kemik yapisi ve boy görünümü

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Hayalet- tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    iyi gunler.ben 16 yasini yeni doldurdum ve boyum 1.75 umarim daha uzarim.

neyse konu su.boyumu kesinlikle hilesiz bi sekilde olcuyorum ayrica klasik turk insani gibi 72-73-74 olupda 75 ede yuvarlamiyorum.

ama soyle bir sorun var.kemiklerim iri sayilir.kilolu degilim 73 kiloyum.ama nedense kisa gozukuyorum.omuzlarimda genis sayilir.insanlarin genelde kafalarinin ustu yumurta gibi dikelirken benimki daha duz o yuzdenmi bilmiyorum.boydan gordugum bi aynaya baktigimda sanki ustten basik gibi bi vucudum varmis gibi.kafamda buyuk biraz ondanda olabilir.sanki omuzlarimda bi yuk varmis ve vucudumu 2-3 cm assagi bastirmis gibi.bilmiyorun ama:

sanki 1.70 hatta 1.65 gibi gozukuyorum.internette 1.75 lik adamlarin unlulerin resimlerine bakiyorum hepsi benden daha uzun gozukuyor kaldi ki onlari uzun yazarlar bide.

cok eminim ama hadi diyelim ben yanlis olcuyorum.babamda ayni sekilde ayni yontemle ayni metreyle olcuyor.kemikleri ince sayilir.tam 1.77.5 boyu var.benden 3 cm uzun.bu yanyana geldigimizdede belli oluyor ama yanyana degilken sanirsiniz ondan 10 cm kisayim.ayni sey dayilarim ve enistelerimle kiyaslandigimdada gecerli.kamburda durmam kesinlikle.yani hepimizmi yanlis olcuyoruz birbirimizin gozunun onunde?yada yanlis olcsekde ne degisir sonucta yontem ayni?

yani bu nasil biseydir anlamadim gitti.acaba boy aynalarinda veya camlardaki yansilamalarda egrilik oluyormu?aynada bacaklarim ince gozukuyor hadi diyelim o kisa gosteriyor vucudu falan.bi camdaki yansimamizdadami durum boyle?

ozet: benden 5 cm uzun bi adam dusunun.yanyanayken 5 cm oldugu gibi gozukuyor.ama ayri ayri degerlendirdigimizde adam benden 8-10 cm uzunmus gibi duruyor.kisa gosteriyorum.

ne yapmaliyim?gercekten aynalarda gorundugumuz gibi komik bi yapimizmi var 1.75 ler olarak yoksa yanlis yansima,kafaya takmaya gerek yok mu?

2. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    cünkü 170 falansın 185 adamda 181 82 gibi durur bizim türklerde var bu boy ölçme hatası biz boyumuzu ölçerken çok dik dururuz günlük haytta durdugumuz gıbı durunca ıster ıstemez ondan 3 4 cm kısa gozukuyoruz bu turkler ölçü almayı bilmiyor genelde askere veya polislik sınavında fizikinize bakarlarken siz ne ölçtüyseniz ondan 3 4 cm asağı cıkar sizde kızarsınız niye öyle diye çünkü siz boyunuzu fazla ölcüyorsunuz ben evde 178 79 olcuyodum askerlıkde 175 ölctüler 186 arkadasım vardı 183 cıktı oda 190 ark vardı 184 ölçmüşler başta herkese kafasına göre yazıyor diyorsun ama aslında adam doğru ölcüyor yanlıs ölçen biziz bi eczaneye git baktır boyuna çok dik durmadan o zaman gerçek boyunu söylerler sende ona göre yorum yaparsın
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Şubat 2014 ---
    ayrıca boy ölçerken asıl önemli olan kafanın uç kısmı değildir omuzdur kimsinin kafası büyük kimisinde boynu uzun olur demekki senin boynun uzun yada kafan büyük omuzların ona oranla daha düşüktür yüksek omuz 3-4 cm daha büyük gösterir uzaktan

3. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    yok gunluk hayattaki gibi durdum 1.74.5 cikti tam.durusum dik sayilir.
    omuzlarim cok assagida sayilmaz benim boyumdaki herkesle ayni hizada.ama ne hikmet ilahiyse kafa daha buyuk boyunda daha uzun hatta tisort giyince ensem cok acik kaliyor saclarimda yukarda bitiyor dalga geciyolar gelen gecen saplatiyor enseye.

yani nasil hem omuz hizada hem kafa yukarda hemde boy ayni cozemedik.

neyse dediginiz dogru bazilarinin kafasi kucuk oluyor vucut uzun oluyor cok klas bi goruntu oluyor

Sayfayı Paylaş