Kemik korkusu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve halilhanfurkan tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. halilhanfurkan

halilhanfurkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkeze iyi forumlar abilerim kardeşlerim ben 17 yaşında bir lise öğrencisiyim tam bir fulbol bağımlısıyım ilerde futbolcu olmayı çok istiyorum olacağımda inşallah.Herneyse 3 sene önce futbol oynarken bileğimi kırdım tam 8 yerden kırılmıştı :( herneyse şimdi bi kırık çıkık gördümmü dayanamıyorum bakamıyorum içim bulanıyor. Çok kötü birşey ALLAH kimseye göstermesin herneyse asıl sorum şu kemiklerimin kırılmaması sağlam olması için neler yapabilirim.

Cevap veren vermeyen herkeze teşekkür ediyorum iyi forumlar thums:

2. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    Doktor değiliz tabiki yine çok çok klas cümleler olucak sen zaten spor yapıyosun.Vitamin ağırlıklı beslenmeye özen göster derim.

3. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    vitaminle beraber element takviyesi önemlidir kemik gelişiminde.kalsiyum gibi.kalsiyum sadece sütte falan bulunmaz bu arada yeşil sebzelerde de vardır.sebzeden alırsan bir yandan vitaminini bir yandan kalsiyumunu yağsız bir şekilde elde etmiş olursun.ve tabiki protein.kolajen proteini;)

ayrıca bildiğim kadarıyla kahve,kafein kemiklerde kalsiyum emilimini azaltıyor.bu yüzden kahve falan arana mesafe koymanı öneririm.günlük alınacak miktarlar internette yazıyordur bir bak.

kırık kemiği eski haline döndüremezsin tabiki ama güçlendirebilirsin doğru treatment ile.bunun türkçesini bilmiyorum treatment'in:)

halilhanfurkan bunu beğendi.
  4. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ben de maç sırasında bacağımı kırmıştım, aynı şekilde kırık görmeye dayanamıyorum midem bulanıyor :)

Kalsiyum alımına dikkat etsen yeterli. Devam eden kemik ağrısı veya herhangi bir kemik hastalığı varsa vitamin,mineral vs. yeterli olmaz. Bazı özel asit türevleri tedavileri var ama bunlar daha ciddi durumdaki hastalar için.

5. Şeriatçı

Şeriatçı Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende amatör futbolla çok ilgilendim. bol bol yoğurt peynir yemek kemikleri güçlendirir zaten sürekli darbe yiyen kemikler zamanla kendini daha sağlam yaparak gelişir. Hepsinden önemlisiyse top oynarken ters hareketlerden kaçmak lazım üç kişiyi çalımlıyım kahraman oluyum derken gelecek sert müdahale sakatlanma riskini doğurur.

6. halilhanfurkan

halilhanfurkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Başka kemiğimi güçlendireceğim şeyler varmı ne bileyim egzersiz yiyecekler falan.

7. Snoopy

Snoopy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    akşam yatmadan önce 2 kaşık peynir 1 bardak süt erken uyu vücüt dinç kalsın bol bol süt ve süt ürünleri tüket , süt oldugunda hiç affetmem peynir yemem fakat cok süt tüketirim birde yogurt kolum 3 kere kırıldı hiç birinde acı duymadım atta 1 tanesınde ınanmadılar kırık olduguna doktor bıle ınanamadı sen nasıl duruyorsun diye köprücük kemigim kırıldıgında uyumuştum sonradan elleyınce anladım kırık oldugunu yamık kaynadı :) ( kırıklarım cok cabuk iyileşiyor bunları süte borçluyum veya bende bişey var bılmıyorum ama yinede sütün yararı var :D )

Son düzenleme: 7 Ekim 2013
  8. uqrylmz

uqrylmz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Babadan kalma bir bilgiyle bilgilendireyim. Babam eski çayır güreşçilerindendir ki kendisi uzun yıllar yapmıştır. Bilirsiniz çayır güreşçilerinin ne kadar kuvvetli olduğunu o yüzden ne kadar bilimsel olmasada onun söylediklerini söyleyeyim. Babam gençliğini köyde geçirdiği için soğan ekmekle büyümüş. Kendiside çok kuvvetli olduğunu biliyorum. Bana bol bol soğan ceviz ye kemiklerini güçlendirir derdi gerçekten önemli bir nasihattir benim için.

Son düzenleme: 7 Ekim 2013

Sayfayı Paylaş