Kendi ortamımda kendi programım (Düşünceleriniz?)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve fast14 tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fast14

fast14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Yaşım 15

Kickboks, Muay Thai ile ilgileniyorum.

Kendime bir fitness programı yazdım ve kendi ortamımda uyguluyorum.

Salı Günü (Göğüs Programı)

- Isınma

- Dar şınav / 4 set / ilk sette 40, ikinci sette 30, üçüncü ve dördüncü sette de 20 yapıyorum.

- Dumbell fly / 4 set / ilk sette 40, ikinci ve üçüncü sette 30, dördüncü sette de 20 yapıyorum. Dumbellar 5 kg

- Bükme yayı / 4 set / ilk sette 20, ikinci ve üçüncü sette 15, dördüncü sette 10

Perşembe Günü (Omuz, kanat ve sırt Programı)

- Isınma

- Barfiks / 4 set / ilk set 10, dördüncü sete kadar birkaç tekrar azalıyor.

- Yay ile yapılan Günaydın hareketi / 4 set / ilk set 15, dördüncü sete kadar birkaç tekrar azalıyor.

- Yay ile yapılan Göğsü Açma hareketi / 4 set / ilk set 20, dördüncü sete kadar birkaç tekrar azalıyor.

- Yay ile yapılan Tersten Kanat Açma hareketi / 4 set / ilk set 10, dördüncü sete kadar birkaç tekrar azalıyor.

- Çekiç barfiks / 4 set / ilk set 10, dördüncü sete kadar birkaç tekrar azalıyor.

- Dumbell pullover / 4 set / ilk set 30, dördüncü sete kadar birkaç tekrar azalıyor.

Cumartesi Günü (Karın ve bacak kasları Programı)

- Isınma

- Gövdeyi hafif sarkıtarak yarım mekik / 4 set / ilk set 35, dördüncü sete kadar birkaç tekrar azalıyor.

- Çifte mekik / 4 set / ilk set 30, dördüncü sete kadar birkaç tekrar azalıyor.

- Left, right, next plank / birer dakika

- Kalf hareketi / 4 set

Pazar Günü (Kol Kasları)

- Isınma

- Dumbell biceps / 4 set /

- Dumbell triceps / 4 set /

- El yayı (bilek için) / 4 set /

- Dumbell bilek / 4 set /

Programım bu şekilde; eğer yazdığım hareketi isminden algılayamazsanız; insanlık hali, Google ==> Görsellere yazabilirsiniz :)

Sizce programım nasıl, haftada dört gün yapıyorum ve her seferinde farklı bir kas grubumu çalıştırıyorum, etkisi olur mu sizce?

Teşekkürler...

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    haftada 3 gün çalışma yapsan daha fazla faydasını görürsün. programında bazı fazlalıklar oldugunu düşünüyorum. zaten muay thai antrenmanlarında bol bol şınav mekik çekiliyordur. bende boks ile uğraşmaktayım.

ilk gün şınavı ısınmak için 2 set yapsan yeterli olur.
    sonra 4 set dambıl press yaparsın + 4 set dambıl fly 25-30 tekrardan fazla yapmana gerek yok.

2. gün, omuz,sırt. barfixle başlarsın dambıl ile yapılıcak hareketleri yaparsın.
    3.gün hem arka kol hem biceps için 4-5 set yeterli olucaktır. burdaki tekrar sayısına 30dan başlayabilirsin.
    karın kası ve bacak hareketlerinide 1 2 3. gün yaptıgın antrenmanların birinden sonra çalışabilirsin.

yaptıgın spora ek olarak güçlenmeni saglıyacak ve vucuduna fit bi görünüm kazandıracak bi program bu.
    ben güç kondisyon çalışmasının yanında gelişmek içinde boks ile birlikte body yapıyorum ve ağır çalıştıgım için haftada 2 gün çalışabiliyorum.toplamda da 2 haftada bütün bölgeleri çalışmış oluyorum. ilerliyen zamanlarda vucudunu daha fazla geliştirmeye yönelik bi antrenman programına ihtiyacın olursa bizler burdayız başarılar.

fast14 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş