Kavga Anında Yapılması Gerekenler (Taktiklerinizi Bekliyorum.)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Gürman tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Gürman

Gürman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaşlar en uygun yerin burası olduğunu düşündüm.Sorunum şu
    kavga anında ne yapılmalı kungfu ya ilgim bayağı yüksek hep jackie chan jet lee gibi adamlar olmak istemişimdir.Kendime güveniyorum reflexlerimde fena değil ama kavgada yumruğu seçemiyorum karşı taraf yumruk atınca ışık hızında atıyorlar ve bunu görmek çok zor yumruğu nasıl engelleyebilirim evde çalışıyorum mekik şınav esnetme bacaklarımı açacağım sağlam tekme atabilmek için ve sağlamım boyun 1.55 yaşım 15 ve vücudum darbelere dayanıklı geçen küçük bir olaydan arkadaşla kavga ettim.Direk bana kafayı vurdu burnuma ama hafif vurdu okadar sert değil sonra ikitane yumruk vurdu ama ben hala sağlamdım ve düşmedim.Fakat vurmadım nedense çünkü o arkadaşımla arkadaşlığımız gayet iyiydi sadece ona vurmuyorum nedense.Şimdi benim ne yapmam lazım reflexlerimi geliştirmek için evde 2 kişiyiz kardeşimle ve onla antreman yapabilirim.Kavgada ne önerirsiniz biliyorum kavga kötü bişey ama bu devirde kaçınılmak zor.Okadar artist var ki ;).Kavgada neler yapmalıyım darbelerden nasıl korunmalıyım ilk darbeyi benmi atmalıyım?Reflexlerim nasıl geliştiririm sizden yardım istiyorum..

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Bir dövüş sanatı kursuna kaydol... Fiziksel olarak kuvvetlenip teknik öğrenince ve kendine güvenin gelince zaten kavga etmek istemeyeceksin.... Vuracağın kombineleri, karşındakinin omuz ve kol hareketlerinden çıkartacağı darbeyi ancak iyi bir kursta öğrenebilirsin... Vücut dili garip... Sen kafanda karşındakini zaten döveceğini bildiğinde ve ona o gözle baktığında, zaten kavga etmeden onu mahvetmiş oluyorsun aslında çoğu zaman... Ha karşındaki ille de bela arıyordur o ayrı... Ama yapabilecek güçte olup eyvallah demenin zevki bence hiçbir şeyle ölçülemez ;)

3. Gürman

Gürman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    teşekkürler :) hangi uzak dövüş sanatına yazılayım kung fu? teakwando aikido vsvs. şuan ben istanbul nişantaşında oturuyorum.Bildiğiniz yer varmı?

4. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Avrupa yakasında salon bilmiyorum maalesef. Ben thai-box yapmıştım kısa bir dönem. Yaparken kendimi çok iyi hissediyordum, kendime güveniyordum ama sonra beraber antreman yaptığım adamların saçma hareketleri oldu. Bir gün gardımı biraz açmıştım, kask da takmıyordu kimse zaten, bi vurdu adam burnum çatladı şakır şakır kanadı fln... Ondan sonra dedim bir gün dayak yicem die her antremanda dayak yemek istemiyorum :) Bıraktım... Keşke daha düzgün bir yere gitseymişim, bilinçli insanlarla yapsaymışım da devam etseymişim.

5. theturx

theturx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kavgada temel olan şey el-ayak koordinasyonudur, ne kadar sağlam yumruk atarsanız atın, ayaklarınızı koordine edemezsen bi işe yaramaz. bu yüzden dövüş sanatları eğitimi almak size çok şey katacaktır.

6. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    biraz dayak yemelisin güzel kardeşim..

kaka bunu beğendi.
  7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kavga anında yapılması gerekenleri değil de kavga anına gelinmemesi için neler yapmalıyımı düşün.

Anlayacağın aklını kullan da kavga edilecek yerde olma, bunu becerebilirsen hiç kavga etmeyeceğinden hiç dayak da yemeyip yenilgisiz bir adam olursun.

Son düzenleme: 18 Mayıs 2011
  8. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    Kavgadan uzak dur . kavgayı köpekler yapar sporu insanlar yapar.

kaka bunu beğendi.
  9. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Gençlik nereye gidiyor ya.İnsanlar artık sorunlarını hayvanlar gibi çözmeye çalışıyor ben bunu anlamıyorum.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

- Forum Kurallarına Uymayan İçerik
    Kural Maddesi :

24- Kavga önerisi istemeyin, öneride bulunmayın! Kavga etmek,dövüşmek,tehdit etmek,tabanca,silah,bıçak vb konuları içeren , bu konularda tavsiye isteyen, tasviye veren, çözümü bu konular üzerinden veren mesaj ve konuların paylaşılması yasaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

kaka ve Despo bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş