Ketojen diyet

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve yymmrr tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Eminmisin, insan vücudu yüzde 7 yağ oranında kaldığı müddetçe sorun olmaz.. Ancak yüzde7 altı biraz sakat durumlara mahal veriyor.

İkincisi, dövüşçülere baktıgında anlarsın. Dövüşçülerin vücut yağ oranları çok fazla bir değişim sergilemez.

Ayrıca forumda, ayaz gibi değerli bir dostumuz var. Gordugumuz gibi kasları liflif ve 2 yıldan fazla bir zamandır bu forumunu korumuştur.

Tabi eğer siz, bu foruma kavustunuz ama her onunuze geleni yerseniz o zaman işiniz var sizin.

İRadenize hakim oldugunuz müddetçe forumunuzu korursunuz.

Onuda ye bunuda ye ondan sonra ya böyle kalınmıyormuş dersiniz.

Ancak kış aylarında kilo alımı biraz normaldir. Gelipte uzun bir diyetin ardından, tekrar yağlanmak siz ce akıllıca bir işmidir?

Tekrar yağlananlar ya kas elde etmek icin yapar, yada aman bir sey olmaz muhabbetinden yapar.

Size söyliyim önüme gelen tatlılar daha bodybuildinge uymayan ne varsa atıyorum. varmı benim daha kilo almamı sağlayacak bir şey? Onume gelen revani baklava sütlaç ıvır zıvır hepsi 4 aydır çöpe gidiyor getirmeyin istemiyorum diyorum ama eğer çöpe atmassam, miğdeme yağ olarak depolanacak ve sizin bahsettiğiniz lif lif durumu da asla olmicak.

Hazır gıdalar ve tatlılara aman ne olcak bir sey olmaz derseniz, ondan sonra tabi bu yağ oranında kalınmaz.

Kaç aydır yulaf ve pirinc lapasıyla besleniyorum. Buna irade denir .

Hayatta hiç birşeyde iradeniz dısında gerçekleşmez.

Muhakkakki yaptıgım takviyelerde, kasları koruyup yağ atmamı sağlıyor.

Kısa bir zamanda forumumu bozmamak üzere uzun yıllar aynı yağ oranında devam edicem.

Tıpkı bruce lee gibi. Paramparça bir vücut.

magicbaris bunu beğendi.
  2. muku

muku Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam, ben bir bayan olarak bu diyeti bir sure denemek istiyorum
    farkli gunluk menu ornekleri varsa elinizde yazabilirmisiniz
    bir de bu diyetin en can alici noktalari nelerdir, yapilmasi yapilmamasi yenmesi yenmemesi gereken seyler vs.
    10 kg vermek istiyorum,saglik limitleri icerisinde en cabuk ne kadar zamanda vermem dogru olur, yardimci olur musunuz rica etsem?

3. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Diyetin mantığı basit, vücut öncelikli yakıt olarak karbonhidratları kullanır. Karbonhidratı düşük seviyede tutarak vücudu yağ yakmaya zorlamalısınız. 10 kilo 2-3 ay arası bir sürede sağlıklı olarak verilebilir. Aşağıdaki günlükten de yağ yakım çalışmalarını takip edip gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ketojen-diyet-ve-yag-yakim-t24144.html

muku bunu beğendi.
  4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    doğru bir noktatya değinmiş arespoem. bizde de varşı yarışmaya girenler öyle lif lif oluyor yarışma bitince duba gibi şişiyor yine. ayrıca o duruma gelmek için inanılmaz diyetleri var suyu bile kesiyorlar düşün artık. sıfır karb.

5. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Duba gibi olmaları insanların kendi seçimi, çünkü yarışma bittikten sonra diyeti filan bırakıp yarışmadan önceki definasyon döneminin acısını çıkarıyorlar. İnsan istedikten sonra define durumunu koruyabilir. Semfb isimli üyenin bulk dönemi fotoları var, sanki bulk döneminden değil denfinasyon döneminden çıkmış gibi, kastettiğim durum aynen bunun gibidir.

Coyote bunu beğendi.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kalori hesabı yapan arkadas buna ne diyecek acaba ?

7. sukela

sukela Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşk.ler dostum rep sana bendenbench_O

8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi arkadaşlar bu keto diyetinde süt yasak olduğuna göre ben sürekli süt ile tükettiğim whey i nasıl kullanacağım, meyve suyu ile de karıştıramıyorum karbonhidrat var? :)

Su ile olur demeyin denedim içilemiyor valla.

Tavsiyeleriniz varsa buyrun.

Bu arada peynir yasakmı? oda süt ürünü sonuçta. insülin dalgalanması yaratırmı?

9. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar ben yorum yapamadan duramadım hepsini okudum yazılanların öncelikle dürüst yorumumu yapıcam nedenlerinide söyleyeceğim kimse alınmasın super size me, fat head , sugar the bitter truth dahil good calories bad calories, protein power adlı belgesel ve kitapları okudum ayrıca forumla haşır neşirim ve meraklıyım.

arespoem arkadaşımın ingilizcesi eksik veya istediği gibi düşünmeyi seçtigini düşünüyorum çünkü fathead belgeselini izlediysen mcdonalds daki fast food ları adam karbonhidratı kısarak bir nevi ketojen diyete çeviriyor bu sayede kan şekerleri kolestrol ldl hdl iyi oluyor ayrıca adam bu sayede yağ kitlesi veriyor yani karbonhidratı kısarak.

Adam 250 karb alacağına 100 e çekiyor geri kalan 150 yi yağ ve proteine aktarıyor sen sanırım dinlememişsin belgeseli çünkü adamın günlük menüsünde karb yağ protein oranları yanyana ve kaloriler var şu şekilde 1856 ,1700, 2100 gibi kalorilerin altı çizliyor ve sende buna takılmışsın iyi yere takılmışsın ama takamamışsın adam ordaki kalorinin protein ve yağdan gelerek günlük kalori ihtiyacını karşıladıgını vurguluyor.

Amaç burda kimin zeki olup olmadığı değil ingilizcesi kimin iyi kimin kötü de değil senin kesin konuşman olay. Bu işe yıllarını vermiş insanlar kesin konuşmazken fizik kuralı deyip vücut gibi kompleks bir yapıyı basit sarkaç gibi incelemen tamamen fiyasko. eğer bir fizik mühendisi olsaydın biyo fizik bilerek vücutta olan 20 ye yakın tüm fiziki kuvvetlerin,alanların taramasını yapıp daha bilimsel konuşurdun ama seninki bakkal zekası yani 2000 den 1700 çıktı 300 gitti bu kadar basit değil keşke olsa bizde uraşmasak.

Ayrıca birkaç arkadaşı google kurdu demişsin bu aynı çalışkan öğrencilere inek demek gibi oldu o ineklerin o kitap kurtlarına aşık atamayanların karalama kampanyasıdır bu. kedi ulaşamadığı ciğere mındar hesabı.

Selametle saygılar.

Sayfayı Paylaş