Kendime Antreman Programı Hazırladım, yorumlarınız...

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve myldz tarafından 20 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. myldz

myldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Arkadaşlar 1,5 senedir bu sporu yapıyorum.Bir yerden sonra hocamın antremanı aşırı arttırmasıyla(abartısız arnold programıydı:) ) gelişimim 6-7 aydan sonra olmadı.Özellikle biceps veya tricepse 16-20 setlik(4-5 hareket) program yazması ilginçti.Bundan dolayı araştırıp kendime antreman programı hazırlamaya çalıştım ve hazırladım.Aşağıya programımı yazıcam siz de + larını - lerini yazarsanız sevinirim, özellikle biceps ve triceps programında.Hangi kası hangi gün çalışsam, hangilerini birlikte çalışsam bunlara da karar veremedim.Ayrıca biceps-triceps e ayrı bir gün ayırarak haftada 2 gün girsem mi diyorum?

--Tekrarlar 12-8 aralığında...
    ---Her ay ufak değişiklerle kasları şoklamaya çalışıcam, mesela dumbell hareketlerini barla yaparım, barla yaptıklarımı dumbella yaparım, superset, dropset vs.
    Göğüs
    -Bench Press, 4 set
    -Dumbell Yana Açış, 3 set
    -Incline Bench Press, 3 set
    -Incline Dumbell Bench Press, 3 set
    -Dumbell Pullover, 4 set

Biceps
    -Barbell Curl(z barla geniş tutuş), 4 set
    -Scott curl,4 set
    -Hammer Curl, 3 set

Sırt-Kanat
    -Pulldown, 4 set
    -Cable Row Seated, 4 set
    -Lat Pulldown, 4 set
    -One Arm Dumbell Rown, 3 set
    -Barfix, 2 set max.

Triceps
    -Lying Barbell Triceps Extensions(Alna press), 3 set
    -Standing Dumbell Triceps French Press(bildiğiniz çift elle tek dumbell), 3 set
    -Pushdown, 3 set
    -Triceps Dips, 2 set

Omuz
    -Seated Shoulder Barbell Press, 5 set
    -Dumbbell Rear Raise(Eğilerek Yana Açış), 4 set
    -Arnold Press, 4 set
    -Dumbell Lateral Raise(Ayakta Yana Açış), 4 set

Bacak
    -Squat, 3 set
    -Leg Extension, 3 set
    -Leg Press, 3 set
    -Leg Curl, 4 set
    -Calfmachine, 4 set

Karın
    -Oturarak öne doğru bütün karnı sıkıştırdığım bir makine var, ismini bilmiyorum :) ,4 set
    -Halatla Öne Eğilme, 4 set
    -Yatarak Bacakları Kaldırış, 4 set
    -Sehpada Yana Eğilme-Mekik, 4 set---Bunu ağırlık kullanmadan yapıcam beli genişlettiği söyleniyor...
    -----Karını duruma göre gün sonlarına yayıcam veya ayrı bir gün ayırıp hepsini beraber çalışıcam.

Sayfayı Paylaş