Ketojen diyeti için günlük ne kadar kalori almalıyız?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rainoverme tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. rainoverme

rainoverme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, ben yağ yakmak için ketojen diyeti yapmaya karar verdim. Ancak günlük ne kadar kalori almam gerektiği konusunda kararsız kaldım. Şurada okuduğum bilgiye göre günlük kalori ihtiyacımız Bazal Metabolizma hızı + Günlük Aktivite oranının yüzde 20 kadarı az olmalıymış. Ben 185cm boy, 86 kilo, 26 yaş ile BMH + Aktivite oranını 3088 kalori, bununda %20 eksiği 2400 kalori olarak hesapladım. Ancak bodyforumtr'den bir arkadaşın ingilizceden tercüme ettiği şuradaki makaleye göre bu oran kişinin ağırlığının (lbs türünden) 10 katı olmalıymış. 86 kg * 189 lbs. Bu da 1890 kalori ediyor. Bir tarafta 2400 kalori diğer tarafta 1890 kalori. Ben hangisini dikkate almalıyım sizce? :confused:

Son düzenleme: 11 Mart 2012
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ne kadar dusuk o kadar verim ketojenik diyette vucud enerji acigini kendi yaglarindan kapatigi icin daha asagilara insen bile sorun olmaz

3. rainoverme

rainoverme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlk verdiğim linkteki kaynakta eğer Bazal Metabolizma Hızı + Aktivite ihtiyacı olan kalorinin %20 altına düşülürse bu hormon dengesini bozar ve yağ yakamazsınız diyor. Siteyi hazırlayan arkadaş bu konuda çok emek vermişe benziyor. Zaten sitede tamamen ketejon diyeti üsütüne. Bu yüzden ilk linkteki kaynak bana daha inandırıcı geliyor. Ama tamda emin olamıyorum. Çünkü aradaki kalori farkı çok yüksek.

Son düzenleme: 11 Mart 2012
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    o siteyi biliyorum ve okudum ben 2 senedir ketojenik besleniyorum kalori hesabi yapmana gerek yok karbonhidrat say yeter

rainoverme bunu beğendi.
  5. rainoverme

rainoverme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler @heldic. Hazır bu diyeti uzun zamandır yapan senin gibi birisini bulmuşken kafamda diyet ile ilgili bir iki soru var. Mümkünse sormak istiyorum. Protein ihtiyacını et, yumurta vs ile karşılamak mümkün. Zaten niyetimde protein ihtiyacının çoğunu protein tozundan almak.

Ama yağları nasıl yemem gerektiği konusunda fikrim yok. 2400 kalori üstünden yaptığım hesaba göre günde 191 gram yağ tüketmem lazım. Sabah öğünlerinde tereyağda yumurta yiyebilirim. Bir miktar yağıda zeytinyağlı bir salata ile alabilirim. Geri kalan yağ miktarını nasıl yiyeceğim. Tavsiye edeceğin yağlı yiyecekler nelerdir acaba?

6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    proteinleri etin yaglı kısımlarından secmelisin

toz tüketme neden protein tozu tuketiyorsun ki

7. rainoverme

rainoverme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Protein ihitiyacını karşılayacak kadar günlük et tüketmek zor olur diye. Açıkcası forumda diğer kişilerin diyet listesinde protein tozu kullandıklarını gördüğüm için

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bu diyet protein tozuna uygun degil

protein tozu birden kana karısıacaktır et tavuk yumurta yemelisin sindirimi daha yavas ve daha uzun sure protein sentezi olcaktır

Sayfayı Paylaş