kazein sindirilemez mi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve KuKuLeTa tarafından 21 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Hepimiz kazein in sindiriminin yavaş olduğunu biliriz. Bunun içinde gece yatmadan önce içerizki gece boyunca vücudumuz kazeinle beslensin gece boyunca aç kalmasın.

Ancak bu gün tv de seyrettiğim doktorum programında çıkan bir doktor süt den bahsederken "sütün içinde kazein denilen insan oğlunun sindiremediği bir protein var" şeklinde bir cümle kullandı.

buyrun linki:

http://www.diziizleyicisi.com/doktorum-21-nisan-2010-kisim3 dakika 10:25

Kazein hakkında yıllardır bildiğimiz şeyler yanlışmıydı dicem çok olası gelmiyor.

E bu doktorda hiç bir dayanağı olmadanda bunu söyleyemez diye düşünüyorum.

Sizin yorumlarınız nelerdir?

2. DeliKase

DeliKase Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    biraz konu dışı olacak ama malesef türk eğitim sisteminin özellikle 80 sonrası aldığı çarpıklık ve öğrenci merkezli olmaktan çıkması sonucu üniversiteler boş adam yetiştiren kurumlar halini aldı. elalem üniversitesinde bilim üretirken biz hala saçma sapan şeyleri tartışıyoruz üniversitelerimizde sonra da neden ilk 500 de bir tane üniversitemiz yok diyoruz.

karting yaparken midem bulanıyor diye şikayette bulunan kuzenime doktorun verdiği yanıt: allah seni de böyle yaratmış ne yapalım?

tabii ki genelleme yapıyorum işini adam gibi yapanlar tabii ki var onları bu genellemenin dışında tutuyorum.

3. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi biyoloji kitabımı açtım ve kazeini buldum,okudum bildiklerimiz doğru ...

Doktor yanlış söylemiş olabilir...

KuKuLeTa bunu beğendi.
  4. sulky

sulky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    adam o kadar sene okumuş doktor olmuş adama sallıyorsun mesleğini ve vasfını cok merak ettim benim de tıp okuyan tanıdıklarım var kazein sindirilemez onlar sadece ticari amaçlı gibi bi acıklama yaptı

Son düzenleme: 3 Eylül 2014

Sayfayı Paylaş