Ketojen Diyeti ile Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve TaoOfJeetKuneDo tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    9:30 yatağa giriyorum ama uyumak cok zorlaştı ...
    Tereyağı tüketicem bundan sonra..Su 7 tl içiyorum..

2. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Selamlar,keto diyet devam ediyor evet,halsizlik geçti kokuyla mücadele ediyorum ama onuda hallettim sayılır.
    Peki arkadaşlar dün 86.6 ydım.Bugun 87.6yım tam 1kg almısım.Çok ağır bir antrenman yapmıstım acaba 1 kg kasmı aldım diyeceğim ama çok abartılı olur..Bu kilo artışının sebebi nedir?Kas mı yoksa ..?

3. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Arada zigzaglar olucak öyle. Bir çıkıcak bir inicek. Uzun bir maraton diyet işi. Belli bir dönem sonra 85-84-83-82 diye gün gün bile inebilir. Daha çok başındasın diyetin. İlk önce tam olarak senin verdiğin emri yerine getirmesi için zamn vermelisin. Verdiğin emir ne ? Enerjimi vücut yağlarından karşıla. Senelerdir karbonhidratı enerji kaynağı olarak kullanıyorsun. Bu yüzden vücuda da bir müddet sabır göstermek gerekir. Bu yüzden arada ufak yükselişleri kafana takma. Kas almış mısındır olabilir. Eğer ağırlık antremanlarına yeni başlayan biriysen bu mümkün. Sen tartıdan daha çok aynadaki görüntüyle yargıla kendini. En güzel cevabı sana ayna vericek. Tekrar söylüyorum sabırlı ve azimli olursan başaracaksın.

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  4. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Sağol Achilles1980 durmak yok yola devam...

Coyote bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bendede migren çıktı, çünkü vücut alışık değildi buna. Auralı migren yaşıyorum. Ancak sorun yok.

2 gun sonra karbohidrat yükleyeceğim.

Hatta ara ara taş devri diyetine döneceğim.

6. SoyLu61

SoyLu61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    TaoOfJeetKuneDo diyete başlayalı ne kadar oldu ? ve - leri + ları neler acaba bende düşünüyorum bu diyeti yapmayı fazlalık yağlarım var

7. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Geçmiş olsun Coyote :(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:23 ----------

Valla +ları çok-Acayip bir yağ yakımı,doygunluk hissi,testesteron artışından dolayı daha fazla güç,yağ yakımı beraberinde kas yapımı..-leri ise ağız kokusu :D halsizlik idrar kokusu,kolestrol artışı gibi.Bir check-up yaptır.Sonuçlarını buraya yaz,hocalarımız yorumlasınlar.Başarılar..

İyi günler..

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bunun sebebi allostaz tabiki. Yani alışık oldugumuz besinleri kullanmıyoruz ve bunun sonucunda beyin ağrıları başlıyor.

Örneğin şeker. Şu an 2 tane küp şeker kullansam emin ol ne baş ağrısı kalır nede başka birşey.

Ancak kolesterol ve adrenalinde dopaminde dahi artış olur.

tıp biliminde bunun adı allostaz dır.

Homestaz: Vücudun normal çalışmasıdır.
    Allostaz : Vücudun çalışmasındaki bozukluktur.
    Allostatik yüklenme: Hastalıktır.

Vücudun çalışması beyin kontrolü altındadır. Beyinde yer alan hipotalamus, hormonal ve sinirsel yollarla vücudun dengeli çalışmasını sağlar.

Bu denge bozuldugunda allostaz belirtileri ortaya çıkıyor.

Kolesterol yüksekliği dahil kan değerlerinde oluşan bozukluklar anormallikler
    allostaz belirtisidir.

Hipertansiyon yada hipotansiyon allostaz belirtisidir.

Vücut beyin tarafından yönetiliyor ve bütün vücudumuzun çalışması hipotalamus tarafından üretilen hormonlarla duzenleniyor.

Ayrıca hipotalamustan çıkan iki adet sinirsel sistem var.

Sempatik sistem ve Parasempatik sistem. Sempatik sistem iç organları Parasempatik sistem vücut sinirleri ile ilgili mesajları iletir.

