Kemik Yapımdaki Problem (Moral Bozucu)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve coombo5 tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. coombo5

coombo5 Guest

Herkese merhaba.
    Benim vücudumun sağ kemik yapısında problem var. Bu problemin sebebi benim kendi tahminime göre ana rahminden çekilirken kemiklerin düzeninin bozulması.
    Sorunum şöyle; Sağ omzum sol omzuma göre hafif daha üstte ve daha öne doğru. Sağ iç göğüs kemiğim hafif dışarda duruyor. sağ bileğim daha dışa dönük. Sağ ayağım daha dışa dönük.
    Bunların çoğunu çevreme sorduğumda gözle görülür bir fark olmadığını söyleseler de beni ciddi anlamda rahatsız ediyor.

Antreman esnasında simetriyi sağlamak için çok uğraşıyorum ve bu benim psikolojimi bozuyor. Hareketleri eşit yapıp yapmadığımı, nizami yapıp yapmadığımı her antreman dikkat ediyorum.

Omuz pozu verdiğimde sol omzum daha şekilli duruyor sağ omzuma oranla.

Önden Yanal Yayma Pozu verdiğimde yine sağ omzum üstte kalıyor.
    en kaslı pozda ise sol omzum iyice içeri çekip liflerim kolayca gözükebiliyor. sağ omzumu ise içeri çekemiyorum önde kalıyor.

Simetriye çok önem veriyorum ama kemik yapım kas gelişimimi eşit yapmamı engelliyor sanırım.
    Şuan sol göğsüm sağ göğsüme göre daha dolu. Kenarları yani.
    Kolu kanata yapıştırıp yan göğüs pozu verirken çok belli oluyor. Ayrıca ellerken de belli oluyor ama çevremdekiler sadece çok dikkatli bakınca anlaşılıyor diyorlar.
    Ciddi anlamda psikolojim bozuldu. Her an göğsüm eşit mi diye eller oldum. Aynaya her an bakar oldum.
    Sizce kemik yapım ile ilgili doktora gitmeli miyim? Çünkü çok kafama takıyorum. Artık rahatsız oluyorum.

Bu da bir fotoğrafım
    http://img90.imageshack.us/img90/1847/new1vm.jpg
    Omzumdaki kırmızı yer bahsettiğim sağ omzumdaki kemik farklılığı
    Göğsümdeki kırmızı yer ise çıkık olan yer. Görüntüyü bozuyor.
    Mavi ile gösterdiğim yer ise göğüsteki dolgunluk farkı.
    Evet fotodan belki pek belli olmuyor ama özellikle beyaz ışık altında kemikler daha iyi gözüktüğü için fark gözüküyor.

Okuyan ve yardımcı olan herkesten Allah razı olsun.

Ayrıca eklemek istiyorum squash yapmam imkansız gibi gözüküyor. iki ayağımda 12 yönüne bakıp yaptığımda kemiğim kırılcak gibi oluyor. Sağ ayağı saat 2 yönüne doğru çevirdiğimde anca rahat bir şekilde, kemikte acıma olmadan eğilebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ağustos 2010
  2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bence kuruntu yapıyosun ben pek bir fark göremedim ve memnun değilsen kemik yapını değiştiremiyeceğine göre vücudunu doldurmaya bakıcaksın
    squat yaparken zorlanıyosan birde topukların altına tahta vb. bir cisim koyarak dene
    illa paralel olmasınada gerek yok ayakların

coombo5 bunu beğendi.
  3. coombo5

coombo5 Guest

fark var gerçekten. tshirt giyerken sağ kol çizgisi hep altta oluyor. bazen omzundan düzeltmek zorunda kalıyorum.

Dikkatli bakınca belli oluyor.

bu normal duruş
    http://img841.imageshack.us/img841/9600/83801495.jpg

bu nefesi içeri çekip
    http://img267.imageshack.us/img267/1787/44508975.jpg

bu fotoda sağ omuza dikkatli bakın üstte duruyor kemik
    http://img80.imageshack.us/img80/1995/13953040.jpg

ayrıca göğüs fotolarına da dikkatli bakın sol taraf daha dolgun ve ve kesme yeri daha dolu. Tshirt giyerken sol taraf oturuyor sağ taraf biraz boş kalıyor.
    Aradaki farkın açılmasından korkuyorum. Çünkü kemik yapım hareketleri nizamı yapmamı engelliyor. Kas yeterince gerilmiyor ya da açılmıyor diyelim. Bu da kas gelişiminin farklı olmasına sebebiyet veriyor.

Omuz ve göğüsü çok dikkatli yapmaya çalışıyorum ama ciddi anlamda psikolojim bozuldu.
    Ve göğüs kaslarımı sıkarken sol çok rahat oynuyor ama sağ taraf zorluyor.

4. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    kuruntu yapıyorsun :d bi 90kg ol bakalım kemik görünüyormu :D güzel vucudun var gelişebilir .. bizim salondaki protez bacaklı bi arkadaş var 1.5 yıldır calısıyor azimle .. demek onun durumunda olsan evden çıkmazdın :D takma böyle şeyleri .

coombo5 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş