Kendimi düzeltmek için neler yapmalıyım? İşte hayat hikayem... Yazı biraz uzunca...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kayra Bey tarafından 9 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Başlayalım...

Öncelikle narşizm hastalığına yakalanmış, kendini beğenmiş kişinin konularıma, hatta benimle alakalı hiçbir yoruma cevap vermemesini istiyorum... (Anlayan anlar...) Çık git kardeşim konumdan, istemiyorum senin yorumlarını... (Anlayan anlar...)

Ben çok sorunları olan bir arkadaşım, maalesef annem dışında neredeyse herkes karşımda... Hiçkimse destekçim değil, bu yüzden normalde zor olan hayatım daha da zor hale geliyor...

Lise döneminde çok başarılı bir arkadaştım... Fen lisesi okuyordum zaten... Deneme sınavlarında 3. sınıfın sonlarına doğru ilk 250'ye girmeye başlamıştım... 3. sınıfın Kimya olimpiyatlarına katılmış ve Türkiye 59.'su olmuştum... Başarılarım beni hayata bağlıyordu, yine asosyal biriydim ama çok mutluydum... Hatta eski günlerimden uzaklaştığım için biraz gözüm yaşlandı şimdi. :)

Sonra maalesef 4. sınıfta internet bağımlılığım yüzünden derslerimden koptum... Fakat yine de 1 senelik kopmanın ardından Yıldız Teknik Üniversite'si Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinde dönemime 1. sırada girdim... Fakat bu başarı bana yetmediği için büyük bir hayal kırıklığı yaşadım... Okuldan memnun değildim ama burada okumak zorundaydım... ODTÜ istediğim için kendi içime kapandım... İstediğim gibi bir arkadaş çevresi edinemedim... Fakat yine de karakterli insanlarla arkadaş oldum... Asla yapamayacağım insanlarla arkadaş olmaktan iyidir... Böyle yani... Asosyal ve başarısız bir okul hayatım var diyebilirim... Bu asosyalliği geri çevirmek artık mümkün değil... Bu sosyallik konusu okuldan sonra düzelebilecek... Zaten sağlam arkadaşlar bulma isteğiyle dolu biri olduğum için eminim sosyal biri olabilirim yeterince çaba gösterirsem... Fakat istemeden geldiğim bir okul olsa da başarıyla bu okulu bitirmek zorundayım... İlk sene ÖSS bilgimden dolayı az çok kurtardım durumu ama ikinci sene yepyeni bilgilerle karşılaştığım için yapamadım... Ne yapıp, edip derslerime odaklanmalı ve bu okul başarıyla bitmeli... Her şeye rağmen yüksek lisans hedefim var... Olacaksam başarılı bir mühendis olmalıyım... Bunun için bana verebileceğiniz bir tavsiye yok... Kendimi internetten koparmalı ve oturup ders çalışmalıyım... Derslerimi takip etmeliyim... Yapacak başka bir şey yok...

Bu arada amacım NVIDIA'da çalışmak... Bu ülkeden ayrılmak, kirli geçmişimi geride bırakmak istiyorum... Yeni bir hayata başlamak ve tecrübe ettiğim hataları asla tekrarlamamak istiyorum...

Psikolojik sorunlarım vardı... Obsesif Kompulsif Bozukluktan ve Psikozdan muzdariptim... Obsesif Kompulsif Bozukluk varsa da artık hayatımı etkileyecek düzeyde değil... Psikoz maalesef kafamda ne olduğunu belirleyemediğim cümleleri kendi kendime tamamlama şeklindeydi ama o da geçti...

Asıl sorun dengesiz oluşum ve depresyonum... Dengesizliğim maalesef çok yanlış ve malca şeyler yapmama sebebiyet verdi... İlk önce bir sitede (YILDIZZ.COM) herkesle kavga ettim... Sürekli bana bulaşan insanlara katlanamıyordum ve takmamam gerektiğini geç öğrendiğim için sürekli sinirlerim bozuluyordu... Sonra en azından belirli laflara takmamayı az da olsa öğrendim... Görmezden gelmeyi öğrenmeye başladım... Abartılmadıkça hiç takmamayı öğrenmem gerek her şeyi... Ondan sonra fotoğraf ekleme sevdam başladı... Pazu fotoğrafları falan yayınlıyordum... Çok daha abartılı fotoğraflar da yayınladığım oldu bir gazla... Sonra pişmanlığını çok çektim tabii... En sonunda video işine giriştim... Abartılı ve malca cümleler kurduğum video'm hemen internete yayıldı... Böylece asla abartılı cümleler kurmamam gerektiğini öğrendim... Bundan sonra video da eklersem asla abartılı cümleler kurmayacağım... Efendiliğimi koruyacağım... Bunu öğrendim ama acısı büyük oldu tabii... Hala ispat için araba kaldırma videosu eklemeyi düşünüyorum tabii... Yalnız o videoda bile beni yadırgamamaları için izleyicilerden bunu rica edeceğim ve bu tarzda çekeceğim son video bu olacak...

Bir sitede ünlüydüm(YILDIZZ.COM), artık ünüm buranın dışına taştı... Umarım TV'lere ve gazetelere falan çıkmam... :)

Dengesizim demiştim... Bir de aşırı sinirim vardı ama bunun başta kendimi olmak üzere çevremdeki herkesi mahvettiğini gördüğüm için kendimi en zor durumda bile artık tutmaya çalışıyorum...

Son, gerçekten son konu depresyonum... Dediğim gibi kimse arkamda değil neredeyse annemden başka... Annemi hiçbir kulun kendi annesini sevemeyeceği kadar çok seviyorum... O ölürse ne yaparım, hiç bilemiyorum... Hayatımda bana inanan tek insan olduğu için ona canımı bile veririm... Çok hatalar yaptım sana karşı anne, affet beni... Tabii yanımda olmaya devam eden bir iki arkadaşım var aslında, onlara da minnet borçluyum...

Depresyonum yaşama isteğimi azaltıyor... Hiçbir şey yapasım gelmiyor... Ne ders çalışmak, ne de bir başka aktivite yapmak... (Sporu geçtim, bir yere, okula falan gitmek dahil...) İnsanlar intihar etmemden korkuyor... Aslında intihar etmemi isteyen bile var... Fakat onlara inat, gereksiz biri olmadığımı kanıtlayacağım... Ne olursa olsun, arada yaşamıma son vermek aklımdan geçse de buna cesaret edebileceğimi sanmıyorum... Katil falan da olmam, merak etmeyin... Yumruğumla kimseyi öldürmem yani. :D Fakat bu yaşamıma son verme isteği beni korkutuyor... Belki de bir yaratıcı desteğine ihtiyacım var... Dini inanç düşüncem karmaşık... Çok kez hatalar yaptım bu konuda ama inancım sağlamlaşırsa, artık bu inancı sadece kendi içimde yaşayacağım... İntihar etmek demiştim... Kendi yaşayabileceklerimi geçtim, sırf annemi ve beni sevenleri mahvetmemek için sanırsam intihar etmem... Yaşamaya devam ederim... Bazen battığım bataklık beni buna zorlasa da, çırpınmaktan vazgeçmeyeceğim...

Bir şeyi unutmuşum... Power lifting merakım var... Bazı ukalalar sende genetik falan yok diyor ama onların bir şeyden anlamadığına eminim... Power liftingde hedeflerim rakamlara ulaşacağım... Ulaşmayanı şey etsinler... Neyse, terbiyemi bozmayayım... :D Her türlü desteği alacağım bunun için. (Steroid hariç.)

Unutmadan, tamam bu sefer bitiyor. :D Bilek güreşini de seviyorum... Bilek güreşi turnuvalarına da katılacağım. :)

Umarım bu kirli geçmişimi bir kenara bırakır, California'ya yerleşir ve yeni yaşamıma en doğru şekilde başlar ve bunu en doğru şekilde sürdürürüm. :)

Okuyanlara teşekkürler... Sandığınız kadar akılsız biri değilim, malca şeyler yapmış olsam da...

themertyildiz bunu beğendi.
  2. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Kirli bir geçmişin yok Kayra, sadece fiziksel görünümünden dolayı küçüklükten gelen psikolojik problemlerin var, inan senin yaşadığın şeylerin benzerini çoğu kişi yaşıyor, fakat içine atıyor, ya da içindeki pisliği başka insanlara yöneltip kurtulmaya çalışıyor. Her ne alanda olursa olsun sorunlarını atlatacağına inancım var, intihar gibi şeylerin bahsi bile güzel değil, aklından geçmesin hiç. Yaşayacağın tek bir hayatın var, ölürsen daha güzel bir hayata doğmayacaksın, var olanın en iyisini yapmaya çalış, zaten senin de amacın bu anladığım kadarıyla. Hayatında başarılar..

Kayra Bey bunu beğendi.
  3. Lineonline77

Lineonline77 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Psikolojik sorunlar yüzünden intihar etmek istiyen binlerce kişi var ama içine atıyor ayrıca derslerıine odaklan asosyal olabilirsin senin için seni kullanmıcak 1 arkadaş yeterlidir derslerine odaklanıp istediğin hayale ulaş tabikide derslere kafa yoruyorsun diye sporu bırakıcaksın diye bir şey yok sporda yapabilirsin senin için en iyi durum budur senin şuanki düşüncen herkezden uzaklaşmak beni kimse tanımasın diyorsun yaptıklarımı herkez unutsun istiyorsun :)

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    tanrı sesini duymadığında o sefil hayatını düzeltmek sana kalır..in hell filminden bir replik...

sen hayatını değiştirmek istiyorsun asosyallikten kurtulmak istiyorsun.ama bunun için hiç bir çaba göstermiyorsun.Sen zeki adamsın.denklem ve denkleme girilen sayılar aynı olduğu sürece farklı bir sonuç elde edemeyeceğini bilirsin.

hayatını değiştirmeye bir yerden başlaman lazım.dışarı çık gez.kendine bir hobi edin.(vücut geliştirme insanı daha fazla asosyal eder bu arada).böyle giderse bu dünyada gereksiz biri olduğunu düşüneceksin.yaşama amacın kalmayacak.benden söylemesi.

bravehearts, ZeusS_, wallcroft9'69 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  5. Deliormanlı1

Deliormanlı1 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Kafana hiç bir şeyi takma gül geç.Her insanı karşılıksız seven ailesidir destek bekleme zaten koy gitsin.Kendini soyutlama hiç bir eksiğin yok kilo verilir akılda bişey olmasın şükret haline neler var dünyada.
    Geçmişle yaşama kendini soyutlama neler neler yapanlar hala kendilerini soyutlamıyorlar sen neden içine kapanıyorsun.Geçmişte yaptıdığın sana göre hatalardan ders çıkar.
    O videolarda bişey yok ben ilk izledimde makara yaptını sandım milletin düşüncelerine çok takılma herkezin video çekilmemiş neleri vardır salla gitsin :)
    İntahar filan aciz kişilerin yaptığı bir şey Allah ın verdiği canı başkası alamaz.
    Ne zor durumda olanlar var yaşama dört elle sarılmışlar senin ne derdin varki üstesinden gelemiceksin.Bu düşünceleri aklından çıkar.Seni mutlu edicek idaelerin üstüne git elinden geleni yap ve geçmişle ilgili şeylere çok takılma hayatta en değer verdiğin insanıda mutlu et.

Kayra Bey bunu beğendi.
  6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Sana moral vermek amaçlı değil ama, şöyle bir sözle başlamak istiyorum: İnsanların aklında en cok kalan sey en son ne yaptıgındır. Zaman gectikçe, geçmişte yaptıgın iyi/kötü şeyler daha az veya hiç hatırlanmamaya başlar, bu yuzden video olayında hata yapmış gibi görünsen de, en azından telafisi olacak bir durum bu. Herşeyin başı can sağlığı ve 1 kişi de olsa(ki annem demişsin) sevdiklerinin yanında olması, seni ayakta tutmaya yetecektir. Yazdıklarından biraz çocuksuluk farketmiştim, ama bunun yaşadıklarınla ve dış ortamla cok baglantılı olmadıgından kaynaklandıgını düşündüm. Bu ve benzeri şeyler emin olabilirsin ki, zamanla aşılıyor. Eksik gördüğün tarafların üzerinde birazcık özveride bulunursan, küçük mutluluklar seni daha cok motive etmeye başlar.

Sen en azından kendine şunu söyleyebilirsin: Ben somut başarılar kazandım ve bunun devamını getirebilecek kapasitem elbette var. Ki, hiçbir başarısı olmayan bir insanın bile, birşey başaramayacagı anlamına gelmez. İstek ve devamlı dogru sekilde çalışmak= Başarı. Çok yetenekli olmasan bile bir konuda, çok çalışarak "çok" olmasa da, yetenekli olbileceğini unutmamalısın.

Dışarıda 2-3 kızla gezmek, eğlenmek vs bunlar gerekli, ama geçici zevkler. En başta sen neysen, karşındakiler de o türden insanlar olacaktır hep, bu yüzden isteklerine ve o isteklerinin getirdigi gereksinimlere uygun biri olmaya çalışman sana daha cok fayda sağlayacaktır. Kısacası, gelecek için de insan önce kendine yatırım yapmalı.

Dürüst olmam gerekirse, durumunu ve yazdıklarını cok olmasa da takip ettim şu ana kadar. Çok kolay üzülen biri değilimdir, ama durumuna üzülmüştüm biraz. Olur bu tarz şeyler, insanız hepimiz, hatalar elbet yaparız ve sana tek tavsiyem her zaman ilk düşündüğünü hemen yapmaman gerektigidir çünkü biraz daha bekleyerek düşünmek demek; sakin kafayla düşünmek anlamına gelir ve bu, hem cok daha az hata yaptırır, hem de sana pişmanlıklar getirmez.

Savunmak amaçlı bu yazıyı yazmadım, sadece insani duygularla yazdım. Herşey senin için bu noktadan sonra daha iyi devam etsin ve yaşadıklarını yaşayacaklarına engel olarak görmeden, en iyi eforu göstererek istedigin noktaya ulaşman dileğiyle. Selametle.

Azi, bravehearts, Kayra Bey ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah amaçlarına tez zamanda ulaşırsın öyle zannettiğin gibi kirli bir geçmişinde yok ne olmuş yani videon internette çoğu kişi tarafından izlendiyse en fazla 1 haftaya herkesin aklından çıkacak bu olay ha çıkmadı diyelim sorun değil kimin ne düşündüğü umrunda olmasın bu işler her zaman böyledir önce amaçlarını duyunca dalga geçerler sonra amacına ulaştığındada tebrik ederler seni.ayrıca şuanda depresyondaysan psikoloğa git ilaç yazabilir bu kendini düzeltmene biraz yardımcı olur (denendi ama daha onaylanmadı bakcaz :)) ).ayrıca kilo sorununu kafana hiç takmamalısın verirsin güzel bir diyet ve azimle dediğim gibi başarılar hiçbirşey seni ideallerinden ve amaçlarından alıkoymasın.

Kayra Bey bunu beğendi.
  8. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bir ara bende depresyon belirtileri göstermiştim...
    Sonra bu sporla tanıştım , evde çalışmaya başladım...
    Her şey değişti aslında.. Artık eskisi gibi boş vaktim olmayacaktı hiç bir zaman..
    Ve Ağırlık çalışmak ... Hiç bir zaman emeğini boşa çıkarmayan bu olay kendine çekti beni...
    Sen de yapabilirsin bunu...

Bir salona yazıl en önce .. Oradaki insanlarla iletişim kurmaya bak , merak etme kilolu olduğun için tuhaf karşılanmazsın...
    Kendine yeni kıyafetler al , odanı topla temizle , yeme içme düzenini değiştir .. Günde belirli bir saatten fazla internet başında oturma...
    Kendine hedefler belirle , günlük aylık yıllık vs vs..
    Bu forumda vakit geçir ... Buradan bile pek çok arkadaş kazanabilirsin.. Forumda şu an için kötü bir ünün var , ama konuların kilitlenip çöpe gittiği için telafi edebilirsin..
    Benden bu kadar .. İstedikten sonra başaramayacağın bir şey yok..

bravehearts, Kayra Bey ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hayattan zevk almaya bak arkadaşım bence. Ne istiyorsan onu yap örnk : benm gibi :D benimde gerçekten çok sorunum vardı özellikle dikkat dağınıklığım ve vücudumla ilgili. Burada anlatsam dudağın uçuklayabilir ve ben şuan bu kadar probleme rağmen ayakta olmama şaşırıyorum :) gerçekten inanılmaz bir şekilde yapmak istediklerimi yapamadım okulumda muhteşem sorunlarım oldu ama yılmadım diyebilirim. Yaklaşık 3 ay önce yavaş yavaş hayatımı şekillendirdim . Belki okuduğum bir yazıyla belkide izlediğim bir filmle. Bence hayallerinin peşinden git ama sakın okuyan her insanın adam olduğunuda düşünme elinden gelenin en iyisini yap ve unutma ''Hayatta asıl önemli olan; hala yaşıyorken, asla geç olmadığına inanmaktır.'' Alıntıdır :D

Kayra Bey bunu beğendi.
  10. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    bence o videoyu artık unut ; araba kaldırma işine de girme ...
    zamanla her şey unutulur , çevren de değişir ...
    sen kendine bir hedef koy ve o hedefe yoğunlaş ; başardığında da kimseye haykırma ; bırak da onlar farkına varsın...
    ayrıca bir psikoloğa danışabilirsin ve psikolojik yardım alabilirsin...
    bir süre sessiz kalmanı önereceğim durumlar şartlar değişince her şey düzelecektir bana kalırsa...
    ayrıca ytü iyi bir üniversitedir ; öğrencileri olgun kişilerdir ve oldukça sakinlerdir bu konuda sıkıntın olmasın eğer ki farklı bir üniversitede olsan bu görüntüler çok daha farklı boyutlara ulaşabilirdi...

Kayra Bey bunu beğendi.
  11. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    gün gelecek bu günlerine kahkahalar atacaksın kayra bey
    bak sana bi kaç tavsiye ilk olarak kendine güzel bir vucut yap 300 kilomusun 200 kilomusun bunlar hiç kalır sen istedikten sonra hele bu psikolojiyle
    çünkü güzel bir vucut insana her yönden destek çıkar. bak internette eglenmek mi istiyorsun stres mi atacaksın gir İNCİ SÖZLÜGE her şey serbest gül eglen ana avrat söv naparsan yap kendini begenmişligini bırakmışşındır artık mütevazi ol bir şeyi takma bak sana Dr.house bu dizi yi izle bu adamı örnek al dersler açısındanda belki bu dediklerimi yapman 1 yılını alır ama ondan sonra hayatın bak ne kadar degişecek.

Kayra Bey bunu beğendi.
  12. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Kayra malum videonu herkes gibi bende gördüm ama çocukça birşey olduğunu kabul ederek ilk olumlu adımı atmışsın zaten. Bak bu ülkede fakirlikten okuyamayan çocuklar var, annesi babası olmayan var, sokakta yaşayanı var var ki var. Senin bi derdin yok ki kendine sıkıntı yapıyorsun. Spor salonuna gidip kilo vermeye çalış 80-90 civarı bir kiloya gelip vücudun daha da şekillendiğinde kendine güvenin inanılmaz artacaktır. Kız arkadaşın sosyal çevren vs. çok olmayabilir normal, yalnızsın sanma. Bak iyi bi üniversitede okuyorsun zeki birisin anlattığına göre ileride iyi bi hayatın olacak muhtemelen:) Yani bu dediklerim bi anlam ifade etmediyse oturup bir daha düşün ne yapsam beni mutlu eder diye, video falan çekme sakın ama:)

Kayra Bey bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    narsist falan değilim onu bir açıklığa kavuşturalım :) a bu arada spora yatkınlık konusunda herkesten daha fazla bilgim var bence ben nasıl ki kapattıysam konuyu sende kapat uzatma :) video konusunda ise çıkıp hey sadece makara olsun diye çektim desen zaten kimse birşey demicekti güler geçerdik :)

neyse konuya dönersek yorum tabikide yapıcam neden yapmim ki

öncelikle asıl düzeltmen gereken konu derslerin yada sosyal hayatın değil ilk olarak seni bu kadar dış dünyaya kapatan sorunu bulmak gerek yanı depresyon sorununu çözmelisin ilk olarak

bunun içinde bir uzman şart uzun süreli ilaç tedavileri oldukça işe yarıyor

bu arada asosyal olman aslında bir bakıma eskiye dayanıyordur çocukluğuna zaten sende başka bir yerde çocukken itilip kakıldım demişsin normal yani bu durumlar şu an senin için

o yüzden ilk adım olarak bir uzmana git

2. adım ise düzelecek olan psikolojik durumunu desteklemek için kilo vermen . yani bak öle gücü bilmem neyi boşver ideal kilona in ve sonrada kas inşa etmeye başla . en mantıklısı budur çünkü . zaten depresyonundan kurtulunca ben eminim ki bu güç konusu sana da saçma gelicektir . yıl olmuş 2012 sen hala araba kaldırcam diyorsun sen bile gülceksin buna gereksiz bir uğraş çünkü :)

spor olarak ise daha sakin sporlar daha uygun sana yüzme gibi ama en önemlisi ise yoga oldukça iyi gelicektir . fitness ın yanında mutlaka yap

3. adım ise kızlarla iletişim kurmak olmalıdır zaten 1-2 yi hallettiğin zaman bu otomatikman olucaktır :)

4.adım olarak ise buraya bir video ekle ama öle arabalı falan değil nasıl kilo verdiğini anlatan fit vucuda nasıl kavuştuğunu anlatan bir video

3.adıma eğer ihtiyacın olursa yardım edebilirim :)

bu arada bir maddeye karşı bağımlılığın yok dimi yani alkol olur başka bir şey olur

Son düzenleme: 10 Nisan 2012
    ZeusS_, Kayra Bey, hasanateş ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Danny boy , arkadaşla aranızdaki anlamsız sürtüşmeyi sonlandırıp kendisine yardım etmeyi istediğin için seni tebrik ediyorum...

Kayra bey , sen ise bu konuyu fazla uzatmadan Danny boy ile barışmalısın... Kendisinden sporla ilgili çok fayda sağlayabilirsin , bu forumda ben dahil pek çok arkadaşımıza yardımcı olmuştur kendisi...

ZeusS_, Danny Boy ve themertyildiz bunu beğendi.
  15. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    3. adımda bize de yardım edersin heralde danny boy :p

ZeusS_ ve Danny Boy bunu beğendi.
  16. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    20 yaşındayken ben de böyle uzun uzun yazardım, sonra zaman geçtikçe 2-3 arkadaşın olsun, haftasonu 1 gün oturup muhabbet edelim, içelim, memleketten bahsedelim, yeter diyorsun.

17. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    @Bigdaddy, @Lineonline77, çok teşekkür ederim...

@pozitronn, haklısınız hocam, isteklere sahibim ama herhangi bir çaba, daha doğrusu yeterli bir çaba göstermiyorum... Bu sorunlar için çözüm bulmaya çalışacak, (Sadece psikolojik sorunlarım değil, ders olsun, kilo olsun vs.) ve ideallerimi gerçekleştirmek için çaba sarfedeceğim... Özellikle de dersler konusunda... Biraz da spor. :)

@Deliormanlı1, çok güzel yazmışsınız. :)

@D.Wolf, anladım, bundan sonra asla bir işe şak diye girişmeyeceğim... Önce 2 defa düşüneceğim... Teşekkürler... Böylece daha az anormal ve beni üzecek işlere girişirim. :D En azından aynı hatayı 2 kez yapmam...

@YuriBoyka61, video unutulur ya, artık o kadar da önemli değil... Kilo da vereceğim muhakkak, önce sağlığım için... Depresyon için de ilaç alabilirim... Teşekkürler...

@sultanmehmed, forumda o video yüzünden kötü bir üne sahip oldum ama telafi edeceğim... Teşekkürler...

@dkemre, teşekkürler...

@Phil Heath, araba kaldırma video'su çeksem bile asla abartılı bir laf etmeyeceğim... Gayet sakin ve uyarılarla dolu, saygılı bir video olacak... Psikoloğa sık gitmiyorum ama gidiyorum... İlaç tedavim de var... Depresyon için de ilaç alabilir ve psikoloğa gitme sıklığımı arttırabilirim...

@gokhaninci, kendini beğenmişlik artık yok, en azından bu konuda mümkün ölçüde ilerleme kaydetmeye çalışacağım... :) Teşekkürler...

@dragox, video çeksem mi çekmesem mi kararsızım dediğim gibi... Fakat çeksem bile asla abartılı bir video olmayacak dediğim gibi... Bu arada, bazen şüpheye düşüyorum, başarısızlıklarım benim ümidimi kaybettiriyor ama umarım dediğiniz gibi iyi bir hayatım olabilir... Teşekkürler...

@Danny Boy, (Bakın nick'i doğru yazdım. :D ) depresyon için yukarıda bahsettiğim şeyleri yapacağım... Maddeler için de teşekkür ederim... Özellikle yoga tavsiyesi aklımda... Kızlara da daha fazla ve düzgünce yaklaşmaya çalışacağım... Umarım ben de bir gün sevgili bulabilirim... Bu arada ne sigara, ne de alkol, ne de başka hiçbir şeye karşı bağımlılığım yok... Teşekkürler...

@sultanmehmed, sağ olun, elbet fikir danışırım...

@pijimap, sağlam 3 dost ve 1 sevgili harbiden yeter ama biraz çevre de fena olmaz... Tabii herkesle dost olmak zorunda değilim. :)

Haydi bakalım, teşekkürler tekrardan herkese...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:46 ----------

Not: Amacım, psikolojik sorunlarımı düzeltmek, (Depresyon olsun, duygu kontrolü ve dengesizlik olsun, iradesizlik olsun, isteksizlik olsun, tembellik olsun, OKB olsun, psikoz olsun, iletişim bozukluğu olsun... Amma da saydım ha ama her şeyi de saydım.) derslerimde ve ilgilendiğim her alanda (Power lifting, bilek güreşi, donanım, teknoloji, Hi-Fi vs.) başarılarımı veya bilgilerimi arttırmak ve kilo vermek...

Haydi bakalım...

dkemre ve Pulbiber072 bunu beğendi.
  18. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    ilk başta okuduğum "narşizm hastalığına yakalanmış kendini beğenmişlerin konuma yazmamasını istiyorum" demişsin ilk önce o narşizm değil narsisizm.ki bu cümleyi videosunun sonunda "var mı lan bana yan baaakan heeeaaa?yok bana yan bakan" diyen bir insanın yazması oldukça düşündürücü...

derslerinde başarılı olan kişilerin %90'ı uyuz sinir gıcık bencil asosyal hatta sosyopat olabiliyor.şu an sınıfında bu tip bi dallama mevcut kendisine ayar oluyorum.tabi seni tanımıyorum belki öyle değilsindir ve sana bi hakaret ettiğimi sanıyorsan yanılıyorsun sana etmedim.

gelelim yapıcı yorumuma adam öldürmüş dahi olsan yeni bir sayfa açabilirsin hayatında.düzgün kaliteli bi insan olarak devam edebilirsin.ama bunun için çabalaman lazım.artık insanları -seni sinir edenleri- görmezden gelmen lazım.bu çektiğin video illaki başka sitelere başka kişilerin eline geçecektir.atıyorum ilerde seninle tanıştık 40yaşımda da olsam ben arada sana gelip bu video yüzünden dalga geçerim yani.bu su götürmez bi gerçek.aynı şekilde sen de bana yapabilirsin.benim yaptığım bi salaklığı ciddi bi şekilde değilde sırf makarasına gelip benimle dalga geçebilirsin.bu normaldir.
    ama artık kaliteli bi insan yolunda sağlam adımlar atman lazım.ilk önce dış görüntünü değiştirip insanları şoke etmen lazım.ve fiziksel olarak değiştikten sonra beynen de değişime uğraman bu asosyallikten kurtulup sosyal ve çevresinde sevilen saygı duyulan bi insan olman lazım.
    ve kendine belli kriterler belirlemelisin.bak ben de zamanında çok gevşek bi insandım.laubalilikte sınır tanımazdım ama artık her insan gibi değiştim değişmem de gerekiyordu.
    sınırlarını kesin olarak çiz ve bu sınırları ihlal eden kişiye sert bir şekilde -saygılı olarak da- eleştir.gerekirse hayatından çıkart.eğer sen milleti çok umursarsan millet seni umursamaz her zaman harcıyacakalrı bi insan olursun.onlar seni harcayacağına sen onları harca.durduk yere değil tabi saygısızlık yaptıklarında. :)

Kayra Bey bunu beğendi.
  19. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekküler -RevoLt-. :)

20. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    sana tek soyleyecegim, sana yardm etmek ısteydnlerı geri çevirme ve kesınlıkle asıtlı ıceceklerden uzak dur(kolaydan bahsediyorum)
    Haydı kal saglıcakla...

Sayfayı Paylaş