Keşke trapez çalışmasaydım :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xfactory9025 tarafından 11 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    yarın 5-6 aylık çalışmamın sonuçları olan vücut resimlerimi koycam foruma gece gece geçen salonda çektiğim bir fotoya gözüm takıldı emin olmak için birkaç poz çektim şimdi evde.İlk başta duruşumdan dolayı sandım ama gerçekten bir simetri problemi var.Sağ omuzum daha fazla gelişmiş trapez yüzünden soldan daha yukarda duruyor gibi sanki boynum sağ tarafa kaymış gibi bunu nasıl düzelticem yaw kolda sağ sol farkeder ama trapezde farkeder mi ya :(:(

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 11 Mart 2011
  2. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    bukadar dert etme,bi süre trapez çalışmayı bırak yada sol omuza ağırlık verebilirsin biraz daha

3. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    yaw nasıl dert etmiyim yukardaki fotoda çok belli olmasa da demin çektiğim fotolarda rezalet bi durum var sanki.Sağ taraf boyundn omuza düz bir çizgi iniyor gibi sol tarafta ise eğimli br çizgi iniyor.Sanki sol tarafın bir kısmı photoshopta kesilmiş gibi.Sorun eğimli düz olması deği sağ omuz daha yukarda görünüyo ne alakaysa anlamadım

4. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu olası gelişim çağında ağırlıkların hep bi kolumuzla kaldırmaktan ileri gelen simetri bozukluğu mesela pazar çantası küçük tüp vb. gibi şeyler. bendede var simetri bozukluğu sağ omzum daha düşük duruyor.

omrbrk ve wolf13 bunu beğendi.
  5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yaratıklar , simetrik değildirler...bazılarında bu sorun had safhada olabilir...

muhtemelen iskelette araştırılması gereken bir "anomali " szö konusu...

fazla takıntıya gerek yok bence...çoğu insanda sık görülen bi durum...

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Sakın 1 taraf hafif diğer taraf ağır çalışma.Omuzgana fazla zarar verirsin.

Simetri bozukluğu bu spora genç yaşta başlamış herkeste olur.Zamanla düzelicektir dert etmene ve kendini üzmene gerek yok.

Bu sorunu %70imiz yaşamıştır.Kimsede devam ettiğini görmedm daha :)

Son düzenleme: 11 Mart 2011
  7. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bi süre tek elle mi çalışsam napsam da düzeltsem sadece trapez de değil bugün çektiğim fotolarda sağ omuz bariz bir şekilde daha büyük ve yüksekte trapez daha çok göze batıyor ama yoksa sağ ele hafif sol ele ağır dumbell alarak mı çalışsam trapezi

8. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    bnim bi sorum var konuyla alakalı diğil ama sırt ile trapez çalışabilir miyim

9. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Hayır sakın farklı ağırlıklar ile çalışma.Vücudun sağı ve solu zaten yarış içindedir.Örnek olarak : Sadece tek kolunuz ile dumbbell curl yapın diğer kolunuzu hiç çalıştırmayın , kollarınızın 2side gelişmez.

O yüzden sen aynı ağırlıklar ile çalış vücut düzeltir zaten zamanla.

Trapezius kasları %70 sırt %30 omuz kaslarıdır.Omuzlarımızı yerinde tutan kas grubudur.Tabiki sırt olarak çalışabilirsin.

10. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    tamam trapezde kaç hareket var ki ben sadece dumbell shrug ypıodum

11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ben sende trapez göremiyorum,bu trapezli halinse olmayan nasıl acaba.

12. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    senin sorunun ne ben burda trapezlerim nasıl diye bir konu açmadım ki trapezlerimin büyüklüğü hakkında konuşuyosun.Trapez olmasa dengesizlik olmazdı dimi trapez tüm boynu kaplamıyorsa yok mu sayılıyo yani

13. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Trapez diye bir kas tabiki, göremiyorum derken fazla gelişmemiş demek istemiş

Birde yeni başlayanlarda her zaman simetri sorunları olur, bunu aşmak için o bölgeyi devamlı düzenli şekilde çalıştırmalısınki bir yerden sonra simetriyi yakalar kas, çalıştırmamak daha kötü

Simetri sorunu kollarda kanatlarda omuzlarda heryerde olabilir, zamanla 2 tarafida eşit ağırlıkta eşit sayıda çalıştırırsan düzelir bu simetri sorunları

14. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    eşit sayıda çalıştırıyorum ama nedense ora az gelişti dikkat ederseniz sağ tarafta boyundan omuza direk düz iniyor solda bir kıvrım oluyor.Koldaki simetri bozukuğunu anlarım da trapezde garip geldi çünkü aynı anda eşit kilolarla çalıştırıyorum.

15. nehir55

nehir55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Gebze
    +1 arkadaşın yorumuna katılıyorum

16. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Bende de o sorun var lanet olsun,ayrıca sol omuzum daha küçük sağa göre sağ pazum daha büyük sola göre,sol önkolum daha büyük sağa göre daha sayayım mı :/

17. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    yahu görmeniz gereken şey trapez değil anlatamıyor muyum? Simetrinin bozulduğu yer trapez bölgesi olduğuna göre elbet birşeyler var bunu anlamak bu kadar zor mu?.Olmayan birşey nasıl simetriyi bozar ben size demiyorum ki devasa trapez var diye.Hiç trapez çalışmayan birinde bir tarafın daha kalın olması mümkün mü sanki.

18. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    başlığı trapez çalışmasaydım keşke diye açmasaydın o zaman,sanki trapez çalıştında çok çıktı trapezlerin,indirmeye çalışıyormuşsun gibi demişsin...ince kalan tarafın trapezini çalıştır ,sırf trapezde çalışsan eşitlenir .

19. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    TEURG'un dediklerine katılıyorum bende
    trapez çalışmandan kaynaklandığını düşünüyorsak, örneğin smith machine shrug da(hareketin dengeli olmasını sağlayacağı için makine örneği verdim) trapezleri çekişte sol tarafa odaklansan ?

20. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    simetri sorunu için önerim unilateral trapez çalışmasıdır. 1-2 set aynı set aynı ağırlıkla aynı tekrarla girdikten sonra unilateral olarak az gelişen bölgeyi çalışınız. Ya da büyük olan kısmı hiç çalışmayıp sadece zayıf olan bölgeyi çalışın.

Bir de sadece trapeze özel çalışma yapmayın. Aynı şekilde arka omuz için de tektaraflı çalışın. Sonuçta arka omuz sırt çekiş vs. gibi hareketlerde de trapez çalışmaktadır.

Sayfayı Paylaş