Vücuttan gelen bilgiler ve beynin çalışma özellikleri hipotalamusu yönlendirir. Hipotalamus etkisiyle beyinden karaciğere kolesterol salgılanır. Kolesterolün yapımı görüldüğü gibi karaciğerdedir ve özellikle hipotalamustadır.

Beyin çalışması normalse kolesterol yüksekliği olmaz.

Hipotalamusun çalışmasını etkileyen butun faktörler allostaz nedenidir.

Hipotalamus çalışmasını beyin ön bölgesi (prefnontal korteks) ve vücuttan gelen geri bildirim (feedback) bilgileri etkiler.

Beyin ön bölgesi görevleri (prefnontal korteks)

Dikkati verme ve sürdürme, dikkatin yönlendirilmesi, kısa ve orta süreli işleyen bellek, sabır, planlama tasarlama,yargılama,tepki kontrolü,Düzenli olma,Kendını kontrol edebilme, Problemleri çözme, ayrıntılı düşünme, gelecekle ilgili öngörüde bulunma hatalardan ders çıkarma, duyguları anlama ve ifade etme, empati kurma, sağduyu, moral, motivasyon.

Doğal ortamlarında yaşayan hayvanlarda bir çok hastalık gozukmuyor, çünkü beyin ön bölgeleri insanlar kadar gelişmediği için hipotalamusu etkileyecek akıl ve kişilik gibi özellikler yoktur. bu nedenle stres hayvanları etkilemez.

Çünkü doğal yaşamdaki gıdalar hepsi doğaldır. günümüzde allostaz gelişimi tamamen yanlış beslenmenin ürünüdür. Yani bütün doğan hastalıklar yanlış beslenme yüzünden doğuyor.

Doğal olmayan bir beslenme tarzı allostaz eğilimini arttiriyor.

Sofra şekeri (rafine şeker) pastörize ve homojenize süt, katkı destekli gıda maddeleri, ilaç kullanımı ve ilaçlarla yapılan yanlış tedaviler, rafine edilmiş ve endüstriyel üretimi yapılmış sanayi tipi gıdalar allostaz gelişimini arttirir ve hastalıklarada zemin hazırlar (Kalp krizi obezite damar tıkanıklıkları kanser vs vs )

Bunları anlatarak neyi kast ediyorum, aslında hatalı olan bizim beslenme tarzımızdır.

Bizler insanoğlu olarak doğal yaşamımızdan koptuk.

Ancak tabiki sadece spor yaparak bile allostaz eğiliminden bir nebze olsun kurtuluyoruz spor beynin ön bölgesini parlatıyor ve bunun alınan verilen enerjiyle ilgisi yok.

Bunlar hiçte bilime uygun söylemlerde değil bizler doğanın kanunlarına karşı geliyoruz su an doğal beslenmek istiyorsak aslında yağlardan değil karbonhidratlardan korkmamız gerekiyor. Bunu her zaman hisettim ve bilimsel her okudugum makalede bunun uygunlugunu gördüm. Sadece satılmış bilimadamları yüzünden şu an milyarlarca insan hastalanıyor.

Şu an migrenin neden çıktığı anlaşılıyor aslında, yani migrenın çıkması beynimin sağlıklı çalışmaya başlamasının işareti.

Çünkü Hipotalamus adrenalin ve kortizol salmıyor artık bir dinginlik ve durgunluk var. Alışmış olduğu yanlış düzen değişiyor, böylece yağıyla tüketilen kırmızı et, çiğ içilen tam yağlı süt, doğal sebzeler ve meyveler, işlenmemiş bakliyat ürünleri allostazı tamamen ortadan kaldırıyor.

Adrenalin ve kortizol yükselmesini engelliyoruz su an aslında basit şeker alımı sanıldıgı gibi kortizolu düşürmüyor hatta yükseltiyor.

şu an forumda bilmeden kendını allostaz durumuna sokan nice insan var.

Bunlar ayrıca her hekimin ağzindan duyacağiniz sözler değildir. Çok idealist hekimleri profesörlerin cesaret edip insanlara anlatacaği bilgilerdir.

Achilles1980 bunu beğendi.
  9. SoyLu61

SoyLu61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    coyote baya bi saydı korktum açıkçası diyeti yapmaktan bir şey olur mazallah

10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Diyetten değil, şeker ve şeker ilave içeren urunlerden korkacaksın. kepekli Pirinçten değil beyaz pirinçten korkacaksın.

tahılları rafine edilmemiş kullanmaya bakacaksın.

Buğdaydakli undan değilde buğday ununu rafine edip içeriğine ne idüğü belirsiz maddeler koyan zihniyetten

biraz daha fazla para kazaniyim diye soya fasulyesının ve bir çok ürünün genleri ile oynayan zihniyetten

Her türlü şokella nutella peripella gibi besinlerden

Doktorlardan değilde doktorluğu ve tıbbı kazanç kapısı olarak gören zihniyetten.

Tereyağından zeytin yağından fındık yağından değilde margarinden ve rafine edilmiş yağlardan bitkisel yağlardan ve margarindan korkacaksın.

Fındık fıstık vbadem gibi ürünleri kabuğu ile satın alacaksın. Böylece doğallığı bozulmamıs olacak.

Sütü sokak sütçüsünden alacaksın.

Kafeinden uzak durucaz hiç bir bağımlılık yapıcı maddeyi bunyene sokmayacaksın şekerde tıpkı kokain gibi bağımlılık yapar.

çikolatadan korkma ama doğru yapılan çikolatadan sana sağlıklı doymuş yağ yerine soya moya bitkisel ne idüğü belirsiz şeyler yedirirlerse kakao diye kakao yağı koyarlarsa bunlardan korkacaksın.

Kısacası su anki hazır gıdaların yuzden 80 inden kaçınacaksın.

Diyet yapmaktan korkacaksın tabiki ama doğru beslenmeyi hayat felsefesi haline getirirsen başarıyı yakalayacaksın.

Kaçamaklar yapacaksın ama kaçamakları alışkanlık yapmayacaksın.

diye gider bu.

Allostaz durumuna dusmek istemiyorsan bağımlılık yapıcı her şeyden arınacaksın.

Allostaz durumu insan bedenını strese sokarak beynin ön bölgesinin değişimini hızlandırır.

Keto diyet bırakıldıgında eski sistemine dönmemelisin ayrıca zaten neden ketodiyet yaptın yada atkins. Gereksiz yere beslendin ve yağlandın. insulini sürekli dalgalandırdın durdun.

Keto diyet sonunda aynı sekil devam edersen olmaz bu.

Yani kilo verdim baklavalarım gozuktu artık ne istersem yerım diyorsan bu dusunce senı daha kötü yapar.

Öncelikle kan şekerini ne olursa olsun yükseltmeyeceksın. idman sonrası idman öncesi ne olursa olsun basit şeker bir defa ağzina girdiği zaman bir daha istersin ve bir daha.

alıskanlıklarını değiştirmeden başarıya ulaşmak baya zor. o yuzden ben yapamıyorum deyip kestirip atmayın mücadele edin.

Son düzenleme: 20 Eylül 2010
  11. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Arkadaşlar 87.6 ya :( bir alıyorum bir veriyorum bu arada vücut baya su topladı yüzüm şişti ve bu sabaha kadar o sıskılıgın gıtmesı lazım.Bol bol terlesem ve bol su içsem azda olsa yüzde kuruma sağlanabilir mi?

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    dostum vücudun bu duruma alısık değil, ömür boyu karbohidrata ağırlık vermiştin ve yağlardan korkuyordun. Su an vücudun senden karbohidrat istiyor bunu isteyen Beyninin ön bölgesi. Çünkü enerji ihtiyacını karbohidrattan karşılıyordun ve çok daha az yağ yakıyordun.

Sen su an tıpkı bir uyuşturucu müptelası gibi düşün kendini. Sana her gun morfin veriyorum ve sen bu durumda kendını mutlu ve sorunsuz hissediyorsun.

Ancak bir gün morfini kesiyorum ve sana gerçek enerji kaynağı veriyorum. Ama sen tekrar morfin istiyor olacaksın.

İşte insan bedenindeki Prefrontal korteks bağımlısı oldugu maddeyi ariyor. Ancak bulamıyor ve bu beyninde biraz sorun yarattı. Vücudunun buna alışması biraz daha sürer ve o zaman zarfı içinde kesinlikle yüksek bir karbohidrat kaynağı alma.

2 adet kesme şeker bile seni bu durumdan kurtarır. Ancak sen bu kadar acizmisin? Bu rafine ve değersiz maddeyi tüketecek. Senin yağlanmana sebeb olan seni ilerde hasta yapacak bu madde. Egzersiz performansını uyku kaliteni damarlarındaki kanın akışını herşeyi etkiliyor.

Vücudun insulin olmadan enerji üretmeyi öğreniyor. Yani buda senın uzun bir dönem yağlanmamanı sağlar.

Diyet bittiğinde kesinlikle basit şeker kullanmadan çok az kullanarak yaşamayı öğrenirsen çektiğin çilenin neticesinde neler kazandığına sen bile inanamayacaksın.

dusunsene coca cola içmeden sahte meyva suyuna ihtiyacın olmadan endsütriyel ürünlere ihtiyaç duymadan yaşamak.

Biraz daha acı çekeceksin ve bedeninin yarattığın yeni şartlara uyum sağlamasını bekleyeceksın.

13. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Haklısın Coyote,çok haklısın.Devam!

14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    karbonhidrat yükleme yapmadan mı şişti yüzün ?

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut Karbohidratla beslendiği için karbohidrat çok azaldığı durumlarda kortizol kana salınıyor ve açlık olmasa dahi yemek yeme hissine benzer bir his çıkıyor ortaya.

Kortizol salınımı tehlike durumlarında ortaya çıkar. Vücut karbohidrat ile beslenmeye alıştıgından yağı ve proteini glikojene yıkmamakta direniyor.

Böylece insulin duyarlılığı gelişiyor buda bize baş ağrısı olarak dönüyor. Özellikle hipotalamus yeni çevre şartlarına uyum sağlaması kolay bir sorun değildir. Dilediğinde basit şeker alırsan hipotalamus algılarını değiştirirsin.
    Ayrıca dikkat etmen gereken yağı ve proteini arttirmak

Hipotalamus nedir dersen vücuttaki hormonların efendisidir.

Bunun çözümü inatla ve sabırla devam etmek.

10. gunden sonra böyle bir sorunun kalmaz vücudun çevre şartlarına adapte olmuş olur.

Ancak bu döneme kadar çok yavaş yanan karbohidratlar alabilirsin. Ancak o kadar yavaş yanmalıki bu en az 5-6 saat kan sekerinde oynama olmasın ve fazla karbohidrat almamalısın.

bir süre sonra kendin bile şaşıracaksın çünkü çok relax bir insan olacaksın.

Son düzenleme: 21 Eylül 2010
    TaoOfJeetKuneDo ve Achilles1980 bunu beğendi.
  16. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Evet karbo almadan şişti...Devam edip sonucu görücem ve herhangi bir incelme yok şu an..

Achilles1980 ve Coyote bunu beğendi.
  17. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Selamlar,

Bugun Carb-up yapıcam.

Kilom 86.0 kg :S çok az ilerliyor ama diyet çok ağır geliyor bana.

Miğde bulantısı devam ediyor.

Halsizlik geçti.

Ağız kokusu için tatlandırıcılı sakız kullanıyorum.

Hergün aynı tür şeyler yemek baydı beni.Allah diyet yapanlara sabır versin.

İyi Günler

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Neler hisettiğini biliyorum. Ama sabırlı olmak zorundasın. Dini inancını bilmem ama ibadet etmek meditasyon yoga namaz bunları yaparsan sabrının sınırları yükselir.

Özellikle hiç birşey yapamıyorsan odanda karanlıkta bir mum yak ve elektronik olmayan sessiz bir ortamda 20-25 dakika otur.

Bu senin sabrını arttırır. Ruh sağlığı ve beslenme arasında büyük bir bağ var.

TaoOfJeetKuneDo ve Achilles1980 bunu beğendi.
  19. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Müslümanım Coyote.İnancım var çok şükür.Dediklerini deniyeceğimde yoga hakkında pek bilgim yok.

20. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    senin konuyu devamlı takip ediyorum.Çok kilo verememişsin ama görüntüsel olarak değişim var mı?
    bu diyet zor ama yaza girmeden önce bende uygulasam mı acaba diye düşünüyorum.
    Umarım başarırsın.Senin durumun benm de rotamı çizmemde yardımcı olacak :)

Sayfayı Paylaş