Kendi İcadım

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve bomberman tarafından 23 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    bakin arkadaslar simdi size kendi icat ettigim bir yemegi tanitacagim...

bu yemek cilbir benzeri bi sey diyebilirim. önce bir kac yumurtanin beyazi kaynar suda haslanir. sonra istediginiz kadar az yagli yogurdun icine tuz (ve istege göre ezilmis sarmisak) atarak cirparsiniz. daha sonra haslanmis yumurta beyazini bunun icine ilave ediyorsunuz ve daha sonra biraz tavuk salami aliyorsunuz bunlari ince ince kestikten sonra kücük kareler haline getirerek yogurdun üzerine ilave edip karistiriyorsunuz. sonra afiyetle yiyorsunuz.

yapmasi cok basit ama tadi süper oluyor. olmaz demeyin deneyin cünkü tadina bayialcaksiniz. bu yemegi icat etmemin nedeni hem bol protein iceren hemde az kalorili bir yemege duydugum ihtiyacti. protein tozu icin alternatif sayilabilir. ben icine bazen örgü peyniride atiyorum. sonucta süper bir protein bombasi oluyor.

Saygilar... (ve afiyet olsun ;) )

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet aslında güzel olabilir denemek lazım..

3. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    ne diyorsuuun??? 15 saniyede yersin bir tabagi bence dene ;)

4. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Deneyeceğim yarın :) Fikirlerimi yazarim. Aslında cilbir sevmem. Yiyemem bile. Ama bu nedense güzel gözüktü birdenbire.

Bildiğimiz haşlanmış yumurta beyazi mi koyuyoruz? Sanki yumurtanın beyazini alip ayri haşlıyormuşuz gibi bi anlam çıkmışta mesajından...

5. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    evet ben öyle yapiyorum cünkü öyle daha daha güzel geliyor bana... yumurta beyazini kaynayan suya atip hasliyorum. ama sen nasil begeniyorsan öyle yap cünkü herkesiz zevki farkli. saygilar.

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Yaz icin süper gibi. Denesekmi :)

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Aksam aksam canımı cılbır ıstettınız ha, soyle ustune de sarmısaklı yogurt ve kırmızı bıberlı kızgın yag amaaaaaan ,
    du hanımı bı arıım bakım yemek olayında ne asamada

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    :lol: :lol: :lol:

9. venom_LORD

venom_LORD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Varna
    bomberman bu senin verdigin tarif aslinda raki mezesidir.sarimsakli yourtlu ve yumurtali :) biraz zenginlestirmissin sen yemei tavuk felan katmissin iyi olmus.bencede yumurtayi hasladiktan sonra uygulanabilecek bir yontem.bende yapmistim bunu ama genede bikiyo insan en fazla 1 ay oyle formuller denedimki bende su yumurtayla bi bilseniz.degisiklik olsun diye yumurtanin beyazlarinin uzerine bal dokup bile yediim var,ama guzel olmuyor :?

10. BaRaCuDa

BaRaCuDa Guest

bunu kesinlikle deneyecegım cok lezzetli bir şeye benziyor ..harbı ama ya bellı bır zamandan sonra değişik şeyler denemek lazım yumurta baydı artık öghh ..neyse tesekkurler ;)

11. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Yazıyı yazdıgım gun gercekten cılbır yaptırttım hatuna, cıktım balkona bı guzel yedım , ooooh, ama bugun enıden okuyunca farkettım ben buna tavuk salamı koymadım kı ogun , olmadı , bugunde bı oyle mı denesem naapsam :roll:

12. gringo

gringo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ...

kolay ve lezzetli bir yemeğe benziyor. buna benzer şeyleri ben de deniyorum. Ayrıca yumurta yemeyi kolaylaştıran bir çeşit yemek tarifi olmuş. çok güzel...

Sayfayı Paylaş