Kefir

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve saydam tarafından 9 Haziran 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    evet kefir in içinde 10 bin de 5 oranında çok az miktarda varmış sanırım onu duymuştum. Ama şalgamda varmış aynı şekilde sirkede ama doğal alkol bunlar arkadaşlar problem olacağını sanmıyorum http://www.mykefir.com/article_read.asp?id=9

Son düzenleme: 14 Şubat 2011
  2. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle, patateste de binde 4,7 gr. var (kefire göre çok daha yüksel bir oran), portakalda-greyfurtta da var, hatta hurmada bile var, sorun yok, gönül rahatlığıyla kefir içebilirsiniz.

3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kefire alkol dersek yediğimiz nerdeyse herşeye alkol demek durumunda kalırız :)
    eser ölçüde de olsa, yediğimiz pek çok şeyde alkol vardır...

4. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar bende önemli bir sebebiyet olduğunu düşünmüyorum ama kefirin etkisinide merak ediyorum açıkçası bilmiyorum ne derece etkili ama sağlıklı olduğu söylenir.

5. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    kefirdeki alkol farklı.. o zaman bütün alkoller serbest olur. sirkede alkol yoktur. üzüm alkol olduktan sonra diğer aşaması sirke oluyor. yani alkol kimyasal olarak değiştiği için alkol olmaz artık. ama kefir mayalanıp yapıldığı için içinde çok az da olsa alkol vardır ve içilmesi normal alkollü ürünler hükmündedir.

ben söyliyeyimde isteyen içsin, o beni ilgilendirmez

6. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Neye göre bu bu hükümdedir? Dini hükümlere göre bahsediyorsanız, bir çok din adamının kefirin içilmesinde bir mahsur olmadığı yönünde görüşleri var. Mesela, Hayrettin Karaman bunlardan biridir ki, kendisi islam dünyasında 'fıkıh' alanında 3-5 kişi arasında gösterilir.

7. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    viternatt haklı,kefirde bu kadar çok casein varsa,süt içelim yerine :)

8. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    kime göre gösterilir? içinde alkol olan bişeyi içebilirsin diyen birine nasıl güvenebilirsin ki

9. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bekara karı boşamak kolaydır derler

10. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ilk olarak kefiri 5 sene evvel üniversitede duymuştum. O zamanda kilo alıp vermede etkili olduğunu duymuştum. İçindeki protein miktarı gayet iyi aslında tabi karbonhidratta var ama sıvı olarak daha kolay alınacak bir sıvı amino gibi düşünebilir sanırım. Ama tabi herşeyden önce kefir mayası lazım o da gittigidiyor ve sahibinden.com da satılıyor sanırım.

11. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara

alkollü ürünler hükmündedir sana göre tabii ki çünkü öyle bir ne dini hüküm var ne devlet böyle bir hüküm belirlemiş. senin hükümlerine göre herhalde elinde olsa kefiri alkollü gıdalar hükmüne tutup satılması için yasal izin çıkarttırıp sadece gece kulüplerinde tekel bayiilerinde barlarda sattırırsınız herhalde.

12. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    yazdığın yazıdan bi ******** anlamadığın belli.. içersindeki alkol miktarı rakı kadar dedim mi ben? bir damla bile olsa alkol alkoldür ve haramdır. ha ben söyledim, görevimi yaptım. inancı olan ama kefirin ne olduğunu tam bilmeyen adam artık içmez, olmayandan bana ne zaten. ne yaparsa yapsın. tartışma değil bilgilendirme amaçlı yazdım bunları

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Şubat 2011
  13. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar konu ile alakası yok ama ben iherb i bitirdiler hepimize geçmiş olsun başlığına giremiyorum bunun sebebini bilen var mı ?

14. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    çöpe attılar o başlığı..ama nedenini bilmiyorum ve bulamadım da..

15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    silindi o konu

16. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    nereden devam ediyoruz peki yurtdışı sipariş işine ?

17. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    burdan devam edelim işte arkadaşlar ne de olsa başlık içinde iherb de var. Nadire hanımı arayan var mı son zamanlarda numarası tekrar yazıyorum 0312 306 89 77- 78 bunlardan bir tanesi gümrük muafiyet uzmanı nadire hanımın numarası diğeri ise yardımcısının numarası . Gelelim tekrar fax numarasına arkadaşlar 0 312 308 89 95 evet arkadaş bu numaraya fax çekiyorduk işe başlama zamanı tekrar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:32 ----------

Arkadaşlar artık olayla Nadire Hanım değil Filiz Hanım ilgilenmekte kadın ithalat uzmanı karar bakanları geziyormuş. Bakanlar kurulu kararı ile açıklanacakmış önce aleyhenize olacak dedi Sonra ben verip veriştirince işte ben tam öyle demek istemedim ben size tamamen yasaklanacak mı dedim felan filan ? kısıtlama yapın dedim 1-2 ürün yapın 150 € olayını değiştiremeyeceklermiş arkadaşlar çünkü Avrupa Birliğinden alınmış o sınır ondan değişmezmiş. Her sporcu ürünü değil bizim için önemli olanlar geçsin yeterli dedim. Hayır biz tüm sporcu gıdaları olarak düzenliyoruz dedi. Filiz Hanımın telefon numarasını vereyim arkadaşlar 0 312 306 78 68 birde ondan fax numarası alacaktım bak unuttum.

18. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    dostum çabaların takdire şayan..gençliğim aklıma geldi okuyunca :)

protein tozu için yurtdışına gerek yok..çünkü sadece bir ürün ve kargo cüreti burada resmi satılan ürünlerle aynı fiyata geliyor neredeyse..ben artık onu dert etmiyorum..ancak kreatin vs gib ürünler serbest olursa şık olacak olmazsa da canları sağolsun..

Filiz hn aramak işe yaramaz..Kno karara bağlanmış..imzalar bitince açıklarlar..ama uzun sürebilir bu ortadoğu karışıken bunula kimse ilgilenmez..

19. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce şu mesajımda bununla ilgili bilgi vermiştim. Bahsettiğin hanım, bir ithalat uzmanı, bir ara sanırım Kürşat Tüzmen'in danışmanları arasındaydı. Sonuçta bir uzman, iyi niyetli ve olumlu bir profil çizmeye çalışır. Yorumları kendisini bağlayacağı için ona çıkışıp itiraz etmenin bir anlamı yok. 150 Avro sınırı değişir değişmez, bunun konuyla pek ilgisi yok aslında. Benim bildiğim şu: Tarım Bakanlığı KKGM ve Gümrüklerden sorumlu Devlet bakanlığının ortak eğilimi, bu ürünlerin posta-kargo ile gelmesine karşı. Evet karşı, ve bu yüzden ya çok sıkı bir denetim gelecek ya da tamamen yasaklanacak. "150 Avro altında ne alırsanız serbest" gibi bir sonuç asla beklemeyin, sonra üzülürsünüz. Artık bu aşamadan sonra, iş bakanlar kurulunda görüşülürken, müsteşarlığa faks çekmenin hiçbir etkisi olmaz.

20. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Evet 2-3 ay kadar sürebilir kadın biliyordu ama saklıyordu sanırım belki de yalan atıyor ama dedim biraz kavga ettik kadın ben sizi koruyorum dedi kendide spor salonuna gidiyormuş orada satılırken görüyormuş. Bakalım aklım karıştı biraz ne demek istedi tam anlamadım birde siz arayın isterseniz. Şimdi protein tozu için gerek yok diyorsun arkadaşım ama ürünlerde öyle kampanyalar oluyor ki bir keresinde 5 IBS Myofusin ve superpump = 29 Dolara görmüştüm netnutri.com da ben 116 lira optimum a burda para vermektense neden oradan 70 e getirmeyeyim ki protein tozuda orda getirilebilir süper kampanyalar oluyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:51 ----------

Kadın önce aleyhinize bir sonuç çıkacak dedi zaten sonra ben tamamen yasaklanacak demedim ki felan ? bir karışıklık var sonra aramız düzeldi güzel güzel konuştuk. Benimde beklentim bu yönde yasaklanacak sanırım ama yine de pes edeceğiz anlamına gelmiyor bu evet şu anda fax çekmek bencede anlamsız karar çıkınca fax olabilir. Üstelik bu konunun bakanlar kurulu kararına kadar çıkması şaşırttı beni :) Düşünsenize sporcu gıdaları bakanlar kurulunda :)

Sayfayı Paylaş