alıyorsun, üstüne bir 60 da yulaf yersen normal diyetle ketojen diyet arasında verimsiz bir yerde kalırsın.

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Önceki konum: Yağ yakıcılar ve Yağ yakımı

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    her ögünde 5gr karb gecmeyeye calıs 30gr ı bir ögünde yersende sorun olur

hayat felsefesi yapacaksan eger o kadar sorun degil bir ögün 10gr yersin öbür ögün 0 yada 1 gün 100gr yersin 1 ay 10gr da kalırsın

Sayfayı Paylaş