Kendimi dunyanın en güçsüz insanı gibi hissediyorum.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve hanzas tarafından 22 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Muay thai iyidir.Ancak Türkiye 'de hakkıyla öğretecek adam var mı bilmiyorum.

Birde muay thai de bazı hocalar yumruklara hiç önem vermiyor.Bu bence çok yanlış.

Ben size kick boks,Mma veya Boks öneririm.Seçim sizin.Gidin görün salonları.Hangileri daha iyi öğretiyor gibiyse ona gidin.

2. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hem boks hem muay thai a gitmem nasıl olur acaba?

3. fatih.b

fatih.b Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Bence cok sacma olur. Tavsiye etmem

4. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Sporculuğuna değil ama cesaretine, özgüvenine, kararlılığına hayranım kendisinin. Kendini anlatırken, küçüklüğünden beri asıl hedefinin Dünya vücut şampiyonu olmak değil Dünya'ca ünlü biri olmak diye söylüyor Arnold.

''Limiti koyan zihindir. Zihin bir şeyi yapabileceğini kestirebildiği kadar başarılı olur. Yüzde 100 inandığın sürece her şeyi yapabilirisin.''
    Arnold Schwarzenegger

fatih.b bunu beğendi.
  5. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim merhaba,

İlkokulda bende öyledim. Birşey olur sesim çıkmazdı. Birazda çekingen, utangaç bir yapım vardı. Çok küçüktüm, güçsüzüm hiç spor yapmamıştım. Genelde ezildim bu konudan dolayı. Liseye geçerken bu böyle olmayacak herneyse liseye gittim, biraz daha atılgan oldum. Ne kadar olsada hala küçük ve güçsüzüm. Lise 2 de 1.75 boyum vardı 56 kilo filandım. Fitnessa başladım. İlk 6 - 12 ay birşey olmadı zaten hiç dikkat etmemiştim beslenmeme, sporuma birşeyler oldu gibi olunca mutlu oldum. Şuan 72 kiloyum eski halimden eser yok, yeri geliyor kendi ağırlığımın 2 katı ağırlıklara girebiliyorum. Bunu sende başarabilirsin. Sadace olayı kafanda bitireceksin. Üşenmeyeceksin.

Ben bu sene üniversitede başka şehirde olacağım. Ailemden uzak bu spora dahada hakkını vererek asılacağım. 2015'in sonunda modelliğe başvurmayı düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak hayırlısı diyelim. Bana böyle olacaksın deseler di ilk okulda gerçekten inanmazdım. Şuan eski halimden eser yok. Sadece kendine güven, göğüsünü ger, kafanda bitir bu olayı :)

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  6. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Dostum bu sene bende uskudarda üniversiteye baslicam üsküdar üniversitesi salonda çok kaliteli hocalar var seni maçlara hazırlayabilir diyorsan bende geleyim suan gittiğim salon çok uzak.4 seneye yakın tekwando stili ile kick box yapıyorum adresi yazarsan sevinirim...

7. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    abi profilindeki kaslı adam sen mısın :eek: ? Burası body forumu ama yine de. Bende özgüven eksikliği var. Nedense çalısmayı denersem ve başaramazsam rezil olacağımı düşünüyorum. Sanki ne kadar ağırlık kaldırsamda
    Kurslara gitsemde doğuştan genetigi iyi olanlar benden her zaman iyi olacaklarmis ve bende bosa çalışmış olacakmışım gibi hissediyorum.:(
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ağustos 2014 ---
    çalışan biri çalışmayan birini geçebilir mı bunu bilmem gerek.
    Yoksa bazı insanlar güçsüz mu olmak zorunda, ezilen biri ezebilecek konuma gelemez mi? Çalışınca olacağını bilsem bende büyük bir azimle
    Çalışırım ama sanki en cok potansiyeli olanlar calisip guclu oluyor gibime geliyor. Aptalca ama
    Bu düşünceyi üstümden atamıyorum.
    Bugun yaşıtım olan 4 kişiyle bilek güreşi yaptık, ben biraz çekindim ama
    Yapmayi kabul ettim. Herkesi kolayca yendim mutlu olacaktım
    Ama
    Bu sefer de aklıma
    Bilerek mı yenildiler diye bir soru geldi yine üzüldüm ben oyle bir spor istiyorum ki bu düşüncelere yer olmasın. Yani beni o kadar çalıştırsın ki ben zihinsel olarak düşünemeyeyim
    Bile.

Son düzenleme: 25 Ağustos 2014
  8. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Hayır kesinlikle ÇALIŞAN KİŞİ ÇALIŞMAYANI GEÇER EZER PARÇALAR KITIR KITIR YER.

Bu arada şuan milli bir bilek güreşçisi abimiz var.Hemde büyük bir bilek güreşçisi dünya çapında ünlü şuan adını unuttum googleden arattır çıkar zate.

12-13 yaşlarına kadar kızları bile bilek güreşinde yenemiyormuş bu abimiz.Bir deri bir kemik biriymiş.

9. kararüzgar

kararüzgar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    yaş 18 mi ?

10. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    çalışan biri çalışmayanı her türlü geçer. Azim olsun yeter. Özgüvenini topla, düşün, karar ve bitir bu işi :)

11. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haklısınız, rezil olmaktan korkuyorum hala muay thai salonunda ama rezil olsam
    Bile hedefimi koymam lazım. Daha guclu olmam gerek.

12. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Senin sorunun "ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ".. Kardeşim sende inan bildiğin kendimi gördüm :) Yani bir zamanlar senin gibiydim.. Hep babama layık olmak istiyordum babam biraz ahbapları arasında sözü geçen biriydi yani o layık olmak isterdim hep.. Ama işin kötü yanıysa ben babamın tam tersi pısırık, korkak ötlek biriydim kavgadan kaçan çekingen biriydim kavga edemez ettiğimde dayak yerdim ve ayrıca çok çok çok zayıftım tüm gün kahvaltıyla bile dururdum yani :) .. 6. sınıfta kick boks'a 1 sene gitmiştim ama beslenme olmadığı için spordan aldılar sonra 7. sınıfta güreş'e gittim yine beslenme yoktu spordan aldılar çünkü gittikçe zayıflıyordum.. Sonra işte aradan seneler geçti, beni zayıflatan, iştahsızlaştıran, durgunlaştıran şey ney diye bi düşündüm.. bi baktım ben sabahtan akşama kadar PC başında online oyunlar oynuyomuşum.. en sonunda oyunu bıraktım, yemek yemeye bşaldım C Vitamini içeren yiyecekler yedim vg'ye başladım ve böyle böyle sosyalleştim kilo aldım kendime geldim.. Anlatmak istediğim iyi beslen, ye ye ye, ayrıca seni sürekli başında tutan şeyler varmı bilgisayar tablet telefon vs. gibi şeyler varsa onları bırak dışardada bi hayatın oldugunun farkına var.. :)

13. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Olum gerçekten sorunlusun sen.

Neyin rezilliğinden bahsediyosun sen ya ? Herkes yardımcı olmaya çalışacak diyorum ben sana.Komiksin cidden

kararüzgar bunu beğendi.
  14. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hmm o zaman guzel :D Istanbul Avrupa'da onerebilecegin salon var mı acaba? Bir de egitim nasıl gruplar halinde veriliyor? Ben 1.90 85 kilo arkadaşımla baslayacagim(boyle bir sans yok) ben bu arkadaşımla sparring yapmam degil mı?

15. kararüzgar

kararüzgar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    olum ben 1.63 45 kiloyum 1.75 65 kiloyla ringe cikiyorym

mericboss99 bunu beğendi.
  16. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Sparring 'i kimle yapacağına ya hoca karar verir ya sen istediğinle yaparsın

Ancak söyle bir şey var bunun adı antrenman iki tarafta sert vurmaz sadece dokunur ayrıca kafanızda kask olacak

Bak sen zaten git 2 ay sonra bu konuyu okuyunca yazdıklarına güleceksin

17. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki gideyim

18. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Git derken spor salonuna git yanlış anlama :D:D

19. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yok yanlis anlamadım.

20. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Jeet kune do yada wıng chun tarzı uzak dogu sporlarına yönelmeni tavsiye ederim özgüvenin hat safaya cıkar body yapıp o koca kaslarla yumruk dahi atamayan hemen yıkılan nıce ınsn tanıyorum

Sayfayı Paylaş