KAY Keçi Sütü 1L

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve gakkos tarafından 25 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    KAY Keçi Sütü 1L

Doğal Üründür.

Yarım Yağlı Keçi Sütü, UHT 1 Litre

İçindekiler: Keçi sütü (100ml'de minimum 1,5gr süt yağı içerir)

Sağlığı Yudumlayın: Türkiye'de İlk Kez UHT Ambalajda Keçi Sütü!

Bebeğiniz için protein ve yağ yapısı yönünden anne sütüne en yakın süttür. İnek sütü alerjisi olanların birçoğu içebilir. Büyümesini hızlandırır, sindirimi kolaydır.

Et ve balık yemiyorsanız, fosfor ihtiyacını karşılamayı destekler

Sindirim rahatsızlıklarında mide asitlerini dengeler, bağırsak sağlığınızı korur.

Keçi sütü astım, alerji, sindirim sistemi rahatsızlıkları, hazım sorunları, cilt hastalıkları, bebek egzamaları, varis gibi birçok hastalığa iyi geliyor.

Keçi sütünün 100 gramında bulunan bileşenler şöyle:

Bileşen/100g.....Keçi sütü...
    Kurumadde............13......
    Protein (g)..........3.6....
    Yağ (g)..............4.2....
    Karbonhidrat (g).....4.5...
    Kalori (mg)..........69...
    Fosfor (mg)..........111...
    Kalsiyum (mg)........134....
    Mağnezyum (mg).......14.....
    Demir (mg)..........0.04....
    Çinko (mg)..........0.30....
    Sodyum (mg)..........50...
    Potasyum (mg).......204......
    Vitamin A (IU)......185.....
    Tiamin (mg).........0.05....
    Vitamin B6 (mg).....0.05...

fiyat 1 LT kutu : 3,5 tl - 3 tl arasında.

daha önce https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ke-s-t-sonunda-kt-t19238.html?t=19238 konusuda açılmış ...

kaynak
    http://www.ekoorganik.com/kategori/gida/sut_urunleri/kay_keci_sutu_1l.aspx

Azi ve fitnessboy bunu beğendi.
  2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    UHT li hiç bir ürünü yıllardır içmiyorum. Keşke bununda pastorize si çıksa

3. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    çok pahalı

4. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Aklıma küçüklüğüm geldi hani bir çizgi dizi vardı heidi diye haydi derdik işte orda peter keçilerin altına yatıp memelerini sıkarak süt içerdi aman mesaj erotik kaçmasın :D yani çok hoşuma giderdi yanında kaşarlı ekmek hem yiyor hem keçi den sütü içiyor.
    Valla benimde hoşuma gitti bu keçi sütü almasına alacağım ancak deneyen arkadaşlar var mı çünkü keçi etini közde iyi diyorlar ama haşlamasını bir gün yemeye kalktım çok fena kokuyordu kusacaktım az daha sütü de kokar derler keçinin acaba öyle bir durum var mı.İçen deneyen arkadaşlardan yorumlarının bekliyorum.Bir de fiyatı gerçekten pahalı bunu da belirtmek gerek.

Son düzenleme: 27 Haziran 2011
    gakkos bunu beğendi.
  5. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    ben genelde içmem süt ama bu sütü içtim sürekli içerim demem ama öyle koku felan almadım :)
    zaten eskiden köyde yaşadığım için o dediğin cizgi filime gerek yok bilakiz ben kendim öyle taze taze süt içiyordum süper günlerdi.... ama altına yatıp meme felanda sıkmazdım :) genelde başkaları sağar biz içerdik :)

fitnessboy bunu beğendi.
  6. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    ama altına yatıp meme felanda sıkmazdım genelde başkaları sağar biz içerdik :D:D:D teşekkürler madem kokusuz o zaman sorun yok içebilirim.Bakalım bir deneyeceğim.thums:

gakkos bunu beğendi.
  7. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    deneyip bize bilgi verirsen sevinirim. thums:

8. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gün ilk kez kullandım;
    ''Kay Keçi Sütünü'' Gayet güzel bir tadı var,zaten sütten tat olarak ne beklersiniz ki:
    Süt süttür:).Ancak şunu belirtmek isterim ki;normal olarak içtiğimiz inek sütünden daha saf ve içimi daha kolay ve güzel.İnek sütü daha yoğun içerken boğazdan geçmesi daha zor oluyor.
    Ancak keçi sütü çok daha saf,yoğun değil ve içimi kolay ve daha naturel geldi bana.

Bu arada saf diyerek keçi sütüne hakaret etmiyorum,yanlış anlaşılmasın,yok keçi sütü saf ama inek sütü uyanık demiyorum:D anlayan anladı.

Gayet güzel herkese tavsiye ederim.Fiyatı biraz daha fazla ben aynı resimdeki gibi olan sütten aldım;
    Fiyatı-2,5 TL.

Afiyet Olsun.....

gakkos bunu beğendi.
  9. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    2.5 tl iyi fiyat nereden aldın acaba? belli bir yer varsa bilgimiz olsun.

10. lepis22

lepis22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2.24 tl ydi sanırım fiyatı daha bugun aldım, Nerden aldıgıma gelince dia dan aldım :D marketlerin cogunda vardır heralde.

Sütle ilgili acıklama yapmak gerekirse, arkadasın acıklaması cok yavan geldi, bir süt manyagı olarak soyluorum :D
    ilk olarak inek sutuyle hiç bir alakası yok, en onemli fark, keci sütünün o has kaymak aromasını hissediosunuz, arkadas içimi kolaydemiş nedenide suanda piyasada sadece yarım yaglı keci sütü mevcut ve onada su katmıslar, icimi ondan kolay :D inek sütü içinde gidip bim den alırsa onunda içimi baya rahat su gibi gidio :D normalde keci sutunu herkez içemez, yogundur aroması ;)
    Sütün üzerinde besin ögeleri yazmıyor, ondan herhangi bir yorumda bulunamıcam ama normal keci sutuyle arasında baya fark vardır, yag olarak bile ortalama 1,5 kat fark var.
    Ben gayet begendim acıkcası, herkez en azından bir defa deneyebilir. nette de cok pahalı yazmıslar dudagım ucukladı, saf organik muhabbeti millet iyi keklio yani nediyim.

Son düzenleme: 31 Temmuz 2011
    gakkos bunu beğendi.
  11. tats

tats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün iki litre aldım ama üzerinde değerleri yazmıyor. Yukarıdaki değerlere göre yağ fazlaymış. Fiyat olarakta çok pahalı, tadını merak ettiğim için aldım, devam etmeyi düşünmüyorum.

12. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0

Uzun zamandır girmiyordum siteye açıklamalarını dinleyince hak verdim doğru demişsin yarım yağlı süt'de aynı berraklığa sahip gibi ama bana daha farklı gibi geldi ve daha saf organik naturel geldi ben içerken hissettiklerimi yazdım.Ama yazdıklarına da katılmadım değil ama bana göre de ben haklıyım.

Şu an sinirlendiğim tek nokta lan lepis ben keçi sütünün distribütörü müyüm?Neden milleti kekliyim liseli sazan.Ben satışını mı yapıyorum bu işin.Millete diyeyim ya da kandırayım.Ne çıkarım var.

Ayrıca keçi sütü farklı bunu ben bizzat içtim de diyorum yarım yağlı süt ile yarım yağlı keçi sütü arasında fark var tat olarak keçi sütü daha hoşuma gitti.Kimse almak zorunda değil ben fikrimi belirttim.

gakkos bunu beğendi.
  13. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Keçi sütü gerçekten besleyici bir besindir ve çok lezzetlidir. Bugün alacağım,merak ettim:)

14. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Her akşam içmeye çalışıyorum. Gimat, metro vs gibi toptan prek. satış yerlerinden koli şeklinde alırsanız daha hesaplıya geliyor.

Çok kaliteli bir ürün, birde şu gaz problemi yapmasa çok güzel olacak da. :)

15. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Metro'da ne kadarlığı ne kadara satılıyor?

16. Humanimal

Humanimal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende normal süt direk sivilce etkisi yaptığı için kay keçi sütü ve lor peyniri karıştırıp kullanıyorum. kokusu yok ayrıca fiyatı pahalı yazılmış gibi. ben diadan alıyorum 2.65 başka yerlerde 2.75 falan. sorun her markette olmayışı.

Sayfayı Paylaş