Kavga Anındaki Değişik Korkum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve AllyCaptain tarafından 5 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AllyCaptain

AllyCaptain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhabalar arkadaşlar. Öncelikle yazım hataları , noktalama hataları olursa şimdiden özür dileyerek konuma geçmek istiyorum.
    Benim şu lanet kavga ile alakalı bir sorunum var. Mesela biri bana bulaşsa laf atsa vursa asla hakkımı yedirmem ancak , kavga anında
    en fazla 10 - 15 saniye içerisinde nefes nefese kalıyorum. Daha sonra kavga bitiyor ve çocuk hırsını alamadığı için çıkışta görüşeceğiz falan filan
    öyle bağırıp çağırıyor. İşte o durum bana bir korku salıyor. Aslında kavgadan çok korkan bir insan değilim hatta 4 sene Taekwondo yaptım
    6 - 7 tane müsabakaya katıldım ancak bu korkumu yenemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

2. FatihKaya

FatihKaya Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    Güven eksikliğin var kardeşim 10-15 saniye içinde nefes nefese kalmanda heyecanından oluyor.Ayrıca kavga iyi bir şey değil uzak durmanı öneririm.Hele ki bir sporcunun çok çok daha fazla uzak durması gerekir.

AllyCaptain bunu beğendi.
  3. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor.nefes nefese kalmanda heyecandan oluyor bence..sana yakışan kavgadan uzak durmakdır ama işde bazen karşıdaki illa kaşınıyor gel beni kaşı diye o zamanda kendine hakim olman gerekiyor 19 yaşında ergen birisi için zor bir durum :)

4. FatihKaya

FatihKaya Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    Sana hak veriyorum vücudunu geliştir bu sporunda burada faydası oluyor şahsen bana okulda gıkını çıkaran yok :D ben aynı zamanda karatede yapıyorum vücut geliştirme yapmanı tavsiye ederim ;)

5. volkanSonmezler

volkanSonmezler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    antalya-istanbul
    sanırım panik atak rahatsızlığın var dostum

6. Tuğberk Kuran

Tuğberk Kuran Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kimseyi takma ben aşırı kavga ediyordum önceden gereksiz olduğunu yeni yeni anladım şimdi laf atanlar gülüp geçiyorum sende öyle yap takma kimseyi rahat ol onun demesiyle hiç bir halt olmaz

7. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bende kavga sırasında sakinim hemde aşırı sakinim sonrasında sinirleniyorum manyak ve pskopat oluyorum olaylar bittikten sonra lisede eve gidip bıçak alıp gelmişliğim var düşün yani ne kafa varmış ya o zamanlarda sakin sakin kavga ettim hiç bağırmadım küfür falan bile yok sonra usulca gittim bıcağı alıp geldim allahtan kardeşim dediğim biri vardı akıl verdide yanlış bişi yapmadık gençlik işte bulaşmayın kimseye hakkınızıda yedirmeyin tabi ama bazı yerlerdede sakin kalmayı öğrenmelisiniz sonucunda kötü şeyler olabiliyo her iki taraf içinde .

berkay7743 bunu beğendi.
  8. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    ben yüze vurmazdım kavgada sırta bir tane indirirdim yeterdi yüze vurssm fena dağılır tabi bunlar ortaokul çağında ağırlık kaldırmaya başlayalı kavga etmiyorum bir kere oldu 2 yıl önce ondada askerlik mevzusu 6 kişiyi savurdum duvara sonra bıraktım bırakmasam hepsi dağılmıştı kavga başladımı genelde 20 dk kesilmiyorum kilolu olmama bakmayın 95 kiloluk 5 yıllık güreşçiyi tuş etmişliğim var 2014 yazda 5 yıllık güreşçiyle güreştim 15 dk dayandı ve yatırdım bunlar gerçek yalan değil kickboxta yapmıştım bir ara 20 dk durmadan değil tabi ben yorulduğum vakit karşı taraftakilerde yorulup nefes alıyor kavga benim için çok kötü başta aşırı sakinimde sonrası psikopatlık
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Ocak 2016 ---
    taib o 6 kişi sporla alakası yoktu bir tanesi maksimum 75 kilo
    bir boksör geniş alanda beni avlar ama dar alanda güçsüzse işi zor
    4 yıldır bir kere ettim kavga oda hapiste bitti

Son düzenleme: 16 Ocak 2016
  9. AllyCaptain

AllyCaptain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    valla hiç bilmiyorum var mı yok mu

10. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    arkadaşa katılıyorum panik atak durumu yaşıyor olabilirsin. aniden gelişen olaylarda sıkıntı yaşayabilirsin. O yüzden olacak şeye olmadan önce kendi kafanda tasarlamaya çalış. genellikle ani bir şekilde meydana gelen olaylarda salgılanan aşırı adrenalin hormunu yüzünden hareketsiz kalabiliyorsun. Çünkü, ne olduğuna şaşırıyorsun falan.

Sayfayı Paylaş