Kefir

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve saydam tarafından 9 Haziran 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    ne kadar da seviyeli konuşuyorsun öyle . ha sen söyledin görevini yaptın görevi sana kim verdi acaba. sana seviyeli konuşabilme görevini vermediler mi. kefirde alkol olduğunu biliyosun ilgi alanın gereği ama seviyeli konuşmayı öğrenememişssin.

2. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    yahu bırakalım artık karşılıklı atışmaları..konu sapmasın..

3. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    doğru söylüyorsunuz özür dilerim konu dağıttım kusura bakmayınkafa_

4. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ne oldu pes mi ettik uzun zamandır ben giremiyordum ama sonuç var mı gümrük müsteşarlığı ne dedi duruma filiz hanımla görüşen var mı ?

5. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Bugün, 14:29 #100 maestro_
    Forumla aşina

Teşekkür Etme: 12
    42 Mesajina 74 Defa Teşekkür edildi
    Tecrübe Puanı: 17 [​IMG][​IMG]

En son geçen hafta o şubenin daire başkanı [Hülya Hanım; ismini vermemde sakınca yok, çünkü müsteşarlığın web sitesinden de ulaşabilirsiniz bir şekilde] ile görüştüm ve daha önce de şurada aktardığım bilgiyi

Bugün, 14:29 #100 maestro_
    Forumla aşina

Teşekkür Etme: 12
    42 Mesajina 74 Defa Teşekkür edildi
    Tecrübe Puanı: 17 [​IMG][​IMG]

En son geçen hafta o şubenin daire başkanı [Hülya Hanım; ismini vermemde sakınca yok, çünkü müsteşarlığın web sitesinden de ulaşabilirsiniz bir şekilde] ile görüştüm ve daha önce de şurada aktardığım bilgiyi

burada yazıyor 2-3 yorum yukarıda :

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/herb-ve-sipari-sorunsal-t34940.html?p=369766#post369766

6. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
  7. KIZILELMA

KIZILELMA Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    SAMSUN
    sizin hülya hanım büyük iş başardı tamamen yasak tabi çok hasatayım protein tozu ve pump içmessem ölürüm diye bir raporunuz yoksa yada milli sporcu degilsiniz ben milli olalı çok oluyor ama kabuletmezler herhalde:D neyse boşverin hülya hanımı o spor salonuna gitse ne olur poposunu güzelleştirmye çalışıyordur bizim gibi powerlifting yapmıyor ya yani anlamaz bizim halimizden zaten sorunda burada bizi etkileyecek yasaları spor ile alakası olmayan moronlar çıkarıyor moronlar çünkü gıda takviyesi için doktor reçetesi istiyorlar

8. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, konuya son mesaj yazılalı baya olmuş ama bu konuda tartışılan bir iki konu hakkında araştırmalarım ölçüsünde bilgi vermek isterim.

Öncelikle kefirin fazla alımıyla ca alımı ve bunun böbreklerde taş oluşumuna sebebiyet vermesi doğrudur. Bu durumu kefiri çok içersek böbreklerimizde taş olur diye ifade etmek yanlış olur. İçtiğimiz kefire oranla yeteri kadar su içmezsek böbreklerimizde taş oluşur. Çünkü kalsiyum vücuttan idrar yolu ile atılır. Yeteri kadar su içilmediği takdirde böbreklerde birikme yapar ve taş oluşumu başlar. Yalnız burada atlanmaması gereken bir hususta bir çok kaynakta orta asyada Türkler' in su yerine kefir içtikleri söylenir. Bu insanlarda herhalde taş oluşurdu ve bu zararını farkederlerdi onca zaman boyunca. Tabi bu bilginin güvenilirliğide tartışılır ama ben kefirin burada farklı bir etkisi olduğunu düşünüyorum.

Bir diğer noktada kanımızda yediğimiz bazı yiyeceklerden ötürü asidoz meydana gelir ve bu asidoz kalsiyum kaybetmemize neden olur. Yani vücudumuzda sürekli bir kalsiyum kaybı söz konusudur ve günlük ihtiyacımız kadarını almadığımız takdirde bunun bir kısmıda kemiklerimizden karşılanır. İçtiğimiz kahveler bile vücudumuzda kalsiyum kaybına neden olurlar. Aslında kahvenin sütlü içilmesinin espriside lezzetinden çok budur. Bence kalsiyum fazlalığından çok korkulması gereken kalsiyum eksikliğidir ki bu ilerleyen yaşlarda karşımıza kemik erimesi olarak çıkmaktadır. Bu nedenle kefir tüketmekten ve kalsiyum almaktan imtina etmek yerine kalsiyum aldığımız oranda yeteri kadar su içmeye özen göstermeliyiz. Kefir gerçekten bugün faydaları hala araştırılan bir içecektir. Sadece içerdiği probiotikler nedeniyle olsa bile bunun tartışılmaz bir gerçek olduğunu düşünüyorum.

Ek olarak kefiri evde üretmek gerçekten çok sakıncalı. Size fayda sağladığını düşündüğünüz yerde aslında kendinize zarar veriyor olabilirsiniz. Kefiri evinizde üretin bunu yapın ama bu konuda gerçekten uzmanlaştıktan sonra ürettiğiniz kefiri için. Aktarlarda satılan ve evlerde çoğaltılmış kefir tanelerinden edinmeyin. Bunu üreten üniversitelerin ilgili bölümlerinden temin edin. Bunlar laboratuar ortamında üretilmiş belli testlerden geçmiş üzerinde sadece yararlı bakterilerin olduğu belirlenmiş, küf barındırmayan kefir taneleridir. Diğerlerinden uzak durmanızı öneririm.

Kefir konusu üzerine çok eğildim ve sayısız makale okudum. Bu yazdıklarım bir doktor görüşü olmayıp tamamen belli başlı kaynaklardan öğrendiğim bilgiler neticesinde edindiğim fikirlerdir.

barfiksPro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş