Kendimi dunyanın en güçsüz insanı gibi hissediyorum.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve hanzas tarafından 22 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba öncelikle, forumu bir süredir takip ediyordum ve artık üye olma zamanı geldi diye dusundum. Öncelikle 16 yasımda 1.70 boyunda 60 kiloyum. Varikosel ve kasık fıtığım var(ameliyatını cok onceden olmuştum). Ben sorumu sormadan onceden bir sey soylemek istiyorum. Ben küçükken ve aynı zamanda su anda hep en güçsüz oldum. Hep
    Birileri bana zorbalık yaptı ya da ne kadar iyi davransamda
    Hep birileri tabiri caizse beni dövdü. Sporla aram
    Hic bir zaman iyi olmadı. Reflekslerim cidden cok kotu. Ve kendimi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama cok güçsüz hissediyorum. Sanki kaslarım diger insanların 1/5 gücüne sahibim ve ben 10
    Yaşındaki birine yenilebilirim gibi. Aynı zamanda ne kadar çalışsamda asla guclu olamayacağına dair bir inancım da var. Kısa sure once düşünmeye basladim bu konuda ve bir dovus spor/sanatına sans vermeye karar verdim. Ama nedense icimde başlasam bile birileri bir tekniği 3 gunde öğrenirse benim 20 gunde öğrenemeyecegim hissi var ve bu beni cok uzuyor. Kusura bakmayın uzun yazdım, benim
    Sorum sudur; bana uygun ve efektiv dovus spor/sanatı nedir?

Not: Telefondan yazdığım icin hatalar olabilir kusura bakmayın.

2. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim öncelikle bu tür şeyleri hiç sıkıntı etme sosyal çevresi geniş olan biri olarak söylüyorum vücudunun her yeri kanserle kaplı olan bir arkadaşım sadece inancıyla yendi kanserini . bir arkadaşım vardı 2 sene beraber vakit geçirdik 43 kilodan 75e çıktı 2 senede mermi gibi oldu inandı başardı.bir arkadaşım vardı bendn hiç bi halt olmaz derdi okadar inancını kaybetmişti çocuk şimdi mühendis oldu inandı çalıştı. yeterki sadece ben başarabilirim de kardeşim inanmak başarmanın yarısıdır . bir başka arkadaşım vardı yumruk atmaya çekiniyodu o derece ince çelimsiz bir şey bir buçuk sene Sayokan yaptık beraber şimdi mermi gibi en son şans eseri okuldayken bi kavgasını gördüm yumruk atmaya çekinen çocuk çubuk kraker gibi kırdı 3 kişiyi. tamamen inanmakla alakalı kardeşim . burdaki bir çok arkadaş ve abilrimiz emin ol ameliyat olsun çok büyük sakatlıklar olsun bir çoğunu yaşamışızdır ama asla vazgeçmedik kardeşim benim . başladığımız şeyi hiç bırakmadık merak etme çok güzel düşünmüşsün bi spora başlamakla ve eğer başlayacaksanda ben 2o günde öğrenirim anca diye başlama o spora ben 2 dakkada kaparım mvzuyu diye giriş ne söylenirse yap yapacağına inan kardeşim ona gör çalış emin ol sakatlıkdı ameliyattı sana vız gelecek tırıs gelecek .. tabi yinede sen hocana söyle ameliyatlı olduğunu ilk başlarda ona göre bi program verirler... inancını kaybetme kardeşim yeterki bi ucundan başla aklında sorularla vakit geçirmek yerine sorulara cevap almaya başla kardeşim . sadece dövüş değil evde yapaacağın antremanlar bile seni kuvvetlendirir ben sana elimden gelen desteği yaparım beslenme olsun antrenman olsun sana uygun bi şekilde devamlı bir şeyler yakalarız merak etme. bu dünyada herkesin herşeyi yapabilitesi vardır merak etme ve azimle başla inancını kaybetme kardeşim...hayırlı sabahlar.

alvel ve uozcant bunu beğendi.
  3. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kendini bunu odaklamışsın o yüzden hep böyle kalacaksın genellikle liselerde hep bi ezilen tip olur zaten bir de ezilmeyen başkasını da ezmeyen olur.
    Fakat o ezilmeyenler senin tahmin ettiğinin aksine hiç kavga etmezler ezilmemek için.

Sen ömrün boyunca hatta 300 400 sene de yaşasan beyin yapın değişmeden hep aynı kalırsın.
    Öncelikle özgüven nedir onu araştır, sonra özgüvenini kazanmaya çalış.
    Sonra bilinçaltını araştır biraz kendine ilk mesajdaki gibi telkinler yaparsan sonunda ne olacağını gör diye.
    Eğer sen bilinçaltına kendimi güçsüz hissediyorum mesajını verirsen sürekli bunun gerçekleşmemesi için bi neden kalmaz bi süre sonra.İlk önce kendine olumsuz telkinler yapmayı bırakman lazım.
    Ha şimdi olumsuz yorumlar yapmayı bıraktın, özgüven kazandın, diye de kendini geliştirmeyi bırakma dediğin gibi bir spora başla.

Spor önerisine gelirsek karateyi öneririm, doğru şekilde çalışırsa vücudunda çok önemli sağlık yönünden değişimler yaşatacaktır. Ayrıca karatede başarılı olabilmek için veya darbelerinin güçlü olabilmesi için ekstradan bi kas yapmana gerek yoktur. Ama yap bence çünkü gerekli olmayabilir ama olursa daha iyi olur.
    Daha fazla detay istersen özel mesaj ile ulaş.

4. fatih.b

fatih.b Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Inanmazsan hicbirsey yapamazsin bende gucsuzdum inandim calistim azmettim ve suan okulda enguclulerden birisiyim .Calis, azimli ol, yemene dikkat et, vee en onemlisi sabret kimse 1 ayda hulk gibi olamaz.

5. kararüzgar

kararüzgar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Fatih haklı inanman lazım çalışman lazım çaba sarfetmen lazım ben 1 yıl oncesıne kadar senın gıbıydım ve kafaya taktım neden onlardan kendımı dusuk gorımkı dıye bı cumle gectı kafamdan ve ogunden sonra kendımı guclu hıssettım cesaret geldi sürekli dövüş videoları izliyordum özellikle muhammad aliyi izleye izleye kendime güvenim arttı vurus teknıklerını arastırdım ınternetten daha çok ciddi olmaya calıstım ve 1.5 hafta önce kickboks a basladım bütün hocalar benı ıyı goruyor kendı hocamız orduya gıttı 2 haftalıgına fenerbahceden bitane hoca geldi ilk antremanda ismimi felan sordu ikinci antremanda bana ulaş dedi facebook dan bakalım ne olucak :)
    Yani uzun lafın kısası ;
    İNAN,Çalış,Azmet

6. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Abicim guven kendine. Hic zorladin mi acaba kendini gercekten? Yoksa bi denedin bu zormus deyip caydin mi? Bak sana bir ornek: elektrikli sandalye mahkumlarinin nerdeyse tum kemikleri kirilir, cunku o elektrik kaslari oyle kasar ki kemikler dayanmaz. Kaslarinin boyle bir potansiyeli var. Kendine guven ki vucudun da seni yari yolda birakmasin. Yoksa sirf beni dovuyolar diye dovus yaparsan nefretle yola cikmis olursun ve hicbir dovus sanati nefreti barindirmaz bunyesinde.

ace1 ve Matsumura bunu beğendi.
  7. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Güçlenecek kadar bile gücüm olmadıgını düşündüğüm icin zorlamadım
    Bile :/

8. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Agirligi beyninle mi kaldiriyorsun kolunla mi?

9. kararüzgar

kararüzgar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim Düşunmeyı bosver Düşünme , İNAN

10. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Inanmak yerine çalışmak istiyorum, ama nereden başlasam bilemiyorum. Cok fazla dovus sanat/sporu var ve ben su an muay thai+Teakwando düşünüyorum ama emin degilim.

11. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Git wing chun yap o zaman

12. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    dovus sanatina gidecegine bence body yap iri gorunursen zaten sana kimse yaklasmaz

13. workhard.

workhard. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardesim bu sana hicbir engel teskil etmiyor.baskalariyla kendini kiyasliyamazsin. Ornegin vucut gelistirme sporu istersen 2.5 kilo db larla calis. Eger seni zorluyorsa kaslarinin calistigini hissediyorsan gerisi bos. Bende guclu biri degilim salonda bebden cok daga agir kaldirabilen var. Ama ben limitimi zorluyorum ve sonucunu aliyorum olculerim onlardan iyi. Git vucut gelstrme yap mutlulugun anahtari orda :)

14. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Abicim istanbuldaysan gel seni bir gun salona gotureyim

15. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    dostum senin tek sorunun özgüven. bunu halledersen gerisi gelir..

16. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ne salonuna acaba yani dovus sporu olarak mı demek istiyorum,

17. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Body salonuna

18. kararüzgar

kararüzgar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben kickboksa gidiyorum sanada tavsiye ederim istanbul uskudarda gidiyorum ben biraz arastir guzel bi salon bul kickboks veya boksa git

19. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Bence senin sorunların daha çok psikologluk.Kusura bakma ama ciddi düşünce sorunların var.

Bunun yanında Boks,Kick boks ve wing chun en iyi self-defence sporlar olarak görüyorum.En azından kısa sürede kendini geliştirebilirsin bunların hepsi iyi özgüven verir.

Bu arada Teadwando'yu boşver kesinlikle tavsiye etmem,çok yavaş öğretmelerinin yanında ustalaşmanda uzun yıllar alır ve sokakta kullanacak seviyeye gelmen için yılını / yıllarını vermen gerekebilir,buda sana iyi bir özgüven kazandırmaz.

Eğer daha uzun süreli zor öğrenilen bir şey arıyorsan MMA (Mixed Martial Arts) en iyi öz güvenini getirecek spordur demem yanlış olmaz

fatih.b bunu beğendi.
  20. hanzas

hanzas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hmm peki muay thai nasıl acaba

Sayfayı Paylaş