Kendime Eziyetmi ediyorum ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ScRyedd tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ScRyedd

ScRyedd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar 10 Kasım 2012'de kilo vermek için spor salonuna yazıldım ve diyet uyguladım. Yazıldığımda 81 kilo ve yağlı bir vücuda sahiptim boyum ise 1.70

Yaklaşık 4 ay gibi bir sürede 14 kilo verip 67 kiloya düştüm ardından yine yediklerime dikkat etmeme rağmen daha kilo veremedim. Vücudumda yağ pek fazla kalmadı gibi birşey eski halime nazaran ama yinede alt göbek mevcut onu yok etmek için streç film sarıp 30 dakika cardio ve 20 dakika mekik yapıyorum.

Şimdi arkadaşlar bana 1 kişi bile kilolusun demedi herkes çok zayıflamışsın ibaresini kullandı ama bende psikolojik olarak mı bilmiyorum ama aynaya baktığımda hala kendimi kilolu görüyorum. 34 beden kot giyiyordum şimdi ise 28 beden kot belimden düşüyor yani 27 beden kotu rahat giyerim. Yalnız ben hala kilo verme derdindeyim ayriyetten vücutta çalışıyorum ama kollarımda güç problemi olduğu için çok ağır giremiyorum Dambıl Bench Press'de max 12.5 kiloluk dambıllarla 8-10 tekrar üstüne çıkamıyorum maalesef. Yalnız zayıflıktan dolayımı bilmiyorum ama en üstteki 2 baklava çıktı gibi duruyor.

Yaptığım diyet programı değil bildiğiniz hiçbirşey yememek ölüm orucu gibi birşey. Ben tekrar yersem kilo alırım diye çok korkuyorum yalnız bazılarıda haftanın 4 günü spora gidip her gittiğimde 30 dakika kardiyo yaptıgım ıcın tekrar kolay kolay kılo alamayacağımı soyluyor. Ben yinede sizin tecrubelerinize dayanarak size sormak istedim.

Bu arada şu forumda benim kadar tatlıya düşkün insan yoktur belkide bir oturuşta minimum 4-5 paket biskivu yerim 3 porsiyon kadayıf yerim yani şekerim yok kollestrolum yok ama engel olamıyorum tatlı gorunce yalnız o 4 aylık diyetimde ağzıma bile sokmadım. Ama son 1-2 aydır haftada 1-2 gün tatlı yiyorum ve yediğim zamanda biraz abartıyorum. Sizce tatlı işini ne yapmayalım örneğin çok aşırıya kaçmadan 2 günde 1 paket biskivu yersem kilo aldırır mı ?

Arkadaşlar kafam allak bullak olduğu için size danışmak istedim çünkü günde aldığım kalori maximum 600-700 ki spora gittiğimdede minimum 400-500 kalori yakıyorum çok çok zararlı gibi görünüyor ki artık baş dönmeleride başladı ve vücüt güçsüz kaldı bunu hissedebiliyorum.

Kilo: 67
    Boy: 1.70
    Başlangıç: 10 Kasım 2012

2. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    valla ipin ucunu kaçırma bence bende yazın 80den 65e kadar düşmuştum benmde boy 1,71 sonra dershane başlayınca eski hayvan gibi yememe geri dondum ve 78e kadar çıktım şuan 71 kiloyum 6 kilo kaldı hedefıme bak benim beslenmem protein agırlıklı mesela sabah 100 gram lor çok az ekmek oglen tavuk yada et akşamda çorba tarzı bişe ye kilo almassın merak etme ama aç kalma ölum orucu falana gerek yok

3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    sen önce karar ver içinde, sportif ince bir görüntü mü?
    yoksa yapılı bir bodyci görüntüsü mü istiyorsun?

eğer isteğin ilki ise, beslenmeni biraz daha sağlıklı hale getirip kardioyu arttır. zamanla oturur vücut.

eğer tercihin ikinci seçenek ise kiloyu dert etme, kilo bile alman gerekir...

4. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    günlük aldığın kalori çok düşük, kaliteli karbonhidratları ve proteini arttırıp kalori alınımını arttırman gerek, muhtemelen üst tarafta kemiklerin gözükmeye başlamıştır ve bel bölgesinde can simidi dediğimiz kısım hala rahatsız ediyor olmalı, zaten 67 kg sın ( 70 desek )

min 130 gr pro alman gerek * 4 = 520 kal

besinlerdeki min aldığın yağ (60 gr ) ( mesela tavuk ( 300 gr için ) = 500 kal ( min )

min 50 gr karbo ( bana göre daha da arttırman gerek ) * 4 = 200

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

minimum totalde 1220 kal alman gerek

iç organların olsun, beynin olsun bunlar kalori ile çalışır...

bunun altında alacağın kalori sağlıksız olacağı gibi yağı yakamazsın

ayrıca kaloriyi neden abur cuburdan arttırıyorsun ki ? her zayıfsın denilen kişi günde 2,5 lt kolayı çakmaya başlıyor ( sadece bel genişlesin onada razıyız derler )

Şu bir gerçek ki ;

kasların senin yükünü çekecek motorların...onları eriterek tartıda sevinmek geçici mutluluktur...sonrasında gitmeyen yağlar azaptır ( tartı kilosuna aldanmayın )

Sayfayı Paylaş