Kendime bir prog. hazırlamak istiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Tetraktis tarafından 22 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Tetraktis

Tetraktis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar. Pazartesi salı çarşamba ve perşembe günleri dışarıda ve evde spor yapmaya çalışıyorum. Daha önce 2 sene bir salona gittim. Ancak bu sene işim nedeniyle bunu evde devam ettirmem gerekiyor. İki gün stad etrafında koşuyorum . 3tur koşu+1 tur yürüyüş olayını 3 kez yapıyorum. 3x100 ip atlıyorum. Bunun dışında göğüs, biceps , sırt vs . hareketlerini evde yapmam lazım. Ayrıca haftasonlarında tenis oynuyorum. Ancak nefesim çabuk kesiliyor.Bunun için de koşmaya başladım zaten. Buna göre bir program yapmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? (boy:165 , kilo :52-53 Kilo vermeye çalışmıyorum. Amacım kaslanmak ve nefesimi açıp dayanıklılığımı artırmak.)

2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Evde göğüs hareketleri için size aslında farklı şınav formları yetecektir. Sırt çalışma evde aslında zor. Ama bir barfiks demiri alıp kullanbilirsiniz. Barfiks çekemeseniz de ayağınızın altına bir tabure vs koyup ilk başlarda ondan destek alarak yapmaya çalışırsınız.

Bİceps/Triceps için size uygun gelen ağırlıktaki bir dumbell seti işinizi görür.

Aslında size ticari bir amaç gütmeden Gymlastics adlı direnç bandı setini öneririm. Tam bayanlara göre, üstelik setin içinden çalıştırmak istediğiniz bölge ile ilgili alternatif egzersiz programları da çıkıyor.

3. Tetraktis

Tetraktis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet barfiks zor olacaktır. Şınavda da sıkıntı çekiyorum ama dün dizler yerde olacak şekilde ilk aşama için başladım bakalım . Öneriniz için de teşekkürler. Direnç lastiğim vardı ama bunlar daha kullanışlı gibi.

4. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Direnç lastikleri bir süre sonra yırtılıyor. bunlar daha kullanışlı. Ben eşime evde çalışması için aldım, kendim de P90x yaparken kullanıyorum. Gayet kullanışlı.

Şınav a gelince dizler yerde olmasının bayanlar için bir sakıncası yok. Zaten göğüs ve kol kasları güçlenip siz harekete adpte oldukça normal formda da yapabileceksiniz.

Sayfayı Paylaş