Ketojen diyet ve Ketosis

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    antreman oncesi ve sonrasi 30gr karb alinan ketosis diyeti var onu uygulamak daha pratik

Hem daha cok kas insasi icin ise yarayabilir

brnm bunu beğendi.
  2. brnm

brnm Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yürüyüş dışında bir aktivite yapmayı düşünmüyorum bu süreçte. Yürüyüşü antrenmandan sayıyor muyuz? :)

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

o zaman karbonhidrat hic almaman daha iyi

olabildigince yürü diledigin kadar uzun yürüyüsler yap

kafanı kasırken bile yag yakacak vucudun yorucu olmayan uzun yürüyüsler cok iyi mesela 1 2 saat durmadan yürü zaten yorulma diye birsey olmuyor

brnm bunu beğendi.
  4. gundener

gundener Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam tam bulamadım ama bazı yerlerde domates karbonhıdrat gozukuyo bazı yerlerde gozukmuyo bırde bazı yerlerde kuru fasulye taze fasulyedede karbonhıdrat yok gozukuyo

benım sorunum sızın programdakı sebze kısmında 3 gundur bu programı uyguluyorum ama ıspanak olayını zorla kusacak gıbı olarak yıyorum :) ona bı cozum bulsam super olcak yanı bıraz baktım karbonhıdratsız sunları buldum

lahana, pirasa, karnibahar, brokoli, kabak, kuskonmaz, mantar (mantar aslinda sebze degil ama bosver), ispanak, pazi, enginar, kereviz, vs. Marul, salatalik

bunların ıcınden yemek nıtelıgı olanların salatalık marul harıc hıc bırını yıyemıyorum ne ypıcam tavsıye verırmısnız ıspanak yerıne yumurta ıle doldursam o boslugu olurmu veya sucuk yada peynir yoksa ılla bı sebze cesıdı olması lazımmı. sımdıden tessekurler.

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    marul brokoli avakado lahanaların her turlusu ispanak pazı mantar maydanoz roka dereotu tere bunları yiyebilirsin korkmadan :)

6. gundener

gundener Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ilk hafta bıtırdım bu rejımı bence gayet klay ve zorlamayan bı rejım aclık hıssı 2. gunden ıtıbaren 0 yakın gıdıyor sımdı 2. haftaya baslıyorum ama tek sorunum sebzeler bu ogunlerdekı yazılan sebzelerdende daha az yıyorum cunkı zorla o kadar yıyebılıyorum bı sorun olmadı benım ıcın ınsallahta olmaz :) bu hafta sonu 2. hafta bıtınce before after yapıcam bı kılo bel gogus olcumlerı ıle ve gozle gorunur bı farklılk varsa fotografta koyarım

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

sebze yemek zorunda degilsin oldukca ye

hayvansal gıdalarda vitamin var zaten hemde hayvansal besinler kat be kat üstün bitkisellere göre bazen ben gunlerce sadece et yag yemis oluyorum

8. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Heldic , ketojen diyeti bu kadar övüyosun ve anladığım kadarıyla bunu bir hayat tarzı olarak benimsemişsin.Ağırlıkta çalışıyorsun bildiğim kadarıyla.Vücut ölçülerini, yağ oranını merak ettim söylermisin ?

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hic olcmedim soyle diyeyim

185 boy 90 kiloyum

10. eskopat12

eskopat12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum yarın bu diyete başlicam ama akşam menüsüne ıspanak yazdım yarım porsiyon ve bugün gittim aldım ancak nasıl yapacağım ile ilgili bi fikrim yok yardımcı olurmusunuz? nasıl yapayım? yardım ederseniz memlun olurum herşeyi aldım yarın başlıyorum inş hayırlısı.

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    annen falan yokmu yada nette yemek tariflerini arat cıkar

12. eskopat12

eskopat12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun birşey daha sorucam http://www.fitday.com da bi liste hazırladım kendime %64 yağ 30 protein %6 karbonhidrat bu şekilde bi sorun olurmu? 70 kg yim ve diyet 1335 kalori 97 gram yağ 96 gram protein ve 20 gram karbonhidrat oldu diyet sizce nasıl olmuş böyle devam edeyim mi? bugün başladım diyete.

13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    oranlar iyi aynen devam

14. eskopat12

eskopat12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki yemeklere kimyon kara biber kekik gibi baharatlar koyabilirmiyim ? tuz koyamıyoruz sanırım? bugün 2. gün diyete uyuyorum dün sabahtan beri karbonhidrat almıyorum çok zor bir diyetmiş.

15. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Karatay Hocamız Rafine Ürün Kullanmayın Diyor Ama, Sonuçta Baharatlar Da Rafine Sayılır :). Valla Sorunun Cevabını Merak Ettim. Ayrıca 2 Gün Dayan Süper Hissedeceksin Sayın eskopat12.

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    baharat kullanin baharatlar rafine urun degil ustune insulini dusurmekte faydalilar

Efrahim bunu beğendi.
  17. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Saol Heldic :) Yani Pul Biberli Naneli Tereyağlı Lor Peynirli Yumurta Yiyebileceğimm :D

Azi bunu beğendi.
  18. fischerspooner07

fischerspooner07 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu diyeti yeni öğrendim fakat bire bir uygulanması çok da kolay değil en azından benim için.Ama genel olarak yediklerimde karbonhidrat miktarlarına dikkat ederek biraz azaltma yoluna gitsem yine de bir faydası olabilir mi?

19. brnm

brnm Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evde olduğum süre zarfında her şey yolunda gidiyor ama dışardayken yiyecek fazla bir şey bulamıyorum, hele de çok meşgulsem. Protein barlarını ve protein içeceklerini ayak üstü atıştırmalık niyetine önerir misiniz? Marka tavsiyesinde bulunursanız daha bir şahane olur thums: En azından yanımda bulundururum, gerektiğinde ayak üstü mideye indiririm.

20. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    günde 70 gr yağ ve 85 gr protein alsak yetmez mi ketosis için? ağırlık çalışmıyorum, normal spor yapıyorum kardiyoya yönelik.

Sayfayı Paylaş