ketojen diet denemesi

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve metallica tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    herkese iyi akşamlar ketojen dietini bende denemek istiyorum tabiki başlamama sebeplerin başında achilles ve coyote geliyor bakalım kenimce birşeyler yazdım eksiklerimi söylerseniz sevinirim ve sizlere sorularım olacak cevaplarsanızda memlun olurum

sabah kalkış 7.00
    1 ölçek whey protein su ile
    7.40 zeytin yağında tavada 2 tane yumurta
    1 bardak nesface şekersiz ( süt tozu koymalımıyım yoksa sadece kahve mi)
    ve bu sabah kahvaltısında başka birşey yiyebilirmiyim

saat 8 le öğlen 14 arası boş kalıyor hafta içi okulda hafta sonu dersanede oluyorum bu araya ne önerirsiniz

saat 14.00 150 gram fırında tavuk
    saat.16.00 100 gram fırında tavuk

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:22 ----------

saat.18.30 salata (marul maydonoz, bol bol soğan,bol zeytin yağı evdeki yeşillikler)
    ve bu saatten sonra neler yiyebilirim onuda pek bilmiyorum ama şunu soyleyebilirim her gün şu 80 gramlık ton balıklarından alabilirim bütcem el veriyor ve günde 2 ölçek protein tozu içebilirim. kuru yemiş olarakta ceviz bolca evimizde bulunur bu yemek programımı bir otutturursak burda antreman falan gircek araya ona göre tam ayarlıcam

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.555
    Ödül Puanları:
    123
    bende sana bir yorum yapiyim, ketojenik diyete başlamadan evvel 1 hafta içinde bütün basit şekerleri früktoz içeren şekerleri ve eski alıskanlıklarını rafa kaldır.

ikincisi bana kalırsa yağı bu dönemde sinirlama ilk bir hafta içinde doyana kadar ye patlayana kadar değil.

protein alımını 3-4 saatte bir yap.

diyette çok zorlandığın anlarda kücük bir muz ye atlatana kadar devam böyle devam et Unutma karbohidratlar sadece bir alışkanlık.

Bu alışkanlığın zamanla azalacak hatta geçecek buda ileride daha temiz çalışmalar yapmana zemin hazırlayacak.

diyetin olmassa olmazı balık yağı ve d vitamini koenzim10 bunları mutlaka al.

C vitamini 5 gram yada 10 gram arasına kadar çıkar eminönünde kilosu 50 60 milyon liraya satılıyor

mutlaka erken uyu ve erken kalk.

çay kahve ve diğer bagımlılıkların varsa bunları kesme aynen bunları almaya devam et.

diyetin ilk 2 haftasını atlatırsan herşey daha iyi olacak. Ben bu süre zarfında antreman yapma.

2 hafta sonra mitokondriler etkinliğini mükemmel derecede arttiracak.

sen 2 haftayı bir atlat gerisini konuşuruz.

proteinide günlük 150-200 grama kadar cıkarabilirsin.

kiloX2.6-3 ve taze sebzeler kullanırsan asidik yük düşecektir.

bol bol su iç.

mutlaka iyi uyu mumkunse aksamları saat 10-11 gibi yat. hafta sonları kafa izni ver :)

8 hafta sonunda diyet karbohidratla aynı seviyeye ulaşıyor.

bu saatten sonrada karbohidratları arayacağını pek sanmıyorum. Hiç bir bağımlılık kalmıyor beyin serbest kalıyor.

bu seviyeye ulaşınca sana detaylı bilgi veririm.

Önce 2-8 hafta disini sıkman lazım.

2 hafta sonunda kas inşa etmen için gerekli neler yapman lazım paylaşırım.

Son düzenleme: 20 Şubat 2011
    loveofbody, ylmz, Risk ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    ilginiz için ve verdiğiniz bilgileri için çok teşekkür ederim ama yapımdan olsa gerek çok hırslı ve dirençliyim yani muza falan gerek kalmadan dayanabilirim peki;

bu programda eksik kalan yerlere neleri sokmalıyım?

antreman yapmayı düşünüyorum fakat çok yüksek ağırlıkta değil hafif hafif ve kardiyo yapmayı düşünüyorum 4 gün antreman 3 gün kardiyo boyle olurmu?

birde kardiyoyu bir yerde yazmıştınız okumuşutum gidebilceğiniz kadar gidin 10 km vs diye yanlış hatırlamıyorsam onu nasıl yapmalıyım yani kardiyoyu?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:19 ----------

ve tabiki 3 litre en az su içiceğim ve protein tozu kullanacağım birde jack3d gibi performans artırıcı düşünüyorum ne dersiniz? birde muti vitamin almalımıyım? neden?

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.555
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle bilgi olmadan başarı olması zor.

Bu metabolik bir diyettir.

Ağirlik çalişmayın dememdeki kasıt insulin sebebiyle mesela bu diyette insulini etkileyen hiç birşey yapılmamalı.

2 hafta sonunda insulin dokulardaki etkinliğini azaltacak ve yerini İGF-1 e bırakacaktir.

yani insulin benzeri büyüme faktörü.

dolayısıyla beynimizin bozdugumuz yapısı düzelecektir. Çünkü yağ asitleri olmassa beyin verimli çalışmıyor.

ikincisi yüksek şekerli(kompleks yada basit) diyetleri süregelen zaman içerisinde yıllardan beri kullandıgımız için buna alıştık.

mesela devamlı karbohidrat alıyoruz ve bunun sonucunda devamlı insulin kas ve karaciğere glikozu sokmaya çalışıyor.

Reseptörler duyarsızlaşıyor ve kas karaciğer hücreleri dolduğu zaman insulin direnci oluşuyor.

vücut bu direnci yenmek icin daha fazla insulin salıyor. Dolayısıyla doyan kas ve karaciğer hücreleri arta kalan karbohidrat yağ depolarına gönderiliyor.

beyin bu duruma alışıyor yani insanlar bu duruma alışık.

şimdi ketojenik diyette insulin çalıştırılmıyor. yada çok az çalıştırılıyor.

Onun yerine igf-1 açığa çıkıyor.

igf-1 kas ve beyin hücrelerini koruyor. Dolayısıyla artık vücudunuz yağı enerjiye çeviriyor.

protein geldiği zaman bunu kasları onarmak için kullanıyor.

yani nasıl insulin kas hücrelerine glikojeni sokuyorsa

yağ hücreleride enerjiye çevriliyor.

arada hiç bir fark yok.

tabiki bu diyetle kas inşa etmek biraz zor ama kas kaybı olmasıda çok zor.

önce bunun bilincinde olmalısınız.

karbohidratlar vücudumuzda karbodioksit ve kan şekerini yükseltir düşürür ve tekrar yükseltirler.

sonuçta tokluk kan şekeriniz 90dır.

ancak yağ asitleri kan sekerini sürekli sabit bir seviyede koruyacaktir. Dolayısıyla ilerleyen dönemlerde glikoza dönüşen nişasta ve glusitleri alsanızda kas hücrelerine kolaylıkla gireceklerdir.

ancak yılların verdiği bir alıskanlık mevcut.

dolayısıyla biraz irade işi.

Öncelikle depolar zamanla boşalacaktir.

eğer illa antreman yapacam diyorsanız 2 hafta sonra antremandan önce ve sonra kaliteli ve yavas insulin salan karbohidratları aldıgınız protein oranı kadar yada bu oranın yarısı kadar alın.

Diyet metabolizmanızın daha verimli çalişmasını sağlayacaktir.

ketojenik diyet uygularken alınan karbohidratlar daha verimli glikojene çevrilir.

diyet alkali olduğu için yağ asitleride kolaylıkla enerji üretimine katılır.

devam edin kafanızda hiç bir şüphe kalmasın.

rahatlayacaksınız.

LapRose, Ayandon1923, Risk ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    yazılarınız cidden çok ciddi ve bilgi dolu teşekkür ederim bu yüzden ilginizden dolayıda fakat ben şimdi p.tesi başlamayı düşünüyorum yukarda sorduklarım hakkında neler yapabiliriz saat 8.00 ile 14.00 arasına ne sokmalıyım sonra akşam o boş saatimde ne sokmalıyım? o zaman birde 2 hafta ağırlık çalışmıcam şeker hiç almıcam peki kardiyo falan yapacakmıyım?

