Ketojen diyet, ketosis (danışma)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve GreenTea tarafından 28 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    heldic sen bu skeılde hakaret ettıgın surece ben sana tek kaynak dahı vermıcem ve sana karsı tek cevap dahı yazmıcam ben tum sakınlıgımı korudum sen once benım colyak olamammla dalga gectın sımdı ıse bana hakaret edıp sakatlıgımla kafa buluyorsun

ya okuma zorlugun var yada gercekten zeka yonunden fakırsın

artık benden bır sey beklemesın kımse bu saglıklı beslenme konusunda heldic bır sey yazıdgı surece ben o baslıga tek cevap yazmıcam

konularda tartısrken ınsanlr bırbırı uzerınden konusmaaz yada sneın gıbı hemen karsısındakı saldırmaz ben 48kg ıle arnols press yaprken sakatlandıgım yanı toplamda senın squat bıle yapamadıgın kılo ıle ben arnold press yapıyordum . ve sakatlandıgım ıcın degıl yuksek kortozın sevıyesıne dısardan verılen kortızon yuzunden cıktıgım ıcın yaglandım .

eger zamet edıp actıgım gunlugu takıp edersen zaten utanıcagını ve bır kac ay sonra vegan olmanın aslında kotu bır durum olmadıgını anlıcagını umuyorum

ben sana hıcbır baslıkta hakaret etmedım yada yaptıgın sye ıcın senı suclamadım ama sen her yazında kısısel saldırıya gectın . ben sana hıcbır zaman kısısel bır yorumda da bulunmadım

sen bu asabıyetten sonra hakaret ettıkten spnra nasıl bır tartısma beklıyorsun bılmıyorum ama ben bu skeılde tartısmalara bu forumda hıc gırmedım gırmıcemde .

hadı hoscakal ...

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bir sey daha var sevgili veteriner arkadasim

diyelim ki yagdan kit bir beslenme yapmamiz lazim ki karacigerimiz yaglar yuzunden yorulmasinlar

Yag yemedigimiz zaman ne yiyecegiz seker yani karbonhidrat yemek zorundayiz karbonhidrat yendikten sonra vucud insulin salgilar degilmi karbonhidratlar agzimiza girdigi andan itibaren insulin salgilanmasi baslar

Insulin ne ise yarar yenen karbonhidratlari glikojen depolarina gonderir karaciger de seker olarak depolar ve enerji olarak kullanir eger bu depolar doluysa nolur ?

Cevap yaglanma obozite sismanlama v.s vucud insulin salgilandikca yagi depolama egilimi gostercektir degilmi bu konuda anlasalim bir kere

Ikinci olarak ise

Sabah yagdan yuksek karbonhidrattan kit bir diyet dusunelim 2 sinde de alinan protein miktari ayni olsun

Insulin seviyeniz 1. Diyetteki gibi birden yukselmeyecektir Neden 60 70 arasinda seyreden kan sekeriniz 80 90 a cikacaktir daha sonra kendi seyir halinde gene 60 70 araligina donecektir.

1. Beslenme tarzinda ise kan sekeri 110 120 lere belki daha yukseklere cikacaktir ve karaciger depolamak icin yenen herseyi yaga cevirip vucudda depolayacaktir.

Ketojenik diyetlerin hepsi ketosis yapmaz ornek paleo zaman zaman ketosise girip cikarsiniz gunluk yenen karbonhidrat oranina gore

Ayriyeten glikojen depolariniz bos olcagi icin bir ogunde karbonhidrati fazla kacirsaniz bile bu size yag olarak donmez glikojen ve karaciger depolari doldurulur.

ketosis de cok dusuk karbonhidrat almalisiniz nedeni ise vucudun protein ihtiyaclarini keton lardan saglamasi ve bu sekilde daha az kas kaybi olmasi tum diyetler sonucta kataboliktir kas kaybina yol acar fakat ketosis de kas kaybi cok az olur yada olmaz

Ketoasidoz ile ketosisi karistirmayalim ketoasidoz alkolik ve diyabet hastalarinda gorulur ve tehlikelidir

Ketosis dogal vucudumuzun enerji ihtiyacini saglamak icin kendi sistemidir zarari degil faydasi vardir ki yukarda ketojenik beslenme ile beslenen toplumlarin ne kadar saglikli yasadigindan bahsetmistik

Bana ketosisin karacigeri yordugunu ve vucuda zararli oldugunu gosteren calisma gosterebilirmisiniz

Olabilir zarar verebilir mis mus cumleleri degil bilimsel calisma istiyorum

Epilepsi hastalarina 3 4 sene uzun ketojenik diyete sokup ilacsiz tedavi eden doktorlar insanlari hasta etmek icinmi bu tedaviyi uyguluyolar acaba?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:22 ----------

Danny Boy

Inek ler hakkindaki bir yaziya denizde maden bulmus gibi atladin :)

Ben kimseye hakaret etmem bunlarin hepsi bilimsel seyler colayak hastaliginin tahillar yuzunden oldugu tahil ve bakliyatlarda olan fitratin mineral emilimini durdurdugu ve zararli olduklari bunlar tartisma gerektirmeyen bilimsel seyler

Ayriyeten sakatlanmanin beynin on bolgesi bagimliligi yuzunden oldugu beynin on bolgesi karbonhidrat agirlikli beslenme kafein alkol sigara gibi bagimlilik yapan gida ve gida disi maddeler yuzunden allostoz mekanizmasinin arttigini allostoz mekanizmasi arttigi zaman beynin dikkat eksikligi yasamasi ve sakatliklarin olmasi v.s

Istedigin kiloyu kaldir istersen tir kaldir :) o senin sorunun burda konumuz kilo degil saglikli yasamak

Hububat ve tahillar insan sagligi icin zararlidir cunku icinde fitrat vardir ve veteriner arkadasimiz bilir gevis getiren hayvanlar da fitrat a karsi gen vardir belkide gevis getirmeleri o yuzdendir bilemiyorum

Ama insana zararli fakat ucuz bir gida dunya insanlarinin baska sekilde doyma olanagi yok ve de bu yuzden herkes 40 50 yasinda hasta

Et ve yag sebzelerle alindigi zaman faydali dir

Tahil ve hububatlarin yaninda et yag sebze ne yerseniz yiyin zararlidir cunku insulin yukselmesi ile vucud bunlari kullanmak degil depolamak isteyecektir

Kortizolun diger sebebide stresdir stres ise beynin on bolgesinin duyarliligi sonucu ve yagdan kit beslenme sonucu artar cunku beynin yuzde 60 i yagdir ve buyuk orani kolestroldur

Sonucunda yagdan kit beslenme beyin icin zararlidir insani yaglandirir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:33 ----------

veteriner arkadasin anlattigi olay ineklerde gorulen ketoasidoz icin dir bizim yaptigimiz diyetle uzaktan yakindan alakasi yok bizim yaptigimiz diyet ketoasidoz yapmaz

Ketoasidoz hastalikdir alkolizm ve diyabet de gozuken ve kandaki keton orani asiri oranda artar bu diyeti yapan unlulere ornek verelim isterseniz

ATKINS DİYETİ
    Uygulayan ünlüler: Angelina Jolie ve Brad Pitt.
    Karbonhidrat kesiliyor ve daha fazla protein
    tüketiliyor.

ABD’li bilim adamlarının son araştırmasına göre,
    ünlü yıldızların da uyguladığı, protein ağırlıklı
    Dr. Atkins diyeti, geleneksel düşük kalorili
    diyet kadar sağlıklı ve güvenli. Ünlülerin diyeti sağlıklıymış Brad Pitt, Jennifer Aniston gibi ünlü oyuncuların
    uyguladığı bilinen diyette et, yumurta, deniz
    ürünleri vs. gibi proteinli besinlere ağırlık verilirken
    ekmek, makarna gibi karbonhidrat içeren besinler
    yenmiyor. Amerikalı uzmanların ortalama 98 kilo civarındaki
    63 obez kadın ve erkek üzerinde yapılan
    araştırmada, Atkins diyeti yapan kişilerin normal
    diyet yapan kişilerden iki kat daha fazla kilo verdiği
    görüldü ve diyetin yan etkisinin olmadığı tespit
    edildi. İki grubu da üçer ay aralıklarla kontrol eden
    uzmanlar, ilk üç ayın sonunda Dr. Atkins diyeti
    uygulayanların 8 kg, düşük kalori diyeti
    uygulayanların ise 3.7 kg verdiğini tespit etti. Ayrıca
    Dr. Atkins grubunun “iyi kolestrol” olarak
    adlandırılan HDL seviyelerinin yükseldiği görüldü. Bazı uzmanlar daha önce Dr. Atkins diyetinin uzun
    süre uygulanması halinde böbreklere zarar
    verebildiği yönünde uyarılarda bulunmuştu. Son
    araştırmayı yürüten uzmanlar ise diyetin sanıldığı
    gibi zararlı olmadığını belirtirken yine de daha fazla
    araştırma yapılması gerektiğini ifade etti.

hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=148564

ccmssx bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım bu diyet ne yazık ki insanlara inandırıcı gelmiyor!
    Ayrıca herkesden de bu diyeti uygulayabilmesini bekliyemeyiz (misal ben, yağlı yiyecekler yiyemiyorum mideme dokunuyor, kendimi bildim bileli de yağlı yiyemem)

Uzun tartışmalar ve karşı görüşte olan kullanıcıları küçümseme yada hakaretler yerine bu diyeti uygulayan ve şukadar ayda şukadar kilo ve bel ölçüsü kazanan insanların önceki ve sonraki fotoğraflarını koysan çok daha inandırıcı gelir insanlara...
    Ki başkalarından örnekler yerine kendi günlüğünüzü açıp, kendi kilodan ve belden incelmenizi ve bu diyetin işleyiş tarzını anlatarak paylaşsanız, daha inandırıcı daha samimi gelir insanlara...

Sizin belki böyle bir amacınız olmayabilir ama, dışardan bakıldığı zaman gerçekten de bu diyeti misyoneri gibi gözüküyorsunuz...
    Ben sizin bu forumda ketejon diyet dışında konuştuğunuzu yada insanlara yardımcı olduğunuzu görmedim... Bu durum bir zaman sonra yöneticilerinde dikkati çekecektir!
    Siz bu şekilde devam ederseniz bu diyet ile parasını kazanan bir diyetisyen yada ilaç satıcı filan olup olmadığınızdan nasıl emin olacağız?

Bildiğim kadarıyla daha önce bu diyeti kendinizinde uyguladığını yazmıştınız; lütfen kendi günlüğünüzü açıp fotoğraflarınızla beraber gelişiminizi göstererek bizi inandırın; tartışmalarla ve zıt gitmekle değil!

Danny Boy bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    gunluk actim tabi yag yakim gunlugu kismina bakabilirsiniz 65 kilo zayifladim ama hala vermem gereken 15 kilo kadar yag kutlem var

Haklisiniz ben yag satan biriyim yada kasabim et satislarim dustu hehehe :)

Ne ilaci arkadasim biz l carnitin kullanimini bile gereksiz gorurken :)

Doga ananin bizlere vermis oldugu diyettir aslinda ketojenik diyetler

yag yakim kismina lutfen yardim yada sorusu olan arkadasa neden dogru bildigine inandigim ve kaynaklarla besledigim dogru olan birseyi paylasmayayim ki bu konu ketojenik diyet ve ketosis danisma konusu

Eger burasi forumsa diledigimiz kadar tartisabiliriz

ccmssx bunu beğendi.
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Günlüğünüzü yaklaşık 2 ay önce açmışsınız ama 2 ay önceki ve şuan ki ölçüleriniz neyazıkki yazılmamış, hatta günlüğünüzün hiç bir yerinde kilo yada bel ölçüsü belirtmemişsiniz...

Neyse ben şuanda sormuş olayım ozaman; eylülden itibaren şu son 2ayda nekadar kilo verdiniz?

6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    gunlugu acmam daki sebeb baskalarinin birseyler ogrenmesiydi bu diyet hakkinda yenen seyler zaten ayni et yumurta yag :)

4 kilo kadar zayifladim 2 beden kucuk kot giyebiliyorum simdiki hedefim alt beden kot giymek aldigim kotlari bilerek ufak aldim fakat

65 kilo zayiflayan birine gore yag yakimim oldukca iyi cunku diyetisyenlere sorsak bu kadar zayiflamadan sonra yag yakimi zor olur derlerdi

Ayriyeten ketosis de de alinan kaloriyi cok dusuk tuttugum zamanlarda oldu ortalama 1000 kalori de de tuttum fakat kilo vermem ve yag yakimi dusen kaloriye gore azaldi

Bu diyette yaglari sorun yapmayin yiyebilirsiniz dusuk kan sekeri yuzunden depolanma olmayacaktir insulin salgilanmazken vucud yenenleri yakmak ister

ccmssx bunu beğendi.
  7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    heldic bak arkadasım benım ne colyakım senı ılgılendırır nede sakatlanmam . sne kımsın kı bana bu skeılde konusma hakkını buluyorsun kendınde

bu forumda benı reel haytta tanıyan bır cok kısı var benım ne kadar dıkkatlı oldugumu nek kadar saglıklı oldugumu bu sporda ne kadar ıyı bır yerde oldugumu hepsı bılır . kı senın eıgıtmın yada ne duzeydesın o bıle bellı degılken aban dıkkat dagınılklıgın var o yuzdne skatlandın dmen hıc hos degıl . senı burda kısme tanımaz senı bılmez ama benı bu forumda cok kısı tanır egıtmımı bılır

ben senın gıbı sole soleymıs demıyorum

fotolarını gorduk madem hormonal sııstemın bu kadar ıyı madem sen super bır metabolzımaya sahıpsın yau nedır o dısardan bakılınca normal olan gorunum ne bılım sen ole bır konusuyorsun kı bızde bırsey beklıyoruz en azından bır spor yapmıslık olur dımı ama sen burda konusmaktan baska bır sye bıldıgın yok

ve hakaret edıyorsun ben sana hakaret etmıyorum ama farkındaysan

ben yazıya ınekle ılgılı bırsye yazmak ıcın atlamadım bır sorunun mu var okudugunu anlamıyormusun

bundan sonra ne konustugu bılerek konus ve benım hakkımda tek bır kelıme dahı yazma artık can sıkmaktan baska bırsey yapmıyorsun cunku eger yazmaya devam edersen zekasal bır sorunun oldugunu dusunmeye balsıcam

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    okumaya davet ederim herkesi :) okudukca birseyler ogrenebilirsiniz

Dikkat eksikligi sakatlanmalarin en buyuk sebeblerinden biri dikkat eksikliginin sebebide beynin ön bölgesinin duyarliligi yanlissa aksi tezini yazin

Ketosis diyetleri beynin ön bölgesini duzeltmek de cunku seker duyarliligina karsi beyni bagimliliktan kurtariyor seker bagimliligindan

Ben onsuz yapamam dediginiz hersey sizi bagimli yapar ve beynin ön bölgesini bozarak hastaliklara sebeb olur en önemlisi dikkat eksikligi panik atak depresyon bunlarin hepsi beyinsel hastaliklardir psikolojik hastaliklar degil.

Beynin yuzde 60 i yagdir buyuk bir kismi kolestroldur yanlissa karsit tezini isterim dogrusunu yazin okuyalim.

Beyin yaglardan uzak kalirsa depresyona girer cunku gerektigi yakiti alamamistir bu yuzden yagdan eksik beslenen kisiler isteksiz hayattan bikkin depresiftirler.

Colayak hastasi olabilirsiniz gecmis olsun beni ilgilendirmez colayak hastaliginin sebebi tahillarda ki glutendir ve toplumun yuzde 1 inde cölayak gozukur beslenme ana kaynagimiz tahil ise nasil olurda ona karsi hassasiyetimiz var ete karsi hassasiyeti olan duymadim.

Tum bakliyatlar insan sagligi icin zararlidir. Cunku hepsinin icinde fitrat vardir, yanlissa karsi tezini sunun

Sen busun ben buyum sunu kaldirdim gibi seyleri gecin kimseye hakeret etmiyorum bosuna adminleri kiskirtmaya calismayin yazdiklarim hepsi bilimsel seyler eger yanlis bildiginiz birseyler varsa dogrusunu yazin bilelim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:18 ----------

I. Why You Should Care About Ketosis: The Benefits of a Ketogenic Diet

1A. Ketosis Increases Neuronal Stabilization and
    Mental Focus

1B. Ketosis Initiates Rapid Losses of Body-Fat
    and LDL Cholesterol

1C. Ketosis Eliminates Various Ailments such as
    Type 2 Diabetes and Hypertension

1D. Ketosis Treats Several Diseases such as
    Alzheimer's and Various Cancers

1E. Ketosis Promotes Cardiovascular Health

1F. Ketosis Preserves Lean-Body Mass

Buda ketosis diyetinin faydalari alzheimer hastaliginin tip tarihinde tedavisi olmadigi yazar fakat alternatif tip ketosis ile 60 gun icinde alzheimer i buyuk oranda tedavi edebiliyor

Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az :)

Bol karbonhidratli az yagli hastalik dolu bir hayat iste gunumuz insanlari Turkiyede 10 milyon diabet var neden acaba hic dusunuyormusunuz

ccmssx bunu beğendi.
  9. GreenTea

GreenTea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bugün eve döndüm yaklaşık 1ay geçmiş oldu, geldiğimden beri şok içindeyim 6kilo! 4haftada 6kilo (artık giden yağ mı su, kas herhangisiyse..) diyetini bozmaması mı halinden gayet memnun mutlu mesut olmasına mı şaşırayım karar veremedim. O değil alışveriş bile yapılmış.. yahu basenden 2cm harcamış ağlamak istiyorum! ben kendimi parçalıyorum 1cm incelteyim diye şekilden şekile giriyorum hergün yok yok yok..
    Bu arada zaten 1saatlik yürüyüş diye güç bela anlaşmıştık ilk hafta yapmış sonra onu da yapmamış. Resmen aslan gibi yemiş etleri yatmış bütün gün. Üstüne de iki cm incelmiş(evet taktım bu kısmına!)..
    (30 Ekim-25 Kasım arası süreçte olup bitiyor bunlar)

*heldic: günlük açmışsınız. takipteyim:)

göbekliyim bunu beğendi.
  10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hehe :)

Metobolizma hizlanmasimi genclesmemi desek :)

Iste saglik gunlugum size uymaz psmf cunku :) kisa zamanda yag kaybetmek isteyenler icin ketojenik ile vucudunuza yag yakmayi ogrettikten sonra yapin ;)

ccmssx bunu beğendi.
  11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    saglık gunlugum demisim :) yag yakım günlügüm :)

ccmssx bunu beğendi.
  12. OMK_01

OMK_01 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu diyeti kilo vermek için yapmıyorum.sadece yağ yakımı için yapıyorum.daha doğrusu deniyorum. bakalım görecez.

13. brnm

brnm Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ketojen diyet hakkında bazı sorularım olacak. Cevap verebilirseniz sevinirim.

Ketojen diyet yaparken amacım sadece yağ yakarak kilo vermek. Kas kazanımı gibi bir amacım yok, ağır herhangi bir spor da yapmayacağım (zaten bildiğiniz gibi önerilmiyor). Spor olarak her gün 1 saat orta tempo yürüyüş yapacağım.

Bu durumda günlük ne kadar karbonhidrat - protein - yağ almalıyım?

Kapsül şeklinde balık yağını ne sıklıkla almamı önerirsiniz?

Ketosis diyetine hiç ara vermeden ne kadar süre yapabiliriz? Yani sporcu olmadığım için carb-up yapmayı düşünmüyorum. İstediğim kiloya gelene kadar aynı şekilde ilerlesem bir sorun olur mu?

Sadece zeytinyağı ve balık yağı tüketsek, tereyağına hiç yaklaşmasak olur mu?

14. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Ketojenik diyet çok mantıklı gelmiyor...

Vücudu bir yöne zorlamakla başarılı olunuyor...

Yalnız biyokimyadan şunu hatırlıyorum...

insan vücudu sadece yağdan yağ üretemiyor.... yağ depolayamıyor... bu ayılara has bir durum...

insan vücudu sadece karbonhidratlardan-şekerden-glikozdan yağ yapabiliyor... Sebep aldığı az miktarda yağ asiti ile glikoliz safhasındaki gliserol fosfatı karaciğer vasıtasıyle birleştiriyor...

sağlam bir kilo almak için bol karbonhidrat ve az miktrada yağ yetiyor...

kısaca sadece yağdan yağ üretemiyor.... karaciğerde bir enzim eksikliği vardı... bilmemne fosforilaz dı galiba...

Sadece yağ yiyerek zayıflamanın insan fıtratına aynen uygun demek... çok mantıklı değil...

Sn. heldic in yazılarında gördüğüm uzun zamandır savunduğum ortak yön ... rafine şekerler... kısmı...

Buna gözü kapalı katılıyorum... rafine şekerler ingilizlerin dünyanın başına musallat ettiği birşey...

Ben yaklaşık 8 yıldır... rafine şeker çayda kullanmıyorum... şekersiz içiyorum...

Uzun zamandır terkettiğim sadece bazen hatır gönül yediğim tatlılar tabi kuralımı bozuyor...

Bu konuda biraz daha inatçı olmalıyım...

Son düzenleme: 10 Ocak 2012
    Azi bunu beğendi.
  15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bende 65 kilo zayifladim :) buyuk bir bolumu 0 a yakin karbonhidrat ve yuksek kalori tuketimi ile idi

Ne zaman karbonhidrat alsam kilo almaya meyilim oluyor

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

saglam kilo almak icin degil :) saglam yaglanmak icin karbonhidrat yetiyor :)

17. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Babuş... malum kilo almak vermek... önce yağ akla gelir...

18. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    heldiç konuyla alakalı olduğunu düşündüğüm için buradan soruyorum, ilk insanlar ketojenik beslenirken, ömürlerinin ortalama 30-35 yıl olduğunu biliyoruz, bunun sebebi serbest radikallere karşı savaşamamış olmaları mıdır?
    Bir de beslenme günlüğüme bir göz atıp eleştirsen çok makbule geçer :) teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:16 ----------

Bir sorum daha olacak :( (heldiç yazmışım kusura bakma heldic) supplement kullanmak ketojenik diyette ne kadar gerekli? ben animal cuts ve carnifit kullanıyorum. yalnız off günlerimde kullanınca çarpıyor resmen :) cla aldım ama kullanmıyorum, amaç zaten yağ ve protein almak neden yağ sindirimini azaltıcı bir ürün kullanayım değil mi :)

19. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    ketojenik diyette 8. gunumu bitirdim.bugune kadarki gunluk aldigim besinlerin degerleri:

gun kalori protein Yag Karbo
    1 1900 166 130 12
    2 1960 146 140 20
    3 1724 116 150 24
    4 1924 156 156 21
    5 1835 130 162 14
    6 1834 120 160 19
    7 1600 111 140 18,4
    8 1810 149 149 18

simdi takildigim noktalari ozetliyim,

33 yasinda 177 boyunda 83 kg agirligindayim...internet uzerinden ulastigim bircok BMR hesaplayicisindan cikan sonuc gunluk bmr degerim 1850 aktivite degerim 400 civarinda
    bir kisim kaynaga gore ketojen diyette bmr+gunluk aktivite degerinin % 20 asagisi kadar kalori almak gerekir diger kaynaklara gore ise bmr degerinin %20 asagisinda almak gerekir. hangisi gecerlidir, bilgisi olan varsa?

diger problem protein alimi ile ilgili:
    Lyle McDonald - The Ketogenic Diet adli kitabinda uzerine basa basa ilk uc hafta gunluk en az 150 gr protein alin demekte. 1850 aktivite degerinin %20 asagisi 1450 civari ,150 gr protein 600 kalori geriye kalir 850.50 kalori lifli sebzelerden aldigimiz karbonhidrat desek 800 kalorilik yag 88 gr yapar buda ketojenic diet icin cok az. ketojen moda bile girebilmek supheli.yine konu hakkinda bilgisi olan varsa?

simdiden tesekkurler arkdaslar...

20. xzgrx

xzgrx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Konunun muuhatabı olmasam da cevap verme isteği duydum :)
    İnsan ömürlerinin ortalamasının az olmasının nedeni sağlık şartları ve savaşlardır.
    Sağlık şartlarından ilk kasıt o zamanlarda bebek ölümlerinin çok daha fazla olmasıdır ki sadece bu bile ortalamayı ciddi şekilde aşağı çeker.
    30 yaşında bir çifti düşünün.
    Normal şartlarda çocuk yapmadan 70 yaşına gelseler ortalamaları 70 olacak iken, bebekleri olsa ve daha bebeklikte ölse ortalamaları otomatikman 46 olacaktır.
    Yetersiz tıbbi şartlar da eklenince ortalama yaşam beklentisinin düşmesi normaldir.
    Basit hastalıklardan veya yaralanmalardan ölmek gibi.

İşin ilginci geçenlerde okuduğum bir yazıda artık beklenen ömrün uzamadığı aksine kısaldığı anlatılıyordu.
    Tıp da bir yere kadar yardımcı olabiliyor insan yaşam süresine.
    Sağlıksız beslendikçe de bu şekilde devam edecek gibi görünüyor.
    Hastalığın tedavi etmektense oluşmasını önlemek çok daha mantıklı.
    Bu yüzden mümkün olduğu kadar rafine, işlenmiş şeylerden, her tür şekerden, rafine veya ısıl işlem görmüş yağlardan, margarinlerden uzak durmak gerekiyor.

göbekliyim, FiestaCondom, heldic ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş