Ketojen diyet ve yag yakim çalişmalarim.

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Coyote tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 52 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    yemeklerden önce alıyorum ve kan sekerim düşüyor, bu gun baş ağrısı ve görme bozukluğu yaşıyordum fakat, yemek yedikten sonra, canınız uzun bir zamn yiyecek hiç birşey istemiyor.

Bu gun önüme konulan, eti bile yiyemedim.

Özellikle, iş yerinde cıkan yemekte deneme amaçlı 3 adet baklava yedim. Baklava yemeden önce, 500 mg metmorfin aldım ve 10 dakika sora baklava yedim.

Butun gun acıkmadım, hala daha yemek yemek istemiyor canim.

Kan sekerim çok iyi bir şekilde duzeldi.

Ancak ilerleyen zamanlarda neler olucak hep beraber görücez.

Gaz çıkarıyorum surekli ve cok tuvaletim geliyor. Gunde 1500 mg kullanıyorum.

3 ana yemek öncesi.

Azi, Aichi ve Samet22 bunu beğendi.
  2. issiciby

issiciby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi resim görsek iyi olur =)

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Resim ekliyeceğim ancak fotoraf makinemde problem var.

Gelelim bu gunku durumuma,

Ciplak ağirlik 75 kg (antreman öncesi)

Bel 84 cm

Göğüs 110 cm

Kol 38 cm

Omuz : 125 cm

Bacak 67 cm civarında.

Su an aynen son hız devam ediyorum, amacim incecik bir deri ve minimum su tutumu, maximum definasyon.

Programımı aynı hızla uygulamaya devam ediyorum.

Miğdem kücüldüğü için, eskisi gibi yemek yiyemiyorum bu bir artı durumdur.

Mecburen cok sık besleniyorum ve miğdemi sıkıştırmak beni mahvediyor.

Programım =

1. FullSquat

2. Deadlift

3. Benchpress-Şınav(Sırtta ağirlikla)

4. İncline bench press

5. Latpulldown peşinden barfiks

6. BarbellCurl

7. Neck Press(enseye çekiş) yada military press.

72 saat ara verip aynı programa devam ediyorum ara gunlerde kardio yapıyorum.

Program içerisinde sadece fullsquat 3x25 tekrar,diğer hareketler 3x10 şeklinde devam ediyorum.

Su an için minimum kas kaybı ve maximum yağ atımı ile devam ediyorum.

Tekrar ağır bir diyet altına giricem bir kaç gun icinde.

Artık önümüz yaz ve bu iş biticek.

Takviyeleri arttirmaya baslıyorum. Artık Çaresizce beklemek beni üzdüğü için ve özel sebebplerden ötürü bu işi mumkun mertebe 2 ay içinde halledicem.

4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    coyote,
    şu ana kadar yazmış olduklarına 100% katılıyordum, gerek doğal beslenme olsun, gerek hiit e olan sempatin ve sıradan düşük tempolu uzu kardiyolara olan antipatin. gerekse izole makineli hareketlere karşı olman ve temel hareketlere özellikle deadlift squat. hepsi konusunda tam fikirdik. her yazdığının altına imzamı atardım.

ama t3 t4 konusunda ayrılıyoruz. neden bu kadar hevesli olduğunu biliyorum ama yine de bence senin gibi azimli ve hırslı biri yağ yakma işini bunlarsız da yapar. ketojen diyeti yaptın zor bir diyet.ayrıca 1 senede vg alanında çok iyi yerlere geldin.kim deadlift de 1 sene dolmadan 140 basabiliyor nizami? kim full squat yapabiliyor?

achilles e tamamen katılıyorum bunlar çok riskli şeyler.
    her kafadan bir ses çıkıyor. mesela salondaki hocalardan küre girmiş biri, bana da diyor kür lazım artık sana. ama clen veya ventolini ne kullandırırım ne de tavsiye ederim diyor daha riskli diyor. kendisi de kullanmıyor çekiniyor.

demişsin genetiğim yağ yakmaya müsait değil. kafada böyle yola çıkarsan bence t3 t4 t5 ne alırsan (t5 i uydurdum mecazi) bir fayda göremeyebilirsin.

samet22, baktın canın sıkıldı bırakırsın demişsin. hiç katılmıyorum. supplement değil bunlar. 1 kullanımda bile pct gerekebiliyor. therion a bakın iğneler ağrı sorunu yaptı, ama pct yapması gerekiyor 4-5 kere vurmuş olsa bile. winstrol gibi toksik bir ilaç hem de. ne kullanır ayrıntısına girmiyorum ama 1 vurum bile lh ı çok indirebiliyor.

bence t3 t4 ler veya steroid yerine etkili yağ yakıcı supplementlere yönel derim hyroxcut olsun bunun gibi şeyler olsun cla olsun termojenik şeyler olsun. bunları deneyip olmadı başka şeyler dene. whey bile kullanmadan direk bunlara geçmek bence doğru değil.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:08 ----------

bir de merak ettim full squat neden 25 tane? kaç kilo ile giriyorsunuz? ben rock olmadığı için yerden atıyorum o yüzden 15 tekrar yapıyorum ama hep kafamda soru var acaba rock dan alıp 6-8 tekrar ağır girsem daha iyi olur mu diye. siz araştıran biri olduğunuza göre 25 girdiğinize göre sevindim demek ki yanlış bir iş yapmıyorum.

Azi, Achilles1980 ve Coyote bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    FullSquat, bodybuilding için en önemli temel hareketlerden biridir.

Bir bodybuilder için, uzun bir müddet temel egzersiz çalışmak gerekmektedir.

Temel hareketler hem vücuttaki butun kasları aynı anda çalıştırmamızı sağlar.

Fullsquat arkabacak ağırlıklı olarak, butun bedeni zorlayan bir harekettir .

25 tekrar olmasının sebebi, Vücudu minimum zaman dilimi içinde, maximum derecede stress altına itmekten geçiyor.

Bacak kasları, zor gelişen kaslar oldugu için aynı zamanda daha fazla tekrar yapmamız gerekicektir.

FullSquat mükemmel altı hareketin en önemli parçasıdır. Neydi bu altı hareket.

Fullsquat Deadlift BenchPress Barfiks BarbellCurl Enseyepress yada military press.

Bu hareketler yeni başlayanlar için sporcular için, muazzam güç ve kas gelişimi sağlamaktadır.

Keza eğer, iyi dinlenilir ve iyi besleniliyor ise, 6 harekette vücudu çalıştırmamız çok buyuk verim almamızı sağlıyor.

Fullsquatın önemi, diğer bilesik hareketler gibi hem vücudun butununu maximum stress altına iter ve böylece komple gelişim olr.

Muhakkak deadlift ile uygulandıgı müddetçe, aynı anda 600 adet kas çalışmaktadır.

Benim prensibime göre, kücük bölgeleri önemsemediğim için direk buyuk kaslara yönelik çalışma yapıyorum.

Böylece kücük kas grupları da çalışıyor, ancak tabiki izolasyon çalışması gibi olmuyor.

İzolasyon 15 aydan sonra yapılması daha fazla faydalı olacaktir.

Ancak bazı çalışmalar için izole hareketler gerekir.

Örneğin arka kol ve omuzları güclendirmek. Bench press kabiliyetinizi kesinlikle arttirir.

ancak ekstra olarak, Close grip bench press yeterince işinizi görür.

amacimiz minimum makine ve maksimum gelişme ise, Temel hareketlere yonelicez.

En önemliside fullsquattır ve gerçek etkisini 25 tekrarda hissedersiniz.

Squat zaten hiç gereği olmayan bir çalışma, ne zamanki tam çökersiniz ve butun bacaklarınız ayağa kalkarken zorlanır, işte o zaman vücudunuzu geliştirmek için yeterli çabayı sarfediyorsunuz demektir.

Açıkçası, iyi ve güçlü bir vücutu inşa etmek bacaklardan başlıyor.

FullSquat hipofiz bezini en iyi uyaran harekettir ve hormon salınımı ve metabolizma hızını arttirir.

Böylece, 20-25 tekrar yaparak, hem kas liflerinde mikro yırtıklar oluşturduk ve butun bedeni stress altina iterek, hormonların yapımını arttırdık.

Aynı zamanda, enerji yakımı en az koşu kadar etkilidir ve daha 2. harekette suratınızdan terler boşalmaya baslar.

Yani kişi eğer çok iyi fullsquat giriyorsa, yağ yakımındada pozitif etkiler görülecektir.

söylediğim gibi, 25 tekrar olması sebebi 25. tekrarda artık 26. tekrarı cıkaramayacak hale gelebileceğim bir ağirlik seçiyorum.

böylece her yönden vücudumu etkiliyorum. Gerek enerji yakımı gerek metabolizma faaliyetleri ve gerek komple bütün vücut kas gelisimini hızlandırmak.

Fullsquat ve Deadlift aynı anda yapılırsa eğer, maksimum yuklenme ile o zaman ne demek istediğimi iyi anlicaksınız.

en az 40 cm incelmeyi bu iki mukemmel harekete borçluyum.

Kaldıki, bu iki mukemmel hareket diğer spor branşlarınıdaki başarınızı da etkiler. Bel sakatlanmalarını önler ve koşu-yürüyüş performansınız bariz bir şekilde artar.

Kalbinizde güçlenir çok güclü bir kalbiniz olur. Ayrıca kuvvette buyuk oranda artışlar gerçekleşir.

Özellikle patlamalı çalışmalar, tam dövüşçüler içindir ve kuvveti arttirmakta çok buyuk etkisi vardır.

Son düzenleme: 16 Nisan 2010
    göbekliyim, Azi, cadeterturk ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bu bilgi bu azim varken
    ne gerek var t3 t4 e :)

ben de full squat ile başlayıp lunge deadlift diye devam ediyorum. bu sırayı flexor önermişti başka yerlerde de gördüm. antrenman sonu ayakta duramıyorum. ertesi gün de yürüyemiyorum. işe yarıyordur herhalde.

deadlift i ağır giriyorum stiff legged olanı. 100 kiloya kadar çıkıyorum 8 tekrar. forumda sormuştum cevap alamadım stiff legged ağır girilmeli mi diye. çok sapmasın konu.

estetik fenomen sağolsun interval konusunda bayağı aydınlattı beni. bazı şeyleri yanlış yapıyormuşum. belki siz de bazı yanlışlarınızı düzeltirseniz mesela koşu olur antrenman olur, bu t lere gerek kalmadan olmaz mı?

emretkd bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    yani bunu sırf goruntu için yapmıyorum, çok acil olmasa hayatta bulaşmazdım.

ancak 2-3 ay devam edicem mecburum cunku yani benim icin onemli bir konu.

Deadlifte 8 tekrar normal bir çalışma aslinda. Yani sonucta bunda barı sırtımıza almıyoruz. Bunda da bedeni stress altına itiyoruz,

10 tekrar iyi sonuclar veriyor bu harekette.

Ben bacaktan sonra girdiğim için 10 tekrar yapıyorum.

sizde önce kuvvet programı uygulayın deadlifter.

uzun bir müddet 2 ay kadar 1-4 arasında tekrar yapın.

Maximal kuvvetinizi arttirsaniz, emin olun 100 kg dan cok fazlasınıda gorursunuz.

MAximal kuvvet yani 1 tekrar çıkarabileceiniz ağirlikla çalışın ama zorlana zorlana yapın.

yada 1 ile 4 arasında bir sayı kullanın.

2 ay böyle antreman yapın

ben ikisini dönüsümlü uyguluyorum.

Ancak su an patlamalı çalışmalarıda eklicem.

donusumlu yaparsan cok faydasını gorursun deadlifter.

Hem gücün artarken, hemde kas kütlende artış olur.

göbekliyim ve deathlifter bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ventolin+metmorfin+t4 yada t4+t3 su an piyasadaki en iyi yağ yakıcıdan çok daha iyi yağ yakımı sağladığı için tercih ediyorum.

Yanına bitki çaylarını ilave etmeye baslayacam.

KAhve kullanmıyorum bu aralar cunku miğdemi bozuyor, eğer vivarin gibi kafein tabletleri bulursam hemen satın alırım.

9. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bende yağ yakımına devam ediyorum fakat whey harici hiçbir supplement kullanmadım. Kullandığın ürünler hakkında bilgi sahibi olmadığım için birşey söyleyemeyeceğim. Daha önce 2 ay l-carnitin kullanmıştım herhangi bir kötü durum görmedim.

Coyote ve death ikinizin yazılarınızı da severek okuyorum. İkinizden de çok şey öğrendim.

Ben şu anda definasyon programımdayım yağ oranım %8 olana kadar yağ yakımına devam edeceğim. Sorum şu. Aklımda squat death vs. gibi temel hareketler var bunları yapmıyorum. Özellikle deathliftten bel için korkuyorum. 5.ayıma girmeme rağmen her gün ince ince birçok yanlış hareket yaptığımı öğreniyorum. Bu yüzden bu hareketlerde de yanlış yaparsam diye bir korkum var.Sizce bu hareketlere definasyon döneminde girilmeli mi yoksa hacim döneminde mi girmeliyim.

Ayrıca deathlifter, interval hakkında estetikten çok şey öğrendim demişsin bu bir yerde tartışıldıysa linkini yollar mısın yada beni bilgilendirebilir misin neler yanlış biliniyormuş.

Coyote fotoğraflarını sabırsızlıkla bekliyorum. Eminim ki sen başaracaksın. Hırslı olduğun kadar bilgilisin. ARtık tecrübede artmaya başlamış. Eminim harika bir vücudun olacak.

göbekliyim, uygary ve Coyote bunu beğendi.
  10. d.cevat

d.cevat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Merhaba Coyote. Ben de seninkine benzer şekilde temel hareketlerden oluşan idman yapmaya başladım. İlk idmanda bayılacağımı düşünüp idmanın ortasında beynime kan gitsin diye uzandım :) Ama 2 gün ara verdikten sonraki ikinci idman çok daha iyi geçti.

Yazdığın programda tricepsin eksik kalma durumundan ve close gerip bench pressle halledilebileceğinden söz etmişsin, ben de tricepse çözüm olarak diğer temel hareketlerin yanına yakışan dips i ekledim programa.

Bir de basit şekere karşı olduğundan bahsetmişsin, pekmez vgcinin düşmanıdır demişsin. Forumda birçok yerde idman sonrası ve sabah kortizolu uzaklaştırmak için basit şeker alımı tavsiye edilmiş. Ben de bu doğrultuda idman sonrası ve sabah 2şer kaşık pekmez alıyordum. Pekmezde fruktoz ve glikoz var. Yardan fazlası glikoz. Bu konuda ne düşünüyorsun acaba?

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bayılma hissetmen normaldir, cunku bedenini daha önce bu kadar stress altına itmedin. Bu program bir atlet programıdır ve yağ yakmak ve kas keybetmemek için çok ideal bir programdır onu belirtelim.

Ayrıca idmanlarına, 3 gun ara ver. Aşırı çalışma iştahını keseceksin. Bu OverTraining olmanı engeller. Zaten 72-96 saat içinde beden kendini yeniLeyecektir. Yıkıma uğratılan kaslar, Bu zaman zarfı içinde gelişecektir.

Deli gibi her gun idman yapmaya gerek yok. 72-96 saat dinlenin, bir dahaki idmanda, daha sıkı ve daha dirençli çalışın.

Bu arada Triceps eksik kalmaz, benchpress yeterince tricepside çalıştırıyor.Bu arada, programına dipsi eklemişsin ve harika bir iş yapmışsın. Gucun yetiyorsa dipsi mutlaka yap. Programa ek olarak, haftada 2 gun mekik çekmek gerekiyor. Bunu yazmayı unutmuşum. Zaten komplex hareketler ve interval kardio miğdeyi yeterince çalıştırmaktadır. O yuzden haftada 2 gun mekik çekiceksiniz.

Ayrıca, Enseye press çalışmasını ayakta yaptıgımda, tricepslerimin yeterince zorlandıgını hissediyorum ve su an çok iyi bir triceps oranı yakaladım. ama istiyorsaniz, triceps pushdown,rope pushdown, Şınav gibi hareketler işinizi görür triceps için.

3x25 mekik çekiyorum ve inanamıcaksınız su an hiç bir makineye yada mekik aletine ihtiyac duymuyorum.

Bedenim o kadar, güclendiki kendimi yerden destek almadan kaldırıyorum.

Ağirlikla çekmenizi önermem, miğde kaslarını büyütmeyeceksiniz. Onlar kücük kalacak ve Göğüs kaslarınız ön plana çıkacak.

Bu arada basit şeker ben önermem. Sabah kalktıgınızda, kortizolu kesmek için portakal suyu yeterlidir. Hatta Portakalsuyu+EstercVit alımı içok iyidir. Böylece c vitamini çok zengin almış olursunuz ve kortizol yeterince düşecektir.

Özellikle yağda çözülebilen c vitamini tercih etmeliyiz. Bu normal c vitamininden 4 kat daha etkilidir. Solgarın ürünü var bir tane. EsterC Vit.

Ancak suplemente parası yetmeyenler için, Kivi öneriyorum. Gunde 2 adet kivi yeterince c ihtiyacınızı karşılar.

Siz yinede mümkün mertebe, basit şekere yanaşmayın.

göbekliyim, Azi, jimraynor ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. d.cevat

d.cevat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    2 gün aradan kastım 2 boş gündü. Pazartesi ağırlık idmanını yaptıysam ikincisini perşembe yapıyorum. Bir gün daha ara verip, pztden sonrakinin cuma olmasını mı öneriyorsun?
    Aslında şöyle programım:

Pzt: Ağırlık idmanı

Salı: Dinleme

Çarşamba: 3'er set crunch ve Hanging Straight Leg Raise + 25 dakika interval kardiyo

Perşemebe: Ağırlık idmanı

Cuma: Dinlenme

Cumartesi: 3'er set crunch ve Hanging Straight Leg Raise + 25 dakika interval kardiyo...

şeklinde devam ediyor.

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Butun bedeni aynı anda çalıştırdıgımız için, 72 saat dinlenicez yada 96 saat.

Toparlanma surenize baglı olarak idmana girin.

Azi ve d.cevat bunu beğendi.
  14. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    bu diyette yağı nerden almamız gerektiğini çözemedim
    yağlı besin almak kolayda işin karbonhidrat yönü var
    direk saf zaytinyağımı içicez
    sen nasıl karşılıyorsun yağ ihtiyacını coyote?

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    estetik fenomen ile interval hakkında uzun uzun konuştuk msn de kendisinin bilgisi ve altyapısı sağlam foruma yazacak sanırım. eğer imkanı olmazsa ben yazarım. intervali ileri derecede yapmak için hızlı turu sağlam hızlı yapmak gerekiyor 20km/s üstüne çıkmak lazım jogging kısmı da uzun olacak ki toplanlanabilelim.

16. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    deathlifther ilk mesajları okursan zaten troid e hiç girme diye her mesajımda yazdım.yani işin t3,t4 ile uğraşıcağına 6 haftalık hafif bir kür girsin diye düşündüm. madem giriceksin bunlara illa, 6 haftalık hafif bir kür daha iyi olur dedim. evet pct gerekir ama sıkı bir pct gerekmez. prengly siz bile düzelir. therion un ki istisna bir durumdu zaten bu herkezin görüşü. ben kimseye steroid tavsiye etmedimn şimdiye kadar ama t3 ve t4 için bu kadar hırslı olmasından dolayı, bence hafif 6 haftalık bir kür seçip daha iyi sonuçlar alabilir. termojenik bir çok üründe kafein basılmış durumda ve damar büzücüler, bronş açıcılar mevcut ( yani alfa - beta agonistler) ama bunlar supplement ismi altında sunulduğu için daha şirin gözüküyor. -not: geçen hafta ventolini bıraktım tekrar, gün içinde sürekli alınca rahatsızlıklar ortaya çıkıyor, bence full kullanmak arızalı gibi bunları. t4 tede gıcık yan etkiler gördüm belirtmek istiyorum. su attı vücut acayip ve katabolizma başladı direk. bana özel mi bilmiyorum ilk kez kullanmıştım. geri bıraktım.

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Yetersiz Tirozin alımı yapıldığı durumlarda, t4 hormonunun yapımı azalmaktadır.

Genellikle Dusuk kalorili diyetlerle beraber, vücut savunma olarak troit yapımını azaltıyor.

Peki dışarıdan t4 alıyoruz bu sakıncalımı?

Size garip gelsede, besinlerden aldıgınız tirozinden hiç bir farkı yoktur.

Vücudun tirozin (levotiroksin) salgısını arttırabilmesi için fenilanin ve iyotlu tuz ayrıca dısarıdan tirozin alımı gerekmektedir.

Peki dusuk kalorili bir diyette tirozin alımı yeterlimidir?

eğer kısa zamanda uzun yol almak istiyorsanız, yetersiz tirozin alımı sizi hedefe ulaşmanızı epey zorlaştırır.

Ancak T4, T3 maddesine göre melektir.

Zaten vücut içerisinde t4, T3 hormonuna çevrilerek, hücrelerin içine girer ve metabolizma faaliyetlerini arttirir.

Bakın tirozin yani l-tiroksin nasıl oluşuyor?

fenilalaninden hidroksilasyon ile oluşan bir amino asittir. u.v. ışığı absorblar. hidroksil grubu ile hidrojen bağları yaparak bazı enzimlerin aktiflenmesinde rol oynar. tirozin hidroksilaz enzimi aracılığı ile dopaya dönüşür, dopadan da melanin, dopamin, noradrenalin, adrenalin sentezlenebilir. tirozin kalıntılarının iyotlanması ile tiroid hormonları oluşur. tirozinin dekarboksilasyonu ile hipertansif etkili tiramin oluşur.

Bilimsel açıklaması böyle?

Peki bu maddenin yoksunluğu sonucunda, metabolizması yavaş kişilerde ne olur?

Tabiki çok daha az yemekle, daha fazla yağlanırsınız.

Ne yaparsanız yapın, Tiroit salgınız bozuksa, hiç bir zaman istediğiniz seviyeye gelemessiniz.

Ancak t3 kullanımı çok risklidir.

T4 ise T3e göre çok daha zararsızdır gunluk ortalama besinlerle 0.05iu alırsınız.

Ama levotiroksin aldıgınızda bu oran 0.100 iu miktarındadır. Gunde 4 tane kullandıgınızda, 0.4 iu almış olursunuz.

Burada besinlerle alamadıgımız t4 ü tamamlıyoruz yaptıgımız bu.

Dusuk kalorili bir diyette t4 zarar vermez aksine diyetin gidişatını hızlandırır.

Steroitler çok daha farklıdır.

Uygun olmayan kişilerde, bir filin cam eşya dukanına dalması gibidir.

Kesinlikle steroitleri yogun kullanan kişilerde zararları ortaya çıkıyor.

Özellikle belirli bir sevienin altında, 3-4 yıl musabık olma amaci varsa steroit kullanın.

Vücudunuz belirli bir seviyeye geldiği zaman, belki steroit maddelerini çok daha etkili kullanır, ancak profesyoneller neredeyse bir ilkokul sınıfı kadar doktorla bu maddeleri kullanır.

Ben iddia ediyorumki, metabolizması ağır yediklerini yakamayan kişilerde t4 zarardan ziyade fayda getirir.

Metabolizmanın yavaşlamasınında tek sebebi büyük oranda yetersiz troit hormonu yapımıdır. Diğer kücük oran ise hareketsizlik ve duzensiz beslenmedir.

Troit beziniz çok iyi durumdaysa, spor yapmasanız düzensiz de beslenseniz zayıf kalıyorsunuz.

İri kaslarınız olmuyor ama, şişmanda olmuyorsunuz.

Ventolinden, ise zarar görmedim 74 kiloda ve kaslarım define olmaya baslamısken miğdemde biraz daha yağ olmasına rağmen damarlarım cıkmısken yarı yoldanda asla dönmem.

Ventolin, yan etkilei çok daha az.

Ayrıca Glucophage kullandıgımızda, Karbohidratlarida kaslara çekmekteyiz.

Glucophage+Ventolin+T4+ Bitki çayları kullanıyorum su anda.

Bitki çayları toksik maddelerin atımını hızlandırır.

Kalp konusuna gelince, yağtıgınız idmanlar, sizi normal insanlardan ayrı kılar.

FullSquat egzersizi yaptıgınız zaman bile, kalbiniz normal bir insana göre kan pompalama yeteneğini 3-4 kat arttirir.

Spor yapmayan birisinin bu maddeleri kullanması sonucunda ölüm riski vardır, ancak güçlü bir kalbiniz oldugu müddetçe korkmanıza gerek yok.

zaten idman esnasında kalp atım hızım 190-160 altına hiç dusmuyor. Az dinleniyorum ve yogun idman yapıyorum.

35 dakika uzerinde idman yapmıyorum buda demek oluyorki 45-1 dakika dinlenme sureleri.

Canım cıkıyor ama, etkisini goruyorum su anda.

Salona girdiğiğim anda dunya işe baglantım kopar ve canimi gerçekten yakarim.

O yuzden bilimsel bir şekilde minimum zararla ilerliyorum.

Son düzenleme: 18 Nisan 2010
    Azi ve YesiLZeytin bunu beğendi.
  18. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    coyote yanlış anlama ama inanmak istediğin bilimselliklerle ilerliyorsun, t4 azalır, kortizol artar, kortizol da erkeklerde göbek bölgesinde yağlanma yapar, e o zaman niye kortizol blocker tarzı birşey kullanmıyorsun? bu mantıkla bununda kullanılması lazım. ayrıca troid değerlerini ölçtürdün mü de eksik olduğunu düşünüyorsun. ayrıca t4 ün katabolik etkileri olduğunu gözlemleyen bir çok kişi var. kendim dahil. t3 te aynı şekilde.

19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Saygıdeğer samt, yanlış bilimsellikler yada inanmak istediğim bilimsellikler değil.

T4 yanında neden ventolin yada cleanbuterol alıyoruz?

Salbutamol, katabolizmayı önlemktedir. Yoksa nedne ventolini ekledim.

Kafein tableti bulsam mukemmel 5leme olucak ve piyasadaki en iyi yağ yakıcıdan kat kat ustun yağ yakıcı olacak.

Kortizol blockere gerek yok, cunku miğdem 103 ten 83e gerilemiş durumda.

Kortizolu c vitamini yeterince düşürüyor.

Benim amaçlarim doğrultusunda 2 ay sonra 75cm den aşağı sını görmem gerekiyyor.

T4 değerlerim sınırda yaptıgım butun testlerde ya aşağıda yada sinirda çıktı,

Katı bir diyet sonucunda troit seviyeleri düşerse, yağlanırsınızda bunuda unutmayın. Cunku gerekli besin eksiklikleri metabolizmanızı yavaşlatıcaktir.

Yazalım tekrar

t4+ventolin+glucophage+bitkiçayları ve yanına vivarin eklemek istiyorum. Kahve kullanmayı sebmiyorum miğdemi mahvediyor.

Vivarin bulursam eğer hemen alıcam cok etkili bir kafein tableti.

yani mükemmel beşleme olucak.

yukarıdaki formulu gunde 4 adet alıyorum. 3ü gun içersinde olmak uzere bir tanesi idmandan sonra.

Ben sağliğimi riske ediyorum şu an, ama bunlar çok buyuk riskler değil inanın.

Kaldıki profesyonel sporcular futbolcular boksörler hepsi, dopinglere bulaşmış durumdalar.

Bu cok zararsız ve yağ atıcı bir program, daha katılarıda var inanın. 1 ayda inanılmaz yağ atıcak formülleride öğrendim.

Ama içlerinden en masumuda budur.

Azi bunu beğendi.
  20. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Hızı o kadar yükseltirsek kalp atış hızımız 200ü bulur bu da yağ yerine kas ve karbonhidrat yakmak değil mi? Ben intervaldeki üst sınırı 12 yapıyorum 12 ile 3 dakika koştuğumda kalp atışım 160 oluyor. Bu da yaşım için en üst yağ yakma limiti. Aynı şekilde 7 ile yürüdüğümde de kalp atışım 120 olduğu için 1 dk 7 3 dk 12 ile koşuyorum. 12 den sonra 1 dk 7 yaptığımda kalp atışım tekrar 130-140 lara düşüyor.

Koşuyu 12 ile 4 dakika yaptığımda ise kalp atışım 170lere çıktığı için bunu yapmıyorum. Belirttiğin şey kafamı karıştırdı.

göbekliyim, Azi ve Coyote bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş