Kepek Ekmeğinin İçini Alarak Yemek Kilo Aldırır mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve supercharger200 tarafından 25 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. supercharger200

supercharger200 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İst.
    Merhaba arkadaşlar. Ben her sabah 06.30 da uyanıp, 09.15 te iş yerimde yarım kepek ekmeğinin iç hamurunu tamamen alıp, 100 gr yağlı peynir ve 1 adet küçük domatesle, şekersiz çayla beraber yiyorum. Hemen hemen standart olarak bunu yiyorum hergün.

Bu şekilde yemem bana kilo aldırır mı? 1.71 boy, 81-82 kiloyum. Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleme: 25 Ekim 2013
  2. tLh

tLh Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Ekmeğin içini bırakıp da peyniri light lor a çevirmen çok daha mantıklı. Şunu da belirteyim, ekmeğin içi de dışı da birdir.

3. supercharger200

supercharger200 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İst.
    Ekmeğin içini çok iyi alıyorum, dışarıda kabuktan başka bişey kalmıyor belki tartsam 15 gram etmez. Tam 80-100 gram kadar yağlı peynir ve domates koyuyorum ki damak tadıda alayım diye :) Lor hiç lezzetli değil diye yemek istemiyorum. En azından sevdiğim şekilde yemek bana kilo aldırır mı onu merak ediyorum. weightlifter

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo alıp vermek ne yediğinden ziyade kaç kalori aldığınla ilgili. Sabah veya öğle yemeğinde ne yediğini söylemen yeterli cevap almana yetmez, cevaplayan da yanlış cevap vermiş olur zaten. Günde kaç kalori aldığını, boyunu, kilonu, hareketli mi durağan mı yaşadığını, ne kadar spor yaptığını yazman lazım.

5. supercharger200

supercharger200 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İst.
    09.00 Kahvaltı:

Kepek ekmeğinin iç hamuru tamamen alınmış arasına
    80-100 gram yağlı peynir
    Küçük 1 tam domates, tuzsuz.
    Şekersiz çay.

13.00 Öğle Yemeği:

İş yerine gelen yemeklerden
    -Ekmeksiz Çorba
    -4-5 Kaşıklık Pirinç Pilavı ya da Makarna
    -Bir porsiyon tavuk yemeği / et yemeği / kuru fasülye / bezelye / nohut vs.
    -Yoğurt
    Ekmek hiç yok.

20.00 Akşam Yemeği

Kardeşimle yaşıyorum. Akşam ne rastgelirse onu yiyorum. Kolay olsun diye genelde tavuk göğsü ve makarnayı karıştırıyorum. Yanına da yoğurt. Bazende menemen yapıp ekmek bana bana yiyorum.

Annemlere gidersem klasik türk yemekleri yiyorum. Pirinç pilavı + kuru fasülye / Tavuk yemeği + Makarna gibi

Çok mu kötü besleniyorum arkadaşlar?

-81 kiloyum
    -1.71 boyum var
    -Günde düzenli en az 6 saat uyuyorum.
    -Masa başı çalışanım.
    -Ayda en az 3-4 kere bir saat kardiyo (2 taksitte) yapıyorum annemlerin evindeki koşu bandında.
    -Günde işe gidip gelirkende toplam 30 dk yürümem var.

6. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Oncelikle ekmegin ici ile disinin hic bir farki yok!!
    Ikincisi kepek ekmegi, tam tahilli vs. diye satilian ekmeklerin %99 u beyaz un diye bildigimiz islenmis bugday unu iceriyor. Yani normal beyaz ekmege gore cokta masum degiller!!
    Ucuncusu ise kilo alip vermek tamamen kalori alimi ve ne kadar harcadiginla alakali. Bunu gozlemlemekte sana kalmis. Su anki kilonu not edip, ayni egsersiz ve beslenme aliskanliklarini surdurup, belirli bir sure sonra(ornegin 2 hafta) tartidaki degerin artip artmadigina gore yorum yapabilirsin.

Fakat amacin sadece kilonu korumak/vermek degilde, kas insaasi ise beslenmeni gozden gecirmen ve tabi ki de spora baslaman gerekmekte.

7. supercharger200

supercharger200 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İst.
    Anlaşılan benim bazı şeyleri öğrenmem için 40 fırın ekmek yemem lazım :)

Sayfayı Paylaş