Ketojen diyet- yağ yakıcılar

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Sevgisabel tarafından 6 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sevgisabel

Sevgisabel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar,
    Ben 25 yaşında 162 boyunda 53 kiloda sabit kalmış bir derbederim. 1.5 aydır ketojenik diyet yapıyorum ve ketostix ile ölçünce idrarımda yüksek oranda keton çıkıyor, yani yağ yakımı mevcut. O halde ben neden kilo veremiyorum? Haftada iki kez HIIT çalışıyorum ardından çoğu zaman 2 saat yoga gibi esnetme ağırlıklı çalışıyorum. 2 gün de 30 dk kardiyo (250 kcal) yapıyorum uzerine yine bi 20 dk esniyorum. Kas yapıyor olamam, görüntüde incelme var gibi ancak kilom neden sabit? Bazen 51.6 bazen 53.4 falan çıkıyor. Neyse şu an zaten ketosiste olduğum için l carnitin ve cla bana faydalı gelir mi merak ediyorum. Zaten enerji için yağ yakıyor bunye, yağ yakımım bundan daha hızlı olur mu ve sonuç olarak tartıda azalır mı. Ayrıca 1 haftadır kalori olarak da 1000 kalori olarak besleniyorum yani hem ketojenik hem kalori açığı diyeti oldu benimki. Teşekkürler bu uzun yazımı okuduğunuz ve muhtemelen cevap yazacağınız için :) hepimize başarılar!

2. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Sanırım kas yapmayı geçin kas kaybediyorsunuz ama yağlar kalıyor diye düşünüyorum. Günde 1000 kcal ölüm diyeti gibi bir şey olmalı. Karboyu tamamen kesmek bu anlama geliyor.

3. Sevgisabel

Sevgisabel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yahu ben 160 boyunda bi kadınım zaten günlük önerilen kcal 1300 bana. Aç kalmıyorum hiç düzenli besleniyorum ama karbonhidrat sadece sebzelerden alıyorum günlük net carb alımım 15-30 gr arası. Neden kilo vermiyorum yaa! :(

4. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    aynı durum bende de var ben hem kardio yapıp hem ağırlık çalışıyorum aylardır kilom aynı ama inceldiğimden eminim
    tartıya hiç bi zaman aldanma.tartıda gördüğün şey kesinlikle bi kriter değil özellikle bi bayan için.
    -bi gün önce tuzlu/tatlı yemişsindir, vücut su tutmuştur
    -karnında gaz/şişlik vardır, kabızlık vardır
    -adet öncesi dönemindesindir ki bu dönemde her zaman tartı fazla gösterir
    biz bayanların hormonları erkeklerinki gibi sabit değil gün aşırı dalgalanma içinde.ben hiç tartılmıyorum aynada gördüğün şey ve kıyafetlerinin bol gelip gelmemesine bak.kilom azalmıyo diye de sakın üzülme

5. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Pardon ben erkek gibi düşünüp yorumda bulundum. Escapist92'nin dediği gibi önemli olan tartının gösterdiği sayılar değil aynanın ve elbiselerin gösterdiği gerçeklerdir. Eğer vücudunuzda eskiyle karşılaştırdığınız zaman olumlu değişiklikler görüyorsanız tartıdaki sayılara o kadar da takılmayın. Ve yeterli karbonhidratı aldığınızdan emin olun.

6. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Dostum veremiyorsun çünki harcadığının altında kalori olmuyorsun.hayır anlamıyorum az yemekte kilo yapıyor madem neden az yiyorsunuz.yani yağ yakımında ne yediğinin hiç bir önemi yoktur, bulk döneminde vardır ki bizim türk milletimiz bulk döneminde abur cubura saldırıyor. yag oranını %7 altına veya %10 olup derın benım gıbı kalınsa o zaman karb düşür, sahsen ben bisküvi biel yerdım bı kaç gun oncesıne kdr diyetimde, bı an oturup 20 dılım ekmekte yerdım cunkı harcadıgımdan az kalori alıyorum..alttaki steyede bilgilerini gir fat loss rakamına göre kalori al, fittingo.com veya fatsecret.com.tr den yedıklerını hesapa, karbonhitratı pişmiş, yağ ve proteini pişmeden tartıp hesapla. 5-6 saatte bir ye, güne 1-2 l,tre su ile başla farkı gor, bana tesekkur edeceksın emin ol. ;) bu arada sana bi sorum olacak kardeşim, idrardan keto vs nasıl anlıyorsunuz ki?
    ve unutmadan, cardio yapma.cardio kataboliktir + vucudu alıştırma ki yağ oranın azalmada zorlanınca kullanırsın cardioyu. agırlık calıs gun boyu yag yak, cardıo anlık, ağırlık gün boyudur. ;)
    IIFYM Calculator
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Haziran 2014 ---
    ayrıca kıloya takılma.ben 4 ay once 80 ıdım smdı 76,1 ama yağ oranım 6 kılo düştü. yanı 74 olmam erekırsen 76 yım, hatta 1-2 ay önce mi ne 77 idim 78 oldum 2.5 kılo kası hıtrat ıle doldurdum, 1.5 kılo yag yaktım. yanı kıloya takılma. :)

Son düzenleme: 7 Haziran 2014
  7. Sevgisabel

Sevgisabel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3

Ama ketosisteyken glikojen depolarm boşalıyo, su nasıl tutabiliyo vücut? Karbşarı lifle aldığım için sindirimim de iyi. Ama haklısın aynada incelme var. Sen de diet yaptın mı bi yandan. Sağol yorumun için :)

8. Sevgisabel

Sevgisabel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ya öncelikle cinsiyetimin kadın oldığunu belirteyim karışıklık olmasın :) ketojenik diyet yapıyorum diyorım aldığım kalori zaten harcadığımdan az. Az yiyorum demedim epey de yiyorum aslında, karb az alıyorum sadece. Fat secret'ı sürekli kullanıyorum tipik bir günüm şöyle,

Şu an zaten yağ yakımında zorlandığım günlerdeyim. :) ketonu da ketostix diye 50 adetlik idrar şeritleri var. Oradan yağ yakımı düzeyini idrardaki ketondan görebiliyorsun.

9. Sevgisabel

Sevgisabel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Benim en önemli sorum şu, ketosisteyken l carnitin ve cla kullanmak işe yarar mı? Zaten ketosisteyim, vücut enerji için yağ yakıyor. Bundan daha fazlasi mumkun mu?

10. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Ketonejik diyette belli sürelerle karbonhidrat yüklemesi yapılmalı, yapıyormusunuz bunu? ideal süre 7. veya 10. gündür.

Bekci bunu beğendi.
  11. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Sevgisabel bunu beğendi.
  12. Sevgisabel

Sevgisabel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aranel,

Hayır ancak o carb up günleri kas çalışanlar için. Benimkisi yağ yakımı amaçlı olduğu için karb yüklemesi yapmıyorum. Zaten karb yüklemediğim için kilomun azalmadığını düşünmüyorum. Sanırım bir şeylere intoleransım var. Peyniri keseceğim bir süre.

Ciko nat,

Ya gayet de iyi aslında, kahvaltıda bi 300 kcal alıyorm en az gerisi de gün içinde geliyor karb almayınca yağı da dengeli alınca bi de minyon olunca yetiyor :) zaten ketojen diyette açlık hissi oluşmuyor, aşırı iştahlı bi insanken şimdi mecburiyetten yiyorum ama aç da kalmıyorum kesinlikle, aç kalınan diyetlere çok karşıyım. Link için çok sağol buna ihtiyacım vardı mobilden bir türlü diet seçimimi yapamıyorum ilk fırsatta pcden deneyeceğim.

Yağ yakıcılar hakkında hala bi fikir belirten olmadı. :(

13. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Karb yüklemesi sadece kas çalışanlar için değil, tabi ağırlık antrenmanı yapanlar için bir avantajı var ama ondan önemlisi yağ yakımını sağlayan hormonların tekrar iş başı yapmasına yardımcı oluyor. Leptin, insülin gibi hormonlar.
    Plateau'a ulaşınca mutlaka karb up yapılması lazım, bir günü sadece karbonhidratlara ayırın. Kalori açıgında olmayın tam ihtiyacınız kadar alın yada 200-300 kalori fazlasını alın. Bu günde yağ alımını minimum tutun protein yine aynı kalabilir. Ondan sonra yağ yakımı kaldıgı yerden devam edecektir.

Peynirin içindeki süt şekeri de ketosise ters gelebilir, kaşar peyniri gibi şekeri daha düşük peynirler tercih edebilirsiniz.

Bekci ve Sevgisabel bunu beğendi.
  14. Sevgisabel

Sevgisabel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hmm teşekkürler bilgi için Aranel. Peynirden bi 2-3 gr karb alıyorum en az hergün. Ancak karb alıp ketosisten çıkmak pek istemiyorum sonra geri girmesi zor olacak diye ama doğru sonuçta stall bir dönem geçiriyorum ama baştan beri bi azalma olmadı ki bu dönemi plateau sayalım. Yine de deneyeceğim bunu. Yağ yakıcılar hakkında bir öneriniz var mı peki?

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Görüntüde incelme varsa yağ yakıyorsundur zaten. Tartıya aldanmaman gerek

Sevgisabel bunu beğendi.
  16. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    ketosıse gırdıgını nasıl anlıyorsun kardeşim? benım ımzamdakı yag yakımını takıp et bende derı ınceltmek ıcın İFF ^ketosıs yapıyorm.ve karb yuklemesı yapma.yapıyorsan komplex karb al ve sabah alma, bol lifli al suyu bol iç kabızlıgı coz, ve hergun sabah kalkar kalkmaz 1 ltırede asagı suyı azaltma, kalkar kalkmaz en az 1 litre iç ki yaktıgın yagları bağırsakta dısarıya at. ve en önemlisi kalorıne gore yap carp up u, bana sorarsan hcı yapma, kahvaltı yapma carp upda yapıyorssan cunkı ketosısten rahat cıkarcaktın cunkı ınsulının aç olacaktır, bol sans. tartıyada bakma ben her hatfa kılo alıodum ama hitrattan :D pantolonlarına bak bol gelmesı gerekıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Haziran 2014 ---
    bu arada yoğurtta ye. yogurttakı bakterıle ıhtıyacın var ama altını cızerek soyluyorum tam yağlı ye ki ıcınde karb olmasın. ;)

17. Sevgisabel

Sevgisabel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ciko ketosise girdigimi ketostixten anliyorum. [​IMG][​IMG] hep en ust seviyede cikiyo idrardaki keton.

Son düzenleme: 7 Haziran 2014
  18. Sevgisabel

Sevgisabel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Schwarzxxl , ama daha fazla farketmesi gerekirdi sonucta 6 haftadir yapiyorum. Daha once kalori diyeti yaptigimda da 1 ay degisim olmamisti sonra bi anda vermeye baslamistim. Ama bu ketojenik diyete cok alistim niyeyse kalori diyeti yapasim yok hic.

19. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    ben onunla uğrasamam yahu. :) ıdrarda degısıklık oluyomu?

20. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ketojene başlamadan önce de diyetteysen çok hızlı bir düşüş olmaz çünkü büyük bir su kaybı olmayacak. Nereden nereye düştüğün de önemli. Yüksek kilolarda daha hızlı kayıp yaşaman muhtemeldir.
    Ketojen iyidir, bozma.

Sayfayı Paylaş