kendime güvenimi kaybettim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pabloescobarx tarafından 3 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. pabloescobarx

pabloescobarx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben oğuzhan, yaşım 18 ve birkaç problemim var bunun için yardım bekliyorum tecrübeli büyüklerimden.

Ben okul hayatım boyunca nerdeyse hep en iyisi olmuşumdur futbol oynuyordum okul takımları + fazla cesaretim vardı, çocukluktan şımarık yetiştiğim için olabilirmiş neyse liseyi 3. sınıfta bırakmak zorunda kaldım kötü bi ameliyat geçirip futbola veda ettim okulada dönmek istemedim, sporu 1 sene bıraktım ve geçen gün lisede gözümün içine bakmaya korkan sertay diye bir çocuk vardı fitnessamı yazılmış ne yapmışsa beni bir güzel dövdü şoka girdim ve kendime güvenimi kaybettim bunun için fitnessamı yoksa herhangi bi dövüş sporunamı yazılsam bılmıyorum ve sıze sorayım dedım

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Adam dövmek istiyorsan dövüş sporu, güçlenmek istiyorsan powerlifting, iyi gözükmek istiyorsan fitness, özgüvenin ise gerçekte hiç olmamış. Gerçek özgüven paraya, başarıya veya dövdüğün adam sayısına bakmadığı için başarısızlık veya dayak yemekle elden uçup gitmez.

mr.perfect, egemennn, SiR_Arawn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bak güzel kardeşim, dünya üzerinde her insanı dövecek biri muhakkak vardır, popüler olmakla, bir sporu iyi yapmakla bunun hiçbir ilgisi yoktur. Kavga edip geri kaldığın arkadaşı, 1.60 boyunda 55 kiloluk hırçın, mahalle kültürüyle büyümüş biri gelip yumruk atamaz hale getirebilir. Kendine güvenmek, cesaret kavramları çok farklı şeyler. Haklı olduğun bir konuda, onurunu ve sevdiklerini korumak adına herşeyi göze alabiliyorsan bu cesarettir, fazlası da serseriliktir ve şunu da unutma her serseri - bulaşık insan bir gün sakin, efendi bir ata denk gelmeye mahkum. Elbette her erkek daha güçlü olmak ister, bu konuda da kendini geliştirebileceğin uğraşlar mevcut. Ancak dayak atmak, özgüven kazanmak için bunları yapamazsın, olmaz yani, tutmaz. Sana abi tavsiyesi, önce her erkeğin başına gelebilecek bu tarz şeylerin normal olduğunu kabullen, özgüven kavramının ne olduğunu biraz düşün.

mr.perfect, egemennn, PeNa ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben sana kavga etmeyi önermem
    Ben sana kavga etmeyi önermiyorum.Ama hayatımda gördüğüm en temel kuraldır , kendini korumak bence bir ihtiyaçtır.Neden ihtiyaç heryerde polis yok , heryerde asker yok , heryerde adalet yoktur.
    Bir mücadele sporuna yazıl , Muay Thai-Kickboks-MMA-Boks-BJJ sonrasında öğrendikçe zaten bu mücadele sporlarının felsefesiyle birlikte hayatına bir özgüven , bir spor sevinci gelicek dahası kendini korumana yardımcı olucaktır..

5. pabloescobarx

pabloescobarx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    abi haklı güzel konuşuyonuzda eminim sizde benım yaslarımdayken boyle kavga etmişsinizdir yanı ben nasıhatla degılde kendım yasayarak gormek ıstıyorum kotu bısey oldugunu genede vakit ayırıp yazdıgınız ıcın teşekkürler savunma sporuna değilde bugün boksa yazıldım bidaha kendımı dayak yerken gormemek ıcın

6. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Haklısın kardeşim şu siteye bak www.özgüveniolmayanlariçinbazukasatışı.com

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş