Kaybeden Türkiye !.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mertakb tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    Milyonlarca insan kahroldu..Bağımsızlığını yeni kazanmış, iç savaşta binlerce kayıp vermiş doğru dürüst ligi bile olmayan Bosna'yı yeneme sonra da ah ,vah de..Yine geride kaldık. Turnuva takımı olamıyoruz biz.. Yok 4-4-2, yok 3-5-2, efendim o sakat, bu formsuz ya da bilimsel yorumlar bunların hepsi bol bol konuşulacak.. Peki ilkokul dördüncü sınıfa giden küçük Ali nasıl uyuyacak? Ben cevap vereyim:Üzgün... O, kahramanlarını Dünya Kupası'nda göremeyecek.. Hayranlıkla adını belki de ilk defa duyduğu ülkelerin oyuncularını örnek alacak.
    Hepsi Bosna maçından sonra geride kaldı.. Yine evden izleyeceğiz maçları… Yine Brezilya İtalya, İngiltere veya İspanya kupayı alır diye ahkam keseceğiz konu komşuyla...

Bu işin duygusal yönü... Türk futbolu milli düzeyde komaya girmiştir... Bunu düzeltmek, bizi bu duruma düşürenlerin işidir. Sizce düzelebilir mi? Bence Ayşe, Mehmet, Ali, FATİH ve MAHMUT fikirlerini belirtsinler de görelim bakalım…

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    şunu itiraf etmeliyim..hernekadar iyi oyuncularımız olsa da taktik ve kondisyon özürlüyüz..

bunun altında da fatih terim faktörü vardır derim..nedense ona hiç laf söyletmedik..kutsal ilan ettik..ama o hiç mütavazi olmadı o kendine göre en iyiydi ders almaz ders verirdi..
    sırf bu yüzden kazanmayalım istedim..

kazara kazandıktan sonra başarısızlıklar, taktik hatalar , hep unutuluyor..kazanmak bizi sarhoş ediyor ve geçmişe panikle sünger çekiyoruz..

siz hiç diken üstünde olmadan milli maç izlediniz mi..valla ben izlemedim..peki ülkemiz hak etmiyor mu..bence ediyor..

artık son dakika gollerini arar bekler dua eder olmayalım..ya tam gidelim ya da gitmeyelim..

TuGhAn bunu beğendi.
  3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bu konuda konuşulacak çok şey var ama şunu söylemeliyimki fatih terim fantazi peşinde bu çok açık savunmada görev yapan ceyhun gülselam abi sen bu adamı ne diye alırsın?forvette semih tamam güzel yanına sercan genç bir oyuncu gelecek var ama sen zenitte formunun zirvesinde olan fatih tekkeyi niye kadroya bile almazsın bu nasıl bir mantıktır. türkiyenin bu zamana kadarki en büyük başarılarına bakın dünya kupası yarı finali değilmi kadroya bakalım o zaman ın en tecrübeli oyuncuları vardıda oralara kadar geldik. fatih terim resmen fantazi deniyor olmayacak işin peşinden koşuyor. tecrübesi oturmuş adamları alma çok genç bir kadro kurup kahramanlık yapmaya çalış yeni bir takım oluşdur. olurmu böyle birşey her maça en az ilk 11 den 3 oyuncu değişmiş olarak çıkıyor. bu takım deneme kadrosumu?:mad: hazırlık maçları neden var. çok kaliteli oyuncularımız var değeri bilinmiyor. o kadar hırslı oyuncularımız varki o forma için sahada canını dişine takıp oynayacak oyuncular ama fatih terim bunun değerini bilmiyor. diezinde dediği gibi şu zamana kadar ne avrupa kupası olsun ne dünya kupası hiçbirinde gurupdan rahatça çıkdığımızı görmedim. hep son maçlara kalır kaderimiz. sen iyi takımsan takım ruhun varsa bu işi o kıskaca bırakmazsın bizlerde tv karşısında grubun son maçlarını tırnaklarımızı yiyerek değilde çerezimizi alıp show izlemek için izleriz. türkiyede mahalle aralarında o kadar yetenekli topçuların 18 19 yaşlarına gelince torpili olmadığından futbolu bırakmasıda türk futbolunun en kötü çamurlarındandır. bu böyle devam ettikçe ilerleyen zamanlardada türk futbolunun bir yerlere geleceğini sanmıyorum. tesisleşme sıfır ülkemizde. onca yetenekli çocuk torpili olmadığından biryerlere gelemiyor. sonra seda sayanın oğlu cartın oğlu curtun oğlu futbolcu oluyorç bu işler bu kadar kolay dönüyor bu ülkede işde.

4. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    Böylesine kritik bir maçta formda olan Estonya macının kadrosunu bozup ,cok agır piyango oynayıp yep yeni bir kadro ile Bosna macına cıkmanın mantıgını cözmek gercekten güç.

Sayfayı Paylaş