Kendini Savunmak Amaclı En Kısa Sürede Öğrenilebilen Dövüş Sanatı/Sporu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Scoobz tarafından 25 Mart 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    7 Yıl Boks Yapmış Bir Arkadaşım Var , Sırtını Duvara Dayayınca Kolay Kolay Yıkılmıyor.
    20 Kişinin Arasından Çıktığını Herkez Anlattı Ben Görmedim Ama :)
    Eskiv , Sağlam Yumruklar , Hız ve Kondüsyon Önemli :)

2. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Valla benimde öğrenmem lazım.Ama burnumun kırılma ihtimaline karşılık en çok risk bu ikisinde var kickboks ve boksa başlıyamıyorum.Kararımı tekvandodan yana kullanacam yakında.Evdede seri yumruk çalışcam

4 sene önce 10 kişi daldı bana çok kötü dayak yedim tabi muştalarla falan da vurdular.Tektim kaçmadım kavgadan ama bunun bedelide ağır oldu.Bu gibi durumla karşılaşırsam diye bazı teknikler öğrenicem ama şuan yapcağım şey tekvando.Vurdummu yığıyom ama seri değilim yumruklarda ona çalışcam bide

Dayanıklılığım max. seviyede o kavgada 1 kere yere yığamadılar

3. Animasyon

Animasyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hangi dövüş sporu 10 kişiye etkiliki? :D Boşuna gidipte zaman kaybetme.Aradığını bulamazsın.:D

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Onlarla kendini kimseye karşı kolay kolay koruyamazsın , Sokak dövüşü Muay Thai ringlerine , Kickbox ringlerine , Boks ringlerinede benzemez sokağa dönük bir dövüş sanatı seçmelisin tavsiyem Jeet Kune Do , Krav Maga ama illaki diyorsan bu üçünden biri olucak dostum tavsiyem Muay Thaidir.Çünkü Muay Thai o üçü arasındaki en sert mücadele sporudur.Boksu sakın seçme! ayakları kullanamamak herkese bir yarım vücud verir bunu bil ayakları kullanamamak kötüdür.Ama sana derlserse boksörler çok iyi yumruk atar alayını devirir filan inanma omuz çıkaran adamdan eskivle kaçarsın :) veya çok kolay yöntemleri vardır omuzla yumruk atılır boksta tavsiyem MT ama kickboxda yapabilirsin...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:08 ----------

Jeet Kune Do'da bir Sijo seviyesine ulaşmış kişi o seviyeye gelmeden önce geçirdiği Gradelerde 10 kişiye karşı mücadele vererek geliyor...

5. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Krav maga ne kadar sürede öğrenilir ki duydum daha önce.Tam savunma

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bak kardeşim 10 kişiyi dövmen için çok çalışman gerekir :) hemde JKD salonu bulman gerekir çok zor olur senin için ama 10 kişi sana muştayla felan dalarsa onları dövebilmenin biraz kolay yollarını söyleyim NUNCHAKU kullanmayı öğren ama iyi kullan böylece kendine orjinal bir NUNCHAKU al ve 10 kişi gelse dahi tek vuruş yaptığın hastanelik olucaktır...kalanları seriliğinden gelemez :D bu arada Tekvandoya gitme tekvandoda sadece ayak kullanımını öğrenirsin ve sokağa dönük değildir tekvando MİNDER SPORUDUR bak bunu söyliyorum gidip hayatından zamanın gitmesin diye bütün içtenliğimle söyliyorum minderin üstünde müsabaka yaptırırlar size hakem gelir ayırır durur.Ama SOKAKTA KİMSE TUTMAZ ölene kadar dövüştüğün olur.Ayrıca Tekvandoda pumseler var zamanını alıcak ve hiçbir yararı olmayan gelenekselleşmiş çalışma teknikleri azcık inanıyorsan biraz araştır ve gitme tekvandoya ama diyosan ben tekvandoya ilgi duyuyorum yapıcam spor olarak ozaman yaparsın AMA SOKAKTA İŞİNE PEK YARAMAZ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:15 ----------

arkadaşa katılıyorum ama Jeet Kune Do bir dövüş sanatıdır sporu değildir...Jeet Kune Do diye yazılır :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:20 ----------

Krav Maga basit bir savunma sanatıdır.İsrail askerleri Krav Maga uzmanıdır hepsine bu eğitim en iyi şekilde verilmiştir.Krav Maga 1 Senede sana iyi teknikler verir.Ayrıca Dim Mak teknikleri sadece Krav Magada ve JKD de özel olarak anlatılır.Dim Mak'ı tam öğrenirsen rakibini basitçe nakavt edebilirsin...Ve basit öğretilmesinden kastım fiziksel yeterlilik istemeyen bir sanatdır...

7. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum burnumdan estetik oldum eğer risk olmasa 1 dakika düşünmez en ağır spora giderdim.En azından tekme atma ustası olup siyah kuşak bir tekmede adamın burnunu kırsam fena olmaz mı böyle bir anda?

durumum bu bana ne önerirsin ?

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dostum daha bugün bizim salona tekvandocu siyah kuşak bir çocuk geldi 17 yaşında birşey ellerini hiç kullanamıyor ayakları idare eder ama 3 aylık JKD yapan bir arkadaşımla çalıştı bi müsabaka yapalım dediler.Bizim arkadaş tekmesine bloke atıp içine girdi hiç bir karşılık veremedi zincir yumrukla içine girdi ve durdu :D dedik ki orda napıcaksın bilmiyorum diyor.BLOKE yok tekvandoda şöyle ki söyliyim sana eğer tekvando yapıp birin şöyle dövebilirsin eğer rakip hep senle uzak mesafede durursa tekmelerinle adamı şaşırtır ve döversin ama emin ol tekmeyi bloklayıp yanına geldiğinde yakından kaval kemiği hariç vuruş yapamazın ellerini teknik bilmeden kolay kolay kullanamazsın ve kötü durumda kalırsın tavsiyem MT , Kickbox git veya dediğim gibi Krav Maga veya JKD JKD salonu bulursan sana hayatındaki en büyük felsefeyi ve kavga aşkını vericektir 1 yılda otomatikleşmeyi yakalarsan dövemiyceğin bir kişi dahi yoktur bu arada nerde oturuyorsun eğer il ismi verirsen sana JKD
    salonu varmı yok mu hemen öğrenirim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:28 ----------

Enerji kaybetmeden kolayca Krav Maga yapılabiliyor ve yaşlı insanlar veya basitce dövüşmek isteyen insanlar Krav Maga öğreniyor...İsrail askerlerinin uzmanlığı olduğu gibi Krav Magada...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:31 ----------

Eller Wing Chun ve Jeet Kune Do gibi dövüş sanatlarında seri olur :)

9. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Eskişehirdeyim.Yaşım 21 sence geç mi jkd için.1 sene hiç aksatmadan gidebilirim çok iyi seviyeye geliniyosa 1 senede.Ama burnum kırılırsa işim biter maddi+manevi :) 1.85 kilo 77 şuanda kondisyon çalışmaya başlıcam bu aralar

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Eskişehirde JKD salonu var , Birol Özel hocamızın Özel harekatcıdır kendisi , Jeet Kune Do hakkında çok bilgili biridir.Jeet Kune Do için yaş yoktur ama 1 sene gidip en iyi gelebileceğin seviye I.Grade olmaktır oda başarılı bir Jeet Kune Do'cu olursan otomatikleşme mantığını , boşluk felsefesini felan anlamak bazen 6 yıl bazende 2 yıl alıyor yani sen Jeet Kune Do'yu uzun süre devam etmezsen şahsen hayat felsefem olarak görüyorum , devam ettirmezsen pek birşey alamazsın çünkü Bruce Lee bile yaparken haftada 6 gün idman her idmandada 8 saat çalışarak kendini düzgün hissediyormuş.Ama bizim JKD salonları haftada 3gün benim bildiğim kadarıyla 1,5 saat ama 1 yıl içerisinde iyi bir yer alırsın ama burnun kırılmaz! bu konuyu JKD hocasıylada konuşursun burun işini ama burnun kırılmaz kolay kolay.Kondisyondan ayrıca ayaklarını açma germe çok uzun sürücektir söyliyim yani tavsiyem JKD için vakit ayır 1 yıl yap sonra devam etmek zaten kendin istiyiceksin :D istersen salon adresi , telefon numarası bulurum...