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.555
    Ödül Puanları:
    123
    kardio yapabilirsin ancak hiit idmanı yapma, kardioyuda süresi uzun olarak tercih et. Adımların ne hızlı olmalı nede yavaş. Seni zorlayacak tarzda çalışmamaya gayret göster.

ayrıca kardio idmanından sonra whey protein kefir ve ve bir bardak taze sıkılmış portakal suyu yada bir bardak üzüm suyu içebilirsin. Tercih senin.

ben kefiri daha çok seviyorum. üstelik kendim mayalıyorum. whey protein biraz daha hazır bir preparat. biraz daha ısıl işlem gördüğü için içeriğindeki amino asitler yaşayan organizmalara göre(kefir) değerlendirilmesi daha az.

çorba kaşığı ile glükoz kullanabilirsin.

dayanamayıp ağırlık antremanı yapmak istersen antremandan önce meyve pürelerini antremandan sonra ise rafine edilmemiş karbohidrat kullan.

bu dönemde kas glikojen depoları boşalacaktir. O yüzden yogun antremanlardan uzak dur.

Diğer zamanlarda diyeti kesinlikle delmemelisin.

2 hafta ben bir şey yapmamanı öneririm. 2 hafta sonra artık idmanlara başladığında ne demek istediğimi anlayacaksın.

ruhsal olarak mükemmel bir iyileşme yaşayacağın için bu dönemde ibadet meditasyon arkadaslarınla zaman geçirme kız arkadasına zaman ayırma doğa yürüyüşleri gibi faaliyetlere katılabilirsin.

Doğa yürüyüşleri oldukça çok faydalı.

Risk ve metallica bunu beğendi.
  7. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    tamam o zaman 2 hafta hiç bir şey yapmıyorum ağırlık çalışması ve kardiyo olarak 2 hafta sonra bu konudan tekrar devam ederiz tabiki yardımınızla peki okula giderken aç kalmamak adına saat 8.00 la 14.00 arasında saat 11 de iki dilim kepek ekmeği arasına 80 gramlık ton balıklı sandıvıc yapsam olurmu 2 dilim kepek ekmeğinde ne kadar karbonhidrat varki aradım fakat bulamadım? eğer olur derseniz son olarak beslenme programımı çıkaracağım önümüzdeki 2 hafta için yada olmaz derseniz alternatif olarak ne önerirsiniz?

Risk bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.555
    Ödül Puanları:
    123
    ekmek çok iyi bir tercih değil bana kalırsa ekmek biz sporcuların asla kullanmaması gereken bir seçim.

özellikle unlu ve şekerli gıdalar asla kullanılmamalı.

ikincisi ekmek eklem hasarları ve gut hastalıgı riskini arttirir enflamasyonları arttirir.

bu konuda kalitesine inandığın ekmek yapan bir yer varsa yüzde98 saf çavdar ekmeği yada yüzde98 tam tahıllı ekmek kullanabilirsin.

özellikle esmer pirinç konusunda ben tutucu değilim esmer pirinç kullanılabilir. ama kaldıki tam bir ketojenik diyet olmaz bu.

Aynı zamanda Lifli sebzeleri sabah saatlerinde alırsan bu işini görür.

ekmek bir uyuşturucudur diğer karbohidratlardan bir farkı yok.

ilk vazgeçmen gereken şey ekmek.

yada çok kaliteli ekmekleri bulup kullanmalısın. Benim bildiğim WASA vardı.

özellikle türk fırıncıların yaptığı kalitesiz ekmeklerden uzak dur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:21 ----------

ketojenik diyetle düzelecek olan beynin ön bölge özellikleri.

1. Kendiliğinden-otomatik gelişen düşünce ve davranışlar
    Beynimizin "insan" bölümü beyin ön bölgesidir. Beyin ön bölgesini olabildiğince çalıştırmak, var oluşumuzun hakkını vermektir. Beynimizi bu sayede daha sağlıklı tutabiliriz.
    Duygu, düşünce ve davranışlarımızın, beyin ön bölgesinin süzgecinden geçmeden, kendiliğinden gelişimi demek "içgüdüsellik" demektir. Sürekli düşünerek, diğer bir değişle beyin ön bölgesini sürekli çalıştırarak içgüdüsellikten kurtulup akılcı sonuçlar elde edebiliriz.
    Bu önemli bir beyin eğzersizidir. Sporcunun antrenman yaparak yarışmaya-maça hazırlanması gibi bizlerde her hareketimizi düşüncemiz doğrultusunda gerçekleştirerek yaşantımızın yarışlarına kendimizi hazırlayabiliriz.
    2. Kafa darbeleri
    3. Unlu ve şekerli besinler
    4. Sigara, alkol, esrar, eroin, kokain vb..
    5. Steroidler, analjezikler, gereksiz ilaç kullanımı
    6. Hareketsiz bir yaşam
    7. Hayatımızda olan ve doğal olmayan herşey (plasitik ürünler, doğal olmayan besinler vb..)
    8. Ağır metaller
    9. Gereğinden fazla uyumak (Yetişkinler için en çok 6,5 saat uyku yeterlidir.)
    10. Karın doyurmak (Açlığınız geçinceye kadar, yavaş yemek yemeği alışkanlık haline getiriniz)
    11. Elektromanyetik alan yaratan elektrikli cihazlara yakın olmak (Cep telefonları, taşınabilir bilgisayarlar, plazma TV, vb..) Beden elektrik yükünün fazlalığı.

12. Hayatınızda "onsuz olmaz" dedikleriniz. (Sizi bağımlı hale getiren şeyler)

LapRose, Risk ve metallica bunu beğendi.
  9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    sayın coyote bu diyetin sağlık açısından faydalarını tartışmayacağım bile. ancak sunuda belirtmeliyimki kas kazanımı adına bu diyete en azından ant sonraları için modifiye şart. bunu arkadaşımada uyguladım. ant sonraları ve onceleri meyve takviyesi yaptırdım. nispeten daha iyi oduğunu soyledi. ama ne kadarda olsa tam bir kas kazanımı yaşayamadı. ama mantıken artan gh ve tesyo seviyelerinin bu durumu tersine cevirmesi gerekmezmi. yani bu diyetle daha cok kas kazanımı mumkun olmazmı ? ne yazıkki insulin denen faktor amino asitleri ve nişastayı kaslara en iyiy şekilde taşıyan bir hormon. bu baskılandığında sanırım bu işlem sekteye ugruyor. ben ozellikle bu diyette bu sorunun var olduğunu dusunuyorum. ant sonrasında kesinlikle farklılaştırmak gerektiği dusuncesindeyim. ancak vucut yinede dusuk karb. lı beslenmeden dolayı glikojenli gorunmeyeecektir. kaslar duzgun ve vasat gorunecektir. hacim ve 3 boyut dediğimiz olay kaybolacaktır. ama dediğim gibi bir kaç kucuk modifiye durumu tersine çevirebilir. burada dusunulmesi gereken konu bu. kas kazanımı bir şekilde insulinden ksıtlıda olsa faydalanmalıyız. ama bu durumda ketosisin dışına cıkılır. buda bir gerçek. vucut ketonlardan deil karblardan enerji uretmeye kalkışabilir. son derece çelişkili bir durum açıkçası kararsızım diyebilirim bu konuda tam bir paradoks. bu diyette en azından atp yenilemek ve kas hucrelerinde buyume fonksiyonlarını arttırmak adına ant sonrasında kesinlikle creatin alın diyorum. bu durumu toparlayacaktır. ant sonrası alınacak 3-5 gr. creatin durumu lehinize cevirebilir. iyi çalışmalar.

10. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    coyote ne diyorsun iki hafta sonra kullacağım supplemetler içine sokmalımıym yoksa gerek yok mu yada önerilcek suplementler nelerdir?
    birde peynir süt yoğurt falan yasak değil mi bu diette ?
    son olarakda coyote özel mesaj atmıştım cevap verirsen çok sevinirim

11. actively

actively Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Sutte bir litrede 50gr kadar karbonhidrat var, yogurt, bazi peynir cesitleri ayni oranlarda karbonhidratli. Bazi cekolek, lor, bazi peynirlerde yuzde birin altinda. Bu bakimdan genellikle sut ve yogurt urunlerinden uzak durulmali, peyniride uzerinde cizelgeye gore, varsatabi, secmeli.

12. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    şuanda şöyle gidiyor programım;
    sabah 7.30 protein tozu suyla
    saat 8.00 iki tane yumurta tavada zeytin yağıyla(ne kadar koyuyom tam bilmiyorum ama bol koyuyorum)
    saat 11.00 3 tane tam ceviz(başka kuru yemiş ne yiyebilirim burda tam doymuyorum çünkü)
    saat 13.30 150 gram fırında tavuk bol salata(salatanın içinde 7-8 yaprak marul 1 tane tam soğan havuz bunlar hep var eğer evde varsa içine roka ve tere sonra elma sirkesi limon suyu azcıkta tuz ekleyip bolca zeytin yağı döküyorum)
    saat 18.00 100 gram tavuk ve salata yukardakinin aynısı
    20.00 50 gram ton balığı
    22.00 suyla protein tozu

şuanda 14 gün ağırlık ve cardiyo yapma dediği için coyote birşey yapmıyorum ama su içmem lazım bunu unutuyorum sanırsam 3 litre falan içmem lazım ama peki şimdi aklıma takılan sorular var yardımcı olursanız sevinirim

şimdi tuzda mı yasak bu diette yoksa salataya azcık kullanabilirmiyim?
    meyve yiyebilirmiyim? yiyebilirsem hangilerini yemeliyim
    ketojen duruma geçtiğimi nerden anlıcağım hiçbir fikrim yok?
    kan aldırmadan en doğru biçimde yağ oranımı vs nerden öğrenebilirim
    teşekkürler

13. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Tuz kullanabilirsin.
    Meyve yasak eğer benim yaptığım keto diyetini yapıyorsan. İlla yemek istiyorsan içinde meyve şekeri düşük olanları yemelisin ki karbonhidrat yükleme günleri hariç yemesen daha iyi.
    İlk dönemler başın ağrıyacak, biraz şapşal gibi hissedeceksin, deli gibi işeyeceksin, ağzında metalik bir tat olucak vs. vs. ordan anlayabilirsn
    Tanita diye tartı var en iyisi olmasa bile işini görür. Çoğu spor salonunda ve ya iyi eczanelerde bulabilirsin. Başarılar.

Risk bunu beğendi.
  14. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    @Achilles1980 cevabınız için teşekkürler arada konuya bakarsanız sevirim
    tuzu zaten çok kullanmıyorum ole yumurtada salatalarda sadece
    o zaman meyvede yemiyorum artık ve coyotenin bir yazısında okumuştum karbonhidrat yüklenme günü falan yapmana gerek yok vücut alışmışken sokmana gerek bile yok dedi bilmiyorum bu konuda ne yapacağımı yani şuanda sadece yukarda yazdıklarımı yiyorum başka birşey yok yani bir hata vs varmı bilmiyorum
    bu arada yaşım 18 boy 188 kilo 89
    birde mesela 100 gram zeytin yağında normal 100 gram yağ alıyorum değilmi yani 100 gram tavuk yiyip 20 gram protein alıyorum ya o açıdan soruyorum
    son olarakda bu yediklerimin karbonhidrat protein oranlarını görebilceğim güvenilir bir yer varmı? çünkü şuanda ne kadar ne alıyorum pek bilmiyorum

Risk bunu beğendi.
  15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.555
    Ödül Puanları:
    123
    früktoza karşı çok titiz davranılması gerekir. ben çekirdekli siyah kuru üzüme karşı çıkmıyorum.

ancak bu sizi ketonun dışına atacaktir tabiki 1 yada 2 saat.

çok dayanamayan insanları alıştırmak için düşük şekerli meyveleri veriyorlar.

bu işin yapılması gerekeni aslında bu.

düşük şekerli bir meyve et yağ ve sebze. dolayısıyla 5-6 saat boyunca biz insanların vücutları bu besinlerin sindiriminde sorun yaşamıyor.

Beyinsel faaliyetler durmuyor ve devam ediyor.

ancak vücut geliştiriciler proteinleri daha fazla arttiriyorlar arttiriyorlarki kas yıkımı gerçekleşmesin diye.

KiloX2.6 yada 3 gram protein alan tanıdıklarım var.

gayette memnunlar diyetten.

yükleme yapılacaksa çok titiz olmak lazım. yinede ilerleyen dönemlerde ağir antremanlardan önce ve sonra whey ile beraber karb alınabilir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:05 ----------

gunluk ortalama KiloX2 gram protein yeterli olur.

buna ilaveten antreman öncesi ve sonrası whey alabilirsin.

Son düzenleme: 26 Şubat 2011
  16. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    @coyote gerçekten çok teşekkür ediyorum profiline bakıyorum hemen girer girmez başkalarının konularına yardım etmek için yazıyorsun kendi konumda dahil

şuanda alabildiğim kadar yağ almaya çalışıyorum haftaya bugunde sizin öneriniz üzerine spora başlıcağım. yeteri kadarda proteinde almaya çalışıyorum bugün beni 1 haftadır yani diyete başdığım gün görmüştü bugün gördü kilo vermişin falan dedi çok sevindim :)

galiba ketojen duruma geçtim idrarım bi değişik kokuyor bilmiyorum. size demiştim karbonhidratsızlığa dayanabilirim bir tek çarşamba günü başım biraz ağrıdı onun dışında bir şey yok ama çok tatlı düşkünü olduğum için kendimi tutuyorum alıştım sayılır onada ama su içemiyorum bir türlü yani 1 litre falan içiyorum günde ama daha fazla içmem lazım sanırım?

yukarda tuz yasak değil dediler kullanmamda sakınca yok değilmi birde limon suyu bir yerde okumuştum ketoya uygun değil diye ama ne derece doğru acaba?

kahvaltıda sadece iki tane yumurtayı tavada zeytin yağıyla yemek iğrendiriyor artık bir peynir markası gördüm geçen okuyayım dedim oranlar boyleyse yememde bir sakınca yok gibi 100gr aknaz tam yağlı beyaz beynir 100 gr da;262 (kcal) 15.2 protein 1.5 karbonhidrat 19.0 yağ 500 kalsiyum. bunu yememde sakınca yok gibi gözüküyor karbonhidrat oranı çok düşük ayrıca yumurtayla beraber daha lezzetli ve daha proteinli bir kahvaltı olmazmı?

ve son olarakda hafta sonu çalışma progamımı çıkarmamda yardımcı olursanız çok sevinirim

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.555
    Ödül Puanları:
    123
    sayın metallica, özellikle bitkisel yağlar kızartmalara uygun değil.

Dolayısıyla kızartma pek tasnip etmemekle birlikte yumurtaları bende tereyağı gibi sıcağa dayanaıklı doymuş yağ asidinde pişiriyorum.

buna ilaveten kuyruk yağı rahatlıkla kullanılabilir.

Bitkisel yağların zeytinyağı hariç ben diyetten çıkarılması taraftarıyım.

bitkisel yağlar insan bedenine uyumlu değiller. Çünkü yapılan bütün araştırmalarda doymuş yağdan zengin beslenen insanların damar yapıları mükemmelken batı toplumlarında ısıl işlem görmüş bitkisel yağlarla beslenen kişilerin damar yapıları bozuluyor ve hayvansal yağlardan ölüm oranları oldukça düşükken, bitkisel yağlar damar tıkanıklıgını oldukça arttiriyor.

Ayrıca doymuş yağları tercih ederken bunlar hidrojene doyurulmuş olmamalı.

Tereyağı kuyruk yağı iç yağı gibi yağlar kızartmalara uygun.

Bir araştırma daha yapıyorlar ve tereyağında bulunan vaksenik asitin şilomikronların oluşumunu yavaşlattığı ve kalbi korduğu sonucuna varıyorlar. Sığır etide aynı şekilde.

ayrıca doymuş yağlar çok lezzetli ve doymuş yağlar hücrelerimizin yapısını oluşturuyor.

Vücut için elzem vitaminleri barındırıyorlar. AEDK vitaminleri.

ayrıca hayvansal ve doymuş yağlar testosteron seviyesini inanılmaz yükseltmekle beraber kişilerin dış etkenlerden etkilenme oranı sıfıra iniyor.

yani stressiz bir yaşam.

Bunun yanında nuts diye tabir edilen fındık ceviz badem kullanabilirsin.

yer fıstığını ben kullanıyordum ancak sonradan bıraktım. yes fıstığı beynin ön bölgesini etkiliyor. içerisinde nişasta ve glusit barındırıyor.

dusuk olmasına rağmen (100 gramda 7 gram) buda önce bir iyilik hissi daha sonra stressi tetikliyor.

ketojenik diyetlerde doyma prensibi önemli bu sizin daha sonraki beslenme hayatınızı mükemmel etkileyecek.

tatlı isteğiniz azalacak ve kesilecek insulin hassasiyetiniz mükemmeleşecek.

sadece sabredin.

Son düzenleme: 28 Şubat 2011
    Risk, salihaayşen ve metallica bunu beğendi.
  18. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    ilk önce gene değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

hemen sorularıma geliyorum
    o zaman kahvaltımda yumurtamı tereyağı ile yapıyorum bundan sonra ve sütaş tam yağlı peynire baktım onunda 100 gr değerleri şöyle;262 (kcal) 15.2 protein 1.5 karbonhidrat 19.0 yağ 500 kalsiyum onuda ekliyebilirmiyim o zaman sabah toplamda 30 gr proteinli süper bir kahvaltı yapmış olurum

birde demiştim 8.00 den evden çıkıyorum eve anca gelip yemeğimi yapasıya 14:30 da yemeğe başlıyorum o sabah 8.00 la öğlen 14.30 arasına kuruyemiş mi koyayım en kolay o yani onuda abartmamak şartıyla sanırım mesela 3 tane tam ceviz 2-3 tane fındık 2-3 tane badem şeklinde olabilirmi ? birde ceviz tamamda bademin hangisinden alayım kabuklu işlenmemiş badem var mesela fındığında hangisinden önerirsiniz ?

ama sabah yumurta yaparken hariç salatalarımın içine bir tek zeytin yağı koyabilirim onun haricinde yağ alacağım bir yer yok gibi duruyor fark etmez sanırsam zeytin yağıda kullanabilirisiniz demiştiniz

birde son olarak bu zeytin yağları 2 çeşit birisi sızma diğerini bilmiyorum ama sızma daha pahalı ondan ve babam sadece sızma zeytin yağı sokuyor eve farkları nedir acaba

19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.555
    Ödül Puanları:
    123
    Rafine yağların insan sağlığı açısından bir değeri yok. Sicak press yağlar, ısıl işlem görmüş bitkisel yağlar zehirdir.

Çünkü bunları içerisinde yüksek oranda bulunması gereken e vitamini 60 santigrat derecenin uzerinde yok oluyor.

Dolayısıyla sızma zeytin yağı sıkma ve soğuk presslenmiş bir yağdır. Isıya maruz kalmamıştır.

ısıya maruz kalan her yağ hem damar tıkanıklığı riskini arttirir hem insulinin hücre içindeki geçirgenliğini bozar aynı zamanda vücut hucrelerını paslandırıp mahveder.

Oleik asit ve e vitamini açısından oldukça zengindir.

Rafine edilmiş yağlar sıcağa dayanıksızdır ayrıca bunlarla kızartma falan yapılmamalıdır.

Sızma zeytin yağından şaşmayın baban doğru yapıyor.

Ayrıca diyelimki evde kızartma yapılıyor bunun içinde ayçiçek yağı değil fındık yağı kullanın.

20. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bilgileriniz ve ilginiz için teşekkürler

o zaman babam bu işi biliyormuş diyebiliriz en azından yağdan anlıyormuş:)

peki sorularım olacak tekrardan çünkü bu beslenme sistemi artık benim sürekli beslenmem olcak snırım yanı istediğim kiloya yağ oranına düştüğümde bırakmıcam değil mi?

şimdi daha fazla protein almak için konserve ton balığı alcağıma günde 50 gram alıyorum onunda içinde 13 gram protein var ama yerli somon satıyorlar büyük yani gerçi yurtdışındaki somonlar gibi değil ama tanesi 8 lira hergün 4 de 1 ini yesem en az 150 gram gelir hem daha doyurucu hemde daha proteinli olmazmı? sizce ne yapayım hergün balık yemek zararlı olmaz sanırım? ne dersiniz

birde şimdi kiloma hala bakmadım p.tesi süpriz olmasını istiyorum spor salonuna başlıcağım gün yani ama 85 kilo olduğumu farz edersek boyum 1.88 yaş 18 benim günlük ne kadar yağ protein karbonhidrat almam lazım ?

bu yediğim salatalarin içinde yani marul olsun havuç olsun içindeki değerleri nerden öğrenebilirim? zaten sanırım bunları yediğim için demin burdan bir arkadaşda ketoya başlamış tuvalet sorunu varmış bu yüzden galiba rahat 2 günde bir tuvalete çıkıyorum. ama ne ağzımda metalsi bi tat var nede bir değişiklik var ama idrarım leş gibi kokuyor

Sayfayı Paylaş