Kepekli ekmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve egeos123 tarafından 22 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar sorum şu biliyorum beyaz ekmek zararlı bir basit karbonhidrat fakat fırından aldıgım kepekli ekmek te bi sorun yok değilmi kompleks karbonhidrat oldugu kesin mi? birde millet neden kepekli ekmek tahıllı vs. yemiyo anlamadım hem yağı yok hemde sanırsam kompleks karbo pilavdan bulgurdan daha iyi gözukuyor çünkü onları yaparken biraz yağ koyuyoruz ama millet en fazla 3dilim yiyor günde neden? 2soruda benim için hayati önem taşıyor:evil:

2. sqols

sqols Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Doha
    kepekli ekmegin glisemik endeksi daha dusuk, yani insulin i hemen tavan yaptirmiyor, daha uzun sure tok tutuyor, yag olarak depolanma olasiligi daha az. Daha fazla Bvitaminlerini iceriyor, daha fazla lif iceriyor.Ayrica bulgur da ayni sekilde, cok kaliteli bir karbo kaynagi, karbonhidrat kalitesi olarak pirincten daha iyi.
    Sen kepekli ekmek yiyorum diye abanirsan, bir anlami kalmaz cunku, 100 gr daki kalori degeri beyaz ekmekle hemen hemen ayni

egeos123 bunu beğendi.
  3. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    kepekli ekmek o kadar da masum değil düşündüğünüz kadar....içerisine gereğinden fazla beyaz un karıştırabiliorlarmış...bu yüzden uzmanlar tam tahıllı ekmeği tavsiye ediyor bilginize....

egeos123 ve SNIPES44 bunu beğendi.
  4. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ben kilo almak için besleniyorumda yağlanmayı minium tutmak için sormusutk tamam sağol yani buradan çıkardıgım sonuc bulgur nasıl kompleks karbo ise kepekli ekmek de öyle

Sayfayı Paylaş