Scott Adkins bunu beğendi.
  11. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    sitesini buldum evet birol özer yazıyor

şu ameliyat etkim geçsin ozamana kadar karar aşamasında olacam.vücudum bayağa esnek beni hızlandırır öğrenmede ama yaş 21 küçük değilim.gerçekten 1 kere bile devamsızlık yapmıcaksam bunu hesaplıcam boş zamanlar falan.1 senede beni en iyi yapacak(ilk aşama olarak 1 sene diyorum çünkü seneye üniversite hayalim var) bakacam bakalım hepsine.amacım sokak kavgalarında herkese üstünlük sağlamak ama ilk önce amaç tabi kavgadan uzak durmak.yukardaki gibi gerekli yerlerde karşıdakinin işini bitirmek sonrada

12. Animasyon

Animasyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya ben Taekwondo ya gittim.''Taekwondo sokakta hiçbir işe yaramaz.'' lafına sakın inanma.Bunu diyen sporu bilmiyordur,yada iki gidip bırakmıştır,becerememiştir,yada hocası iyi değildir.Dövüş sporlarının herhangi birine işe yaramaz diyen kişiyi dinlemeyi bırakın.Çünkü çıkış amaçları bir işe yaraması değil mi?:DBende eskişehirdeyim.Birol hocaya giden arkadaşım çok memnundu.Jkd cı 10 kişi döver lafınada inanma.Güldürmeyin milleti,bilmiyorsanız yazmayın.İyi forumlar.

13. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Bende önümüzdeki zamanlarda bir dövüş sanatına yada sporuna başlamak istiyorum.Scott Adkins gibi burunumdan korkuyorum.Yoksa bugün muay thai,box,kickbox dan birine başlarım ama korkuyorum.
    Bence konuyu açan arkadaş kickbox yada muay thai ye başlasın ama bence mma de baksın.
    Ayrıca bence kendi dövüş sanatı dışında bilmediği,antremanına gitmediği,felsefesini anlamadığı halde o konuda yorum yapan arkadaşları hiç etik bulmuyorum.Yapacaklarsa kendi sporları hakkında yorum yapsınlar...
    Saygılar,Sevgiler,Selamlar...

SiR_Arawn bunu beğendi.
  14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bak dostum TEKVANDO SENİN DEDİĞİN GİBİ SPORDUR.BEN DAHA 3 AY Jeet Kune Do'ya gitmişken siyah kuşak geldi.Müsabaka yaptık daha bloke yapmayı , elleri kullanmayı hiç birşeyi bilmiyor PUMSE BİLİYOR :D onla savuncak kendini :D AYRICA TEKVANDO gibi spor yaparak sokakta bu yenilikleri içine alan çağımızda yeni bir dövüş sanatı olan Jeet Kune Do varken sizin 1000 yıl öncesine dayanan tekvandoyu yapmanız gerçekten kötü kaçar varsa İzmir'de Tekvandocu kendine güvenen ben 3 aydır Jeet Kune DO yapıyorum.Gelsin müsabaka yapalım ama hakem olmuycak çünkü JKD'de hiç bir hareket kısıtlaması yok bu arada :) Grade sahipleriyle yapmıyım bari bizde bile 1 yılda I.Grade olunuyor :D
    Bak bilinçsiz , bilgisiz , cahil şahsiyet Türkiye'de tek bir kişi var JKD konusunda Sijo olmuş Oda Yüksel Yılmaz hocamız Sijo olmadan geçirdiği 16.Gradeye kadar sınavlardaki en son sınavlardan biri 10kişi saldırmasıdır bu sınavı geçtiği için söyledim bunu arkadaşa senide güldürüyorsam bana tahrik edici yorum yapma emin ol senin bilmediğin birçok şeyi biliyorum varsa bilgin görüşelim bir müsabakada göster yanlız SOKAK MÜSABAKA İSTEMEZ KURAL İSTEMEZ TEKVANDOCUYU HAKEMLER KURTARIR SOKAKTA LİNÇ OLUR GİDER.GERÇEKLER ACIDIR AMA GEÇ ANLARSINIZ.Birol Hoca çok iyi bir JKDcidir...

15. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    En kısa sürede o düzeye ulaşmak kişiden kişiye değişir.disiplin,zeka,sportif durum her şey var işin içinde.ancak sokak dersen muay thai derim.bende buna başlıcam seneye.(bu sene össye giricemde :p).zaten 3ünden her hangi birini yapsan her türlü sokakta iş görür.ancak muay thaide dirsek ve diz vuruşlarıda işin içine girdiği için muay thai diyorum.

16. Animasyon

Animasyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Taekwondo pumseden ibaretmiş gibi göstermişsin bu yazdığındada.Tuhaf birisin insan bilmiyorum demesini bilmeli.Bu kadar kendini bi .. sanan insan sensin forumda başka kimse görmedim.Bu forum üyesinin yazdıklarına dikkatli bakın.Sadece palavra var.İyi forumlar.

17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Peki ozaman bu palavracıya güzel cevaplar ver , Tekvando ve sokak ilişkisiyle başlıyalım Tekvandoda size ellerin nasıl kullanıldığı öğretiliyor mu?(Bloke , Yumruk ve çeşitleri uygulanışı) Tekvando müsabakasında sizi ayıran hakemin?Sokakta seni gelip kavgadan ayırcağını düşünüyor musun?Pumseler ne işe yarar ? Pumse denilen şey yerine gerçek hızı öğrenmeyi araştırmayı hiç düşündün mü? Sadece Tekmelerinle bilinçsiz kişileri dövebileceğini biliyor musun?Peki bu tekmeler yetersiz kılındığında rakip içine girdiğinde vücudlar bitişikken tekme atış alanın daraldığında napıcaksın?Hiç dövüş sanatlarının felsefesini düşündün mü?O kadar kolay bir şey diy mi?Dövüşmek yapabilmek sokakta birisinin karşısına çıktığında nasıl gard alınıcağını öğretiyorlar mı?(Size)En iyi gardın Special Gard olduğunu idda ediyorum hadi sende tekvando gardını söyle öğrenmek isterim bilinçlendir beni bilge adam.Birazcık bilgin varsa benden fazla benim palavra attığımı idda edersin ki ediyorsun işte bende idda ediyorum senin bilgili olduğun konu hakkında konuş yanılt beni soruları cevapla...

18. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar, kişisel tartışmalardan kaçınalım. Birbirimize kullanıcı adları ile hitap edelim.

9- Nazik ve Saygılı Olun :
    9.1. Uygunsuz, kırıcı bir dilde konuşmaktan ve kişisel saldırılardan kaçınmalısınız. Aşağılayıcı, kaba, ahlâk dışı, nefret dolu, tehditkâr ve kanunlarla çelişecek içerikler gönderemezsiniz. Bunları dikkate almamanız durumunda, uyarı alırsınız veya siteden süresiz/süreli uzaklaştırılırsınız (Süresiz uzaklaştırılmalarda servis sağlayıcınız da durumdan haberdar edilir)

Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

SiR_Arawn bunu beğendi.
  19. Animasyon

Animasyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi forumlar.

20. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sir arawn,

ilginç yorumlar yapıyorsunuz?!...hayatında hiç "türkiye,avrupa ,dünya dereceli "bir tkd ci ile maç ı bırakalım, idman yaptın mı?!...)

muay thai ,kickboxing ,mma konularına vb konusuna girmek dahi istemiyorum...(((

Animasyon ve Scott Adkins bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş