Keç,i Sütü ilaç gibi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman tarafından 15 Ekim 2004 başlatılmıştır.

1. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    internetden okuduhum bir aheri sizlerle paylaşmak istedim gerçekden çok ilginç :badgrin: :badgrin:

Keçi sütünden yapılmış ürünlerin, Avrupa’da özel Healt Shoplarda özel fiyatlarla satıldığı ve bebeklere anne sütünün alternatifi olarak verilebileceği bildirildi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zooteknik Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mehmet Bingöl, yaptığı açıklamada, keçi sütünün tedavi edici ve kendine özgü üstün özelliklerden dolayı birçok hastalıkların tedavisinde kullanıldığını söyledi.
    Keçi sütünün düzenli olarak tüketilmesinin, egzama, astım, sindirim rahatsızlıkları, varisle ilgili bazı rahatsızlıklar ve bazı alerjik durumların tedavisinde yararlı olduğunu ifade eden Bingöl, şöyle konuştu: “Keçi sütünden yapılan başta yoğurt ve peynir olmak üzere birçok ürün, Avrupa’da özel sağlık dükkanlarında (Healt Shop), özel fiyatlara satılmaktadır. Batılı doktorların raporlarında, kendilerine astım, alerji, hazım sorunları, bazı cilt rahatsızlıkları, bebek egzamaları ve iştahsızlık ile öksürük nöbetleri gibi birçok çeşitli şikayetlerle gelen hastaların tedavileri ilaçlarla başarılamadığı halde keçi sütü ürünleri kullanılarak başarıldığı belirtilmektedir.”
    Bingöl, keçi sütünün önemli bir kullanma yeri ve nedeninin de, bebeklerde görülen Sudden Death (Ani ölüm) olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “Tıp raporlarına göre, 2-24 haftalar arasında en tehlikeli olan ve bebeklerde kusma, ishal, karın ağrısı, burun akması, hırıltılı nefes alma veya deride kızarık-kabarık görüntüler, egzama gibi durumlar gösteren ve bu nedenlerle teşhiste yanıltıcı olan bazı gelişmelerin, bebeklerin inek sütüne alerjik oluşları ile ilgili oldukları görülmüştür. Bu durum bebeklerde görülen ani ölümlerin üçte birinin nedenidir. Böyle bebeklere inek sütü yerine keçi sütü verilmesi gerekmektedir. Ayrıca keçi sütü, anne sütlerinin yetersizliğinde bebeklerin beslenmesinde takviye edici olarakta önerilmektedir.”
    Keçi sütünün “buffer” özelliğinin inek sütünden fazla olduğunu da dile getiren Bingöl, “Bu nedenle keçi sütü mide ülserlerinin tedavisinde daha etkili olmaktadır” dedi.

RUNTIME ERROR bunu beğendi.
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bilgiler icin saol, Kendim Keci peynirini Hic sevmem :oops: :oops: Burada healt shop cok var yanliz hic duymadim keci sütünü

3. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    Vallaha Despo ben bunları yazdım ama bende ne keçi sütü içdi nede etini yedim sadece bilmeniz amaçlı yazmdım bunları :D :D :D

Sayfayı Paylaş