Ketojen diyet ve Ketosis

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. depper

depper Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Süt ve sut uunlerinde laktoz va onlari tuketemeyecek miyiz simdi ? Orn peynir yogurt ?

HTC ChaCha A810e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Tartismali bir konu.

Ancak genel gorus laktoz sutte varken peynir ve yogurtta ise bildigim kadariyla bakterilerin sutu bu urunlere donustururken laktozu tukettigi veya parcalara ayirdigi seklinde. Internetten tam yagli yogurt ve tam yagli sutun besin degerlerine baktigimda da 250 ml civarindaki sutte 13.000 mga yakin laktoz varken, ayni agirliktaki tam yagli yogurtta laktoz hic belirtilmemis.
    Dr. Perlmutter yogurdun sos seklinde abartilmadan kullanilabilecegini belirtiyor. Ayrica peyniri tavsiye ettigini de biliyorum.

Achilles'in bu konudaki gorusunu duymak isterim tabi.

WadeFB, Blonde ve depper bunu beğendi.
  3. depper

depper Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    hocam bir şey sormak istiyorum ben şimdi hesaplamayı yaptım kilo olarak 183,4 lbs yim kas oranım %40,9 kemik %13 yağ %22,6 .
    sorum ise şu ; oranlamayı yapınca 98 gr protein almam gerekiyor bu bana biraz az geldi sizcede bir yanlıslık yok mu
    şimdiden teşekkürler.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  5. alkadras

alkadras Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese selamlar
    Son 1 aydır biraz hacimlenmek için karbonhidrat tüketimimi arttırmıştım. Gözle görülür bir değişim oldu. Ancak idman konusunda ne kadar disiplinli olursam olayım biraz yağlandım.
    Şİmdi 1 hafta ketojen diyeti yapmayı planlıyorum. Dün ve bugün %10 Karb olarak planladım ve başarılı oldum. ( Fatscreet uygulamasını kullanıyorum ve Karb olan her şeyi hesaba katıyorum. Hesaba dahil etmediğim bir şey yok)
    İdmanlarda bir değişiklik yapmayı düşünmüyorum ama enerjim yetecek mi bilmiyorum. Ağırlıkları azaltmazsam bir sorun yaşar mıyım?

6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bu diyeti araştırdım ama pek aklıma yatmadı bu kadar yağ almaya ne gerek var.İlla definasyon için diyet yapılıcaksa düşük karbo yüksek protein düşük yağ alırım diye düşünüyorum.Ayrıca sürekli böyle bir diyet yapmak insanı agresif yapar unutkanlık gibi şeylerden bahsedilmiş öğrenciler için bence uygun değil.Bunu hayat tarzına çevirmekse mantıksız geldi.

7. Octavianus

Octavianus Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Yağ almazsan kalori açığın çok fazla olur bu sefer kaslardan da vermeye başlarsın. Bu sebepten bence. Baya etkili bir diyet olduğu söyleniyor, ben de bu sene denemeyi düşünüyorum.

8. apple

apple Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Yurtdışı
    Arkadaşlar bu diyette kalori açığı yapmak gerekli mi?
    Dün başladım ben de (sadece yağ kaybı için), 77% yağ, %20 protein, %3 de karbonhidrat almışım. Toplam 2055 kalori.
    Bugün henüz akşam yemeği yemedim ama, 76% yağ, %23 protein ve %1 karbonhidrat almışım (henüz 907 kalori)

Bu değerler nasıl? Bol su içiyorum, vitamin ve mineral aldım. Birde Himalaya tuzu kullanıyorum. Ama kabızlık için lif tableti alacağım galiba, lahana yedim ama pek faydası olmayacak gibi.
    Vücudumda yağ oranım çoook fazla (bayanım), umarım bu beslenme biçimi beni kurtarır...

9. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Evet gerekli tabiki , 500 kalori kadar düşmeniz iyi olacaktır .yağ yakımınızın çok daha öncelikli olduğunu düşünürsek kasları korumaktan (kaloriyi yağdan düşmeniz daha pozitif)

Ben yapmıştım gayet başarılı bir diyet. Tabi her vücut aynı tepkiyi vermeyebilir ,2 hafta sabredip iyi sonuç alırsanız (vücudun olumlu tepkisi idrardan çok net anlaşılıyor) motivasyonunuz da yükselecektir

başarılar

10. apple

apple Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Yurtdışı
    Teşekkür ederim cevabınız için (bugün 3. günüm 2kg gitti). Peki kalori açığını şu formülden mi düşmeliyim : (lbs üzerinden kilomuz) * 10 ?
    Yoksa bu zaten düşmüş hali mi? (Formülü Achilles'in ilk mesajından aldım)

11. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    vücut kalori hesabı yaş , kilo , aktivite vs göre değişebiliyor
    50-55 gr civarı yağı eksilltmeniz uygun çok ince hesaba gerek yok

12. zafer_zaferoglu

zafer_zaferoglu Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Bu hesabı nasıl yaptınız?
    %1 oldukça ilginç geldi.

13. apple

apple Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Yurtdışı
    Yediklerimi telefonumdaki bir aplikasyona kaydediyorum. Sonuçları o veriyor. Yediğim ürünlerin barkodlarını fotoğrafladığımda etiket üzerindeki besin değerlerini otomatik girip, yediğim grama göre hesaplıyor. Tabii salata gibi malzemelerini tek tek tartmadığım bazı besinlerini değerleri doğru olmuyordur diye düşünüyorum.

Tamam, teşekkür ederim.

---Edit
    Bu arada, 24 kasımda 84 ile başladım, bugün (27/11) 81,4 kg'ya düştüm. Tartıma göre de yağ oranım %41'den %40,3'e düşmüş. Kas oranım 29'dan 29,7'ye ulaşmış. Su da 40,5'dan 41'e. Mucize gibi geliyor ama bu mümkün mü sizce arkadaşlar? Eğer öyleyse hayatımın "diyetini" buldum :p

14. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    uygulayın arkadaşlar çok yararlı ve hızlı yağ yaktıran bi diyet günlük kolari bılıyorsanız http://www.freedieting.com/tools/nutrient_calculator.htm?cals=3090 tıklayın sonra ketegonik secın ogun sec planla hedefınıze ulasın guzel kardesım yag yakısı yesıl cay ve kafeın durumu olan karnıtın sıvı halde +bcaa öneriyorum proteın tozu kullanmayın arkadaslar gerek yok ii çalışmalar

15. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Bu diyeti bulk icin jullanmak istiyorum gunluk 1000-2000 fazla kalori alarak metforminle beraber uygun olurmu ki ?

16. Rıgel1

Rıgel1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yahu 1 haftadır uyguluyorum bu diyeti sanki daha çok yağlanmış gibi hissediyorum karb miktarım fatsecret a göre 15 ila 30 arasında seyir ediyor bazı günler nadir olsada 40 gr olmuşluğu da var bu 1 hafta boyunca sadece geçen gün yemeklere saldırasım geliyordu şuan normalim acaba ketosis denilen duruma geçiremedim mi vücudu et olarak piliç salam keskinoğlu yaprak döner piliç köfte felan bunlardan yedim günde 100 gr mı aşmayacak şekilde karb miktarlarıda 100 gr da en fazla 2 ila 8 arasında seyir ediyor zeytin yağında kızartıp yedim 3 tane yumurta yiyorum sabahları zeytin yağında pişirip ekmek meyve karb miktarı yüksek olan hiç bir şey yemiyorum yeşil çay türk kahvesi felan içiyorum yer fıstığı felan yiyorum ara öğünlerde bazen 10-15 tane bu diyete başlamadan önce 1 haftada 85 kilodan 79 kiloya düşmüştüm kafama göre bir diyet uygulamaktaydım karb miktarı 120 130 larda pro miktarı 140 150 lerde yağ ise sadece zeytin ve balık yağı olmak üzere bir diyetim vardı keto diyetine başladım başlayalı sanki bel yanlarım daha da yağlanmış gibi hissediyorum fakat üst baklavalarım da görünür hale geldi belki 1 hafta mekik çalışmanın etkisinden olmuştur bilemiyorum artık bu diyeti 4 gün daha devam ettiricem karb yüklemesi yapmadan bırakmayı düşünüyorum tok mideyle 78-79 ken şuan 80-81 arası seyir ediyorum günlük aldığım toplam kalori 1000 ila 1500 arası bazen 2000 leri gördü bu diyet ile bu diyeti yapanlar ne kadar sürede yağ yakımı sağladılar acaba ben 1 haftadır bir değişim fark etmedim göbeğimin üst kısmındaki baklavalar haric onuda sıkı mekik çalışmasına bağlıyorum
    Edit: Ketosis denilen duruma geçtiğimizi nasıl anlayacağız idrar renginde bir değişim olur deniliyordu ancak hala bir değişim yok veya ağız kokusu oluşur deniliyordu oda yok ya bu diyet bana göre değil bende geri tepti yada ben yanlış birşeyler yapıyorum

Son düzenleme: 24 Mart 2015
  17. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yukarda acikladm diyeti biraz hatalarin var bariz. Idrarin fena kokmasi lazim yani yaptin mesela arkadan giren kisi yada sen o aseton kokusunu alman lazim wc de. 1000 kalori beslenirsen kilo veremezsin tabii . 1 haftada bisi bekleme derdim normal bi diyet olsa ama 1 haftada ketoda buyuk degisiklik olmasi lazim yani kafadan en kötu 500 gr karb atsan her karb 3 4 gr su tutuyo 1.5 2 kg da ordan gider. En kotu ihtimal senin 2.5 kilo vermen lazim en en kotu ihtimal. Ben 4 5 kilo vermistim ilk hafta tabii bu yaģ degil onu soyliyim ama vucud fena halde define olmasi lazimdi. Yanlis yapiyorsn diyeti salata harici karb almican havuçta yasak bu arada oda ketodan cikartir. Yag miktari proteinden fazla olcak süt ve yogurt yasak. Kuruyemiste icindeki karb oranina dikkat et 30 gr gecmesn kalorini cok kısma. 500 kalori az al ihtiyactwn

18. Rıgel1

Rıgel1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    süt ve yoğurt yemiyorum meyve de yemiyorum 2 3 gün felan marul yedim etlerin yanında bilemiyorum dostum diyete 1 hafta daha devam edeceğim diyetin 5. günü aşırı açlık çekmiştim 200 gr tavuk göğsünü su içer gibi yemiştim şuan hafifte olsa bu açlık hissi devam ediyor belki bu iyi birşeydir bugün aldığım öğünlerin toplam değerleri şöyle
    Sodyum:1283
    Yağ:136gr
    Karbonhidrat:35gr
    Şeker:10gr
    Protein:95gr
    Kalori:1713
    Sabah Kahvaltısı: 3 Adet yumurta zeytintağında pişmiş yanında 50gr banvit piliç salam
    Öğle Yemeği:100 gr salam + 2 yumurta 2 sinide zeytin yağında pişirdim salam üstüne 1 yemek kaşığı kadar mayonez sıktım yemek ardından 1 sade kahve
    Akşam Yemeği : 60 adet yer fıstığı 1 yemek kaşığı zeytin yağı başka da birşey yok bugünlük
    belki besinlerim yanlış belki de belirtileri ben anlayamadım 1 hafta daha devam etmeyi düşünüyorum karb yüklemesi yapmadan

vücudun yağ yakmaya başlama aşaması 2 3 günde mi yoksa 2 hafta damı başlıyor bunuda anlamış değilim bazı yerlerde 2 3 günde vücut ketosise geçiş yapıyor deniliyor peki bu 2 hafta ne oluyor?

Son düzenleme: 25 Mart 2015
  19. jade

jade Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Merhaba ben dukan diyeti ile yaklaşık 24 kilo verdim suan 89.4 kiloyum fakat beni bunalttigi için bi degisiklik yapıp atkins diyetine başladım araştırma yaparken buraya denk geldim ben yoğun biriyim haftanın 3 günü 1 er saat yüzuyorum fakat ben Hali hazirda zaten diyette olduğum için şu kaybim olmadı yani sizlerdeki gibi ilk hafta öyle çılgın bi eksi görmedim kiloda ve suan kilo vermem durdu fakat burdaki hesaplamaları anlamadım ve cok bunaldim benim 19 kilo daha vermem gerek kafam karışık ne yapmaliyim

20. cangok

cangok Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Antreman sonrası 30 gr karbonhidrat ( meyve suyu, vitargo vs.) alınmalı mı alınmamalı mı?

Sayfayı Paylaş