Ketojen diyet ve yag yakim çalişmalarim.

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Coyote tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 52 üye.
  1. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    ukala tavırlarına devam et coyote, bundan sonra herhangi bir başlığına herhangi birşey yazmayacağım, her yazılan yorumu alıntılayıp sadece forumun arama kısmından yada türkçeye çevrilen yazılardan bulduğun kısımalrla cevap veriyorsun ve %100 müş gibi açıklamalar geliyor. Ventolin katabolizmayı durdurur diye o kadar net konuşuyorsunki, ilaçlarınyani ciddi anlamda diyecek birşey bulamıyorum. ventolin in hangi süreçteki katabolizmayı engellediğini , katabolizmayı yada hangi kanalla engellediğini biliyormusun? elinde ne bir denek var, ne kendinde bir sonuç var, kendinde sonuç olsa zaten XX çeşit diyet, YY çeşit antrenman yapmazdın 3 senedir. başkalarıylada iletişim halindeyiz bu forumda ama böyle bir tavır yok kimsede. olabilir, yapılabilir, gibi olasılıklı ihtimallerle konuşurken , yardım amaçlı yazdığım bir yazıda halen bana türkçeye çevrilen yazılar kısmından alıntılarınla cevap veriyorsun. dostum sana iyi çalışmalar. umarım yağ yakarsın en kısa sürede. ha bu arada dıkkat edersen o zaten haftada 3 günlük bir çalışma örneği. 1. 2. 4. ( sayıdan sonra gelen nokta türkçede 'inci, ıncı anlamına gelmektedir) gün yazıyor. yani 3 . gün off. ve yine herkez aşşağı yukarı max kas kütlesini kazandığı antrenmanı oluşturabilir. yazımı umarım hakaret, yada kırıcı bir mesaj olarak algılamazsın, sadece dışardan nasıl göründüğünün farkına varman için bu mesaj.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:14 ----------

deathlifter dediğin gibi kişiden kişiye değişebilir, birsürü faktör var. bende koşu + body yapınca sürekli katabolizmaya uğruyorum mesela. zaten bu yazdığımız yağ yakma problemiyle uğraşan coyote için olabilitesi olan, kesinliği olmayan bir öneriydi.

Son düzenleme: 22 Nisan 2010
  2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bakın arkadaşlar, beni yanlış anlamanızı istemiyorum. Kaldıki artık genç değiliz sorumluluk sahibi insanlarız.

Yapmam gereken bir işim ve bakmam gereken bir ailem var. bunlara rağmen bu sporla uğraşıyorum o yuzden hata yapma lüksüm yok.

Haftada 4 gun idman evet fazla benim idman tercihim 2 yada 3 gundur ve aynı gunde butun vücudu çalıştırıyorum.

An itibarı ile kilo 72 bel çevresi 82. göğüs 110 kol 38 bacak 67 .

İdmanlara ara vermessek kortizol hormonunu arttiriyoruz su anda şeker kullanmadıgım için ve diyeti ağirlaştirdiğim için, ayrıca glucophage kullanıyorum.

Kan sekerim olduka dusuk durumda.

Yani diyet döneminde 4 gun idman gereksizdir. Siz beni yanlış anlıyorsunuz.

Ben bu dönemde, bölge ayrımı yapmıyorum ve bir atlet gibi çalışıyorum.

Kaldıki 25 yasindan sonra boksla ilgilenme durumum var su an iyi bir salon arıyorum.

Bodyfitness ile uğraştıgım için zaten karbohidratı fazla almıyorum ve proteinde normal değerlerde.

Yani aşırı kütle yapmamaya çalışmaktayım. 1.65 boyunda kütle olursa olmaz.

Boks gibi bir amacimda var o yuzden kas gelisimi sağlayıyorum ama bu bir body fitness vücudu olacak.

Kesinlikle cleanbuterol ve ventolin kas gelisimini arttirir ve katabolik etkileri vardır.

t4 diyet döneminde üretilmediği için t4 kullanıyorum.

Karbohidrat düştükçe t4 üretimi düşüyor.

Glucophage karbogidratı kaslara çekip insulin reseptörlerini etkisizleştiriyor.

Bunların hepsini araştırarak başladım bu spora ayrıca makalelere göre hareket etmiyorum.

Yani diyet döneminde aşırı çalışma, kas yıkımı yaratır.

Oysa haftada 2 gun butun vücudu çalıştırıp+kardio yu arttirsak yağ atımı kolaylaşıyor.

saygıdeğer dostlarım beni yanlış anlaamnızı istemem, 86 ile cıktıgım yoluma su anda 72 kilo ve 80 cm bel çevresi ile devam ediyorum ve karın kaslarım meydana cıkmaya basladı.

Benim tercihim salona fazla takılmamaktır. Hem bu beni spor yapmaya teşvik ediyor, aynı zamanda idmanlarım çok yüksek performanslı geçiyor.

4 yada 5 gun idman yapan bir çok adam, spordan sogumuş vaziyetteler.

Tabiki ben su an kendimi hala pro olarak göremem daha amatörüm ama bu amatörlük ruhunuda hiç bir zaman kaybetmem.

idmanımı daha önce yazdım, yağ atıcam diyen herkeze öneririm ağır ve etkili bir idmandır.

4 gun çalışma bölgeleri bölme biraz daha profesyonel işidir.

önceki 12 aylık dönemde vücut kuvveti ile çalışma, diğer 12 aylık bir dönemin 1.5 ayında adapte 3 ayında güç antremanı 5 ayında kas kütlesini arttirmaya yonelik çalışma geri kalan zamandada, butun vücudu aynı anda çalıştırdıgım bir idmanı tercih ediyorum.

Şimdiki hedefim yaz döneminde, drop ve süper setler ayrıca patlayıcı güç çalışmalarıda olucak.

Her turlu idmanı yapıyorum ve buyuk faydalar sağliyorum.

Ben diyet yapıcam diyorsanız haftada 3 den fazla idman önermem, yetersiz beslenme kas kayıbı yapabilir. Kardiolarla beraber 6 gun idman olucaktir.

Yani haftada 2-3 gun ağirlik çalişiyorsak, kesinlikle kardio da yapıcaz. O da 2-3 gun olacaktir.

Özellikle açık havada yada ormanda yapacazki faydaları artsın.

Azi ve Hardcoriental bunu beğendi.
  3. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi diyorsunki, intervalden sonra vücut yağ yakmaya devam ediyor gün boyu. "neden?" diyet dönemlerinde hiç troid ve kortizol baktırdınmı, yoksa genel geçer okuduklarından mı yola çıkıyorsun.

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Defalarca çeşitli testler yaptırdım, Troit testlerim sınıra yakındı her zaman. Glucophage karbohidrat duskunlugunu kesiyor bunuda yazalım buraya.

Özellikle su an hareket bile etmekte isteksizlik oluyor, yani ağir diyet yapıyorum.

Tekrar testler için gidicem ve sonucları buraya yazıcam.

İnterval kardio, özellikle yogun sprintler içeren bir çalışmanın yağ yakma dısında sayısız faydaları var.

Birebir yaşıyorum bunları.

Gun boyu yağ yakmanızı sağlamaz ancak, gun boyu enerji harcama duzeyınız artar. Dusuk karbohidratla besleniyorsanız bu bir artıdır.

Glikojen stokları azaldıkça, vücut otomatikman enerjiyi yağdan ve cok dusuk miktar aminoasitten karşılar.

Yeterli protein alımı sağlanıyorsa eğer, kas proteinlerinin yıkımı gözle görülmeyecek derecede olurken, enerji harcama duzeyi maksimum olur ve yağ atımıda yukselir.

Dusuk yogunluklu kardio, sureside çok uzun oldugundan amino asit yıkımını arttırıyor. Vücut stress altına girmiyor ve karbohidrat tuketimimi minimum oluyor, kortizolu daha fazla arttırıyor ayrıca.

Glikojen stokları boşalmadıkça, yediklerimiz yağlanmaya meyilli hale getirir bizi.

Deneyin ustad, bana inanmıyorsanız haftada 3 gun sprint çalışmaları yapın.

Denemekten zararmı gelir size?

Son düzenleme: 25 Nisan 2010
    Azi bunu beğendi.
  5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Coyote hala fotoğraflarını bekliyorum ben yükledim sende hala yok olmuyor böyle :) Nerde az yağlı göbek fotoğrafları hadi. 2 gün body yaptığını söylemişsin peki diğer kalan 5 günün kaç gününde koşuyorsun?

Bende normal dönemde haftanın 4 günü diyet döneminde ise haftanın 6 günü salona gidiyorum coyote. 1 gün cardio 1 gün a bölgesi 1 gün cardio 1 gün b bölgesi şeklinde gidiyorum. Bu tarz az ağırlık çalışanların kesinlikle genel hareketleri çalışması gerektiğini düşünüyorum. Aslında belirttiğin hareketleri hayatı boyunca 2 günde 1 yapan bir insanın vücudu cidden iyi olur.Tabi uygun beslenmeyle paralel olarak.

Ben artık biceps antrenmanlarımı bile yapmamaya başladım. Kanat antrenmanının hakkını verirseniz göğüste açma hareketleri dahil bicepsler harika çalışıyor. Sadece barbell curl biceps için yeterli bence.

Temel hareketler çok önemli, bench press, mekik, şınav, barfiks, squat, deathlift, dips ve barbell curl.

Harika pump sağlanıp ter atılabilir. Ama şu kadar çalışırsan yanlıştır şu kadar çalışırsan doğrudur gibi fikirlere katılmıyorum sonuçta genel yağ yakım mantalitesi belli. Harcadığınız enerhji aldığınız enerjiden fazla olursa yağ yakarsınız. Tam tersi olursa istediğiniz çeşit istediğinzi gün antrenman yapın kilo alırsınız.

6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    diyet ile neyi kast ediyorsunuz onu tam çözemedim. diyette iseniz 4-5 gün çalışmanın negatif etkileri olur diyorsunuz. yetersiz beslenme ile kas kaybı olur diyorsunuz. diyet = yetersiz beslenme mi, sanırım diyetten kast ettiklerimiz farklı. benim diyetten kastım şeker ve hamur işlerinin sıfır olduğu, fast food un ayda bir olduğu et tavuk balık protein olarak, yulaf esmer pirinç karb olarak sınırsız sebze meyve. bu diyet ile 4-5 gün ağırlık 2 gün kardiyo yapıyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:12 ----------

eğer diyetten ketojeni kast ediyorsanız, ketojen diyetle 4-5 gün antrenman olmaz diyorsanız o zaman olabilir tabi bilgim yok o konda.
    ama benim yukarıda belirttiğim diyetle 5 gün çalışmada sorun olmaz gibi eğer doğru bölünebilir ise. ama şu da var, perioizasyon doğru bir mantık, ayrıca pro ve müsabık olmayanların bölünmüş program ile çalışmak yerine tek program yapmasının doğru olduğunu savunan yazılar da okudum.

7. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    sorularımın cevapları değil ki bunlar. kandaki enerji bittikten sonra vücut zaten glikojen depolarını kullanmaya başlar. ( lise 1 biyoloji) olay buarada glikojen depolarının tekrar dolmak için hangi kaynakları ne miktarda seçtiği. bana bunun mantığını açıkla. aerob ve anaerob çalışma arasındaki fark burdamı başlıyor? yok yok bunlar türkçeye çevrilenler kısmında yazmıyor ama. amacım sana laf sokmak değil dostum, kötü örnek oluyorsun bunun farkına var. inandığın her gördüğün şeyi altını irdelemeden doğru kabul ediyorsun, bunları da %100 doğruymuş gibi lanse ediyorsun.

Coyote bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    v
    glikojen vücutta yapılır zaten. bu vücudun özelliği. siz hiç şeker kullanmasanız dahi yağ + proteinlerin gliserol bölümünden glikojen sentezlenmektedir.

keto diyette kas aminoasitleride yıkılıyor ancak cok dusuk miktarlarda bu.

normal diyetlerdede vücut eksik glikozu böyle oluşturuyor.

dışarıdan eksik enerji alınıyorsa vücut yağ ve proteinlerin giserol bölümünden eksik enerjiyi tamamlar.

ayrıca düşük yogunluklu aerobik çalışmalar anerobik enerjiden daha az yağ yakmaktadır.

Sürekli hazır durumda bulunur vücudunuz anerobik çalışmalar ile ancak dusuk yogunluklu aerobik çalışmaları vücudu yıpratıyor.

Kadınlar için iyi ama bizim gibi sporcular için kötüdür dusuk yogunluklu aerobik.

Amacımız dayanıklılık ise uzun koşular yapılabilir. ancak bu VOX miktarını arttırır kasların ufalmasın a sebeb olur.

20 15 km koşan insanların kas liflerini hipertrofi ile büyütmeleri zordur.

Ayrıca iyi bir kortizol bloker kullanmak istiyorum.

Azi bunu beğendi.
  9. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Proteinlerin gliserol bölümü derken neyi kastettiğini biraz açar mısın Coyote..

10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    evet beyler, diyette 3. ayı devirmiş bulunuyorum, ancak kilo verimi durdu, kas kaybı yaşamadım.

10 haftalik kurdan sonra, 15 gun ara verdim.

Artık yeni bir yağ yakımı kürüne basliyorum. Bunu övünmek için yapmıyorum, cok geçerli sebebim var.

3-4 kg yağ atmam lazım ve bel çevresi kötü özellikle. 83 de kaldı. hedefim 70 leri görmek

T4-T3+glifor+ventolin+aspirin+vivarin

Korkucak birşeyim yok artık, ya başarırım yada her sey biter elveda dünya deriz.

Kafam şu an karmakarışık yani, açıkçası başarılı olamassam diye cok korkuyordum ancak 73 kiloda 83 cm de kala kaldım.

ilerlemiyor ne yaparsam yapayım. Kortizol dusurucu ve her ne varsa onuda alabilirim.

Sağlam giricem baska çare yok.

11. elk1979

elk1979 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Diyete başlamadan önceki ve şu an ki durumumunu gösteren iki foto bizlere ketojen diyetin sınırlarını gösterirdi, çünkü takip ettiğim kadarıyla diyeti kurallarına uygun ve disiplinli bir şekilde yapıyorsun. Yapmak isteyen arkadaşlara önemli fikirler verirdi diye düşünüyorum.
    Vücudun seni memnun etmiyebilir ama en azından karın bel bölgesi fotosuda koysan işe yarar.
    Şimdi bu diyeti bırakıp ilaç olayına giriceksin ve bu diyetin neler yaptığını anlayamıycaz. Bir tek sen biliceksin günlük tutmana gerek yok o zaman :(

Azi ve iris bunu beğendi.
  12. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    selam coyote, 10 haftada 87 kilodan 73 e indin sanırım? genel bir degerlendirme yaparmısın, ne zaman durdu kilo vermen. Tesekkurler

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu gun tiromel tedarik ettim. Ayrıca ventolin ve levotiron 1 ay ara vermiştim.

yapacağim kür,

Tiromel+Glucophage+Ventolin ve yanına T4 te eklemek istiyorum.

Bakın zararlı oldugunu biliyorum, lütfen zararlı önerisi yapmayın.

sizleri çok seviyorum ama hayati önem arz ediyor benım icin.
    1.5-2 aylık bir zamanım var ve belim su an hala biraz daha kalın.

Bu kürü nasıl uygularım en iyi?

Ben gunde 25 mcg tiromel + 1-1-1-1 seklinde ventolin alıcam. Ayrıca glucophage kullanıyorum su anda. 73 kiloda çakılı kaldım,

25 mcg ikiye mi bölmeliyim?

ayrıca yanında t4 alırsam ne olablir.

Zamanla piramit sistemi olarak arttirip 1.30 ay kullanıp bırakacam.

bu arada salonu bıraktım, antremanlarıma tekrar eskisi gibi dışarda devam ediyorum. Salonda incelemediğimi gözlemledim.

evde ağirliklarım var, 50 kg a kadar.

Daha da arttiricam.

Ancak su an kilo verirken hız ve esneklik kazanmak için patlayıcı güç ve fazla tekrarlardan olusan idman uyguluyorum, hızlı şınavlar çekiyorum.

Kardiolarda son sürat devam ediyor. Keto duruma ayda 1 defa giriyorum.

Her zamanki gibi favori hareketlerim, deadlift ve fullsquat. ayrıca evde temel hareketler cok iyi uygulanıyor.

Ancak bir sehpa bulursam bench press sorununuda çözücem.

Ayrıca One arm barbell row ve barbell row hareketleri ile kanat ve sırt çalıştırmaya calısıyorum.

Chin up yapmak icin eve demir monte edicem uygun fiyatlı bir şeyler lazım.

Son düzenleme: 20 Mayıs 2010
    Azi ve Aichi bunu beğendi.
  14. Aichi

Aichi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Gercekten azımlısın basarılarının devamını dılıyorum sayende birçok sey öğrenmiş oldum .Ketojen diyet'in yanında Hydroxcut Hardcore X kullansam nasıl olur , cok cabuk kılo veren bırısıyım daha önce ketojen dıyet oldugunu bılmeden karbonhidratı keserek zengın ıcerıklı proteın dıyetı yapmıstım 1 ayda yaklasık 10 kılo cıvarı vermıstım.Şimdi yorumlarınıza gore Ketojen diyetle birlikte Hydroxcut kullanıcam , Creatin kullanımına devam etmelımıyım bu sure zarfında cunku vucutta su tutuyor. boyum 188.5-190 kılo 97 bel 105

Son düzenleme: 21 Mayıs 2010
  15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    coyote,
    barfiks için ben demirciye yaptırdım tabi ev kendinin ise, çok sağlam ve ucuz oldu dışarıda satılanlara göre.
    tiromel için bir şey diyemiyorum hadi hayırlısı diyorum. hatta madem öyle küre girseydin bari diyeceğim neredeyse. umarım hedefine ulaşırsın.

16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Deadlifter, biliyorsunki su an emellerime az kaldı. İlaç falan boş iş bunlar bende biliyorum.

Ancak su an gerekirse kür bile yapmaya baslayabilirim.

Tiromelle 1 ay daha harcarım.

Ondan sonrasına bakıcaz.

Su an 5 nescafe ilaveli kahve sonrası oturdugum yerde nabız 130-120 civarında.

Cok enerjik hissediyorum kendımı bakalım az sora kardio yapmaya cıkıcam.

tamamen uzun kardiolara başladım bu sefer işi sıkı tutuyorum.

Sporu evimde yapıcam ve ağirliklari azaltarak tekrarları arttiriyorum.

Sehpa da aldıgım zaman tam istediğim spor salonu evimde olucak.

Barfiks benchpress-incline benchpress close grip bench press dumbell press için lazım oluyor zaten sehpa ve demir.

Fullsquat ve Deadlift uygulamak evde çok mükemmel bişey zaten.

omuz çalışmalarıda rahatlıkla yapılıyor.

Biliyorsunuzki cok önemli bir amacım var yoksa bu ilaç olaylarına girmezdim. mecbur hissediyorum kendımı içimden gelen ses yap diyor bende yapıyorum.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2010
  17. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    coyote bende tam kardiyodan bahsedicektim hiit değilde klasik kardiyoyu dene bence vücut adapte oluyor bir süre sonra şaşırtmak lazım biraz

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    evet yarından itibaren cleanbuterol ilave edicem. Şu an itibarı ile 72 kilodayım .

Kurumak için uyguladıgım kür

t3(75mcg)+ventolin(20mg)Levotiron 0.60mcg+ idmanlardan önce full kafeinli kahve300 mg

cleanbuterol ilave ettiğimde ventolini kesicem.

Merak ettiğim bu sekilde kürle beraber, beslenmeme aşırı özen gösteriyimmi onu bilmiyorum.

yoksa farketmezmi?

Ana yemekler öncesi T3+T4 alımı yapıyorum. ikiside oranı eşit. Ancak t4ü daha fazla arttiricam. Ancak t3 maddesi biraz tehlikeli maksimum 150 mcg den yukarı cıkmam.

su an dediğim gibi damarlarım gozukuyor. Deriyi cektiğimde incecik olana kadar devam edicem, gerekiyosa bu sefer kürde olabilir.

yas ilerlediği için ve yavas metabolizma netice aldırmıyor yapacak birşey yok.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2010
  19. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    kardiyovasküler check up yaptırmanı öneririm

20. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bence sadece bu diyet bbile işe yarayabilir ben de bu diyeti uyguluyorum ancak senin kadar sıkı değil yine de başarılı bir diyet bence sen bence kas kütleni artırarak ve mevcut yağ oranını koruyarak o istediğin lifli görünüme kavuşabilirsin kür falan hikate ölene dek kürle mi dolasıcaksın

Sayfayı Paylaş