kemikler darbe aldıkça sertleşirmi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fulltimeonline tarafından 1 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    ya filmlerde felan görüorum adamlar kemikleri sağlamlassındıe biryerleri yumruklayıp tekmelior bukemiği geliştirir yada sertleştirirmi yoksa sadece film min görselimi

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    orda amaç kemiği sertleştirmek değil o bölgeyi duyarsızlaştırmak.mesela muay thai yapanlar muz ağacına falan kaval vura vura o bölgedeki sinirleri köreltirler.böylece acı hissetmezler.durum bundan ibaret.

MyShadowKing bunu beğendi.
  3. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    sağlık için sinirleri köreltmek mantıklımı sence?

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    ben bunun mantıklı bi şey olduğunu mu söyledim?

5. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    :d:d:d:d:d:d______________________

6. WarPoint

WarPoint Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    tam benim konum hehe saka bir yana ben haftada bir kere 30 dk boyunca duvar yumruklarım ve süper oluyor artık acı hissetmiyorum ve yumruklarım artık en yavaşı odun etkisi yapıyor kesinlikle tavsiye ederim ama ilk olarak ince yumuşak tabakalı bir şeyi duvara sabitleyip ona vurunuz.

7. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    fulltimeonline warpointe sor sorunu mantıklı mı senin yaptığın de :D

8. WarPoint

WarPoint Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    mantıklı olmasada işe yarıyor :D

9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    çıplak elle duvara yumruk atmak elde ezilmelere neden olur. kemiklerin torpulenmiş gibi durmasına neden olur. bu şekilde çalışmanın yararı olamaz aksine agrılara neden olur hatta daha ciddi problemler bile doğurabilir. duvara yumruk atmak yumrukları sertleştirir gibi düşünceleri olabiliyor insanların yumrukların uyguladıgı basınç önemlidir buda ayaklardan başlıyıp bel omuz kolda son bulan vucudun komple çalışmasından oluşan bir olaydır. eger duvara betona sert bir yere yumruk atmak çok faydalı olsaydı boksörler antrenmanlarındabandajsız eldivensiz duvara yumruk atarlardı.

yumruk atmanın sadece kol ile baglantılı oldugunu düşünen arkadaşlarımızın yumrukları geliştirme yöntemleri bu tip şeyler olabiliyor. istedigin kadar yanlış oldugunu anlatsanda faydasını görüyorum tarzı şeyler söyleyebilirler.

o yüzden bu tip konulara yorum yapan arkadaşların konuya vakıf olmaları gerekir. savunma sporlarınla uğraşmış olmaları gerekir. çünkü soruyu soran arkadaşımızın doğru bilgiye ihtiyacı var.

10. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Bende duvara yumruk atıyorum ama alışkanlık olmuş artık küçüklükten :D

doğru bişey olduğunu sanmıyorum ama hissizleştirdiği bir gerçek bir vakit sonra hissizleştiği için

daha sert vurup kalıcı hasarlara yol açabilirsiniz o yüzden illa vuracam diyorsanız da yavaş vurun

bari :D

11. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Eninde sonunda o top gibi şeyleri kırıcaksınız illa öyle bişey yapıcaksanız mermer tokatlayın

12. WarPoint

WarPoint Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    ek olarak söylemeyi unuttum abartı şekilde yapılırsa bilek kırılması yaşanabilir.

13. Shadowbody

Shadowbody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şöyle bir bilimsel açıklama var bu kanıtlanmış birşey %100 %100 yani sallama felan demeyin bilimsel kanıtlanmış , bu mermer kıran abilerimiz herkez diyordur bunlar nasıl kıryor bu kadar mermeri onlar hep oyle mermer kıra kıra elleri kırılıyormuş ama kırılan bır yer bırdaha kırılmıyormuş yani fazla acı cekmıyorlar

14. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yaw şehir efsanelerini gelip kanıtlanmış diye yazmayın, kırılan yer bir daha nasıl kırılmazmış? tam tersine olası zorlamada aynı yerden bir daha kırılır genelde kırıklar.

Osmanlıda efsaneleşen olay mermer tokatlayarak zamanla avuç içleri nasır tutarak sertleşirmiş. balyozvari tokat atarlarmış. benim bir tanıdığımın işi hem taşıma, hem de kimyasallarla bol bol temas ediyor(bulaşık sıvı falan üretiyor). adamla tokalaşırken sanki taş sıkıyormuşum gibi hissediyorum. işte bunun en uç noktasına ulaşmışlar eskiden. kemik kırılması deil olay yani.

15. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    vücudun genelinde savunma mekanizması şu şekilde işliyor; dışarıdan olumsuz bir etken geldiğinde ona karşı direnmek ve aynı saldırının bir daha gelme ihtimaline karşı kendini daha da güçlendirmek.

örnek vermek gerekirse; çok uzaktan gitmeyelim, bu foruma girenlerin ortak ilgi alanı kasları düşünelim. kaslarımız nasıl ya da neden kalınlaşıyor? biz antrenmanda ağırlık kaldırarak onları yıpratıyoruz, mikrotravmalarla yıkıyoruz. vücutta bu etkiye karşı yıkılmamak için yapım safhasına giriyor. Fakat eskisinden daha sağlam olacak şekilde. böylece kaslarımız gelişiyor.

ya da nasır.. nasırı ne kadar çok kazırsanız o kadar büyür. vücut o bölgede tehlike geleceğini düşünerek işini garantiye alıp, sağlamlaştırmak istiyor. halbuki nasıra baskı yapılmazsa, kendiliğinden düşüyor. nasır bantlarının çalışma mekanizması da böyle..

kemik kırıkları.. işim gereğince kesilen hayvanlarda sık görüyorum. kaburgaları kırılmış ve kendiliğinden kaynamış. kırılmış ve kaynamış yerler yumruk gibi.. sebebi yine aynı. vücut orayı daha da sağlam yapıyor ki kırılmasın..

sinirlerin ölmesi konusu ise bence mantıksız. orayı innerve eden sinirler ölürse zaten o ele hükmedemezsiniz.

ama sürekli darbe alan kemik kendini sağlama almak için kalınlaştırıyor. yani 'kemikler darbe aldıkça sertleşir mi' sorusu için benim görüşüm; evet.

gecenin bu vakti 2 sene önce sorulmuş ve bence çok da önemli olmayan bu soruya neden bu kadar uzun cevap yazdım ben de bilmiyorum :D ama yazdım artık, silmeyeyim :)

16. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    vücudun genelinde savunma mekanizması şu şekilde işliyor; dışarıdan olumsuz bir etken geldiğinde ona karşı direnmek ve aynı saldırının bir daha gelme ihtimaline karşı kendini daha da güçlendirmek.

örnek vermek gerekirse; çok uzaktan gitmeyelim, bu foruma girenlerin ortak ilgi alanı kasları düşünelim. kaslarımız nasıl ya da neden kalınlaşıyor? biz antrenmanda ağırlık kaldırarak onları yıpratıyoruz, mikrotravmalarla yıkıyoruz. vücutta bu etkiye karşı yıkılmamak için yapım safhasına giriyor. Fakat eskisinden daha sağlam olacak şekilde. böylece kaslarımız gelişiyor.

ya da nasır.. nasırı ne kadar çok kazırsanız o kadar büyür. vücut o bölgede tehlike geleceğini düşünerek işini garantiye alıp, sağlamlaştırmak istiyor. halbuki nasıra baskı yapılmazsa, kendiliğinden düşüyor. nasır bantlarının çalışma mekanizması da böyle..

kemik kırıkları.. işim gereğince kesilen hayvanlarda sık görüyorum. kaburgaları kırılmış ve kendiliğinden kaynamış. kırılmış ve kaynamış yerler yumruk gibi.. sebebi yine aynı. vücut orayı daha da sağlam yapıyor ki kırılmasın..

sinirlerin ölmesi konusu ise bence mantıksız. orayı innerve eden sinirler ölürse zaten o ele hükmedemezsiniz.

ama sürekli darbe alan kemik kendini sağlama almak için kalınlaştırıyor. yani 'kemikler darbe aldıkça sertleşir mi' sorusu için benim görüşüm; evet.

gecenin bu vakti 2 sene önce sorulmuş ve bence çok da önemli olmayan bu soruya neden bu kadar uzun cevap yazdım ben de bilmiyorum :D ama yazdım artık, silmeyeyim :)

Sayfayı Paylaş