Ketojen diyet hakkinda aklima takilanlar

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve incline1 tarafından 10 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    basit özetle :

16 yaşındaki bir kişi özellikle gelişmesini daha tamamlanamadığından "x-y-z diyetleri "yapması mümkündür ,ancak ve ancak risk faktörü de büyüktür...ancak, doktor kontrolü ,takip ,değerlerin alınması ,takip edilmesi ile uzun ve zaahmetli bir yoldur ...

bu nedenle , böylesi bir durumun bertaraf edilmesi için " diete " normal şartlarda,zorunluluk halleri dışında (obezite, sağlık vb) gerek yoktur...)

göbekliyim ve Turquase bunu beğendi.
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

diyet gözü ile bakmak zaten yanlıs

insanoglunun alısık oldugu beslenme tarzı hem daha iyi gelismesine hemde derslerinde daha basarılı olmasına olanak saglar

saglıksız beslenme tarzını neden yası genc diye uygulasın ki ?

3. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul

Sizin tabirinizle ketojenik beslenme harici diğer tüm beslenmeler sağlıksızdır mesajını çıkartmıyoruz dimi buradan?
    Çok yanlış olur çünkü.

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    evet ketojenik beslenme harici beslenme tarzlari sagliksizdir

5. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    İmzanız ile mesajınız uyuşmuyor.

İncline-1 , seçimlerin için şimdiden başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Selamlar..

6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Anne sütunu referans alarak icindeki yag protein karbonhidrat oranina bakin en dogala yakin beslenme odur

Milyar yillik insanoglunun yasaminda tarim cok az yere sahip ve tarim devriminden sonra insanoglu yep yeni hastaliklarla tanisti

Mevcut beslenmemiz tarim devriminden cok onceleri gibi olmali

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    tarım devriminden önceki ömür ortalalması ve tarım devriminden sonraki ömür ortalaması hakkında acaba bi mukayese şansınız var mı ?!...)))

tabi ki tarım devriminden sonra insanoğlunun ömrü daha çok uzamıştır...uzun yüzyıllar ortalama yaş 26 civarı...)

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bu masali kac kere daha anlatcaksiniz.

Yerlesik hayattan önce su bulma vahsi hayvan saldirilari avlanmaya giderken av olma durumlari vardi

2 si at ile deve karsilastirilamaz

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yine kendi mantığına göre oldukca populist bir yaklaşım olmuş sn heldic...

insanlar , tarım üretim sistemine süs olsun diye geçmediler...daha konfortize , daha rahat , daha sağlıklı yaşayabilmek için ve bunu da başardıllar...uygun kan gruplarının bile oluşmasını başardılar ...) ve neticede de hala "ömür ortlaması " uzuyor...)))

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    o yuzden kanser sismanlik tarih boyunca yeni icad olmus bir süru hastalik türedi.

Tabiki teknoloji iyidir ama yetersiz besin var diye insanlara da ineklerin yediklerini yedirmek hicte dogru degil

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yine elma armutlar karışıyor 5000 yıl öncesi ürünleri bugünkü teknolojik ürünlerle karşılştırarak ?!...))

endüstriyel ürünleri, teknolojik, katkılı vb ürüner ile bağdaştırarak...)))

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    5000 degil 5milyon yil önce den tarim devrimine kadar insanlik bu kadar karbonhidrat tuketemiyordu cünku böyle bir imkanlari yok her taraf vahsi yasam bicimindeyken kimse tarla ekmez.

Buna inanmamak icin anca misyoner olmak lazim. Bazi kisiler vejeteryanliga din gibi tapiyolar hele body ile ilgilenen bir kisinin vegan olmasi kadar sacma birsey yok.

13. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Yaw sevgili heldic, inan izmire geldigim zaman sizinle tanismak isterim. Benim baska bir forumddan bir cok subaru kullanicisi dostum var orada. Ben kendi adima cok fazla et tuketirim ancak, koyun, kuzu, keci vb. Degil daha cok dana benzeri buyuk bas hayvanlarin etini tuketirim. Simdi size sormak isterim 5milyon yil once yada 500 bin yil once bahse konu insanlar bu etleri nasil tuketiyordu. Ates bulunmadigina gore cig cig yiyorlardi ( despo kusura bakmasin klavye boyle) o zaman siz veya bizler eti pismis yiyoruz fark yokmu yani. Sizde fazlasiyla misyoner ve sabit fikirli ve fanatik gibi davranmiyormusunuz, biraz esneyin yahu. Selamlar, sevgiler. :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:37 ----------

Hatta sevgili danny boy ile sizi bulusturmak lazim ki su vejetaryan ve vg konusu aydinlansin. Forum birhayli senlenir :)

ercan gürgöze bunu beğendi.
  14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    oldu sn heldic , siz söylediğiniz için herkes size ,sizin düzene tapsın ...)))

hasanateş bunu beğendi.
  15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tabiki cig cig yiyolardir

Günumuzde hala cig tüketen insanlar var zaten en iyisi cig tüketmek ama tiksinc bir durum. Ne kadar cok pisirilirse besin degerleri o kadar kayboluyor.

Güvec kapta kisik ateste cok fazla pisirmemek lazim.

Insanoglu zaten yesillik yiyerek yasayabilirmiydi eskiden enerji ihtiyacini ancak et yag ile karsilayabilirdi ve öylede oldu.

Ercan hoca veganligi dini ilahi birsey gördugu icin sorgulatmiyor

Onun acisindan hayvansal gidalari almasak da olur nolcak zurnanin son deligi olarak göruyor sagliksiz olcaksa da olsun mantiginda

jackmaldow ve hasanateş bunu beğendi.
  16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    saf vegan olarak da bi sürü bi şey yapılabileceğini vurgulamak gerekir ...

dünya sadece et endüstrisi ,kasaplar ekseninde dönmüyor tabi ki ?!...))

lactovegan
    ovovegan
    lacto-ovo vegan türler de kapsama alanında...)))

17. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Dediginiz, Tiksinc kismini notlar arasina aldim. Edebi tarafinizin guclu oldugu asikar zaten, sifahen nasilsiniz gormek lazim :) sartlar uygun olursa gercektende soyle mis gibi bir mangal etrafinda siz, ben, zeuss, yesillikler kisminda da danny boy :) bir org. Yapariz insallah vee bir de camera olur, tartisilir konu enine boyuna :))

Son düzenleme: 16 Haziran 2012
  18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    raki da olursa ben varim hehe :)

hasanateş bunu beğendi.
  19. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    tabiki dogrudur ercan bey. zaten birçok bitkiyi karıstırıp yediğinğizde uygun protein zinciri elde edilebiliyor diye biliyorum. ben zaten et olayını kendim için ''olmazsa olmazım '' seklinde lanse ettim. yani sizlik bir durum yok. benim çok vegan arkadaşım var gayette sağlıklılar yani veganlıkla sağlık arasında dogru orantı dahi kurulabilir. ben zaten insanoglunun ana besinleri sebze ve meyvelerdir dedim yazımda. tukettiğim sebze ve meyve miktarıyla et miktarını kıyaslarsam. et devede kulak diyebilirim. ama etde cok temel bir besin kaynağı bunu soylemeden geçemem. herseyden once demir içeriyor. protein ve kaliteli yağ asitleri. dengeli bir kreatin kaynağı. kırmızı etin ozellikle kaslar uzerindeki hacimlendirici etkisi ve kaslara verdiği doygunluk bilinmektedir.

ozetle (kendi fikirlerimdir) insanoğlu aynı ayı gibi beslenmelidir. ayı doğada en harika beslenen canlıdır. agırlıklı sebze meyve bal vs... tuketir. diğer hayvanları avlar(aklınıza ne gelirse). gerçekten zekidir ! yeri geldiğinde akarsulardan somon avlayıp , yeri geldiğinde bir bal kovanını mideye indirebilir :D asla bozuk birşey yemez leşten uzak durur. ayıdan kurtulmak için yapılan ölü numarası bir efsane değildir :) kabuklu kuru yemişler, tohumlar, filizler, diğer yuvaları bozup yumurta çalar hatta ve hata abd de kampinglere saldırıp insanların besinlerini çalan var :D vs vs saymakla bitmez beslenmesi...

konuyu açan arkadaşıma ayı gibi beeslenmesini tavsiye ederim. bir sağlık sorunu yoksa , etten tiksinmiyorsa , herhangi bir nedenle bir diyete yada başka birşeye kendini tabi tutmamalısın. herşeyden uygun miktarlarda tuketmelisin. cok aşırı et yemek nasıl zararlıysa , aşırı yağ ve şeker tuketimi de zararlıdır. ama unutma doğada direkman glikoz bulamazsınız kolay kolay. ama sebze ve meyvede aşırıya kaçmak çoğu kez zararsız olabilir. diyet demeyelimde beslenmeni bu yolla şekillendirmelisin : ağırlıklı sebze ve meyve , yumurta , uygun miktarda et , sut urunleri tercihine gore direk sutte içebilirsin. ama ben peynir oneririm sadece. kaliteli yağlar ( zaten iyi şeyler yiyorsan bu yağları alırsın , ozellikle yağ yicem diye ugrasma). ben sadece bakliyat ve tahıllar yemedende bu iş olur diyorum. bunu tahıllardaki glutene lektine baglamıyorum ama. yani bakıyorsunuz besin zincirine olmasada oluır gerçekten. fakat vegan biri için tahıllar olmazsa olmazdır. ayı gibi beslenin sağlıklı kalın diyorum son olarak ...

heldic bunu beğendi.
  20. _merve

_merve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, yağ yakımını gerçekleştirmek üzere ketojenik beslenmeyi tercih ettim. Ancak tam anlamıyla uyguladığım konusunda şüphelerim var yardımcı olursnız sevinirim. Karbonhidrat 0 mı olması gerekiyor? Yani 1 gr dahi karbonhidrat vücuda girse ketozis evresinden çıkar mıyız? Yalnızca sabahları 1 dilim ince light ekmek tüketiyorum. Gün içinde aldığım karbonhidrat sayılacak besinler ise 2 domates ve akşam yediğim yağsız sebze yemeklerindeki sebzenin kendi şekeri. Yalnız süt ürünlerini oldukça fazla tüketiyorum ve bunun da süreci olumsuz etkileyebileceğini okumustum. Haftada 1 gün kavitasyon seansına girerek bölgesel olarak yağların parçalanıp kana karışmasını ve metabolize edilmesini sağlıyorum. Bol su içerek vücuttan atılıyor. Verimli olup olmadığını kontrol etmek için keton çubuklarını kullanıyorum. Bu seansı almamdan dolayı vücut yağ ihtiyacını karşılamak için kendi içindeki yağları kullanacak dendi.Bu sebeple gıdadaki yağ alımından da kısıntı yaptım.Lor peyniri ve yağsız seçenekleri tercih ediyorum. İşlemlerim hatalıysa uyarmanızı rica ederim.

Sayfayı Paylaş